MOTOEXPERT Симеоновско шосе

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
cene
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 21 юли 2009 6:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vraca

MOTOEXPERT Симеоновско шосе

Мнениеот cene » Вто 21 юли 2009 7:41


Бях в сервиза на MOTOEXPERT, на Симеоновско шосе за проверка на преден мост и евентуално реглаж, ако се налага. Както обикновено бях посрещнат много добре (ходил съм там и друг път) и след като ми дойде реда качих колата на стенда. Направиха пълен преглед на окачването за луфтове и други дефекти - нямаше. Тук е мястото да отбележа, че нямах никакво оплакване от колата - GOLF IV TDI. Прегледа трябваше да е рутинен, само за проверка правя го всяка година при смяна на зимни с летни гуми и т.н. Монтираха апаратурата на джантите и след като излязоха резултатите се оказа, че няма отклонения или '... съвсем малко', както каза майстора. Аз това не съм го бил усещал. Пипна го това 'малко' и колата започна да дърпа надясно и при движение направо воланът стоеше леко в дясно (установих го като си тръгнах) т.е. отворих си работа, а имах съвсем други намерения.
Върнах се в сервиза, намерих майстора и му казах какво се е получило с надежда, че ще качи колата отново на стенда и ще се 'поправи', но тогава се случи нещо, което ме провокира да напиша това. Майстора ми каза, да си раменя лявата и дясната гума и нещата щели да се оправят.... :screwy (най-малкото гумите са с посока и само с размяна на джантите няма да стане) и ми показа недвусмислено, че няма намерение да си оправи грешката. Гумите ми са еднакви и в отлично състояние на около 25 000 км, купил съм ги нови, нямат белези за неправилно износване и т.н., защо да ги разменям.... :?: :!:
Както и да е, оправих нещата в друг сервиз, но искам да се обърна към всички в този форум: НЕ ХОДЕТЕ В СЕРВИЗИ, В КОИТО РЕГУЛИРАТ ПРЕДЕН МОСТ КАТО СМЕНЯТ МЕСТАТА НА ГУМИТЕ. КОГАТО ЕДНА КОЛА 'ТЕГЛИ' В НЯКАКВА ПОСОКА, ТО В 90% ОТ СЛУЧАИТЕ ПРОБЛЕМА НЕ Е В ГУМИТЕ. НЕГРАМОТНОСТТА И МЪРЗЕЛА СТРУВАТ ПАРИ, В МОЯ СЛУЧАЙ НЕ МНОГО, НО МОЖЕШЕ ДА СТАНАТ И ПОВЕЧЕ.




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: MOTOEXPERT Симеоновско шосе

Мнениеот group® » Чет 23 юли 2009 7:36


Трябваше да си вземеш документ от другия сервиз (може още да не е късно) и да отидеш с него в Мотоексперт, дирекно при приемчик, мениджър и т.н.
Всеки греши, но нежеланието да си поправиш грешката, различава добрия от лошия сервиз :?


cene
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 21 юли 2009 6:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vraca

Re: MOTOEXPERT Симеоновско шосе

Мнениеот cene » Чет 23 юли 2009 8:50


От другия сервиз си взех лист, на който имаше всичко, установеното състояние и извършения реглаж (Между другото такъв лист даваха и в MOTOEXPERT-Симеоновско шосе ...преди когато работеха добре, така че знам какво е сгрешено.
Никакъв смисъл нямаше да се връщам в MOTOEXPERT-Симеоновско шосе и да обяснявам на 'майстора' или приемчика, че други хора са им свършили работата, че съм дал 36 лв, освен онези 30 лв, които платих в MOTOEXPERT-Симеоновско шосе. Те вече ми бяха казали да си разменя гумите :?: :!: .В този случай това щеше да ми донесе още неприятни емоции и сигурно скандал. Реших вместо това, да напиша за случката в този форум и нека всички хора, които отидат в този сервиз, поне да си отварят очите на четири.
НЕ Е НОРМАЛНО В 21-ВИ ВЕК ДА НЕ МОЖЕШ ДА НАПРАВИШ ЕДИН ПРЕДЕН МОСТ НА ЕДИН МАСОВ АВТОМОБИЛ КАТО GOLF, ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ ИМАШ НУЖНАТА ТЕХНИКА! ОСТАНАЛОТО Е НЕГРАМОТНОСТ, ПОСРЕДСТВЕНОСТ И ЛОШО БЪЗПИТАНИЕ!!!
Успех на всички!


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: MOTOEXPERT Симеоновско шосе

Мнениеот dobrin » Чет 23 юли 2009 10:04


Там се занимават доста с офф роуд тунинг - май това им е изиграло лоша шега. Май гледат да обърнат повече внимание на клиентите с повече пари и занемаряват текущата работа.


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: MOTOEXPERT Симеоновско шосе

Мнениеот One » Чет 23 юли 2009 10:10


откакто в тоз сервиз при реглаж ми скъсаха от пренатягане кормилните щанги и се опитаха да ме накрат аз да си ги платя - съм забравил че съществува, а е само на 100м от вкъщи


Потребителски аватар
GENADII
Мнения: 17
Регистриран на: Чет 07 май 2009 10:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: MOTOEXPERT Симеоновско шосе

Мнениеот GENADII » Чет 23 юли 2009 10:19


Некомпетентност, съчетана с престъпно мислене - това се нарича български автосервиз. Естествено, че не е редно да се поставят всички под един знаменател но това е основния извод, който се налага...


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: MOTOEXPERT Симеоновско шосе

Мнениеот group® » Чет 23 юли 2009 17:48


cene написа: Никакъв смисъл нямаше да се връщам в MOTOEXPERT-Симеоновско шосе и да обяснявам ...

Според мен не си прав, защото:
- ръководството на сервиза не знаят (най-вероятно) за случая и не са имали възможност да реагират (извинение, връщане на пари и т.н.) и съответно да 'накажат' майсторът (евентуално)
- поради горното, този философ ще продължи да си мисли, че разбира нещата и да клепа по колите на хората

От случката дотук, може да се заключи само, че има един 'майстор', който не е в час, а не целия сервиз да е калпав. Както казах - всеки греши и най-важното е как се действа след това! Това различава професионалистите от аматьорите.
Не ме разбирай погрешно - не ги защитавам. Аз самия съм си патил в някои от 'най-големите' и 'реномирани' сервизи, но не съм се ядосвал, когато някой ми скапе колата, а когато неговите шефове не предприемат нищо за оправяне на нещата и се опитват да изкарат мен виновен (ето как се обърнаха нещата при мен - viewtopic.php?f=13&t=97075).
Успех!


Потребителски аватар
houzeboy
Мнения: 349
Регистриран на: Пет 03 окт 2008 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: MOTOEXPERT Симеоновско шосе

Мнениеот houzeboy » Пет 24 юли 2009 5:15


Добрата новина е, че ти е оправена колата колега.
Лошата е, че в днешно време е игра на тото намирането на човек, който да ти ремонтира колата.
Аз скоро трябва да влизам в бокса за обслужване. Добре, че хванах темата. Бях се запътил към мотоексперт...


cene
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 21 юли 2009 6:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vraca

Според мен не си прав, защото..

Мнениеот cene » Пет 24 юли 2009 7:22


Съгласен съм с теб, че нещата изглеждат недовършени и е така донякъде. Аз казах в началото, ангажиментите този ден, не ми позволяваха да отделя повече време на случая. Искам да бъда разбран правилно, аз не отричам сервиза, наясно съм че на един човек всичко меже да му се случи и той временно '..да не е в час..', хора сме. Аз бях ужасен от това, че той с лекота ми предложи нещо, което съм убеден, че няма да направи със собствената си кола, а именно размяна на гумите. Разбираш ли, че това беше като заучено положение, при което ти си казваш, този или не ме разбра какво искам или като си оставиш колата, оставаш с очакването след 1000 - 2000 км да видиш, че час от протектора ти отива.... Той се учуди, че мога да отида в сервиз без да имам оплакване, за какво да говоря повече. Аз няма да умра от удоволствие, ако следствие на мое оплакване е наказание или уволнение на въпросния 'майстор'. Почти всички в трите клетки на сервиза станаха свидетели на случката (другите работници, клиенти и приемчика също), и никой не показа каквато и да е 'загриженост'. т.е. вероятно този филм вече е гледан и чакаха да видят края този път - е аз си тръгнах без скандал заплахи и т.н., оправих си колата срещу още малко пари (здраве да е - пари се изкарват..), споделих всичко това с вас, като се надявам това да не ви се случва и сега си чакам лятната почивка!Скоро ще забравя тази неприятност.
Успех колеги!


Потребителски аватар
palikari
Мнения: 449
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 19:53
Автомобил: GOLF 5 Polo Lounge tdi 2015
Двигател: BMM-2006
Местоположение: София

Re: MOTOEXPERT Симеоновско шосе

Мнениеот palikari » Чет 30 юли 2009 12:55


Според мен този сервиз е на доста прилично ниво,сравнено с общото за българските сервизи.Ползвам им услугите над 10г.и мога да кажа че съм доволен от работата им.Вярно,с времето отсяваш при кого трябва да отидеш и при кого не.Най хубавото за мен е,че мога да следя отблизо какво се прави по колата и да внасям някои корекции ако е необходимо.Освен това и консумативите които предлагат са на прилично ниво.Гумите им също са истински,доколкото знам поръчват от Германия.


cene
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 21 юли 2009 6:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vraca

Re: MOTOEXPERT Симеоновско шосе

Мнениеот cene » Пет 31 юли 2009 8:45


Ако сте ме разбрали правилно, аз не отворих тази тема с цел да затворя сервиза или да накажат 'майстора' или каквото и да е от този сорт. Както виждате не споменавам имена и т.н. Аз също съм с добро мнение и отношение към сервиза, но като че ли се предоверих онзи ден. Отворих темата за да заостря вниманието на всички, на които им предстои посещение в сервиз.


Потребителски аватар
Tedo-
Мнения: 253
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: MOTOEXPERT Симеоновско шосе

Мнениеот Tedo- » Чет 02 дек 2010 18:52


и аз ходих преди няколко дни в същия сервиз за реглаж (след смяна на носач на В5.5) - напоследък колата взе да ми тегли леко надясно - казах на човека в Мотоексперт и той си свърши работата и дори ми даде разпечатка, но ми обърна внимание, че дясното колело е изместено около 1см назад... пита ме кога се е появило тегленето... Според мен то се появи след смяната на десен кормилен накрайник и последвалия реглаж в сервиза на ъгъла Ал. Малинов и А. Сахаров в Младост. Тогава монтьора в Младост ми каза, че всичко е ОК...

А сега изведнъж изместено колело...
Останах много учуден, защото имам колата от почти 4 години, на малко километри е и не е удряна... От Мотоексперт ми казаха, че трябва да пробвам по метода на изключването (смяна на чарковете един по един) каква е причината за изместването и нямало начин да разберат чрез оглед... Но за щастие нямало опасност да ми изяде гумите от това теглене...

Възможно ли е да са ми монтирали грешна част и така да се е изместило колелото назад? Къде да отида да я видят, защото "метода на изключването" ми се вижда много скъпо и времеемко занятие... и след всяка част ако трябва и реглаж да правя, то по-добре да си я карам така... и без друго си имам читава кола на 2г за дълъг път...


Потребителски аватар
DA@KA
Мнения: 1081
Регистриран на: Съб 24 юли 2010 18:41
Автомобил: Caravelle
Двигател: ACV 1998
Местоположение: гр.Русе

Re: MOTOEXPERT Симеоновско шосе

Мнениеот DA@KA » Чет 02 дек 2010 19:27


Колега palikari ша ма извиняваш ама за гумите не мога да се съглася.Зареждат се от където и другите магазини и складове в България и са в пъти по скъпи.За сравнение в Дианата NOKIAN 195 70 15 C са 165лв,а в Мотоексперт 220лв.Е за какво говорим.


Потребителски аватар
Tedo-
Мнения: 253
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: MOTOEXPERT Симеоновско шосе

Мнениеот Tedo- » Пет 03 дек 2010 16:54


теглене може да се получи и от калпави гуми - имал съм такъв случай с лада 2107 и почти нови гуми ТРАЯЛ... Няколко месеца след купуването им, колата яко затегли надясно... Гледахме, регулирахме и накрая монтьора вика я да разменим гумите :drunk и затегли наляво :applause:
Сложих задните отпрез и изкараха още половин година :Mr Green Fun и повече Траял-Не!

Сега обаче, случаят не е такъв с пасата...
Дайте ъкъл как да оправя тва изместване... :horror:


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: MOTOEXPERT Симеоновско шосе

Мнениеот StS » Нед 05 авг 2012 12:17


За съжаление, и аз трябва да пиша да избягвате този сервиз, чисто нови гуми на нови жанти и т.н и след "баланс" се получава лошо биене при 110-120км/ч. Това при обясненията че правят перфектен баланс..


:не: :не: :не: :не: :не:



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tsbstz и 167 госта