"Микрон" Доцев - производство и ремонт на жила и механизми

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
angeldevil
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 30 мар 2011 15:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: "Микрон" Доцев - производство и ремонт на жила и механизми

Мнениеот angeldevil » Сря 30 мар 2011 15:58


Защо когато ви свършат работа не похвалите ами започвате да дрънкате глупости.Перфектни хора няма и недейте да си мислите че всички са ви длъжни с нещо.Имате избор- като не ви харесва отивате другаде.Тези който си харесват Микрон си остават там.И готово - проблема е решен.




Потребителски аватар
williams_vn
Мнения: 723
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:05
Автомобил: tuareg G-3 GTIedition
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: "Микрон" Доцев - производство и ремонт на жила и механизми

Мнениеот williams_vn » Чет 31 мар 2011 7:54


виж грешки стават а и ти с тоя един пост каде си тръгнал да даваш акъл просто отношението към клиента е важно аз също работя в сервиз ако се държа така с клиентите си да ги гоня да не давам да виждат какво се случва с колите им нали се сещаш какво ще се случи ще стоя аз отвън ред него .


Потребителски аватар
bugster
Мнения: 572
Регистриран на: Сря 05 сеп 2007 19:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: "Микрон" Доцев - производство и ремонт на жила и механизми

Мнениеот bugster » Пет 24 юни 2011 17:59


Ето го и моето мнение относно този сервиз.
Най-напред обаче да поясня че мнението ми няма да е относно техните технически умения, а относно отношението към клиента.....
Защо ли - защото просто не се стигна до ремонт след като единия бабаит от сервиза беше голям нервак и реших че не искам ремонт от хора които нямат елементарни обноски.

И така историята започва.
Звъня аз (ало ало) - ела след 1 час ми казаха.
Добре. Отивам след около час .... внимание минимално и чаках почти още 1 допълнителен час.
Това малко или много е разбираемо защото в сервиз времето почти никога не може да се предвиди.
Изчаках си търпеливо без да притеснявам момчетата.
Какво ми направи много лошо впечатление обаче!!
Докато чаках хвърлях по едно око на халето им от около 10-тина метра, където двама юнаци работеха върху един VW костенурка.
Докато махаха механизма на стъклото ми направи впечетление че единия беше много припрян и нервен, псуваше постоянно и едва ли не изкоруби механизма за стъклото. Аз бях леко :shock
Същия този левент след известно време дойде при мен с куфарче и ми поиска ключа на колата, без да каже как що и аджеба какво мисли да прави. Без да ме попита и какъв точно е проблема.
Дадох му го и той тръгна към колата като че ли изобщо не съществувам.
Отидох и аз до колата .... МОЯТА КОЛА, да видя какво става.
Там обаче кой ми каза да ходя да пия кафе за 1 час ..... :roll:
Казах му че искам да видя как се сваля кората на вратата, защото просто ми е интересно.
При което младежа нервно хвърли инструмента и почна да сгъва. Репликите му бяха от рода че не можел да работи така и че никой нямало да му взема занаята.
Казах му че изобщо не искам да му вземам занаята и няма да му преча, просто исках да видя какво е отвътре на вратата. Нямах намерение да им влизам в работилницата като правят там каквото и да е, но НЪЦ.
Тоя още по-разпалено почна едва ли не да ми вика че с труд за 10 години се научил на всичко и не искат да го гледат ..... :shock :shock
А при условие че не съм му казал нищо напреки или повишил тон.
Оня просто си сгъна инструмента и си тръгна като ми остави кората полуразглобена ....
Аз бях буквално WTF :shock
Честно - ебахти отношението към клиента и чудото.
Звъннах след това на шефа и обясних ситуацията.
Шефа с голяма досада каза че той дал инструкции да не се влиза в халето.
ОК бе мамка му. Колата ми беше на 10 метра от опърпаното им хале и аз изобщо не съм искал да влизам там.
Просто исках да си стоя до колата докато ми разглабят кората и махат "тавата" за която е закрепен механизма.
Шефа им с най-голяма наглост просто затвори телефона.

Е ТАКА НЕ СЕ ПЕЧЕЛЯТ КЛИЕНТИ И НЕ СЕ ПРАВИ БИЗНЕС.

Ходил съм в много сервизи и никъде никой не ме е спирал да гледам. Все пак това е твоята кола. Даже имаш право да гледаш и да знаеш какво се прави, стига да не си досаден и да не пречиш.

