Варна - сервиз Доктор Колор ми потрошиха колата!

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
alextop
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 27 яну 2008 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Варна - сервиз Доктор Колор ми потрошиха колата!

Мнениеот alextop » Пон 19 яну 2009 2:28


Варна сервиз Доктор Колор ми потрошиха колата.От 23 август 2008г колата седи при тях.Оставих я за боядисване по каско-доверен сервиз на ДЗИ.Не си помисляйте за ремонт там!
1 Върнаха ме за степен на ремонт!ДЗИ отказаха платих допълнително
2 Оставих автомобила за боядисване таван,пр.капак,пр.броня,задна броня,предна+задна лява врата огледало ремонт картер срок за изпълнение 20 дни
3 От 13 септември 2008 колата не става за каране.
3.1 Наводнено купе-електронен блок пълен с вода не работи централно,ел.стъкла и др. екстри
3.2 Наводнен мотор-след източване на маслото(с други примеси) констатирахме 10,5л течност в следствие на което Пасата пуше и на 10м нищо не се вижда!2000км преди да оставя автомобила са сменени ангр.ремък пистов масло в.помпа(пълно обслужване на 60 000км)
3.3 Багажник(релси на покрива) неправилно монтирани
3.4 Врата багажник неправилно сглобена
3.5 Счупена ръкохватка за отваряне преден капак
3.6 В последствие се оказа-наводнено серво-няма спирачки
3.7 Преди 9 дни след като мина съдебна експертиза си прибрах колата.Всичко е в мухъл влага

Преди това капризи колата работи 20 мин с включени и проверени всички екстри и уреди (светлини,ел стъкла,климатроници и други)
Върнаха ме да я измия и направиха над 35 снимки да не би да имам претенции за дефект който е наличен при оставяне на автомобила.
Платих допълнително за ремонт от повреда 1 степен до повреда 2 степен -колата е с каско не го правете.

В жалбата не признават вината си.Отговорът който получих всичко излезе лъжа.
Некомпетентни!!!В стил като съм сменил водна помпа колата била прегрявана-това е консуматив. Нов вентилатор на климатроника той е сменен пак е била прегрята колата-консуматив електрически мотор с износени четки контролира се от к-ка не от темп. на двигатела-резервни части.
Колата е при мен от 2002 година и е карана от двама шофиори.
Пълна история редовна поддръжка!!!300 000 км пробег в България
"Фолксваген били боклуци"-цитат на техен представител!!!
Равносметка без кола от ссредата на септември до средата на януару и куп пари за ремонти за моя сметка.
Не го пожелавам на никого и си пробвайте колата преди и след престой при майстор-задължително!!!
Ще се видим в съда делото е насрочено за февруари!!!!
P.S. Имам над 240 снимки кажете къде да ги публикувам за да ги видите и да се пзите!!!!




Потребителски аватар
alex_zazy
Мнения: 1045
Регистриран на: Пет 20 юни 2008 6:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Плевен Golf 2 GTI 8v 1990г. черен брикет!

Re: варна-доктор колор ми потрошиха пасата

Мнениеот alex_zazy » Пет 06 фев 2009 15:02


Ба колега не е ли имало лопата или някакъв тежък предмет под ръка! Па действай. :beat_butt2 :beat_butt2


Успех със делото, да ги съдереш! :да:


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Варна - сервиз Доктор Колор ми потрошиха колата!

Мнениеот dobrin » Пет 06 фев 2009 21:13


Избери най-важните снимки и ги публикувай в настоящата тема. Повече от 20 мисля няма нужда.


Потребителски аватар
SnowMaster
Мнения: 699
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 12:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Варна - сервиз Доктор Колор ми потрошиха колата!

Мнениеот SnowMaster » Пет 13 фев 2009 16:26


е хората в сервиза трябва да ти отпушват отводнотелните канали около парното?????на потдържаната ти кола ???? :screwy
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10545825
P.S. а я кажи и за проблемите ти в БГ-Сервиз във Варна! death


alextop
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 27 яну 2008 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Варна - сервиз Доктор Колор ми потрошиха колата!

Мнениеот alextop » Съб 14 фев 2009 11:40


Да-Да!!!Доста време почакахме и този "някои" да се обади.Защо ли има снимка?Може да е някой от сервиза?Да Да.Мога да покажа това което сме показали и на делото!Но малко търпение да ми остане време за пълната история.
Тук не е място за спор а за да споделим проблем и да избегнем втори подобен.
Само в отговор на този "някои" от сервиза със снимката по-горе, по-скоро ще публикувам снимка на автомобила при приемане в сервиза и след престоя й там, както и снимка на това какво излезе от запушените канали около парното.Само кал и нито едно листо.Причината се питам аз дали не е в пътя който преминава в съседство на сервиза и по него се движат камиони със стр.отпадъци за близкото сметище?Е може би от VW не са предвидили да оставят и отводнителни канали на двигателя който също беше с 10.5 л течност.А от официалния представител на CASTROL от където си купувам маслото ми върнаха лабораторен анализ от Италия който ще публикувам по късно и от който заключението е 69,55% съдържание на вода!
От къде ли е попаднала толкова много, че и в моя двигателя?
По време на снинките които направих със съгласието на служители от сервиза се вижда как съхраняват и други автомобили оставени за ремонт.И само да вмъкна че автомобил в разглобено състояние от пред със "мръсна газ" и остри маневри беше "разтрит" точно докато првихме смяна на маслото отново със споразумение м/у двете страни.На въпрос от моя страна дали "поДДържаната ми кола" е била така "разтрита" не получих отговор.
Твърдят специалистите, че "удавения двигател" така бил закаран.
За лека обида сметнах , твърдеейки за автомобила, че бил повреден и аз съм искал да го оставя при тях и да си го взема отремонтиран.За сведение на всияки любители на тази марка след промивките автомобила отново работи нормално без да отделя плътен син пушек като за времето от 12.01.2009 до момента съм изминал 1800км.
И на вниманието на този "някой" с мнението по-горе.
Когато се наложи да ти ремонтират колата 20 дни и след това седи 4 месеца с платени такси, винетки, каско и др. по вина не на собственика а на небрежно отношение си напиши мнението ТУК за да не усетят другите твоята болка.
Смея да заявя не само в този форум, че мой автомобил(не само този) не е посещавал "БГ-Сервиз" във Варна.Тук мога да кажа добри думи за сервиз "Ауто Финес" където имам лизингов автомобил с доста ремонти и само веднъж е върнат за вътрешно почистване(висока запрашеност)и то след като съм го получил излязъл от сервиза и го върнах на другия ден.
Сигурен съм, че и другите сервизи правят грешки но поне си поемат вината за да не страдат клиентите и запаят репутацията си в условия на криза.Мога да посоча и други примери където в рамките на добрия тон клиентът остава доволен без да плаща допълнително.
И специални благодарности на служителя в сервиз "Доктор Колор" който действа внимателно и професионално при промивките на двигателя.Благодаря!!!
Нека с този случай всички си отварят очите.
Честит празник на всички днес е 14 февруари!
To Be Continued!!!!


alextop
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 27 яну 2008 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Варна - сервиз Доктор Колор ми потрошиха колата!

Мнениеот alextop » Съб 14 фев 2009 12:43


Ето и автомобилът как изглежда при оставяне в сервиза на Доктор Колор като тази снимка е тяхна и любезно предоставена ми при възникналия проблем!!!Снимката е N1 от цялата им сесия!

http://www.snimka.bg/album.php?album_id ... d=10553339

До скоро!!!


Потребителски аватар
SnowMaster
Мнения: 699
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 12:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Варна - сервиз Доктор Колор ми потрошиха колата!

Мнениеот SnowMaster » Съб 14 фев 2009 18:03


както виждаш регистрацията във форума ми е от 2005та,а ти си я направил може би само да си изкараш яда по някакъв начин.
в сервиза се отремонтират по около 100 автомобила на месец.това прави 1200 и то само по щети.как точно твоя се прецака.е случва се може би когато колата е служебна и само се юрка.
и последно ще добавя-личния ми автомобил е съхраняван както твоя в сервиза за 3 седмици и нищо му няма.
решавайте си проблемите в съда.кофтито е че плюеш недостоверно и може да вземеш хляба на обикновения работник,и то в криза!!!
вс. най-хубаво


alextop
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 27 яну 2008 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Варна - сервиз Доктор Колор ми потрошиха колата!

Мнениеот alextop » Пон 16 фев 2009 1:40


Да да.Внимателно следя какво се случва тук и не бях влизал доста време.Регистрацията ми не е от датата кято виждаш а от миналата година но в този форум смениха нещо и при подновяване на акаунта ми се появи тази дата.Имам и доста служебни VW които са товарни както и микробус Т4 така , че този форум не е за това което предполагаш а е много полезен за почти целия ми автопарк.
Тази кола е служебна на собствената ми фирма и си я карам както си поискам дори и сега след ремонтите а километрите са нормални предвид дейноста която извършвам!!!!
Нямам нищо против да се ремонтират и по 12 000 автомобила в този сервиз но в условия на криза нужно ли е аз да плащам чужди грешки и срещната некомпетентност както и да остана без автомобил в този клас за да си гледам бизнеса.Без да съм авто-експерт но в процес на дълга експлоатация на този автомобил съм разбрал че водната помпа е консуматив а не признак, че след като съм я сменил двигателя е прегрят-при това мнение на собственика на сервиза с който лично се срещнахме и беше "КАТЕГОРИЧЕН" и сигурен.
Що се отнася до това, че "плюя" недостоверно това е лъжа и след като прилкючи делото ще го публикувам тук.До сега не съм обидил никой тук и в сдържан тон съм представил нещата които до момента са само истина!Това което ще излезе като истина за напред тук ще го видят стъпка по-стъпка.
А относно "обикновенния работник" в условия на криза ако той е защитаван от работодателя си за недобре свършена работа това е вътрешен проблем който не трябва да касае клиентите.
И отново ще припомня, че преди да оставя автомобила ме разтакаваха няколко пъти за дооценки рез. части и др. и никой не се сети да каже, че колата трябва да е измита.И в деня на приемане пак ме върнаха.Поне да си го напишат някъде просото е като "белия боб".
И след като се съгласих лично да платя раликата м/у ремонта на сервиза и оценката на застрахователя се приема, че му се доверявам.
Ето така не "плюя" а показвам как се предава доверието на клиентите.
Как другите сервизи си оправят "белите" а вие сметнахте, че ще мине номера.
И в хода на делото да вмъкна, че автоексперта назначен от съда след като разгледа фактурите по ремонта прави заключение, че същият е ремонтиран разумно и дава пример за една от сменените части която по официални документи е на цена приблизителна 380EUR а цената на тази която поставям аз е 100лв с което става явно , че не спекулирам.
Малко смелост и разум се иска за да се извиниш за грешките си и запазиш добро отношение в условия на криза а не да се биеш в гърдите, че рабираш.Аз като не разбирам питам или мълча!
Но за това е малко късно вече!!!
Сега ще поднасям само истината и ще се питам доверен ли е този сервиз на ДЗИ и колко?Това след делото официално ще трябва да попитам и ДЗИ на които плащам по 1200лв.за каско годишно а накрая си блъскам главата и дано за последно и дано само аз.
До скоро и се чудя дали тази тема не е актуална за форума на Сеат където имам регистрация от съшия момент когато си направих тази.Можеш да провериш!!!
Бих отговорил на всички въпроси свързани с проблема както и да предложа много снимки от детайлно разглобяване на този автомобил ако ще бъдат от помощт!!!


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Варна - сервиз Доктор Колор ми потрошиха колата!

Мнениеот Гергин » Чет 26 фев 2009 10:33


:shock :shock :shock
И 50% от това което прочетох да е вярно тея са си не за съд а за ....
Явно е, че си възпитан човек щом удържаш добрият тон, адмирации за което.
Не знам по колко хиляди коли на месец правят в този сервиз, но няма да ги правят дълго. Криза е :applause: :applause:
Успех и ще следя темата. Само хора като теб могат да променят тази наша мащеха България.


Потребителски аватар
Winner25
Мнения: 7339
Регистриран на: Пон 14 мар 2005 15:33
Автомобил: VW Passat B4 B6
Двигател: ABS BKC
Местоположение: Казанлък

Re: Варна - сервиз Доктор Колор ми потрошиха колата!

Мнениеот Winner25 » Чет 26 фев 2009 13:59


За този сервиз бях чувал добри отзиви, но явно има и недоволни.
Не заставам на страната на никой, но ако това което казва колегата е истина и аз не бих си оставил колата там.
Вместо 20 дена ремонта да продължи 120 за мен е много.
И ако каналите са се запушили от праха, то водата в маслото от къде е :shock
И според мен всеки уважаващ себе си сервиз би си поправил грешките :)


Потребителски аватар
SnowMaster
Мнения: 699
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 12:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Варна - сервиз Доктор Колор ми потрошиха колата!

Мнениеот SnowMaster » Чет 26 фев 2009 17:31


водата е в следствие на двигател на 400хил.(дизелов може би и прегряван)а градушка качествено с гаранция от 2години се прави по бавно нали...и доколкото чух делото е приключило за 20мин.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Варна - сервиз Доктор Колор ми потрошиха колата!

Мнениеот velinsl » Сря 04 мар 2009 19:47


Мноо ясно, че ще пише за да знаят останалите. На края на делото ще видим кой кого.
Но ако това е вярно, нямам думи.

Пиши и по другите автофоруми да знаят и да го избягват. Едва ли един човек просто така решева да плюе сервиз за щяло и не щяло.


alextop
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 27 яну 2008 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Варна - сервиз Доктор Колор ми потрошиха колата!

Мнениеот alextop » Вто 17 мар 2009 2:55


Е не съм очаквал такова упорство от SnowMaster нали Ви писах най-учитиво по-горе да не се оправдавате защото да поправиш грешка и да се извиниш беше изхода от ситуацията.Двигателя все още няма 350 000 и отново е с масло Castrol след промивките и няма разлика във вървенето както показа и тест-драйв направен с Ваш служител.При многобройните промивки на мотора се видя ясно, че нивото на антифриза си седи същото при положение, че има протокол м/у двете страни там си го пише.Искам да споделя че ходих да покарам ски и в прохода към Пампорово имаше луга.Едва след като се върнах видях 2 ръждиви утечки от тавана на колата.
Като се поогледах май и бояджийската работа толква.Ама сега ще го преглътна защото гаранцията-прехвалена е не 2 години а 6 месеца от които 4колата прекара в двора на сервиза за да изпълним условията по закона.И понеже спомена колко бързо е приключило делото да поясня, че вашият адвокат са мо затворили устата защото се опитал да изрече същите глупости дето се опитва и SnowMaster да ги пише тука.На снимките направени от вещото лице назначено от съда тръгнал да успорва.Слезте на земята, че и ДЗИ са ви дигнали мерника и от доверен сервиз незнам дали няма да станете "разведен" сервиз.
Нека не се караме тук е мястото да се покаже истината и това не е цялата......!
P.S. 1SnowMaster малко ме ядосва с тези изказвания.
2При първа възможност ще направя снимки и на тавана да си го видят с гаранцията 2години или 2 месеца, че не разбрах!!!


low
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 14 апр 2009 21:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Варна - сервиз Доктор Колор ми потрошиха колата!

Мнениеот low » Вто 14 апр 2009 22:13


Какво стана с делото, г-н "оплакване"?
Защо не публикуваш тук становището на съда?
Целият форум да разбере, че имаш психични отклонения и никой не може да ти потроши колата повече от това.
Уважаеми колеги, нека господина публикува решението на съда!Да ама не ше!Срам го е!
Скрил се е и дори не пожела да се извини за това, че накърни името на Доктор Колор Ауто с лъжите си.
Аз ще ви разкажа историята. Колата му е на 400 000 км. Оставя я в сервиза за ремонт(очукана от градушка) и след това с претенции, че като е външно измита му се е напълнил картера с вода.
Чичо всеки месец се опитва да прекара някоя я застрахователна измама, я да заведе някое дело...та барем някой му отремонтира
кочината без пари...Да ама не...остана си само с таксите по адвокати и вещи лица.
Можем ние да публикуваме решението на съда, както и експертизата от Castrol за да видите,че господина е измамник, защото според експертизата която ние имаме в маслото му имаше повече метални и алуминиеви стружки отколкото масло... death


Потребителски аватар
kolia76
Мнения: 74
Регистриран на: Вто 22 фев 2005 15:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Варна - сервиз Доктор Колор ми потрошиха колата!

Мнениеот kolia76 » Сря 13 май 2009 10:06


Не знам кой виновен и кой прав. Но много сервизи наемат некомпетентни механици като при грешка от тяхна страна гледат да замажат и скрият това. При WV тези грешки се появявят след 2000 км. И тогава ти казват: ...дошло му е времето! А ако сте торкова големи специялисти защо сте приели колата без да установите всички проблеми? Вие сте в услуга на застрахователя и печелите сигурни пари от това. По-добре Застлахователя да ви смени за 1 година и писле ще видим ! :dummy:



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта