Aвтосервиз НИКИТИН - Варна или къде да не ходим...

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
vladovl
Мнения: 114
Регистриран на: Сря 01 мар 2006 17:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Aвтосервиз НИКИТИН - Варна или къде да не ходим...

Мнениеот vladovl » Чет 30 апр 2009 13:12


Преди да се забъркате със сервиз НИКИТИН е във ваш интерес да прочетете това:

Премеждията на една маздичка или достатъчно богат ли съм за да ремонтирам колата си в НИКИТИН

Приятно четене ;-)

Имало едно време един господин Никитин. Той купил два подемника и решил да отвори автосервиз НИКИТИН във Варна.
До тук звучи като приказка, но приказките обикновено са със щастлив край, а дали тази е такава? Аз ще ви разкажа за моите взаимотношения с този сервиз, а Вие преценете сами за себе си.
Интернет ни затрупва с информация, но за съжаление тя се оказва целенасочена (в служба на нечии интереси) и поради тази при чина недостатъчна. Зад рекламата на г-н Никитин нямаше никакви коментари, липсваше обратната връзка между услугата която той предлага и впечатленията на клиентите му. В bisnesa.com, където той има публикувана реклама има линк за коментари, но той не работи,така определено му е много удобно защото немогат да се прочетат впечатленията на клиентите.
Та рекламата гласеше, че сервизът предлага всякакви ремонти на японски автомобили. Сам по себе си, фактът че някой има нужда от сервиз, говори че човекът е в затруднено положение – предстоят му доста разходи и нерви по скъпи авточасти и не по-евтини услуги.Но след като преживее тази травма и се раздели с някаква тлъста сума, човек се примирява, забравя и продължава да се наслаждава на приятните моменти с любимия си автомобил... Тук някъде приказката би трябвало да свърши ....., но уви.....
Минава малко време и раната на автомобила започва да “кърви”! След кратко чудене, клиентът открива че маслото нахвърляно по ходовата част на безупречния и надежден (преди посещението в сервиз НИКИТИН) автомобил е от семеринга на полуоската, който немърливият монтъор на г-н Никитин е наблъскал криво ляво, по-скоро на криво в гнездото й.
Но въпреки всичко, все още няма място за притеснение, защото г-н Никитин е поел пълна гаранция за монтажа и като един проспериращ и безупречен бизнесмен, на какъвто се прави, ще отстрани дефекта предизвикан от неговите работници. След известно време ще забравим страха от тяхната неграмотност и ще спрем да се притесняваме за други грешки които може да са направили под “кожуха” на автомобила и които не са толкова очевидни и неможем да открием на пръв поглед.
За съжаление съдбата беше избрала друго – г-н Никитин с радост се нагърби да отстрани проблема, но срещу съответното заплащане. Някои от вас сигурно помнят хумористичната касетка на Шкумбата в която се задава въпроса:
”Какво се полага на монтъор извършил некачествен ремонт”
“Полагат му се 50 лв бакшиш да извърши ремонта повторно”
Е, сигурно ще се съгласите че ако човек има малко самоуважение ще реагира по някакъв начин на тази наглост. Най-малкото не би дал повторно пари на този наглец за да свърши работа за която веднъж вече му е платено. И когато махваш с ръка и си казваш че нервите ти са по ценни от някакви си 50 лв и отиваш при друг монтъор да оправи бъркотията, г-н Никитин изпъква със следващата си неприятна изненада. “Висококвалифицираният му монтъор” така си е взаимодействал с резбата на полуоската, че единственият начин да ползвате отново автомобила си е да смените и карето с ново, чиято резба не е наранена. Честито! Току що за мърлъотията на г-н Никитин, Вие заплатихте още 150 лв!
Хвърлих се в доста дълги обяснения, които вероятно ще отегчат повечето от вас, защото нито съм професионален писател, нито рекламист, за да мога да задържа вниманието ви толкова дълго. Ако трябва да бъда честен, ако на този етап някой пише за проблемите си с някой водопроводчик,който му е извършил некачествен ремонт едва ли бих се трогнал особено. Но в някой момент, ако имам нужда от водопроводчик, ще се радвам ако мога да чуя отзвук за работата на този, който съм избрал. Все пак, изобилието от информация в интернет трябва да служи на нас – потребителите, а не да спомага разни “псевдобизнесмени” да пълнят гушките си.
Народната поговорка казва: “Парен, каша духа”. От тук нататък ще внимавам още повече на кой сервиз поверявам колата си. Ако искате, внимавайте и вие, защото черният Touareg или GL или Q7, който избутва 7-годишната ви маздичка или голфче от пътя сигурно е на г-н “Никитин” и е купено с паричките заработени от вас.
За съжаление нямам достатъчно технически познания за да направя блог в който да се публикуват коментари върху написаното, но ако някой иска да го коментира, мейла ми е: popovi_obsht@abv.bg. Аз сум Асен Попов и се надявам да съм ви спестил някои излишни главоболия.




Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Aвтосервиз НИКИТИН - Варна или къде да не ходим...

Мнениеот velinsl » Чет 30 апр 2009 21:37


Това за Варна ли е?(гледам че си от София и съм объркан малко)
За там има един сервиз съм писал, ама не ме бърка пак да пиша?


Потребителски аватар
policaqqq
Мнения: 254
Регистриран на: Пон 07 апр 2008 0:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Aвтосервиз НИКИТИН - Варна или къде да не ходим...

Мнениеот policaqqq » Вто 18 яну 2011 22:22


Аз работя от извесно време там и е нямало такива изцепки. Може и да е правил някакви опити ама при мен не минават такива номера. Пък колко много има докато почне да кара Q7..... mhihi


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Aвтосервиз НИКИТИН - Варна или къде да не ходим...

Мнениеот kris11 » Пет 06 дек 2013 11:16


Здравей колега / Още ли работиш с-за на "Никитеин" Знам,,че тойне е там .Питам за мястото на сервиза,че ми е съвсем близо.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Aвтосервиз НИКИТИН - Варна или къде да не ходим...

Мнениеот vasstop » Пон 03 фев 2014 1:29


kris11 написа:Темата търпи корекция в частта:
Публикувано на: Нед 02 Фев 2014 11:54

"Aвтосервиз НИКИТИН - Варна или къде да не ходим..." поради факта, че от около средата на 2011 г. Никитин, не е там. А и сервиза не е бил негов - беше под наем .Имаше и м-н за авточасти, който също не работи.
Нищо лично. Отвреме навреме използвам гумаджийницата там,че ми е близо.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта