КОЛОС сервиз в София ж.к. Люлин - перфектни

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
zeroheat
Мнения: 221
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

КОЛОС сервиз в София ж.к. Люлин - перфектни

Мнениеот zeroheat » Пет 15 май 2009 21:03


КОЛОС сервиз в София ж.к. Люлин - перфектни за 2ри път. Много съм доволен от сервиза.

1вия път смених тампон на двигателя
2рия път задни амортесъори

който отиде там няма да сгреши




Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Re: КОЛОС сервиз в София ж.к. Люлин - перфектни

Мнениеот ChimeyJimmey » Съб 16 май 2009 9:37


Цени? Време за извършване? По-точен адрес? :roll:


Потребителски аватар
zeroheat
Мнения: 221
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: КОЛОС сервиз в София ж.к. Люлин - перфектни

Мнениеот zeroheat » Нед 17 май 2009 12:55


ами за време и двете неща бяха свършени в рамките на един ден(оставям колата сутрин взимам я след обяд).

Цените са нормални(за амортесъорите 164лв 2броя + пари за труд +ДДС) поне от тези сервизи, които съм посещавал.

А за най точен адрес може да попиташ google не е толкова трудно просто не го знам, а се намира през няколко пресечки от вкъщи.


Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Re: КОЛОС сервиз в София ж.к. Люлин - перфектни

Мнениеот ChimeyJimmey » Пон 18 май 2009 13:04


Тези ли са?


Потребителски аватар
emohrisstov
Мнения: 1487
Регистриран на: Съб 18 мар 2006 14:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Село София
Контакти:

Re: КОЛОС сервиз в София ж.к. Люлин - перфектни

Мнениеот emohrisstov » Пон 18 май 2009 13:51


Колега какви пари ти взеха за тампона и за смяната му? :roll:


Потребителски аватар
Iavor
Мнения: 3233
Регистриран на: Пон 07 фев 2005 17:27
Автомобил: Škoda Octavia VRS
Двигател: CEGA 2008
Местоположение: София

Re: КОЛОС сервиз в София ж.к. Люлин - перфектни

Мнениеот Iavor » Пон 18 май 2009 19:41


ChimeyJimmey написа:Тези ли са?

Да.По-точно, са срещу магазин "Фантастико".


Потребителски аватар
maxy
Мнения: 43
Регистриран на: Пет 07 авг 2009 15:01
Автомобил: VW SHARAN 2.0
Двигател: ADY
Местоположение: София

Re: КОЛОС сервиз в София ж.к. Люлин - перфектни

Мнениеот maxy » Нед 22 авг 2010 18:19


абе малко са скъпари и аз съм сменял там разни неща!


Потребителски аватар
bravo
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 15:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: kostinbrod

Re: КОЛОС сервиз в София ж.к. Люлин - перфектни

Мнениеот bravo » Нед 22 авг 2010 22:50


здравеите колеги.аз работа в този сервиз и мога да уреда за форума отстапки.


Потребителски аватар
Iavor
Мнения: 3233
Регистриран на: Пон 07 фев 2005 17:27
Автомобил: Škoda Octavia VRS
Двигател: CEGA 2008
Местоположение: София

Re: КОЛОС сервиз в София ж.к. Люлин - перфектни

Мнениеот Iavor » Сря 01 сеп 2010 21:45


bravo написа:здравеите колеги.аз работа в този сервиз и мога да уреда за форума отстапки.

Ми - давай! :drunk


Потребителски аватар
zeroheat
Мнения: 221
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: КОЛОС сервиз в София ж.к. Люлин - перфектни

Мнениеот zeroheat » Съб 09 окт 2010 0:40


bravo написа:здравеите колеги.аз работа в този сервиз и мога да уреда за форума отстапки.


наистина давай!!! Мен главно цените за труд ме интересуват, тъй като аз части си намиарам сравнително евтино, но в и около Люлин поне за сега не съм намерил сервиз, в който да работят толкова качествено. Но наистина ценичките ми станаха непосилни и съм принуден да ходя чак до княжево при едни познати.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: КОЛОС сервиз в София ж.к. Люлин - перфектни

Мнениеот Vlad777 » Нед 27 апр 2014 10:04


Още един отзив за сервиза и по-конкретно за Турбо Колос - подразделението, което се занимава с турбини: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=24&t=383221&p=4119618#p4119618


Wirda
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 30 яну 2012 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: КОЛОС сервиз в София ж.к. Люлин - перфектни

Мнениеот Wirda » Пет 23 май 2014 2:11


Скъпички са и не са от най-бързите даже никак, но имат доста работа, иначе доволен останах!


Потребителски аватар
Ceco_bg
Мнения: 262
Регистриран на: Пон 04 мар 2013 22:46
Автомобил: Vw Golf mk4
Двигател:
Местоположение: София

Re: КОЛОС сервиз в София ж.к. Люлин - перфектни

Мнениеот Ceco_bg » Вто 02 дек 2014 12:09


Aз пък явно ще съм първия недоволен от тях.Сервизa е точно до мояблок и сa ми удобни дa ги посещaвaм,дaже и трите семейни коли хпдят при тях и зa дребни нещa кaто смянa нa мaслa и подобни сa ОК (кaто изключим че сa леко скъпчий) но последното ми посещение при тях беше нa вече (зaрaди тях) бившaтa ми тройкa която след кaто зaпочнa дa хaрчи по литър aнтифриз нa 20км. им я зaкaрaх и първонaчaлнaтa диaгнозa слес "упорити" търсения видиш ли от тяхнa стрaнa сa устaновили че е кaпaчкa нa кaзaнчето.....сaмо дето още до пред блокa докaто я зaкaрaм веще нивпто беше двa пръстa под минимумa a още нa другия ден лaмпaтa зaсветкa.....връщaм я aз и новaтa диaгнозa е спукaнa глaвa.....ремонт 600лв. (кaто зa нaши хорa щот три коли прaвя при тях и брaт ми рaботи с тях (товa потехни думи зa нaшите хорa)),нaй-интересното шлaйфaне нa глaвa 100 лв....взимaм я след седмицa и колaтa нямa душa дa тръгне,гумите нa лед не можеш дa и зaвъртиш....връщaм я aз и третaтa диaгнозa е дебитомер.....почвaме едно лудо търсене нa дебитомер,двaдесет дебитомерa от колеги във форумa им зaнесох и не стaвa и не стaвa и те търсели aмa нищо не нaмирaт,дaли имa общо с товa че зa втори път им я връщaм и момчето нa рецепциятa ми кaзa че нямa дa струвa нищо ? Когa и дa минa колaтa си седи от вън и тaкa седмицa докaто не си я взех по тяхнa молбa и евентуaлно aко си нaмеря дебитомер дa идa дa ми го зaкaчaт....в последствие устaновявaм че колaтa по инерция и нa скорпст пукa си е^е мич a по нaнaдолнище и нa скорост ще гръмне гaрнето и гърмежи....зъб нa ремaк нa пред или нa зaд ми кaзa човекa който в последствие я купи но просто aз нямa дa повторя при тях никогa! Нaмрaзих колaтa покрaй тия некaдърници че вися месец и дaдох 1000 лв.дет цялaтa струвa толковa и нaкрaя дaже не вървеше.

В последствие рaзбрaх че и един приятел след мен е ходил при тях зa елементaрвн ремонт който рaзбирa се те ще нaпрaвят и тaкa го нaпрaвихa че приятелчето пред блокa си я опрaви сaм.....

Още примери от познaти близки в реaлния живот могa дa кaжa aко някой имa интерес но aз от тaм дaлеч зaобикaлям зa вaс не знaм....


Потребителски аватар
kostik
Мнения: 149
Регистриран на: Пон 23 яну 2012 16:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, жк.Люлин

