Одисея с Майстор БОГ във Варна!!!

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
niko_S
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 13 май 2010 21:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Одисея с Майстор БОГ във Варна!!!

Мнениеот niko_S » Чет 13 май 2010 21:41


Здравейте на всички!
Първо искам да ви кажа че поста е доста дълъг въпреки че се опитах да е в кратък вид,но мисля че е по-добре да загубите 15мин да го прочетете от колкото да изгубите един куп ПАРИ!!!Вие избирате!
Тоя пост го пускам за да споделя и предпазя колкото се може повече хора от така прехваления майстор-БОГ на митсубишитата (както той се нарича)а и на други марки автомобили във Варна.Казва се Красимир а сервиза му „Само за маняци” на кръстовището на бул.Цар Освободител и Христо Смирненски където има една изоставена бензиностанция.
И така всичко започна след като прочетох положителни отзиви от раздела „сервизи” във форума на мицубиши.Отидох при него да погледне колата тъй като разхода и беше доста,каза ми остави я тук като и направя диагностика ще ти се обадя да ти кажа от какво е.Обаждане не последва-ходих до сервиза в края на другия ден и резултата-„Трябва да отваряме двигателя,счупени водачи съм сигурен че има,прегорели клапани поне 2бр”.Обясни ми че затова пуши и гори много.Питах го първо дали наистина ще може да я оправи и дали е ремонтирал тоя двигател(щото ми е дошло до гуша от майстори тука) друг път 2000куб GTI 16клапанa,147к.с.,както и какви пари ще струва цялата интервенция с труда и частите.Пресметна и ми казаха към 500-550лв и дава гаранция 30 000км.След 2 седмици му оставих колата и му казах:”човек не я бързам просто искам да стане както трябва”!
Лицето Красимир в началото беше много отзивчив и сладкодумен,до момента в който си оставих колата.През цялото време ми обесняваше колко е коректен и как всички са му приятели които са идвали при него.Бях се разбрал с него като започнат да свалят главата да ми се обади и да се обедя с очите си какъв е проблема.Минаха няколко дена-нищо!
Реших на 4-тия ден да отида и да видя какво става с колицата.Влязох и ги попитах дали са я почнали,колата беше разглобена и главата я нямаше.Попитах защо не ми е звъннал да видя главата както се бяхме разбрали-отговора мисля се досещате какъв беше(!!!изгубихме ти номера!!!) :icon_doh: .После започнаха обесненията,колко зле е била цялата глава,била пукната,клапаните като ги хванел отдолу и мърдали в леглата и т.н.,но щели да я оправят.!!.Попитах за колко пари още става дума,да знам дали има смисъл да я правя изобщо колата.Отговори ми че там дето ги правили издават фактура и ще ми я покажел(!!!ще кажеш че не може да им каже да напишат и 1000лв!!!!).
Струваше 348лв ремонта на главата.
Общо взето ме постави пред свършен факт без да ме попита мога ли да си позволя такъв ремонт или не!!! Казах му че искам всички стари части да ми ги събере в една торбичка след ремонта-каза че няма проблем.10 дена колата стоя в сервиза.Когата ми звъннаха че била готова(УЖ),отидох и попитах колко е цялата сметка Изкараха ми фактура от почти 1300лв,след което бях потресен и попитах какво толкова са и правили че цената да няма нищо общо с договореното предварително.
Обясниха ми че са сменяли по двигателя сигменти, лагери,масло,свещи,почиствали са дюзи,както и че са и сипали 50лв бензин(незнам защо след като имаше достатъчно в нея) :все неща за които сме нямали никаква уговорка.Нито една от сменените части не ми върнаха............. :icon_censored:
Въпреки всичко си казах добре-стига повече да не се отваря тоя двигател и с надеждата че ще реже асфалта.
Когато се качихме в колата да я пробваме видях че е карана 120км(тъй като си бях записал на колко я оставям в сервиза)както и да е;еуфорията от това дали е станала както трябва ме накара да пренебрегна и това;колата вървеше но имаше ужасни вибрации в купето след 3000 оборота,все едно има скъсани тампони или нещо стърже в купето.Държа да отбележа че въпреки че е доста стара колата от както я карам вътре вубрации е нямала и такива звуции като на каруца.Направи ми впечатление че на празен ход си мени оборотите и изгасва от време на време( и това и беше чуждо до тоя момент),двигателя на празен ход работеше неравномерно и се тресеше.Попитах го защо така работи тая кола след ремонт най-вече.Бога ми обясни че е МАП сензора,трябва да се смени и ми показа един клапан(после разбрах че моята няма МАП сензор,ама вече бях гризнал дръвцето).Казах си тоя сигурно на това вика МАП,отидох до една морга намерих същия сложих го на колата но никаква промяна,а през следващите 2 седмици в които търсех тоя клапан бензина все едно изтичаше през резервоара.!!Тогава се светнах че може да не са зецепили валовете както трябва!!Връщам се при него и му показвам за 130 км че резервоара ми е една трета надолу след като го бях напълнил до горе и че съм сменил това което ми показа и колата още не става за експлоатация.БОГ КРАСИ ми отговори че нищо не можел да направи повече по тая кола.Питах го ремъците сигурен ли е че зацепил както трябва,а той почна да ми се тръшка като жена как 100 пъти е зацепвал на тоя двигател и не може да е объркал,ако съм искал да съм му платил да ми покажел че всичко е наред там.Вече ми беше минала еуфорията от ремонта и че всичко ще е наред,и ми стана ясно тоя какъв ДОЛЕН ИЗМЕКЯР е,и си представих как ми е сменил сигментите и лагерите и т.н.!Другото което го попитах тогава е как така са ми сменили маслото и като го измерих беше под минимума-последва тъп поглед и мълчание. Попитах го още веднъж ще ми оправиш ли колата както ни е уговорката или не???БОГа категорично отказа и ми обърна гръб!Ей това е коректност,нали взе парите вече!
ИМа ОЩЕ като си взех колата-двигателя висеше(долния тампон не беше закачен),върнах се в сервиза ама него го нямаше тогава поисках да ми дадат оригиналния болт аз ще си го сложа(само и само да не ми докосват повече колата)обясниха ми че са го изгубили :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh: .Тогава почнах да се моля дано да не са изгубили половината части от двигателя или да са забравили да ги сложат :help: .Липсваха и други болчета ама да не изпадам в такива детайли да не си помилите че издребнявам.
Всичко приключи с гасненето на двигателя и прекъсването когато ми презацепиха ремъците,имаше разминаване с един зъб на валовете горе,долу не успях да видя каква е хавата;както с много загубено време и 1500лв назад!!
Едно момче от форума ме предупреди да не ходя при тоя,аз не го послушах и ме нае....във въздуха ,тъй като четох само положителни мнения за тоя.
Така че някой прехвален майстор като ви изпляска като мен,моля да споделяйте във форума и отрицателни мнения за да ни гърбят възможно най-малко!!!Не казвам че всички са измекяри и некадърници но във Варна аз явно само на такива попадам!!Добре ми казвахте да тръгвам към Пловдив или София-да я бях дърпал до там по-евтино щеше да ми излезе и по малко време и нерви щях да загубя.
КОРЕКТНО ЛИ Е СПОРЕД ВАС ОТНОШЕНИЕТО НА БОГ КРАСИМИР В СЛУЧАЯ?

П.П ТЕмата съм я копирал от форума на митцубиши.Благодаря за вниманието!!




Потребителски аватар
ping23
Мнения: 993
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнениеот ping23 » Пет 14 май 2010 12:17


Нямаш ли по здрави приятелчета да им начупите кокаляците в тва сервизче....Ама и ти си си за бой братле как ще ти каже 550лв а ти ще му дадеш 1.5к тва е несериозно а и как даваш пари напред така.Пари давам само след като колата е готова и сменените части са в плик в багажника...имам си и аз горчив опит но при мен нещата се развиха по друг начин...Маисторчето правеше колата и получаваше задвратници и накрая не взе и пари...не е правилно но съм сигурен че от тогава не мотае и не лъже хората.Аз на твое място бих му запалил сервиза...за да се научи следващия път как трябва да се отнася с хората пед...а смотан.


Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнениеот bobocamaro » Пет 14 май 2010 12:26


Колега съжалявам за случилото се,дано колата се оправи.Пиши за този човек в който форум свариш-нека се знае че е лайнар.Никога не съм влизал във ваш форум,но все пак нямате ли доказани,проверени имена на клубни майстори?


niko_S
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 13 май 2010 21:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнениеот niko_S » Пет 14 май 2010 21:03


Тоя уж го похвалиха че правил мицубишита и резултата ви го споделих,вече е в черния списък в нашия форум.


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнениеот Dead man » Съб 15 май 2010 14:10


Кофти история.

А майстора е за бой... :beat_butt2

Няма ли в Митсу форума клубен и доказан майстор ?? :roll:


niko_S
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 13 май 2010 21:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Одисея с Майстор БОГ във Варна!!!

Мнениеот niko_S » Нед 16 май 2010 0:45


За град Варна още Не.В Пловдив и София има 2-ма човека които са доказани.


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнениеот веселин » Нед 16 май 2010 9:38


Dead man написа:Кофти история.

А майстора е за бой... :beat_butt2



Каъв бой бе - я по-цивилизовано
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0% ... 0%BE%D0%B2


Потребителски аватар
ping23
Мнения: 993
Регистриран на: Пет 27 мар 2009 17:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнениеот ping23 » Нед 16 май 2010 9:49


веселин написа:
Dead man написа:Кофти история.

А майстора е за бой... :beat_butt2



Каъв бой бе - я по-цивилизовано
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0% ... 0%BE%D0%B2

За това се сетих и аз heavy metal zork


Потребителски аватар
madmen
Мнения: 3032
Регистриран на: Сря 08 дек 2004 10:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Сливница

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнениеот madmen » Сря 19 май 2010 20:37


веселин написа:Каъв бой бе - я по-цивилизовано
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0% ... 0%BE%D0%B2

е ти ли точно към атентати подтикваш :Mr Green Fun :Mr Green Fun :Mr Green Fun


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: ОДИСЕЯ С МАЙСТОР БОГ във ВАРНА!!!

Мнениеот веселин » Чет 20 май 2010 7:48


madmen написа:
веселин написа:Каъв бой бе - я по-цивилизовано
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0% ... 0%BE%D0%B2

е ти ли точно към атентати подтикваш :Mr Green Fun :Mr Green Fun :Mr Green Fun

Е нали требе да се работи нещо mhihi :oops:


Потребителски аватар
ninja-3
Мнения: 182
Регистриран на: Пон 06 мар 2006 22:15
Автомобил: vw passat b5.5 4 motion
Двигател: avf 2004
Местоположение: Варна

Re: Одисея с Майстор БОГ във Варна!!!

Мнениеот ninja-3 » Сря 26 май 2010 19:32


малее тоя го знам ,наистина не ходете там ,тоз маи е повече мошенник отколкото маистор трима мои авери изгоряха там


Потребителски аватар
my heart iS iCe
Мнения: 5418
Регистриран на: Сря 11 мар 2009 20:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Одисея с Майстор БОГ във Варна!!!

Мнениеот my heart iS iCe » Сря 26 май 2010 19:51


ninja-3 написа:малее тоя го знам ,наистина не ходете там ,тоз маи е повече мошенник отколкото маистор трима мои авери изгоряха там

Абе и на тоя мАйстор БОГ Красимир, ще го гасят със бензин, и на него ще му дойде времето.. Колеги пазете се и бъдете по-недоверчиви, аз от как пострадах колата само пред мен я правят, ако трябва от работа ще изяза. Нямам доверие на никой! :beat_butt2


Потребителски аватар
kole7o
Мнения: 324
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 20:22
Автомобил: VW PASSAT B6
Двигател: BKP
Местоположение: Варна

Re: Одисея с Майстор БОГ във Варна!!!

Мнениеот kole7o » Пон 07 фев 2011 20:32


Колеги и аз да споделя, че преди време му бях редовен клиент на този сервиз.Колата ми е голф 3 1.8Ми.Едно лято докато бях в чужбина майка ми караше колата и малко преди този сервиз започнала да загрява.Понеже майка ми го видяла и се напъхала вътре. Тоз в някви филми я вкарал, сменял водна помпа и незнам какво още-около 420лв и взел.След това понеже незнам защо и аз се бях зарибил да ходя при него, му казах, че ми гори масло и като се почна дето се вика ми направи почти основен ремонт на двигателя-около 550лв олекнах, като имаше един списък с части които е сменил, ама не ми даде тези които е свалил от колата.След известно време имах някакъв проблем с волана ама немога да се сетя какво беше и този ми каза, че от рейката тече масло и е за смяна.Мен това не ме притесни тъй като имах кола за части и му казах да дойде някой с мен да свали рейката и да я сложи на моята кола.По мои сметки трябваше да ми вземе около 100-150лв, ама по неговите не беше така.Взе ми 250лв като 50лв бяха за демонтажа на рейката, 50-60лв ми взе за маслото за рейката и за това че е долял някакво и във скоростната кутия и за труд.Останах доста неприятно изненадан при положение че отидох при него с 200лв в джоба с надеждата,че ще ми стигнат.Добре че не бях сам и имаше от къде да взема пари.От тогава приключих със взаимоотношенията с него.Сега гледам, че сервиза му е затворен.Надявам се да няма много колеги които са се упарили от него.Реших да споделя и аз моите впечатления от този сервиз, въпреки че не съм улекнал с кой знае колко много пари.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Одисея с Майстор БОГ във Варна!!!

Мнениеот radi_nrj » Вто 08 фев 2011 16:49


Колега, съжалявам за случката ама след 1500лв дадени без резултат аз щях да му пратя КЗП, Полиция, Данъчни, ХЕИ, Пожарна и каквато друга инстанция се сетиш.


Потребителски аватар
inzovo
Мнения: 1128
Регистриран на: Нед 25 май 2008 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: Одисея с Майстор БОГ във Варна!!!

Мнениеот inzovo » Вто 08 фев 2011 16:59


Много съжалявам и аз колега за 1500 лева хората коли си купуват :| Страшни изедници има :beat_butt2



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта