Въпрос относно един казус свързан с оправянето на Touareg.

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
theworldleader
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 18 ное 2008 13:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Въпрос относно един казус свързан с оправянето на Touareg.

Мнениеот theworldleader » Чет 04 юни 2009 19:09


Здравейте, колеги.

Преди близо 3 месеца и 2/3 седмици се случи така, че катострофирах с почти новия ми Touareg ( тогава беше, а и сега трябва да е .. на 10 000 км ) става дума за новия дизелов двигател, TDI 3.0.

Та, закарахме го в сервиза зад алонсо, (овча купел) и може би след един месец обесниха, че са го започнали, след като минаха застрахователи, да опишат, да се поръчат части и прочие.
Та 3 месеца и половина кажи речи, отивам в сервиза и какво да видя, колата още не е започната, частите още не са поръчани, а аз си плащам всеки месец по 4000 лева към банката за кредите, който взех за да си закупя автомобила, а при влизането в сервиза на touareg-а, застрахователите поискаха да им се заплати цялата застраховка за годината и това направих. Та кажете ми как да процедирам, защото излиза така, че си плащам за колата, а не мога да си я карам, ок - счупил съм я, но 3 месеца и половина да не се пипа нищо по нея е нагло. Когато се обадя по телефона, преди да отида ми обесниха, че до средата на този месец ще е готова, след което реших да отида и да погледна какво е състоянието, а то беше гореспоменатото.

Моля ви за съдействие, съвет и помощ, по какъвто и да е начин.

Благодаря предварително.




Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос относно един казус свързан с оправянето на Touareg.

Мнениеот LILO&STICH » Чет 04 юни 2009 19:21


щом ти е на лизинг се обърни към лизингодателя ти


theworldleader
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 18 ное 2008 13:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос относно един казус свързан с оправянето на Touareg.

Мнениеот theworldleader » Чет 04 юни 2009 19:48


LILO&STICH написа:щом ти е на лизинг се обърни към лизингодателя ти



Не е на лизинг, а е закупена чрез кредит.
Да обесня - Взел съм кредит от банка, за да закупя от автокъща touareg-а.


Потребителски аватар
Iavor
Мнения: 3233
Регистриран на: Пон 07 фев 2005 17:27
Автомобил: Škoda Octavia VRS
Двигател: CEGA 2008
Местоположение: София

Re: Въпрос относно един казус свързан с оправянето на Touareg.

Мнениеот Iavor » Чет 04 юни 2009 22:39


Вземи си я,и я закарай(завлечи) другаде!Не могат да те спрат-колата си е твоя,и решаваш,че те не те кефят.
Иначе-да ти имам проблемите!И аз искам,да имам възможност да отделям по 4к лв на месец,без да се лишавам от нищо.
Няма да си купя Туарег,де!Бизона не си го давам. mhihi
И се пише АОНСУ. :wink:


theworldleader
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 18 ное 2008 13:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос относно един казус свързан с оправянето на Touareg.

Мнениеот theworldleader » Пет 05 юни 2009 1:24


Ок, извини ме за грешката.

Колата е на части, как да я взема и да я завлека? Нали за това са представителствата, мамка му, за да си закараш колата, която носи емблемата, която седи отгоре на сградата им и да ти я оправят по най-читавия начин, за бога!


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос относно един казус свързан с оправянето на Touareg.

Мнениеот vaskoto1 » Пет 05 юни 2009 8:24


ох, човече, както вика баща ми: влизам ти в положението, и бързам да изляза...
и на мене ми се ще всеки, който се е захванал нещо да прави-поне да си прави каквото се е захванал, ама тука наоколо нещо всеки прави каквото не му е работа, а каквото му е-не барва.
в нашата мила родина за да си решиш проблем-трябва да станеш експерт по него. иначе нямаш шанс...
общо взето: чакаш и им ревеш по главите... май друг избор не виждам :?


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос относно един казус свързан с оправянето на Touareg.

Мнениеот dobrin » Пет 05 юни 2009 10:50


Първо, трябва да ги накараш да ти определят срок, в който ще ремонтират автомобила и да се подпишат под това писмено. Ако не го направят, им казваш, че ти ще им определиш срок. Ако не са съгласни, им казваш, че съдът ще им определи срок. Тогава ще им светне, че нещата няма да се развият съвсем добре.
В крайна сметка, можеш да им поискаш оборотен автомобил, ако се забавят прекалено много. Баси, аз като бутурясах Тойотата, я направиха за две седмици, и то защото чакаха една част да дойде, пък тя се забави и така. Ама три месеца?!?
Каква е застраховката? Какви са ти опциите - доверен сервиз, фактура?
Сигурен съм, че имат и други доверени сервизи, например Порше София Изток.
Ако те не могат да я оправят в срок, ще си я пренесеш с репатрак, нищо, че е на части. Както писа Васко, тормоз по всякакъв възможен начин.


Потребителски аватар
kimif2008
Мнения: 564
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 22:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Въпрос относно един казус свързан с оправянето на Touareg.

Мнениеот kimif2008 » Нед 07 юни 2009 20:35


dobrin написа:Първо, трябва да ги накараш да ти определят срок, в който ще ремонтират автомобила и да се подпишат под това писмено. Ако не го направят, им казваш, че ти ще им определиш срок. Ако не са съгласни, им казваш, че съдът ще им определи срок. Тогава ще им светне, че нещата няма да се развият съвсем добре.
В крайна сметка, можеш да им поискаш оборотен автомобил, ако се забавят прекалено много. Баси, аз като бутурясах Тойотата, я направиха за две седмици, и то защото чакаха една част да дойде, пък тя се забави и така. Ама три месеца?!?
Каква е застраховката? Какви са ти опциите - доверен сервиз, фактура?
Сигурен съм, че имат и други доверени сервизи, например Порше София Изток.
Ако те не могат да я оправят в срок, ще си я пренесеш с репатрак, нищо, че е на части. Както писа Васко, тормоз по всякакъв възможен начин.

пиши на порше.бг ако е гаранционна,ще си оправят бакийте :wink:


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Въпрос относно един казус свързан с оправянето на Touareg.

Мнениеот Чудомир » Пон 08 юни 2009 21:17


И какво общо има гаранцията с това, че колегата го покътрил за "собствено удоволствие"?


Потребителски аватар
stenly_m
Мнения: 586
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 23:44
Автомобил: GOLF 4 TDI
Двигател: ASV
Местоположение: Wilmington, NC
Контакти:

Re: Въпрос относно един казус свързан с оправянето на Touareg.

Мнениеот stenly_m » Чет 11 юни 2009 11:52


След като е гаранционна, независимо дали колата се е преебала по вина на собственика или на производителя трябва да му обърнат нужното внимание. Пък и в крайна сметка доколкото разбирам ремонта няма да е за 100-200 лв, а колата си има каско и застрахователя ще плати нужното за ремонта...


angel125
Мнения: 9
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпрос относно един казус свързан с оправянето на Touareg.

Мнениеот angel125 » Чет 11 юни 2009 19:53


Пребери си колата от оня сервиз и щом е чисто нова, обърни се към застрахователите. За какво им се плаща като не могат да ти защитят интересите.


WasteLand_TD
Мнения: 740
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 9:31
Автомобил: E60_LCI_M57TU2_235+Golf4_ASV
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос относно един казус свързан с оправянето на Touareg.

Мнениеот WasteLand_TD » Вто 16 юни 2009 9:03


Имахме подобен случай с Пасат Б5 който влезна в Тандер и го бавиха 3 месеца.Брат ми нямаше зор много защото си имаше друга кола, но накрая му писна, отиде при управителя и поиска писмено да опише състоянието на колата към текущата дата и да се подпише.Така лесно може да се види времето в което е седяла колата без да се пипне по нея, тъй като брат имаше фактури с датите когато е почнал да превежда пари на Тандер за ремонта.Не че нещо ама като чуят документ,подпис и се плашат...след седмица колата беше готова :)



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 159 госта