Автостъкла

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
bliznakova_17
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 23 юли 2009 21:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Автостъкла

Мнениеот bliznakova_17 » Пет 24 юли 2009 14:19


Здравейте!
Карам Голф 3. Счупиха ми предното стъкло, но нямам ни най-малка представа къде да го сменя. Чувала съм за Кобра, но чета доста отрицателни отзиви за тях. Бихте ли ме посъветвали от къде и какво стъкло да си купя?




Потребителски аватар
rosen79
Мнения: 3203
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автостъкла

Мнениеот rosen79 » Пет 24 юли 2009 14:37


Аз си смених предното стъкло в края на миналата година точно в кобра,и нямам проблеми.Не знам къде си ги чел тези неща,ама до сега не съм чул някой да е сложил стъкло от там и да се е оплакал.


Потребителски аватар
freshenero
Мнения: 585
Регистриран на: Съб 05 май 2007 18:44
Автомобил: Sharan
Двигател: ADY 2000
Местоположение: КаНдахар-КюстеНдил

Re: Автостъкла

Мнениеот freshenero » Пет 24 юли 2009 16:30


Пусни обява в ,,Купува"или погледни в ,,Продава имаше :beer


Потребителски аватар
THE BATUGATA
Мнения: 180
Регистриран на: Вто 07 ное 2006 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Автостъкла

Мнениеот THE BATUGATA » Пет 24 юли 2009 17:11


Досега 2 пъти сменям в кобра. Първия път ОК! Но сега преди няколко месеца направо ме изнервиха до краен предел! Първо отивам оставям им колата сутринта всичко ОК давам им 20лв. викам момчета обяда от мене те:
- Няма нужда дъра бъра елате около 2 часа колата ще е готова!
Връщам се аз кам 4 всичко наред ли е -
ДААААА плащам вика ми Аудито сме го оставили в пресечката на сянка не е мийте 2 дена!

Отивам качвам се в колата и карам до офиса дето ми е на 700м от тях!
Тръгвам си вечерта и какво да видя то всъщност нищо не се вижда все едно съм в анимационен филм! Няма такава лупа като тая от КОБРАТА!!! Отивам сутрината при тия момци питам ги не видяхте ли за какво става въпрос ???
-ЕЕ то ние не гледаме много то по-късно се разбира! Елате след 10 дена да ви го сменим!
- АЗ за 10 дена намартам над 100км. как да карам от каде да го гледам тоя път?
–Силикона трябва да изсъхне дрън дран...???!!!
- Добре! отивам след 10 дена с наи-голямо нетарпение!
- А за Аудито!
- Не за стъклото на аудито!!!
- Да оставете го и елате вечерта.
- Обаждат ми се след 1 час елате за малко до сервиза
- Викам айде на близо ми е отивам там!
- Еми господине то според мен това стъкло не изкривява!
- То не стига че изкривява ами и маже образа не мога да видя брояча на световара бе готин! Качвай се в колата щом не ти изкривява!
- А ма не то ние тука работиме.
- Аз само ще те возя бе мой???!!!/ Поне за сега :!: :don't worry
– Добре качва се и пак а ми то аз пак не го виждам каде изкривява!
- Добре ти сега ще го смениш ли тва стъкло или не?
- Ми аз решение не мога да взема! :dummy:
- Добре званя на великата фирма в софия и ми се обажда спящата принцеса; Обчснявам им те ок да го сменят!
- А От Софето ни званнаха да го сменяме!
- ООООО добър ден !
- Изберете си стъкло.
- Добре ама ми ги вади и ми ги слагай едно по едно на колата!
- Вади тоя някво е то по криво и от сегашното ми! Питам ги вие само боклуци ли продавате БЕ! Давай другото!
- Следващото става! Слагайте го!
- Добре до вечерта ще сме готови!


Резултата ми е : Нерви, едно избесняване, Шуми ми като вдигна повече от 80км/ч , и тече вода!!!
Но поне не криви толкова много :D !
Та аз повече при тея "Профисионалисти" не ходя!

Извинявам се ако има правописни грешки но много бързам!


Потребителски аватар
rosen79
Мнения: 3203
Регистриран на: Чет 04 сеп 2008 8:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автостъкла

Мнениеот rosen79 » Пет 24 юли 2009 17:16


В Пловдив не знам как е,но тук не е така.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автостъкла

Мнениеот vasstop » Пет 24 юли 2009 17:23


За София аз съм доволен от сервиза им в Орландовци, където се намира и техния склад.
Предно стъкло за Голф 3 със сенник, турско - 130лв с включен монтаж.
Оставих колата сутринта в 8, следобяд в 4 си я взех готова.
Да чукна на дърво - не е протекло от никъде, има добра видимост, не изкривява и т.н.