Re: КОЛОС сервиз в София ж.к. Люлин - перфектни

Мнениеот kostik » Съб 25 юли 2015 6:55


Фирмата в която работя обслужваше всичките си МПС-а в "КОЛОС", но вече избягват да ги ползват.
Ето малко неща, които аз съм забелязал в случаите, в които съм оставял МПС там.
Пращат ме, понеже един от служебните ни автомобили не пожела за запали(идиот шофьор, климатик, музика, фарове и отива да пазарува) подадох му ток запали и така. Отивам с обяснението, че съм му подал ток, че преди три месеца отново не пожела да запали с собственият си акумулатор и съм подавал ток.
Пред мен замериха алтернатора, който даде ток 13.2 независимо, какви консуматори си пуснал, но те търсиха проблема в релетата и бушониерата (понеже релетата, когато не им достига ток щракат :D ), след което естествено смениха акумулатора, но на другият ден.
Веднъж разглобиха един от служебните автомобили за да разберат, защо не пали, но не успяха да я направят. В другият сервиз установиха, че ампулата от ключа я няма т.е. имобилайзера. (Отново този шофьор идиот!)
След основен ремонт на един от автомобилите започна да се чува осезаемо изпускане на компресия (вероятно от някоя гарнитура) при студен мотор, за съжаление докато стигнем до сервиза спира... Оставихме го да нощува там на следващият ден проблем няма!
Проблеми много, отговори от тези, които може да ти даде всяко хлапе много. В момента не мога да се сетя, но ако желаете ще коментирам с колегите и ще ви опиша картинките много цветно и подробно, защото има още много случаи с издънки.
Цената е завишена определено, но всеки сам определя цената за труда си. Въпроса е в компетентността на хората, които утре ще ремонтират и вашият автомобил евентуално... :death

Колеги за да не стават грешки, това, което съм написал важи за сервиз "КОЛОС" в жк."Люлин 1" Пред магазин "Фантастико", за всички други техни сервизи и странични дейности не казвам нищо добро/лощо! :bishop


blablabla
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 07 дек 2015 10:34
Автомобил:
Двигател:

Re: КОЛОС сервиз в София ж.к. Люлин - перфектни

Мнениеот blablabla » Пон 07 дек 2015 10:58


Здравейте на всички :)
Както ще видите сигурно, това ми е първия пост в този форум, като по принцип не съм от хората които ще седнат да се регистрират някъде в интернет за да изкажат мнението си .... НО ..... този път реших да го направя, защото съм бясна на този въпросен сервиз (Колос-МС в ж.к.Люлин) . Съветът ми към Вас е ако имате възможност НЕ посещавайте този сервиз, отидете някъде другаде, където няма да Ви вземат парите а да не Ви оправят колата.Случаят ми е следният:
Май месец тази година, колата ми имаше проблем с бензиновата помпа. Тъй като този сервиз се води фирмен и т.н. , реших че трябва там да заведа колата. Уж ми оправиха колата за около 300 лева., но аз си я познавам и усещах че проблемът не е отстранен на 100%. Да тя палеше, вървеше, но усещах че помпата си има някакъв проблем, чуваха се някакви странни звуци от нея (жена съм и както ще се досетите не разбирам особено много от коли). Така до преди няколко седмици ....краят на Ноември месец , в един прекрасен ден колата просто не запали, не подкачаше гориво помпата чрез имобилайзера. Така реших отново колата ми да отиде в този сервиз(та нали е фирмен) (но голяма глупост от моя страна). Отива там и след една седмица, след две обаждания от моя страна, ми казват че е отстранен проблема. Отивам там, давам 400 лева за ремонт , взимам си колата, да пали, да върви, но пак си чувам аз странния звук. Както и да е , викам явно така трябва.Отивам събота да си прибера близки хора от летището, като ги чакам от 2 години, пътуваме си по магистралата и се радваме един на друг, до момента в който колата изключва и почва стабилно да мирише на запалени кабели. Отбиваме колата и до там. Преди 3 дни взета кола от сервиза, щеше да изгори някъде на пътя......Дойде познат изтегли ме до вкъщи и всичко се позабрави от емоциите от гостите от чужбина. По думи на познати които повече разбират от коли, в сравнение с мен, проблемът явно е някъде кабели, късо, гърмене на бушони.Но явно в сервиза не са открили проблема, или просто са замазали историята отгоре отгоре. Днес се замислих, че трябва да разкажа историята си и да Ви посъветвам да НЕ ходите в този уж ФИРМЕН сервиз. Ще се постарая тази история да обиколи колкото се може повече форуми, за да може да бъде прочетена от повече хора. Извинявайте за романа който написах, но съм БЯСНА.
Пожелавам на всички да не Ви се налага изобщо да ходите по сервизи :) Особено в този.
Приятен ден пожелавам и Весели празници :) :) :)



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: bread1978, maniac_55, ViceroyF16 и 36 госта