Колеги, бих желал да споделя че останах крайно възмутен от тези ЛУМПЕНИ там.
Не знам колко да добри в ремонтите, но отношението им към клиента е под всякаква критика !!
Само се надявам и техническите им умения не са колкото човешките защото положението ще е отчайващо.

НЕ ХОДЕТЕ ТАМ !!!
ОТКРОВЕНО НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ ТОЗИ СЕРВИЗ НА НИКОЙ. АКО МОЖЕТЕ ПРОСТО ИЗБЕРЕТЕ ДРУГ!
Недай си боже да ти се наложи да рекламираш нещо или да ползваш гаранция от тях .... Имам чувството че направо биха засилили теб и колата ти в най-близкото дере.


Потребителски аватар
golfmaniak666
Мнения: 1147
Регистриран на: Вто 25 яну 2011 1:35
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHL
Местоположение: София

Re: "Микрон" Доцев - производство и ремонт на жила и механизми

Мнениеот golfmaniak666 » Чет 04 авг 2011 20:47


Колеги и аз не съм доволен от тях.преди около 6-7 месеца ми сменяха жилото на дясната врата.днес се скъса и направо съм :shock при положение че много рядко се отваря прозореца и колата се кара 1-2пъти месечно.за съжаление немога да си намеря гаранцията.иначе :x


pakumba
Мнения: 1053
Регистриран на: Вто 01 фев 2005 17:25
Автомобил:
Двигател:

Re: "Микрон" Доцев - производство и ремонт на жила и механизми

Мнениеот pakumba » Нед 07 авг 2011 15:52


чудесни отзиви, бях намислил ако не се справя с намирането на жило, зашото то другото е елементарно и работа за 10 мин, да ида при тези. Ама като прочетох гонрните мнения, май ще се справя. За моята кола ремонта е 80 лв, аз свалих цялото моторче с намачканите жила заради счупен пласмасов повдигач за не повече от 20 мин.
По този повод, ако някой знае добре зареден магазин за жила в Сф, да ми драсне на лични, да не спамим в иначе добрата тема


Потребителски аватар
nIkChYy
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 19:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: "Микрон" Доцев - производство и ремонт на жила и механи

Мнениеот nIkChYy » Вто 18 мар 2014 17:09


И аз да изкажа мнение относно сервиза им :) Днеска имах час за 10:00 отидох 9:45 хората ме взеха веднага в 11:10 колата ми беше готова при положение че ми сменяваха 3-те жила на колата естествено от тях беше всичко : Жила, труд и т.н и това удоволствие ми струваше 150 направиха ми отстъпка от 15 % и гаранция 2 години. Аз нямах никакви проблеми . Препоръчвам ги :) :th_up


Потребителски аватар
Milenkatara
Мнения: 470
Регистриран на: Нед 27 юни 2010 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: "Микрон" Доцев - производство и ремонт на жила и механи

Мнениеот Milenkatara » Съб 31 май 2014 15:17


Пълни измекяри. Отношението им към клиентите е под всякаква критика. Да не му се налага човек да ходи при тях. Кажете други сервизи занимаващи се с такива дейности по ел.стъкла и жила. Било забранено да се седи в халето се едно ще му открадна занаята ... При тях не.


theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Re: "Микрон" Доцев - производство и ремонт на жила и механи

Мнениеот theultimate » Нед 15 юни 2014 21:12


Аз съм доволен - 2 часа пих кафе и си цъках на телефона и стъклото ми вече не прещраква и не хлопа.


Потребителски аватар
milen76amg
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 02 яну 2012 21:06
Автомобил: WV golf 1.9 tdi
Двигател: 1z
Местоположение: Sofia

Re: "Микрон" Доцев - производство и ремонт на жила и механи

Мнениеот milen76amg » Чет 03 юли 2014 23:32


Бяха майстори едно време,като бяха кът частите.Напоследък са скъпчии и както каза колегата по горе ИЗМЕКЯРИ. Не ходете там ако има и друга алтернатива.


г.василев
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 17 сеп 2013 14:58
Автомобил:
Двигател:

Re: "Микрон" Доцев - производство и ремонт на жила и механи

Мнениеот г.василев » Пон 14 юли 2014 14:09


Никога не ходете при тези некъдърници! Миналата година месец март отидох да сменят механизма на стъклото на шофьорската врата на пасат 4. След смяната на механика "възникна" електрически проблем. След мотаене около 5 часа на целия персонал от сервиза се оказа, че жичкаджията го няма и остава за следващата седмица, тъй като беше събота. Отидох във вторник след като им бях оставил целия механизъм с блокчето на електрониката и ел.двигателя. Отново мотаене около 5 часа, през което време бях на улицата и измръзнах като куче. Най после стъклото стана и след като си платих 90 или 100 лева и без да ми върнат стария механизъм си тръгнах по живо по здраво без никаква гаранция. През месец май същата година стъклата на пасата придобиха искуствен интелект - при заключена кола се сваляха когато решат. Принудих се да откачам акумулатора, когато колата не е в движение. Потърсих инж.Пламен Маджаров да оправи проблема. Оказа се, че "Микроните" за по-лесно са отрязали с флекса кутийката на блокчето с електрониата и после за по-лесно са я залепили с някакъв силикон, който от жегата се разтекъл и електрониката останала открита за водата, която влиза във вратата. След тази "професионална микронска" намеса платката беше заминала и се наложи инж.Маджаров да измисля и прилага схема с релета, която вече 1 година работи перфектно. Та при "Микрон-Доцев" компетеността се измерва с микрони, а наглото им дебелашко държание към клиентите с километри. За ремонт на механизмите на стъкла само при инж.Пламен Маджаров - изключително грамотен и точен пич.


Rosenrot
Мнения: 254
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 19:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: "Микрон" Доцев - производство и ремонт на жила и механи

Мнениеот Rosenrot » Сря 22 окт 2014 11:55


Нека и аз да изкажа прясното си мнения за този сервиз.
Прочетох внимателно мненията тук, но все пак реших да рискувам, тъй като ми е близо, а и ми го препоръча моя майстор.

Отидох със следния проблем - левият прозорец на колата (Голф 3,97г.) се кривеше при вдигане - тоест моторчето си работеше перфектно, но самият прозорец скърцаше и се кривеше, при което трябваше ръчно да се намества с ръка.
В крайна сметка, в сервиза видяха какъв е проблема и ми казаха час и половина за работа.
Аз, обаче, реших да изчакам в офиса им и каква изненада, когато след 20 минути стъклото беше готово.
Ремонтът струваше 65 лева, но при въпрос от моя страна, какъв точно е бил проблема, ми казаха, че предишният ремонт е бил с некачествени материали...
Така или иначе, реших да не задълбавам, платих си и си тръгнах. Това, което сега ми прави впечатление е, че стъклото се вдига и спука доста по-бавно отпреди.

Като цяло - нека всеки си направи извод, аз останах доволен, защото се реши проблем, който отлагах от много време. Но наистина останах с впечатлението, че платих много за 15 минути работа :)


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: "Микрон" Доцев - производство и ремонт на жила и механи

Мнениеот vucata » Сря 22 окт 2014 12:12


Моето мнение е, че стъклото ти не трябва да се спуска и вдига бавно...моите на голфа се сваляха и вдигаха адски бързо.


Rosenrot
Мнения: 254
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 19:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: "Микрон" Доцев - производство и ремонт на жила и механи

Мнениеот Rosenrot » Сря 22 окт 2014 14:59


Да, и моето дясно е така.
Не знам какво са сложили на лявото - факт е, че си работи и се спуска и дига много гладко, но доста по-бавно от другото - което би трябвало да е с оригиналния механизъм.
Не е болка за умиране, но е неприятно.


dedicha
Мнения: 154
Регистриран на: Чет 07 май 2009 23:29
Автомобил: Seat Toledo 2000
Двигател: AEH1.6 101hp
Местоположение: Sofia

Re: "Микрон" Доцев - производство и ремонт на жила и механи

Мнениеот dedicha » Вто 02 дек 2014 15:45


Моето го направиха март 2011. И на мен стъклото се движеше бавно след ремонта и издаваше накрая малко неприятен звук. Казах си, какво пък нали работи(Изкара си гаранционния срок). Днес нещо изхрущя и до там ни напред ни назад. Гаранцията вече е изтекла и се чудя дали да ходя при тях или другаде и без това са ми доста далече. На гаранцията обаче пище " Всички видове плъзгачи собствено производство с доживотна гаранция". Ама аз като не знам какво са ми сменяли ?


malin.malinov99
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 24 окт 2014 21:00
Автомобил:
Двигател:

Re: "Микрон" Доцев - производство и ремонт на жила и механи

Мнениеот malin.malinov99 » Чет 01 яну 2015 0:54


Относно доживотната гаранция нямя да ти я признаят.А машинките се движат по-бавно заради пренатягането на механизма от което тръгват ред проблеми с мотора и електрониката. Надявам се съм бил полезен :)



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта