Мнение за D&N сервиз за амортесьори и ходова част

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
Klikacha
Мнения: 132
Регистриран на: Чет 14 окт 2004 9:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнение за D&N сервиз за амортесьори и ходова част

Мнениеот Klikacha » Вто 21 фев 2006 9:59


Един приятел се оплаква от D&N Подуяне във форума на Opel:

Когато се касае за смяна на амортесьори - НИКОГА не ходете в D&N Подуяне.
Случката е следната: Отивам преди 6 месеца !!! на тестер, защото се чува леко чукане от левия преден амортесьор. На тестера е в зелено, но чукането е неприятно при всякакви неравности и бях посъветван да сменя и 4-те амортесьора - без дори да ми е изтъкната някаква основателна причина за смяна на задните?! Както и да е - сменям предните със ЗАКС, за 4 месеца спря да чука. Скоро драмата се повтаря, само дето и колата зле се държи на пътя. Пипам болтовете на амортесьорите - отново чукат - и то 2-та. Викам си - сигурно е предница. Обстояният преглед показа, че е перфектна. Решавам да се възползвам от 2 годишната гаранция - да ми сменят амортесьорите, отивам там - оня /Илиян - управител ли е, или за такъв се представя/ вика ще тестваме. На тестера - всичко в зеленото.
Вика ми: "задните са ти перфектните - предните може да ги смениш."
подавам му гаранцията и му разправям: - "СМЕНЯЙ!"
И тогава се почна: - "ама не, всъщност са пефектни, те са в зеленото, не можем да ги сменим."
Питам го: "не чуваш ли как чукат?"
Той: "ама това си е нормално ...."

Нищо нормално не виждам, при положение, че оригиналните на колата ги карах 4 години в България без да чукат...

И така след луд скандал, нищо не се промени... Поне двама клиенти се отказаха да сменят при тях като ни чуха.

Ползвал съм SACHS и съм бил доволен, но явно или вече не слагат там истински ЗАКС, а турски ментета, или просто съм нямал късмет с моята бройка - но и в двата случая - ГОРДИТЕ 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЯ - за чеп не важат!

Второто нещо, което тези гении счупиха по моята кола. Хронологически е първото, но за това няма регламентирана гаранция, не че за амортесьорите важи, де....

Та: когато сменяха амортесьорите се установи, че имам скъсан маншон на дясно каре. ОК - сменяме го. Какво се оказа след 5 месеца, като блокира колето, със сменения маншон на карето, след бързо каране по магистралата. /Слава богу, че взе да блокира близо до София и карах по-бавно/ Оказа се, че като греста е паднала, при смяната на машона не са сметнали за необходимо да поставят нова. И така при по-голямо усилие карето се заварява. Така смених изкривило и запекло от заварката каре, което ако имаше грес, би могло да кара бая още....


http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php?showtopic=9321




Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Вто 21 фев 2006 10:17


лични наблюдения нямам но слушам все повече хора да се оплакват от цените и качеството на работата... :dontknow:


Потребителски аватар
alien1
Мнения: 339
Регистриран на: Сря 31 авг 2005 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот alien1 » Вто 21 фев 2006 17:11


И аз съм със такива амортесъори като тия описани от колегата, сложени на същото място. 2 месеца след като ги сложиж/ задължиха ме да ми сменят и опори на макферсон за да ми важи гаранцията/ единия го видях че се е омаслил,а другия и тези отзад ги гледах са си напълно сухи. Като отидах там ония въпросния ми обясни да не се притеснявам и че това е някаква фабрична грес. Ако не ми тропа нищо да не се притеснявам. Верно не ми е тропнало ама все пак...
Съгласен съм че малко попретупват работата там. Само жичкаджията им съм го признал, наистина е разбирач. Напоследък го избягвам тоя сервиз и се възползвам само от жичкаджията ако ми се наложи.


Потребителски аватар
alien1
Мнения: 339
Регистриран на: Сря 31 авг 2005 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот alien1 » Чет 06 апр 2006 16:49


Вече и жичкаджията им няма да го ползвам. Ебати отнесения тип. Разбира ги много нещата ама вятър го вее на бял кон. Ходих в сервиза и там ми казаха че бил на нещо като свободна практика. Като нямал други ангажименти някъде другаде ходил там в сервиза и ако има нещо за него го правел. Дадоха ми мобилния му телефон да се разбера лично с него. След два дни звънене успях да се свържа с него, обясних му за проблема / не ми работи на таблото там където отчита бензиномера и топломера - обичайния за Пасатите Б3/ и той каза че е запознат с тоя проблем да я закарам в сервиза на следващия ден. Закар я сутринта, оставих си телефона и те обещаха като я оправи тоя жичкаджията,че ще ми се обадят. Чакам, чакам и към 16:00 реших да отида да видя за какво става въпрос, защо не се обаждат. Отивам и кво да гледам - тоя ми разглобил таблото, оправил всички спойки, но му трябвал някакъв стабилизатор. Зарязал я докъдето стигнал и започнал да прави нещо на една вектра а на мен ми вика ей сега отивам за стабилизатор да купя, ела след час ще е готова. Отивам след час и тоя го няма. След десет минути тоя се обадил в сервиза и им казал, че утре щели да му го докарат тоя стабилизатор в някой си магазин там, и че ключовете ми били в сервиза и им затворил. Накарах ги да му се обадят да го питат какво да правя - там ли да я оставя или какво? Ония си изключил телефона и му дреме на гъза че на мене колата може да ми трябва. Утре като си я взема / Дано поне си е свършил работата като хората/ кракът ми няма да стъпе повече в този сервиз. :evil:


Потребителски аватар
s3
Мнения: 165
Регистриран на: Пон 06 юни 2005 14:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот s3 » Чет 06 апр 2006 16:56


Е вие ме разбихте...аз мислех да ходя в сервиза им в Младост да си сменям спирачните дискове.... :(


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Чет 06 апр 2006 17:28


s3 написа:Е вие ме разбихте...аз мислех да ходя в сервиза им в Младост да си сменям спирачните дискове.... :(
Ако те е страх питай Никси-дето е Младост наблизо е и Герман!


Потребителски аватар
alien1
Мнения: 339
Регистриран на: Сря 31 авг 2005 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот alien1 » Пет 07 апр 2006 7:57


Впечатленията и наблюденията ми са върху сервиза им в Подуяне. Не знам как са другите ама не мисля и да ги пробвам :x


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8293
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Мнениеот Stivi » Нед 09 апр 2006 17:39


Абе ходих веднъж там да се консултирам за един проблем и докато чаках да се освободи подемник установих че май са от типа-другите нищо не разбират ние сме истината ама в общи линий гледат да ти изкарат колкото може повече проблеми и да сменят каквото се сетят че да има оборот,така че вече съм ги отписал ! Да не говорим че в отношението към клиента хич ги няма!


Потребителски аватар
alien1
Мнения: 339
Регистриран на: Сря 31 авг 2005 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот alien1 » Нед 09 апр 2006 18:56


Прав е колегата ако говори за сервиза в Подуяне.


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Мнениеот juve » Съб 22 апр 2006 22:35


сервиза на фирмата в Пловдив пък не е лош.... ако искаш можеш да си запишеш и час за събота ( като при доктор) ... мисля че си свършиха добре работата - доволен. А и цените им са леко надолу - явно залагат на продажбата на собствените си части и труда идва " по тънко " ;)


Потребителски аватар
passat 1.8 adz
Мнения: 75
Регистриран на: Нед 23 апр 2006 8:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот passat 1.8 adz » Съб 29 апр 2006 17:03


На мен за смяна на 2 предни амортисьора ми резнаха главата с 285 лева :horror: Смениха ми и тампоните на макферсона по тяхно усмотрение (докато пиех кафе) и като не ми стигнаха парите - дигнаха рамене mhihi. По телефона ми бяха обявили цена за 1 брой - 70 лева, на място се оказа, че това било всъщност цената за задните, предните били 96 :x - не говорим за ЗАКС- те са по-скъпи.


Потребителски аватар
Tihon
Мнения: 309
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 19:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София, Студград :D

Мнениеот Tihon » Сря 31 май 2006 12:04


Още един глас против D&N - този път от сервиза в Младост.
Отидох на уговорен час, взеха ме 45 м по-късно. Тракане на предница - не можаха нищо да открият, завъртяхме колата, съгласиха се че има чукане и обявиха, че е тампон на скоростната кутия. Записах нов час, пак ме взеха по късно /като беше сутрин и бяха заети с кафета от 9 00 до 9 45/. Срещу 51 лв тампон, 20 лв труд и над 3 часа и половина мотаене между моята и други коли ми доказаха, че задният ляв тампон за скоростната кутия който подмениха няма нищо общо с тракането. В сервиза на D&N Младост отказаха да намалят цената заради това, че са ми направили грешна диагностика. Като цяло съм разочарован и не препоръчвам сервиза за тези, които имат проблеми по колите.
Пак подчертавам - не съм искал да ми върнат цялата сума, а просто да ми направят намаление защото по тяхна вина съм загубил пари и време.


Потребителски аватар
s3
Мнения: 165
Регистриран на: Пон 06 юни 2005 14:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот s3 » Сря 31 май 2006 13:56


Мда, неорганизирани са - Младост 4, смених спирачките при тях, нямам оплаквания от работата, но като организация бая ме изнервиха. Имах уговорен час, отидох по-рано, обадих се че съм дошъл и въпреки това вкараха 3-4 случайни коли(без записан час, _дошли_след_мен_), бая ги почаках докато ми обърнат внимание. Това което съм чувал за тях, от колеги ползвали услугите им е че и там има опитни добри майстори има и новобранци и много зависи на кого ще попаднеш.


Потребителски аватар
Grohot
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 18 юни 2006 17:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Servizi kakvo e tova

Мнениеот Grohot » Нед 18 юни 2006 23:15


Predi vreme otidoh v serviz D&N poduiane po reshenie na shefa mi zakarah im bus Mercedes mb100d s molbata da mi smeniat masloto da go gresirat i da smeniat manshona na ednata poluoska. Hubavo ostavih busa 2 dni tam a imah ugovoren 4as smeniha masloto i taka natatak no vzeli 4e mi smenili i masloto v skorostnata kutia niamalo maslo imalo edva 50 tina grama!!!!!Dobre, platih, busa e na shefa no sled edna obiklka na BG iz raznite mu magazini niakade okolo razgrad neshto izharka v skorostnata kutia i si ostanah ha putia. Krivo liavo se dovliakoh do sofia imah samo 2 i 4 skorost.....na drugia den otidoh v D&N i te kazaha 4e e zaminala skorostnata kutia ne sam goliam razbira4 no savpadenieto si e savpadenie ostavih im busa edin 4i4ko razglobi skorrostnata kutia i se razbra 4e lagerite na niakoi predavki sa se smeli osobeno na 5 skorost ta tozi 4i4ko mi kaza pod surdinka 4e tova stava pri lipsa na maslo!!!! ne znam skorostnata kutia ia popraviaha edin mesetz sled vreme zakarah busa na ogled v moto pfoe tam sreshtu stara kola otzeniavat i ti davat ford no me varnaha neshto skorostnata kutia viela na peta skorost otnovo v D&n i tam razglobiavane i sled edna sedmitza mi kazvat gotov e zabravili pri predishnoto sglobiavane da slojat niakakvi uplatniteli na lagerite neshto takova ............. dobre 4e se otarvah ot busa ai v D&N nema da mi stapi kraka................Onzi elektrotehnika im i toi e edno keleme imam vw derby ot 1978 godina podarak ot bashta mi ve4e 13 godini go tarkaliam napred nazad ne mi raboteshe parnoto po to4no ventilatorite obadih mu se doide otvori parnoto opravi spoikite no se okaza 4e i kliu4eto na tabloto ne raboti i vmesto da kupiat edno novo te vzeli tova ot nagrevatelia na prozoretza i go montirali i az se 4udia zashto ne mi raboti zimata nagrevatelia na zadnia djam..........
Тук пишем на КИРИЛИЦА!
Първо мнение и минаваш метър.
Преведи го на БЪЛГАРСКИ ако обичаш.
mod edit: golfer


Потребителски аватар
red_vento
Мнения: 90
Регистриран на: Нед 06 яну 2008 20:14
Автомобил: Vw Vento
Двигател: AAM
Местоположение: София

Мнениеот red_vento » Съб 15 мар 2008 23:32


:P

Последна промяна от red_vento на Сря 19 мар 2008 19:32, променено общо 1 път.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 139 госта