Експрес 2 - добър сервиз за реглаж по предница

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
kapakacherenmat
Мнения: 373
Регистриран на: Съб 10 сеп 2011 16:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Експрес 2 - добър сервиз за реглаж по предница

Мнениеот kapakacherenmat » Сря 04 апр 2012 1:01


а колко струва реглажа?




K
Мнения: 1332
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Експрес 2 - добър сервиз за реглаж по предница

Мнениеот K » Сря 04 апр 2012 11:25


30-на лв. ако не бъркам. В сайта трябва да пише.


Потребителски аватар
7 speed DSG
Мнения: 260
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 8:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот 7 speed DSG » Пон 09 апр 2012 8:51


В петък имах честта, след записване на час, да бъда обслужен в по-горе препоръчания сврвиз. Реших профилактично да направя реглаж на колата, без да има належаща нужда. Човекът, записващ часовете, е същият, който прави и реглажите - много точен и оставящ впечатление, че си разбира от работата. Пита ме, дали имам някакви оплаквания, сменял ли съм нещо напоследък и т. н. По колата (Golf IV, 1,9 TDI, 150 к. с. (ARL) 4Motion) нищо не е првено, просто ей така да проверя профилактично, дали всичко е Ок - му отговарям ! Започна майсторът да гледа нещо, да замерва и ми казва - има съвсем леко разминаване, ще го оправим. На мен ми стана готино, викам си - ей най-накрая един, дето е рзбирач. Даже се заприказвахме за добри гумаджии, дето имат балансираща машина с валяк, който да симулира натоварване, исках след релажа да мина и на качествен баланс. Майсторът накрая вика, готов си - изкарвай я. Ами задният мост не се ли регулира, викам аз, а той отговаря - не, няма проблеми. Свалих от стенда колата и тръгвам да се бъркам за пари, а майсторът ми казва - излез и направи проба, плащането е лесно. Излизам, права проба (минах 400 -500 м) нищо не констатирах, никаква промяна, връщам се и казвам всичко е наред, мерси - платих 30 лв. и си тръгнах. В последствие с ужас установих, че при прав волан, колата върви надясно - не знам защо?! Пиша в темата с единствената цел, да не правите моята грешка - ако всичко ви е наред и сте доволни от гуми, масла, реглажи, работата на двигателя и др. - с две думи колата си върви и всичко е наред - не се опитвайте да променяте нещо с цел ооооще по-добри показатели - просто карайте и се кефете на колата си! Аз сега тръгвам да търся добър реглаж ...


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re:

Мнениеот yoan4o » Пон 09 апр 2012 8:57


7 speed DSG написа: В последствие с ужас установих, че при прав волан, колата върви надясно - не знам защо?! Пиша в темата с единствената цел, да не правите моята грешка - ако всичко ви е наред и сте доволни от гуми, масла, реглажи, работата на двигателя и др. - с две думи колата си върви и всичко е наред - не се опитвайте да променяте нещо с цел ооооще по-добри показатели - просто карайте и се кефете на колата си! Аз сега тръгвам да търся добър реглаж ...


При положение, че сам казваш, че си отишъл без явен проблем, според мен след като е имало все пак нужда от корекция може би предните гуми са с неправилно износване и сега след правилна сходимост е нормално да започне да дърпа нанякъде. :idea:
Пробвай да направиш една ротация на гумите. Аз се съмнявам, че причината за тегленето е в реглажа.

Пс.Не заставам на страната на сервиза, предполагам само.


Потребителски аватар
fill
Мнения: 1574
Регистриран на: Пет 29 юни 2007 7:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re:

Мнениеот fill » Пон 09 апр 2012 8:57


7 speed DSG написа:.........

Хората са ти казали да покараш малко и да усетиш как ти се държи колата, имали са предвид точно това което ти се е случило. Върни се в сервиза за рекламация, предполагам ще ти оправят волана без пари. :beer
Проблема ти е криво регулиран волан, може и ти да си го оправиш. Сваляш волана, изваждаш го от шлиците, и го завърташ малко.
Протокол дадоха ли ти за прегледа, ако са ти дали публикувай го тука.


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Експрес 2 - добър сервиз за реглаж по предница

Мнениеот dlug » Пон 09 апр 2012 9:06


Стига глупости :) Само някой, който не е сигурен в уменията си, може да го прати да пробва работата му. На реглажа, който ходя аз, никога не ме е пращал да пробвам. Още на стенда си ми казва какво е на колата и как ще се държи. И ако няма нищо просто ми казва "всичко е в нормите, няма смисъл да пипам нищо"


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Експрес 2 - добър сервиз за реглаж по предница

Мнениеот brum » Пон 09 апр 2012 12:16


Няма случай всичко да е нормално. Само след слизане от стенда и минаване през няколко дупки по хубавите ни пътища вече отклонения има. Т'ва, че са в допустимите норми и някой ти е казал, че всичко е наред не означава, че имаш перфектна сходимост и наклони. По-скоро са решили, че щом стенда покава зелено може и да си караш така.

И мен така ми казаха в Ауто+ на черни връх, но след като погледнах показанията и поисках корекция такава беше направена. Пак са в зеленото, но разликата от преди и след стенда беше забелжима. Т'ва на 20 годишно Сузуки Витара дето по принцип не му се регулират наклоните, но след няколко модификации и те се регулираха вече.


Потребителски аватар
7 speed DSG
Мнения: 260
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 8:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Експрес 2 - добър сервиз за реглаж по предница

Мнениеот 7 speed DSG » Пон 09 апр 2012 12:18


Проблемът е решен, Експрес 2 е със заслужена репутация (за добър реглаж).


Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Експрес 2 - добър сервиз за реглаж по предница

Мнениеот yoan4o » Пон 09 апр 2012 12:21


7 speed DSG написа:Проблемът е решен, Експрес 2 е със заслужена репутация (за добър реглаж).


Сподели къде е бил проблема, направиха корекция ли?


Потребителски аватар
7 speed DSG
Мнения: 260
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 8:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Експрес 2 - добър сервиз за реглаж по предница

Мнениеот 7 speed DSG » Вто 10 апр 2012 20:09


Сподели къде е бил проблема, направиха корекция ли?


Проблемът се оказа "в моя телевизор" - неравномерно износване на гумите (дясната повече от лявята, доста странно, но факт), след ротация само на предните, колата започна се движи като "по релси".


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Експрес 2 - добър сервиз за реглаж по предница

Мнениеот dlug » Сря 11 апр 2012 8:57


brum написа:Няма случай всичко да е нормално. Само след слизане от стенда и минаване през няколко дупки по хубавите ни пътища вече отклонения има. Т'ва, че са в допустимите норми и някой ти е казал, че всичко е наред не означава, че имаш перфектна сходимост и наклони....

Пак да кажа-стига глупости. Качвал съм колата през година и нищо не мърда (ако питаш как знам-нося си разпечатката от предишният реглаж.) Така както го казваш излиза че трябва да се прави реглаж вднъж сутрин и веднъж следобяд...
Сори за оффа


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Експрес 2 - добър сервиз за реглаж по предница

Мнениеот w_smith » Пет 13 апр 2012 8:03


Да потвърдя, че сервизът е добър само за реглаж. През 2010 г. отидох за реглаж, при което се установи че имам за смяна тамони на десен носач и тампони на макферсоните. Казах им да сменят каквото е нужно и ..... Тези тъпи к...та са ми сложили малки тампони на макферсон, вместо големите и за да стане тази галимация са накълцали старите чашки. Резултатът от невероятната им тъпотия - лагерите на макферсоните не са работили, сплескани са, скъсани са прахоуловителите, чашките са за изхвърляне, съответно си купих и пружини и чашки за малкия тампон + прахоулавители. Днес след като ми направят реглаж мисля да вдигна едно палаво скандалче :beat_butt2


Потребителски аватар
neon
Мнения: 1796
Регистриран на: Вто 04 апр 2006 21:38
Автомобил: S3
Двигател: BAM
Местоположение: София

Re: Експрес 2 - добър сервиз за реглаж по предница

Мнениеот neon » Чет 19 апр 2012 0:11


Днес бях там. Този път работата беше свършена перфектно. Отново твърдя, че зависи на кой от 2-та работещи със стенда попаднеш. Правилния човек се казва Дани! :wink:


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Експрес 2 - добър сервиз за реглаж по предница

Мнениеот w_smith » Чет 19 апр 2012 6:57


w_smith написа:Да потвърдя, че сервизът е добър само за реглаж. През 2010 г. отидох за реглаж, при което се установи че имам за смяна тамони на десен носач и тампони на макферсоните. Казах им да сменят каквото е нужно и ..... Тези тъпи к...та са ми сложили малки тампони на макферсон, вместо големите и за да стане тази галимация са накълцали старите чашки. Резултатът от невероятната им тъпотия - лагерите на макферсоните не са работили, сплескани са, скъсани са прахоуловителите, чашките са за изхвърляне, съответно си купих и пружини и чашки за малкия тампон + прахоуловители. Днес след като ми направят реглаж мисля да вдигна едно палаво скандалче :beat_butt2


Миналата седмица говорих с шефа, който пое ангажимент да ми се обади до вторник, но от него нито вест нито кост, така че мога да считам вината им за призната. Силно Ви препоръчвам да не си оставяте колата в този сервиз за нищо друго освен реглаж на предница :!:


al3xbg
Мнения: 318
Регистриран на: Вто 27 сеп 2011 9:55
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL 98
Местоположение: Sofia / Dobrich

Re: Експрес 2 - добър сервиз за реглаж по предница

Мнениеот al3xbg » Пон 22 окт 2012 11:22


И аз да споделя. След смяна на преден ляв накрайник на Голф 4ка, ми препоръчаха сервиза за реглаж.
Доста се почудих дали да отида, понеже нямах абсолютно никакви оплаквания от колата. И понеже съм перфекционист, отидох.
Та на стенда явно не е бил въпросния Дани.
Качвам колата и докато гледам зеленото на машината, го питам дали има голямо отклонение в стойностите. Отговорът беше, че са минимални. Коригира нещо, сваля колата , викам супер - плащам и тръгвам. По едно време се усещам, че волана ми при прави гуми, стои наклонен на дясно. Връщам се, качи колата с мен в нея и насока да я държа работеща и да държа с ръце волана прав. Пипна нещо, свали ме и вика , че сега трябвало да бъде перфектен. При воторото качане не промени реглажа.

Въпроса ми е, да не е скалъпил положението и има ли нужда да ходя пак, другаде или при въпросния дани ?
Сега волана е почти както преди, но ме притеснява начина, по който реши проблема.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ViceroyF16 и 39 госта