Добър сервиз за климатици?

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
Geleto
Мнения: 2394
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 10:12
Автомобил: Passat B4
Двигател: 1.8 MI 1994
Местоположение: София
Контакти:

Добър сервиз за климатици?

Мнениеот Geleto » Пон 13 мар 2006 18:44


Някой да знае добър сервиз за климатици в София?




Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Пон 13 мар 2006 18:45


За автомобилни климатици ли става въпрос?


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Пон 13 мар 2006 21:16


По правилно зададен въпроса ще да е
Имали добър сервиз за автоклиматици в България!!!
За Импас56 има някакви одзиви ама са противоречиви.Т.е. май и там трябва да имаш познат за да излезеш доволен. Аз ходих тук в нашия град при едни абсолютни охлюви и ме яд че ходих.


Потребителски аватар
Geleto
Мнения: 2394
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 10:12
Автомобил: Passat B4
Двигател: 1.8 MI 1994
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Geleto » Пон 13 мар 2006 21:24


Да за автоклиматици исках да попитам :) Извинявайте и благодаря предварително :bowdown
Та само Импас ли се занимават с автоклиматици?


Потребителски аватар
Huse
Мнения: 79
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот Huse » Пон 03 апр 2006 9:11


А сервиз за автомобилни климатици в Русе?


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Мнениеот black` » Пон 03 апр 2006 9:14


Импас 56 . :да: Хората там ми изглеждат коректни и точни. Даваш си заявка, зареждат ти го. Проверяват за течове и си казват мнението. Е малко е скъп фреона ама той май е така на всякъде. Успех :wink:


Потребителски аватар
vaskoto1
майстор Падна ли ми!
Мнения: 11995
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 16:34
Автомобил: Passat B35i
Двигател: AGG
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vaskoto1 » Пон 03 апр 2006 9:36


те само това си умеят-да зареждат и то само с фреон! няма никви проверки какво-що... няма масло няма вакуумиране- по лесния начин! бух фреона-дай парите. нефелници! :evil:


black`
Мнения: 3377
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 13:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Global

Мнениеот black` » Пон 03 апр 2006 9:41


Еми има нещо верно ама като няма по-свесни? :?: :roll: Меду другото аз там карах само служебните коли. :wink: Моита е без климатик. :wink: :lol:


Потребителски аватар
juve
Мнения: 2255
Регистриран на: Вто 07 мар 2006 22:43
Автомобил: Pasat B3-Seat Leon TDI
Двигател: AAZ - ALH
Местоположение: Пловдив

Мнениеот juve » Нед 09 апр 2006 13:46


тъй като това се явява точно в кръвната ми група нека и аз кажа нещо.... Зареждането на климатици , по стари от 5 години си е един вид игра с парите ви ... по скоро спортен шанс.... какво остава за климатик на по "преклонна възраст" За вакуумирането - ясно да се зарежда празен климатик без вакуумиране си е чисто престъпление . обаче имайте в предвид, че компресорите уплътняват "към оста" с особен вид семеринг с канали които трябва да са запълнени с масло , за да не пропускат....ха сега ми кажете какво става като доиде зимата и климата не е климатроник , а и е поработил доста.... Проверка за пропуск - дотук добре , аз имам 2 фирмени "фреондетектори" ама при съвременните автомобили кажете как да ги забутам на всички "критични " места ? И на последно ( но не по значение) място и е отношението на много клиенти.... Идват от автокъша и ти вика : набутаи го с нещо, колата утре заминава , трябва да охлажда, пък ония после да му бере гаилето :( аиде , тоя е ясен , ама идват и доста хора дето казва: Пълни го ве , нали ще искара лятото , умрех от жега ! а после казва мани ги тея , миналата година ми го пълниха ей пак няма газа,да ги *&(*&( ! А че цените за зареждане са високи - така е... така че да обощя- ако ви е стара колата по добре без него !
офф пак в издънка... не е много по темата , верно съм за :smackbum


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Мнениеот Stivi » Нед 09 апр 2006 17:30


:офф Ами според мен така или иначе ако човек си кара колата толкова че да има нужда от климатик значи няма да го сбъркат 50-100лв за пълнене на климатика па макар и за 1 сезон! А ако са му много значи не му трябва кола с климатик и без това качва разхода.... :lol:


Потребителски аватар
ANNIHILATOR
Мнения: 1427
Регистриран на: Чет 11 авг 2005 9:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Петрич
Контакти:

Мнениеот ANNIHILATOR » Вто 11 апр 2006 8:06


juve написа:тъй като това се явява точно в кръвната ми група нека и аз кажа нещо.... Зареждането на климатици , по стари от 5 години си е един вид игра с парите ви ... по скоро спортен шанс.... какво остава за климатик на по "преклонна възраст" За вакуумирането - ясно да се зарежда празен климатик без вакуумиране си е чисто престъпление . обаче имайте в предвид, че компресорите уплътняват "към оста" с особен вид семеринг с канали които трябва да са запълнени с масло , за да не пропускат....ха сега ми кажете какво става като доиде зимата и климата не е климатроник , а и е поработил доста.... Проверка за пропуск - дотук добре , аз имам 2 фирмени "фреондетектори" ама при съвременните автомобили кажете как да ги забутам на всички "критични " места ? И на последно ( но не по значение) място и е отношението на много клиенти.... Идват от автокъша и ти вика : набутаи го с нещо, колата утре заминава , трябва да охлажда, пък ония после да му бере гаилето :( аиде , тоя е ясен , ама идват и доста хора дето казва: Пълни го ве , нали ще искара лятото , умрех от жега ! а после казва мани ги тея , миналата година ми го пълниха ей пак няма газа,да ги *&(*&( ! А че цените за зареждане са високи - така е... така че да обощя- ако ви е стара колата по добре без него !
офф пак в издънка... не е много по темата , верно съм за :smackbum

Колега напълно съм съгласен с тебе. Говоря за моя - конкретен случай. Взех си колата и климатроника си бачкаше.Изкарах си цялото лято и не бях забелязал проблем.След време (миналото лято) забелязах че през ремъчната шаиба пуска по малко масло което смазваше помалко ремъка, което не е добре.Аз както винаги обичам колата си и викам пари не жаля карам е да я правят. Откарах я аз и им казвам и какъв е компресора (SS170PSV5) и съответно те казаха същото уплатнение което ти спомена и че ще го поръчат.Сума време чаках да го доставят. По принцип си са малко съмнителни тези и останах да гледам какво ще правят. Свалиха го и ми разправят че и лагера май е за смяна.Ама лагера си беше добре.После се оказа че това уплатнение дето те го взели не е същото каквото трябва да е.
В крайна сметка се набутах с 180лв - при положение че 1/2 от фреона си беше мой (имаше си в системата)
Пак взе да пуска от осевото уплатнение и освен това мойсторските им рачички незнам как са пипали ама единия ми маркуч също взе да пуска на пресовата зглобка.
След това ги накарах да ми източат фреона и аз си го свалих и го огледах.Ами направи ми впечатление че трудно доступните резбови съединение не бяха даобре стегнати - т.е. е имало вибрации който предпоставят за изпускане от осевото уплатнение. Сега мисля че вече не пуска от осевото, но маркуча си остана така.Няма да го пипам докато не налягането вътре не се изравни с атмосферното.


Потребителски аватар
Kentavar
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 16 ное 2005 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Kentavar » Сря 31 май 2006 9:49


Привет колеги.Искам и аз да попитам къде има проверен и сериозен сервиз за климатици в София?Искам да ми проверят дали не изспуска от някъде.Миналата година ми лепиха радиатора на климатика.Работи до скоро.Сега въобще не охлажда.Чува се,че включва но не охлажда.Моля за помощ!!! :roll:


Потребителски аватар
Kentavar
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 16 ное 2005 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Kentavar » Чет 01 юни 2006 14:44


Добре тогава!!! За да ви улесня, прегледах тук във форума за сервизи и т.н. Попаднах на една фирма.Става на въпрос за фирма "ШЕН".Можете ли да ми кажете за нея нещо.Отзиви за коерктност и т.н. Благодаря предварително. :roll:


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот dobrin » Сря 07 фев 2007 17:42


Аз лично съм доволен от Импас 56, въпреки че вече не се водят така. Значи там познавам собственика на сервиза, като те сега май са отделно от Импас, ама са на същото място. Като сменях на тройката радиатора на климатика, там ми го напълниха за нула време, като с някаква машина, дето първо изчислява колко събира системата, после дали няма пробиви, и най - накрая ти го пълнят. Аз лично съм доволен.


Потребителски аватар
dandan
Мнения: 768
Регистриран на: Сря 28 мар 2007 7:31
Автомобил: Passat B5-5
Двигател: AHA 2003
Местоположение: Montreal

Мнениеот dandan » Пет 13 апр 2007 12:29


Относно цената на фреона- бутилка фреон134 която има мисля беше около 15 кг фреон струва около 200 лева. при условие, че автоклиматика събира около кило правете си сметка какъв е процента от общата цена на зареждането.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: freewaynikolay и 146 госта