VIP Service - VIP мърлящина

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
nevidim
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 04 ное 2008 11:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

VIP Service - VIP мърлящина

Мнениеот nevidim » Вто 04 ное 2008 11:31


Искам да споделя за печалният си опит с тъй нареченият „VIP Service” и за поредната проява на мърлявщина.
На 18.11.2006 бях решил да добавя универсален модификатор към маслото на двигателя си.
За да преценя дали въобще има някаква разлика, реших да замеря компресията на цилиндрите си. Трябваше ми сервиз, който да извърши тази проста операция. Не мислех, че и за нещо толкова дребно ще трябва да внимавам при кого ходя. Често минавам за работа покрай въпросният „VIP Service” и реших, че и те могат да ми свършат работа.
Бях посрещнат от един от „майсторите” с презрение и пренебрежение, защото карах VW Jetta от 1986-та година. Те се били занимавали с много по-съвременни автомобили.
Въпросният майстор се зае да ми отвива свещите. Въобще не изчака дригателят ми да изстине.
От ремонтното хале се чуваха някакви страшни удари и псувни. След половин час, дойде и ми каза, че не можел да ми замери компресията, защото не можел да отвие свещите. Мъчил доста, в резултат на което на 2 от тях им е „прехабил” резбата. Завил ги бил горе-долу, но ако се „наложело” да сменям свещи трябвало да си „пренабивам” резбата. Въпросната „вип” услуга той извърши с направен преходник, отверка и чук, а не със специален за целта инструмент с чупещо се рамо (струва 5 лева по бензиностанциите). На това отгоре беше и бесен, че съм му отнел от драгоценното време да се разправя с моята „таратайка”.
Но това не е всичко. Като си тръгнах от сервиза колата ми започна да подскача по ”Александър Миланов”. Върнах се веднага. Оказа се, че въпросният „майстор”, „в тъмнината” не бил свързал едно маркуче към карбураторът ми. След като го направи успях да се придвижа безпроблемно до вкъщи.
И това не е всичко. Дотогава бях карал на бензин. Имам инсталирана газова уредба и след 2-3 дена реших да подкарам колата си на газ. Колата ми не палеше. След продължителни опити излязох от колата . Наоколо миришеше на газ. Като отворих капака видях, че въпросният „вип” майстор ми е счупил щуцера на газовата ми уредба към двигателя. В резултат на което газта излизаше навън. Не ми се мисли какво би станало, ако се бе възпламенила искра!
И така след „получената” от мен „вип” услуга, не само, че таратайката ми стана наистина такава (нямах никакви проблеми с нея преди това. Сега не мога да запаля при студено време.), но и животът ми бе изложен на риск. И всичко това от някакъв набеден за майстор, ВИП мърляч.
гледам новичък си.Има тема за тоя "готин" сервиз вече :wink: mod edit: LILO&STICH




Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 105 госта