Сервиз Шкода в Надежда - обирджии!!!

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Сервиз Шкода в Надежда - обирджии!!!

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 06 май 2010 8:36


kiril_bulgaria написа:Колега, покажи фактурата. Само така ще коментираме обективно. Но 1.300лв? Че това е двумесечна заплата!


А за някой седмична :D
Ако имаш брада ше си носиш и гребенче!




Потребителски аватар
rosy
Вечен БАН
Мнения: 2055
Регистриран на: Пет 15 юни 2007 15:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сервиз Шкода в Надежда - обирджии!!!

Мнениеот rosy » Чет 06 май 2010 9:52


К.Одаджийски написа:Ако имаш брада ше си носиш и гребенче!

То и аз имам брада, ама си я бръсна с машинка за 20 лв. Просто Хулигана е попаднал на обирджии бръснари и няма никакво оправдание за нереалната сума която са му взели.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Сервиз Шкода в Надежда - обирджии!!!

Мнениеот chefito » Чет 06 май 2010 10:16


Кви бради, кви гребени?!?? Тук не говорим за галардо, а за базова шкода фабийка...


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Сервиз Шкода в Надежда - обирджии!!!

Мнениеот bobocamaro » Чет 06 май 2010 10:31


Мой приятел с най-мърлявата бензинова Фабия също горя в тоя сервиз.Климатика му работеше с прекъсвания,намерих схеми-оказа се една пръчка с два кабела под таблото-сензор температура купе.Говедото държеше в "оторизиран" сервиз да се прави колата.Земи теа 70 лева цена сензор и още 40 труд та станаха 110 общо.Във всички магазини тъпашкия датчик струваше около 30 лева,труд две бири.По-интересно ми е тея скубари поемат ли си гаранциите от ремонтите при такива цени-някой патил да има отзиви?


Потребителски аватар
martineli
Мнения: 1469
Регистриран на: Пет 23 ное 2007 11:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Сервиз Шкода в Надежда - обирджии!!!

Мнениеот martineli » Чет 06 май 2010 11:21


ами нали за това е оторизиран.минимум една година трябва да е гаранцията на ремонта.само че за да я имаш тая една година трябва да си направиш ремонта с оригинални части при тях.така че тва дали ше си караш гаранционната кола в оторизирания сервиз или не е въпрос на избор дали искаш гаранцията или не.работата е на късмет-всякакви случаи съм виждал-бакшиш си купува кола прави я такси и вика аве майната и на гаранцията и един ден дойде да си купи ангренажен комплект и вика -аа аз още с оргиналния ремък си карам на 180 000км.а друг пък вика майната и на гаранцията слага си някво газово и за 35000км сега колата е за основен ремонт му гори по 3л масло на 1000++км и ся ходи с мокрите кърпи на главата щото трябва да си плаща ремонта от джоба.
пак казвам не искам да ги оправдавам щото не съм на ясно какво точно е станало.но в много от случаите го има факта че българското мислене е малко назад от европейското по тоя въпрос.бай-ганьо си вика аа глей ве пуснали корса за 18000лв с 5 години гаранция ше си зема една ше прежаля по 150-160лв на месец.ама не мисли че за да му важи тая гаранция трябва да я подържа в оторизирания сервиз с оригинални части и че ако за една година е навъртял 2000км трябва пак да иде за смяна на масло щото такива са условията за смяна или 15000км примерно или 1 година щото му се губят свойствата на маслото.и като земе да да ва на година по 300-400-500 лв допълнително в сервиза и си вика -ее тея егаси кожудерите.така че колкото плюсове толкова и минуси има в ходенето по представителства


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Сервиз Шкода в Надежда - обирджии!!!

Мнениеот bobocamaro » Чет 06 май 2010 11:47


martineli написа:ами нали за това е оторизиран.минимум една година трябва да е гаранцията на ремонта.само че за да я имаш тая една година трябва да си направиш ремонта с оригинални части при тях.така че тва дали ше си караш гаранционната кола в оторизирания сервиз или не е въпрос на избор дали искаш гаранцията или не.

Точно така,но това се отнася за чисто нов автомобил намиращ се в гаранционния си период.Аз съм кирлив и нямам такъв,но ако проимам не бих рискувал самоцелно ровене по скъпи агрегати като мотор,трансмисия или електроника.Ето ти гърбав пример при който и гаранционен сервиз не помогна:бензинова Вектра 2008,при крайно положение волан понякога и гаснеха фаровете-готино отвсякъде.Съветът-хибридното серво гълта ток и екуто гаси консуматори за да му помогне,сменете акумулатора.Купи се нов,скъп от тях и същия к*р.Така ли?Вземи тоя ксенон от Илиенци,вземи и един префлаш по обидито да не си търси халогенните лампи и готово.Слънчев ден на пълен волан.Има проблеми за които можеш да прескочиш скъпчиите,но има и за които не става номера.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8114
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Сервиз Шкода в Надежда - обирджии!!!

Мнениеот Bai Sando » Чет 06 май 2010 14:35


:D На служебната фабия SDI преди 2 години точно в тоя сервиз взеха над 1500 лв за смяна на кормилната рейка mhihi От тогава фирмата ги "отсвири" и повече нито една от 5-те шкоди не е стъпвала там :Mr Green Fun


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Сервиз Шкода в Надежда - обирджии!!!

Мнениеот andro_ » Чет 06 май 2010 15:28


Толкова ли е трудно при отиване в гаранционен сервиз или в какъвто и да е сервиз да кажеш: "дай ми една проформа фактура, с подпис, за да видя колко ще ми струва еди-какво", преди да дадеш автомобила в ръцете на сервиза?
И ако после ти обявят друга цена да им кажеш :"ду*ай"?


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Re: Сервиз Шкода в Надежда - обирджии!!!

Мнениеот Exell » Чет 06 май 2010 18:17


Не е трудно , но има сервизи , които ако не си поискаш проформата няма и да ти я предложат. Давам Ви пример за сервиза на КИА. Оставям си колата и , ако има нещо по-различно от това , за което съм им оставил колата (даже и една гумена тапа за 4 лева) ми се обаждат да ме попитат дали искам да я сменят и дали ще си я платя. Също така издават и проформа фактура за евентуалните извършени ремонти и услуги. Съгласявам се с тях и почват да действат по колата.
Очевидно нещо в сервиза на Шкода куца .


Потребителски аватар
Виктор
Мнения: 223
Регистриран на: Вто 27 мар 2007 16:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сервиз Шкода в Надежда - обирджии!!!

Мнениеот Виктор » Чет 06 май 2010 23:07


Smeagol написа:
Виктор написа:Аз си купих миналата седмица спирачен цилиндър от Фолксваген в Кел за 248 евро. Да, това са цените. Само дето труда тука е няколко пъти по-скъп. Това вече идва от стандарта.
Който го е страх от мечки да не ходи в гората :wink:

Няма база за сравнение ;) Много смело се изказваш :screwy Работи в БГ на "нормална" работа и да видим дали ще можеш да си позволиш "оригинален" спирачен цилиндър...
Няма шанс да дам 250 евро за спирачен цилиндър :063: Ако ще златен да е ;)
Т.е. прекарал си се :Mr Green Fun

Колега hooligans, а защо колата е била за обслужване в такъв сервиз? Няма ли достатъчно доказали се майстори във форума?
И аз да ида в Порше БГ с 3-ката, със сигурност ще ми вземат за обслужване 4-цифрена сума :horror:

Виж колега хич не съм се прекарал. Със спирачките компромис не се прави. Ти ако правиш - твой проблем и на тези които карат пред теб.
Остави на мен да решавам къде да работя. Става ли?! Аз съм преценил колко струвам и съм отишъл където съм преценил.
Не може части произведени в завод в който служителите вземат заплати равни на българските годишни да струват по-малко. Толкова са и тук толкова и в България. Излезте от тоя комунизъм най-после. Няма вече лади няма москвичи. Искаш западна кола, плащаш западната цена. А не да сложиш на скъсаните гащи златния ланец и после ама що така. Обаче българите много се обиждаме ако ни кажеш че караме кола която не ни е на партие, а в 90% от случаите е така.
Има и алтернативни сервизи, не че там дървото е по-тънко...
Друго е ако на колегата са сменили тук там нещо което не е било за смяна. Това вече е страшна мизерия.
Базова или не консумативите са горе долу едни.


Потребителски аватар
niikoo_1
Мнения: 3308
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 0:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз Шкода в Надежда - обирджии!!!

Мнениеот niikoo_1 » Пет 07 май 2010 1:00


martineli написа:ами нали за това е оторизиран.минимум една година трябва да е гаранцията на ремонта.само че за да я имаш тая една година трябва да си направиш ремонта с оригинални части при тях.така че тва дали ше си караш гаранционната кола в оторизирания сервиз или не е въпрос на избор дали искаш гаранцията или не.работата е на късмет-всякакви случаи съм виждал-бакшиш си купува кола прави я такси и вика аве майната и на гаранцията и един ден дойде да си купи ангренажен комплект и вика -аа аз още с оргиналния ремък си карам на 180 000км.а друг пък вика майната и на гаранцията слага си някво газово и за 35000км сега колата е за основен ремонт му гори по 3л масло на 1000++км и ся ходи с мокрите кърпи на главата щото трябва да си плаща ремонта от джоба.
пак казвам не искам да ги оправдавам щото не съм на ясно какво точно е станало.но в много от случаите го има факта че българското мислене е малко назад от европейското по тоя въпрос.бай-ганьо си вика аа глей ве пуснали корса за 18000лв с 5 години гаранция ше си зема една ше прежаля по 150-160лв на месец.ама не мисли че за да му важи тая гаранция трябва да я подържа в оторизирания сервиз с оригинални части и че ако за една година е навъртял 2000км трябва пак да иде за смяна на масло щото такива са условията за смяна или 15000км примерно или 1 година щото му се губят свойствата на маслото.и като земе да да ва на година по 300-400-500 лв допълнително в сервиза и си вика -ее тея егаси кожудерите.така че колкото плюсове толкова и минуси има в ходенето по представителства



Това за гаранциите е точно така, доста производители дават 5-7години гаранция, но това ти излиза през носа, а купувайки новата кола никой не мисли за това и гледа само 7години и се пули така :shock и си вика баси далаверата mhihi , а това, че трябва да си караш там подобието на кола през 10-15хил.км и така продължение 5-7години и да ти дерат кожата никой не го смята...

Хулигане пусни един списък какво са сменили по-колата, това е важно. Само за справка читаво обслужване на 1.8Т мотор на кола на 12години излиза 1100-1200лв. ако се смени всичко както трябва с читави неща нищо, че такава кола може да се купи за 4000-6000лв., така че това какви екстри има колата и колко е скапана е друг въпрос. Друг е и момента, че повечето дето се търкалят по пътищата са облужени по най-клошаркия начин, ремъче и масълце и си мисли, че колата е облужена mhihi


Кофти, че не са си удържали на думата вместо уговорените 700лв. са искали 1200лв.


Потребителски аватар
bilder
Мнения: 40
Регистриран на: Нед 24 дек 2006 9:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз Шкода в Надежда - обирджии!!!

Мнениеот bilder » Вто 18 май 2010 1:07


Колеги малко примерни цени:
Ремък с ролки-360лв
Водна помпа-350лв
Ремък алтернатор с обтегача-150лв
Кормилна щанга-100+лв
Труд за смяната 200-250лв/на всички неща/
А да не забравя и регулиране на геометрията-30лв

и тотал какво стана части 1000лв и 250лв труд
Е кой крив кой прав?
Защо човека не си даде фактурата?
И нека някой да ми каже в кой фирмен сервиз взимат 168лв за смяна на ангренаж комплект???
Пак ще си говорим!!!
Предлагам, ако потърпевшия не ме обори темата да се заключи death


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Сервиз Шкода в Надежда - обирджии!!!

Мнениеот K » Сря 19 май 2010 0:45


Това да идеш в официален сервиз на дадена марка си е цяло приключение. То не са поршета, шкоди, сеати - главорези и половина.
Още повече че висите във форума, има теми за клубни майстори с добри отзиви, за какво ви е да се вкарвате в приключения не мога да разбера :)
Преди време ми се наложи да си купя три крушчици за таблото и от Сеат ми обадиха цифра от 6 лв. бройката :shock Не стъпвам повече в официален представител на ваг! Едно отваряне на форума спестява доста нерви и пари ;)


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Сервиз Шкода в Надежда - обирджии!!!

Мнениеот radi_nrj » Пет 21 май 2010 9:01


bilder написа:Колеги малко примерни цени:
Ремък с ролки-360лв
Водна помпа-350лв
Ремък алтернатор с обтегача-150лв
Кормилна щанга-100+лв
Труд за смяната 200-250лв/на всички неща/
А да не забравя и регулиране на геометрията-30лв

и тотал какво стана части 1000лв и 250лв труд
Е кой крив кой прав?
Защо човека не си даде фактурата?
И нека някой да ми каже в кой фирмен сервиз взимат 168лв за смяна на ангренаж комплект???
Пак ще си говорим!!!
Предлагам, ако потърпевшия не ме обори темата да се заключи death

Конкретния случай е малко по специфичен. Тук е все едно да влезеш в супермаркета и да си вземеш от щанда хляб на, който пише 70ст и на касата да ти кажат 1,20. Иначе цената на труда им не е лоша, но частите са си е*@ли майката: за бензинова помпа на двигател 1,4 ABD в сервиза на Сеат ми поискаха 560лв като същата и то напълно оригинална Siemens-VDO на свободния пазар вървеше 290-350лв. Още по-тъжния факт е, че се опитват да печелят пари от търговия, а момчетата, които реално вършат работа по тея сервизи събират трохите.


Потребителски аватар
luky
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 19 авг 2007 22:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сервиз Шкода в Надежда - обирджии!!!

Мнениеот luky » Сря 26 май 2010 21:16


Конкретен случай мой познати видни представители в мото пфое София ги виждам оня ден в Еврото да пазаруват части гарнитури биалетки и т.н.Викам им как е кво става изчерпа ли се склада на форд, и колегата ми вика , колата виси на подемника в сервиза требва да я правим а оргиналните части нали знаеш две седмици на поръчка аре земи са тоя гласер тури тоя фленор.Та кво стана добре дошъл в България. А после дай 1000 лв. за работа.По добре в клубните сервизи :да:



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 77 госта