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автостъкла

Мнениеот LILO&STICH » Пет 24 юли 2009 21:03


в кобра винаги искайте монтажа да ви го правят с "експрес" силикон.Изсъхва задоволително(за да няма размествания по дупките докато излизате от орландовци) за 15- 30 мин. mhihi


Потребителски аватар
LUDsAUDI
Мнения: 84
Регистриран на: Чет 31 май 2007 18:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Автостъкла

Мнениеот LUDsAUDI » Пет 24 юли 2009 21:56


Аз от кобра Варна също съм доволен, баща ми сменя на Ауди А4 преди година за 130лв и имам преки наблюдения и няма проблеми. След няколко дни и друг роднина смени на Волво 850 и също е ок. Аз бях с известни резерви към качеството на стъклата ама засега не са мръднали, според мен сменяй смело там :beer


DORAGLAS EOOD
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 05 авг 2009 12:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Автостъкла

Мнениеот DORAGLAS EOOD » Сря 05 авг 2009 14:01


Здравейте
Искам да ви кажа ,че има и други фирми освен Кобра :wink:
Нашата фирма също се занимава с монтаж на територията на София и също сме вносители. Цените ни са по-ниски от тези на Кобра и в момента развиваме мрежа и в страната (търсим си представители).
Качеството ни е много по-добро защото имаме повече време от тях :lol: и всеки клиент ни е важен.
Най-добрият силикон според нас е "Omniglas" и за сега нямаме рекламации.

Последна промяна от Pichaga на Сря 05 авг 2009 14:50, променено общо 1 път.
Причина: колега, одобрих ти мнението, просто като информативно, иначе за търговци имаме Платен раздел


stoilg
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 10 авг 2009 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автостъкла

Мнениеот stoilg » Вто 11 авг 2009 18:22


На мен някакви наркоманчета ми разбиха предно дясно за един касетофон :twisted:
Бях се засилил да ходя по моргите да търся старо стъкло, но рекох да звънна на няколко сервиза за автостъкла. В крайна сметка от кобра ми дадоха най-тънка оферта (54 лв.) и отидох там. Пред мен имаше 10-15 коли, но за 2-3 часа работата стана. Засега нямам проблеми със стъклото. Не знам дали съм направил най-добрия избор, затова, ако някой има подобен опит, нека сподели.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Автостъкла

Мнениеот hooligan_sk » Сря 12 авг 2009 11:10


stoilg написа:На мен някакви наркоманчета ми разбиха предно дясно за един касетофон :twisted:
Бях се засилил да ходя по моргите да търся старо стъкло, но рекох да звънна на няколко сервиза за автостъкла. В крайна сметка от кобра ми дадоха най-тънка оферта (54 лв.) и отидох там. Пред мен имаше 10-15 коли, но за 2-3 часа работата стана. Засега нямам проблеми със стъклото. Не знам дали съм направил най-добрия избор, затова, ако някой има подобен опит, нека сподели.


Абсолютно същото нещо ми се случи преди 2 месеца, обадиха ми се след няколко часа да ми кажат че стъклото е сложено но...... НЕ РАБОТИ!!! Колата съм им я оставил с работещи механизми разбирасе. Това става в централния сервиз след гробищата... освен това половината уплътнение на другата вратя която не би трябвало да са пипали е разкачено и се влачи по земята... както и да е отсвириха ме, нещо било изгоряло, те не разбирали... взимам си колата със свалено до долу стъкло. Добрече Мишо в Герман имаше 2 мин свободни същата вечер - хубавците в Кобра просто не са щракнали буксите докрай. Междудругото ето ви едно интересно инфо директно от счетоводството на фирмата - китайските челни стъкла идват на стойност 3-4лв за бройка, същите ги продават по 130-150лв ;)


vladrih
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 23 фев 2007 12:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Автостъкла

Мнениеот vladrih » Вто 02 фев 2010 16:21


Здравейте
имате ли представа къде мога да намеря предно стъкло за голф 3 кабрио 93г?


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19556
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Автостъкла

Мнениеот radotom » Вто 02 фев 2010 16:39


В Китай, разбира се! ;)
Даже мога да ти дам и адрес на улицата в Пекин ;)
А ако търсиш нещо по-близо - попълни си местожителството в профила - може и да помогне. :lol:


Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Re: Автостъкла

Мнениеот bulaki » Вто 02 фев 2010 18:20


Аз моето стъкло го сменях в МУСТАНГ (до раковата болница).Стъклото със сенник излезе за Пасата 114 лв със нова лайсна за стъклото(май турско ми казаха че е,а "европейското" струвало 170 лв),като явно си включват и свалянето/качването на стикерите за преглед,ГО,винетка(така казаха за цената на стъклото със всичко).Има разни кривинки(много леки) които се виждат на обратен завой когато правя,но свикнах стях и не ми правят впечатление


Потребителски аватар
get
Мнения: 25
Регистриран на: Сря 29 апр 2009 12:03
Автомобил: Polo 6R and Golf 3
Двигател: 1.2 TSI CBZC 2013 and 1.8 ABS1993
Местоположение: Пловдив

Re: Автостъкла

Мнениеот get » Пон 08 фев 2010 21:55


На мен в Мустанг - Пловдив при изрична уговорка да ми сложат "Европейско" стъкло за 150 лв след като си взех колата и проверих в гугъл се оказа че са ми пробутали китайско.
Съответно не ми издадоха и касов бон а само някаква "гаранционна" хартийка на която не се чете нито модела стъкло, нито дата а камо ли цената на стъклото. С две думи оплаквай се на арменския поп :banghead:



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта