За автобояджията Ончо от Бургас

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
tassev
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 22 мар 2009 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

За автобояджията Ончо от Бургас

Мнениеот tassev » Чет 26 авг 2010 13:50


Здравейте колеги! Искам да споделя какво ми се случи и дано съм последния на когото се случва.Преди 2 години си докарах много добър Мерцедес от Германия,C-класа есприт комби тъмнозелен металик,колата грееше,технически беше топ,но уви-имаше ръжда над лайстните-страничните,карах я 6 месеца така и като посъбрах някой лев реших да я карам на майстор-добре но кой,имам приятели бояджии,които дори щяха да ми я направят безплатно,но не-исках да си платя,за да се постараят-все пак говорим за мерцедес,а не за лада.Препоръчаха ми бояджията Ончо от Долно Езерово-фирма Оника,направихме пазарлък-твърдо 500 лева-добре,но да не стане така,че догодина пак да избие ръждата?Нямаш грижи,ще я подготвим и ще стане като нова.След 2 дена колата беше готова-ужас-олята,на бабунки дори и баба ми от пръв поглед би се светнала че е оплескана,но какво да направя-според майстора всичко било на ред,той ги правил като нови,но нови неможел да ги направи,добре,поне ръждите ги няма,нямаше ги 6 месеца,но аз изчаках хубаво да шупне и вчера му я закарах за рекламация,той беше много мил,каза-няма проблем,ще я оправим.Днес му се обадих да питам дали е готова,а той започна да шикалкави,че гледал някаква тетрадка,според която колата е била при него много,много отдавна-преди година и половина,луд ли съм бил да му правя рекламация,той ако я карал така щял да фалира,ако няма да плащам,да отивам да си я взимам както е в момента и затвори телефона.Щях да получа инфаркт,а съм на 36,жена ми се уплаши,смуках валидол-изобщо ужас.Отидох да взимам колата и какво да видя-изтъркана и китосана като от третокласник по трудово,до нея гордо седеше майстор Ончо.На въпроса ми какво правим,неможа да отговори смислено,тогава аз се развиках и се наложи да се намеси изключително компетентната му жена,която се оказа тесен специалист по боите.Спора ни загуби смисъл,подвих опашка и сега съм в небрано лозе-със отвратително подготвен за боядисване Мерцедес,който ме е срам да спра пред къщи и тази вечер оставих на паркинг.Пиша това с идеята,че дори на един от вас да помогна да избегне услугите на майстор Ончо и милата му съпруга,пак е файда.




Потребителски аватар
ivanov99
Мнения: 76
Регистриран на: Чет 03 яну 2019 12:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол

Re: За автобояджията Ончо от Бургас

Мнениеот ivanov99 » Пет 29 ное 2019 10:54


Благодарим, но повечето са такива... да не кажа всички.... Както и ЕТ Камди в кумлука....


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: За автобояджията Ончо от Бургас

Мнениеот ktamen » Пет 29 ное 2019 11:21


Ако колата има ръжда, трябва да си я подготвиш сам. И да няма ръжда пак е силно препоръчително да си я подготвиш сам. Не съществува толкова старателен бояджия, дето да ти подготви колата старателно и да направи всичко както трябва.
Ако тръгнете да правите сметка, че ще загубите толкова дни с колата и през това време е по-добре да работите и с изкараните пари да платите на майстор ще се прекарате много лошо.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: За автобояджията Ончо от Бургас

Мнениеот Stivi » Пет 29 ное 2019 11:26


Затова битува мнението че е по-важно да вземеш кола със здрави ламарини ,отколкото със здрав двигател ама с ръжди. Много по-вероятно е да намериш кой да ти направи читав ремонт на двигателя,отколкото да намериш бояджия който няма да си остави и двете леви ръце на колата ти и след година пак да трябва кърпене :a045


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: За автобояджията Ончо от Бургас

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 29 ное 2019 11:33


А още по-важно е като плюеш някой да имаш аргументи, снимки, фактура, преди - след. Защото най-лесно е да се регистрираш, да изсипеш една кофа и дим да те няма. Пък Ончо, дали изобщо е бояджия, дали си му бил клиент и т.н. са си неща дето само ти си знаеш. Той и бат Георги от 15 блок е нема такава пиянка , да го имате предвид така се напива и бие жена си, да не сте посмели да пазарувате от Бат георги, той продава в един магазин едни неща , та внимавайте.


JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: За автобояджията Ончо от Бургас

Мнениеот JuStan » Пет 29 ное 2019 12:48


тя темата от преди 10 години. ама ви си пишете :) :)



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта