Ауспуси - Крадци, на ъгъла на К. Величков и Стамболийски

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
sebastianz55
Мнения: 550
Регистриран на: Чет 26 яну 2006 23:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Ауспуси - Крадци, на ъгъла на К. Величков и Стамболийски

Мнениеот sebastianz55 » Съб 31 яну 2009 19:05


"Сервизът за ауспуси" е на ъгъла на Константин Величков и Стамболийски. До него ими някакви накладки и автомивка.

Беше ми изгнила една връзка от изпускателната система след катализатора (явно, не знаех преди къде точно) и съответно се разпадна. Нямаше как да разглобя тръбите, защото са спънати в задния мост и не мога да се извадят всичките. Дотътрих до най-близкия в случая "сервиз за ауспуси" на ъгъла на Константин Величков и Стамболийски. Там е поне от 5 години и си казах, че щом са толкова дълго не би трябвало да има проблем.

Вътре има някакъв канал. Качих колата и казаха ми 70 лв за ремонта. Добре. По едно време единия, който говореше български (и двамата бяха откъм индийската част на света)- дойде и каза че според него проблемът бил в първото гърне и трябвало да се махне. Било запушено. Тъй като колата е 2001 г. много обилно се поинтересувах какво, как, защо е запушено - последствията за кола али, бали. И за какво аджеба е това гърне? Той обясни, че била само изолиращо звука и нищо повече. Уточни, че е напълно безполезно и на негово място щели да сложат тръба, малко по-шумно ама нейсе пък и по-евтино било като за млад човек. В поселедствие се оказа, че не е за по-евтино, а че нямало с какво да го заменят. Иначе последствия за самия автомобил - никакви.


Казах - щом е така, добре. Като направиха каквото ремонтираха слязях долу да видя как е направено. Заварена тръба изглеждаше ок. Не съм гледал колата отдолу преди за подобно нещо, за да знам как е била преди.. за съжаление.

След като мина ремонта тръгнах и след 10-тина километра установих, че ръчната свети. Видях, че на практика са разтопили част от кабелите до нея и ги оправих сам за 1 час - викам си, случва се. Поне колата сега е ок - след шока да ти изпаднат изпускателните тръби.

На следващия ден на път за работа светна лампата за "check engine". Тъй като съм зает оставих сервизите за петък да проверя какво е. Допуснах, че може да е от ремонта, но си казах - ударили са датчик сигурно.

В сервиза се оказа, че "онези майстори" на практика са ми премахнали катализатора, държащите връзки с пружини до него и вероятно датчик, който се намира вътре в него. Казаха бързо да ходя да се разправям, защото на практика са го откраднали. Показаха ми как изглежда катализатора + това, че беше и по стар от моя с 5 години и беше изправен. Думите бяха "смятай твоя е бил като нов. Все едно са ти махнали бъбреците. Опропастили са колата". После ходих и до Хеед да питам какво става като на мястото на катализатора има таз тръба и приемчика ми каза - ще ти свети лампата (и ти играят ниските обороти) и каквито проблеми имаш ще се решат само с нов. А нов е над 2000 лв всичко.

На старата кола имах проблеми с катализатора, но тогава избиха вътрешността и го оставиха отвън а сега на негово място онези са заварили тръба. Т.е. те съвсем умишлено са свалили цялата система под предлог, че всичко щи е наред - пълна лъжа.

Отидох да се разправям те казаха - ами да, то е катализатора, то тези проблеми ги има ама ние не се занимаваме с това!? А катализатора го продадохме за 20лв., нали е криза. Сам бях, нямам яки другари с тъмни коли или приятели в полицията и си заминах с тъга в сърцето и думите "ясно какво сте направили".

И така от заварка на връзка ми откраднаха катализатора, който дори и втора ръка е сума си пари заради всичките неща + че сега имам тръба а дори и не имитация на катализатор, дори не избит катализатор, което прави редица проблеми на количката. Сещайте си.

Та крадците са там. Пуснах жалба в полицията, сега пиша и до комисията за защита на потребителите.

Ако се сещите как да си търся още правата споделете, защото много си пазех колата да е технически изправна и сега ми се къса сърцето как ме излъгаха и обраха. Нагло.

Последна промяна от sebastianz55 на Съб 31 яну 2009 20:56, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
kriss4
Мнения: 176
Регистриран на: Пон 01 сеп 2008 18:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Надежда

Re: Ауспуси - Крадци, на ъгъла на К. Величков и Стамболийски

Мнениеот kriss4 » Съб 31 яну 2009 19:30


това е много нагло от тяхна страна.
точно в този сервиз баща ми си занесе катализатора и му дадоха 60лв.без да го мерят.за кола 90г


Потребителски аватар
sstambo
Мнения: 231
Регистриран на: Съб 26 юли 2008 16:20
Автомобил: Seat Alhambra
Двигател: BVK 2007
Местоположение: София

Re: Ауспуси - Крадци, на ъгъла на К. Величков и Стамболийски

Мнениеот sstambo » Съб 31 яну 2009 22:40


аз моя го дадох за 200лв преди 2 месеца,гадно е това което са направили колега но за сьжаление не е само този сервиз а и още много други,да нямаш вяра на никой,защо трябва да седим все до майсторите от страх да не ни изтьрбушат колите?А после те пьк се оплакват че им стоим на главите.Защо ли?


Потребителски аватар
bomber
Мнения: 4315
Регистриран на: Вто 13 дек 2005 17:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Софията

Re: Ауспуси - Крадци, на ъгъла на К. Величков и Стамболийски

Мнениеот bomber » Пон 02 фев 2009 10:40


тия нещастници ми искаха 15лв да ми закачат 2 тампона на средното гърне...преди година!Питах ги нормални ли са,тръгнах си, намерих си канал и си ги сминих сам :)


Потребителски аватар
RS1
Мнения: 141
Регистриран на: Пет 14 яну 2005 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Офиса

Re: Ауспуси - Крадци, на ъгъла на К. Величков и Стамболийски

Мнениеот RS1 » Сря 04 фев 2009 11:11


Колега,

не си първия и последния което го казвам с най-голямо огорчение... :( Аз лично бих ти препоръчал да се поинтересуваш за някой приятел на приятел ( монтьор) за който е гарантирано. Той е в час с нещата и те се случват. Преди бях така и аз. Нямах си идея от нищо и случайни майстори ме хвърляха в джаза. Пресен пример е от лятото, когато ходих на реглаж за моето голче. Казаха ми, че съм за смяна на шарнири, накрайници на рейката и тампон на носач! Даже и каретата ми били "полу излезнали" успях само да се изхиля, защото всичко без накрайниците са сменени преди не повече от 5 дена!?!? И то и аз участвах в смяната. Писаха ми допълнителен труд в размер на 1 час за наместване на каре, но както и да е... Става въпрос за ПроМобил АД.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Ауспуси - Крадци, на ъгъла на К. Величков и Стамболийски

Мнениеот hooligan_sk » Пет 13 фев 2009 16:01


Е 2 бона за катализтор е доста крайно решение. Що се отнася до ауспуси мястото е 1 - Крафт в Дружба, аз лично там ходя от 3 години с няколко коли, дават си гаранция хората, всичко на място се прави от гърнета до кривене на тръби. Можеш там да си сложиш подходящ резонатор който поема функциите на катализатора, но датчици ако си имал няма как да ти ги върнат! Иначе предлагат китайски катализатори за 300лв, в крайна сметка и китайците по 2 ръце имат ако толкова държиш на екология :)


Потребителски аватар
dj_tuhla
Мнения: 1397
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 0:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голо Бърдо

Re: Ауспуси - Крадци, на ъгъла на К. Величков и Стамболийски

Мнениеот dj_tuhla » Пет 13 фев 2009 22:17


Ква екология, ламбда сондата сигурно там е седяла...


Потребителски аватар
JIVKO LAZAROV
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 31 яну 2009 20:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Ауспуси - Крадци, на ъгъла на К. Величков и Стамболийски

Мнениеот JIVKO LAZAROV » Съб 14 фев 2009 16:14


100% е имало ламда сонда


Потребителски аватар
passatdriver
Мнения: 319
Регистриран на: Сря 28 фев 2007 18:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Радомир

Re: Ауспуси - Крадци, на ъгъла на К. Величков и Стамболийски

Мнениеот passatdriver » Съб 14 фев 2009 18:03


а без ламбда сондата не карай иди си купи една мисля че бяха по 100 лева 2 вида са едните работят на 5 волта а дргъя вид е на 1 волт така че замери какво напрежение идва и тогава си купи ламбда сонда но сложи задължително че така бая ще ти харчи и не е добре за колата


Потребителски аватар
dj_tuhla
Мнения: 1397
Регистриран на: Съб 18 фев 2006 0:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Голо Бърдо

Re: Ауспуси - Крадци, на ъгъла на К. Величков и Стамболийски

Мнениеот dj_tuhla » Нед 15 фев 2009 3:35


Колега, ти чете ли изобщо темата, нали именно в това е проблема, като си купи къде по-специално ще я сложи като са му гепили катализатора, или да си пробие викаш една дупка с дрелката и да си я забучи?

Относно "едните работят на 5 волта, другите на 1", нещо не си разбрал, става въпрос за с 1 жица, и с подгряване и референтна маса за сигнала - с 5 жици. Щом е била на катализатора е била 100% с подгряване, по-скъпия вариант естествено, но не е там въпроса.. егати идиотите тия, за убиване са..


Потребителски аватар
sebastianz55
Мнения: 550
Регистриран на: Чет 26 яну 2006 23:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ауспуси - Крадци, на ъгъла на К. Величков и Стамболийски

Мнениеот sebastianz55 » Пон 23 фев 2009 12:06


hooligan_sk написа:Е 2 бона за катализтор е доста крайно решение. Що се отнася до ауспуси мястото е 1 - Крафт в Дружба, аз лично там ходя от 3 години с няколко коли, дават си гаранция хората, всичко на място се прави от гърнета до кривене на тръби. Можеш там да си сложиш подходящ резонатор който поема функциите на катализатора, но датчици ако си имал няма как да ти ги върнат! Иначе предлагат китайски катализатори за 300лв, в крайна сметка и китайците по 2 ръце имат ако толкова държиш на екология :)



Колега, къде точно се намира това? Някакви контаки?


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Ауспуси - Крадци, на ъгъла на К. Величков и Стамболийски

Мнениеот batmilko » Пон 23 фев 2009 16:10


sebastianz55 написа:
hooligan_sk написа:Е 2 бона за катализтор е доста крайно решение. Що се отнася до ауспуси мястото е 1 - Крафт в Дружба, аз лично там ходя от 3 години с няколко коли, дават си гаранция хората, всичко на място се прави от гърнета до кривене на тръби. Можеш там да си сложиш подходящ резонатор който поема функциите на катализатора, но датчици ако си имал няма как да ти ги върнат! Иначе предлагат китайски катализатори за 300лв, в крайна сметка и китайците по 2 ръце имат ако толкова държиш на екология :)



Колега, къде точно се намира това? Някакви контаки?
ако търсиш Крафт в Дружба... дали пък не познаваш случайно някой от Дружба, а :smackbum


Гергин
Мнения: 1360
Регистриран на: Вто 22 май 2007 15:07
Автомобил: Passat 4
Двигател: AGG
Местоположение: София

Re: Ауспуси - Крадци, на ъгъла на К. Величков и Стамболийски

Мнениеот Гергин » Чет 26 фев 2009 10:15


:shock
Знам само, че не искам да съм на твое място.
Съжалявам, че толкова лощо си се опарил. Поуката е ясна, но нервите
няма кой да ги върне. Дано си пазиш документа от услугата.
Успех и горе главата, ша дойде и техният ред, мамка им кърпелска, да си купят с него св..и :bishop

Последна промяна от Гергин на Пет 27 фев 2009 13:10, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
DimoNN
Мнения: 1055
Регистриран на: Вто 17 апр 2007 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ауспуси - Крадци, на ъгъла на К. Величков и Стамболийски

Мнениеот DimoNN » Пет 27 фев 2009 4:41


егати обира честно! :banghead: ср. нов катализатор и ламбда сонда... тия са за трепане death death дано има ефект от жалбите в КЗП и полицията... съчувствам ти, колега :cry:


Потребителски аватар
rosen79
Мнения: 3203
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ауспуси - Крадци, на ъгъла на К. Величков и Стамболийски

Мнениеот rosen79 » Съб 15 яну 2011 22:19


Знам,че темата е стара,но ще дам актуално инфо за този "сервиз".Вече го няма.От незаконното строителство го бутнаха.Не е само колегата изпищял от тея.Комшии ни бяха.Даже на единия му бях набрал да го бия.Счупи ми огледалото.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта