Автостъкла "Кобра"

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот feikot » Пон 27 сеп 2010 22:09


Това при нас не вярвам,че ще се изкорени някога,за което предполагам не сме виновни ние,а пед*лите докарали ни до това финансово състояние.Винаги се ориентираме според цената,а не първо по качество после по цена.Вярно ще кажете има стъкла за по 600 лв има и за по 150 с работата.ОК,аз какво бих направил,сравнявам двете оферти и при всяко едно положение,скъпата ще е по-приемлива.Най-малкото,че ще ти се грижат за колата.Съжалявам но това е реалността у нас.Англичаните имат поговорка "Не сме толкова богати да си купуваме евтини неща"




Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот yoan4o » Вто 28 сеп 2010 8:34


От 20-30 Човека, които познавам и са сменяли стъкла там, може би половината са доволни, другата половина не!

Аз попадам във втората група.
Цените са приемливи, но качеството на материалните и често пъти на работата - :не:

За странично стъкло - брутално разкъсана изолачия.
Счупено краче на стъклоповдигача, вследствие на което оттогава стъклото ми дрънчи здравата....
Да на гевориме, че не си бяха направили труда поне малко да извадят счупените стъкла от вратата, та си играх и аз.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот feikot » Вто 28 сеп 2010 8:46


На мен дано да не ми се налага,но дори и точица силикон да имам или нещо изцапано,а недай си боже да ми дрънчат стъкла или да са си в колата,на първа страница на нощен труд ако не ме пишат,главата си режа.Бати серсемите (не говоря специално за Кобра,а за всички майстори мондари) ще си дам колата за ремонт,а ще ми я върне все едно от Италия ми я карат.Директно отивам с комисия за защита на потребителите (единствената която си върши работата,защото са на приоцент спечелени случаи или иначе казано колкото повече оплакали се потребители защитят,толкова по голяма заплатка) и ги разчеквам като 18 годишна чалга певица.Повечето хора не са свикнали да си използват правата дадени им от иначе оплюваната ни държава.Тогава не ще ми я изчистят,не ще ми оправят бакийте ами и обезщетение ще искам.И ще го получа.Посъветвах един приятел да изпозва комисията при един негов проблем с чисто нов акумулатор,даде дефект едната клетка (Елхим Искра) 1 месец не искаха да му го сменят,отиде,на др ден му се обадиха,дадоха му ВАРТА + 100 лв обезщетение че са го разкарвали 3 пъти до магазина им.


dendi2
Мнения: 57
Регистриран на: Чет 25 мар 2010 22:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот dendi2 » Вто 12 окт 2010 21:18


Аз лично като човек който се занимава с коли от доста време съм доволен много от работата на КОБРА.
Имах една ударена кола за ремонт,изпънах боядисах след което пастирах и остана да се смени стъклото(челното).
Обадих се в кобра,казаха ми за следващия ден в 6ч ще могат да дойдат да сменят стъклото.
На следващия ден в 6.00 бяха пред сервиза смениха стъклото след което аз задължително направих окончателен преглед,и не забелязах никъде било то по боя било по стъкло или интериор да има драскотини драскано или счупено.

Доволен съм от КОБРА!!!


Потребителски аватар
RANOPILE
Мнения: 239
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 14:45
Автомобил: VW Polo 2F
Двигател: AAU 1994
Местоположение: София, жк Лагера

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот RANOPILE » Чет 14 окт 2010 0:10


На мен ми се наложи да си търся задно стъкло, но нямаха като моето(лепено, имаха за уплътнение) и може би по-добре стана така, че си купих друг капак втора ръка почти същия цвят(на аватара си личи) с оригинално стъкло.


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот mupk0 » Чет 14 окт 2010 0:27


Много съм доволен аз от тях.За 10минути ми смениха стъклото на 2ката с тонирано с лента за 90лв,и вечер стъклото не побелява както някой ментаци правят.Имах и малко ръжда около отворите за изтичане на водата,там ми изчистиха старателно уплътнението,изтъркаха изгнилото и намазаха с ръждопреобразувател без да давам лев.

Става въпрос за магазина им в Стара Загора.


Потребителски аватар
toci_81
Мнения: 189
Регистриран на: Чет 10 апр 2008 16:18
Автомобил: Golf 5 Plus TDI
Двигател: BKC
Местоположение: Ботевград

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот toci_81 » Чет 14 окт 2010 21:39


мене ме преебаха сас стаклото.преди месец се обаждам в кобра в централното управление в орландовци за цена на 4елно стакло за голфа китаиско 90лв европеиско 135лв без монтаж а с монтаж ими казват монтаж 6лв уплатнение 10 силикон 10 об6о 161лв уговорих 4ас закарах колата залепиха стаклото вси4ко то4но до онзи ден като разбрах 4е са ми сложи ли китаиско ане както сам платил европеиско.етого и сллу4ая как разбрах един приятел си купува китаиско стакло от тях само стаклото 90лв и ас викам даи да го вида гледам неговото гледам моито тия едни и са6ти по надписи по вси4ко.умрех от яд.там пове4е не стапвам ако ми се наложи.мо6еници колко иска6.


Потребителски аватар
Luciano
Мнения: 8472
Регистриран на: Чет 31 авг 2006 22:16
Автомобил: Golf IV
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот Luciano » Пон 18 окт 2010 9:00


За пореден път съм много доволен.
За 30мин ми нонтираха челното стъкло и то без да се налага да мърдам от нас :)


Потребителски аватар
Outfeed
Мнения: 204
Регистриран на: Пет 18 юни 2010 14:34
Автомобил: VW EOS
Двигател: TSI
Местоположение: Враца

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот Outfeed » Вто 02 ное 2010 16:51


Ето, че дойде и моят момент да сменя стъкло. Понеже ми трябва спешно та алтернативите ми бяха тук във Враца на 2 места, или в Монтана. Избрах "Кобра" във Враца. Колата ми е там, ще го сменят до утре и ще дам впечатления след това. Друго обаче е загадка за мен - днес когато отивам до паркинга да се кача в колата и както обикновенно хвърлям един поглед дали всичко е ОК, привидно така и беше. Влизам вътре, паля и когато поглеждам в огледалото за обратно виждане - Шах!! Цялото задно стъкло в скреж. Първата секунда се стъписах каква е тая скреж като е над нулата навън, като излязох, пипнах стъклото отвън, цялото беше на парчета. Немога да си обясня каква е причината да се получи така. НЕ ВЯРВАМ да е се е напраскало така заради комбинацията студ/замръзнала вода по него, все пак още не са ония ниски зимни температури! А внимателно прегледах външната повърхност на цялото стъкло - следа от удар или отлюспване вследствие на удар не открих. Каското ми го покрива на 100%, но се чудя дали доброжелател* не е свършил това дело?!
Някой с опит да сподели предположения, за да знам дали да взимам мерки! :x


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот feikot » Вто 02 ное 2010 21:43


Огледа ли за части от свещ (автомобилна) покрай колата ти,така става обикновено след среща с порцелана


Потребителски аватар
Outfeed
Мнения: 204
Регистриран на: Пет 18 юни 2010 14:34
Автомобил: VW EOS
Двигател: TSI
Местоположение: Враца

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот Outfeed » Вто 02 ное 2010 22:41


feikot написа:Огледа ли за части от свещ (автомобилна) покрай колата ти,така става обикновено след среща с порцелана

Значи поогледах, но по-скоро за някакъв по-голям предмет. Иначе, ако е било парче порцелан определено да съм го забелязал на мръсния цимент.


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот feikot » Сря 03 ное 2010 13:20


Ами не е такова каквото си го представяш,не по голямо е от слънчогледова/тиквена семка,в този размер варира...


Потребителски аватар
Outfeed
Мнения: 204
Регистриран на: Пет 18 юни 2010 14:34
Автомобил: VW EOS
Двигател: TSI
Местоположение: Враца

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот Outfeed » Чет 04 ное 2010 20:11


И веднага първо впечатление - новото стъкло побелява вечер. Причините за това са??? И евентуално как може да се избегне???


Потребителски аватар
enigma79
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 3268
Регистриран на: Пет 10 юли 2009 17:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот enigma79 » Чет 04 ное 2010 20:21


Outfeed написа:И веднага първо впечатление - новото стъкло побелява вечер. Причините за това са??? И евентуално как може да се избегне???

Май,май само с оригинално за 100процента,или пак пробваш с друго стъкло mhihi То и двата варианта са финансово обвързани,затова остава третия,който гласи,свикваш с дефекта,като търсиш ефекта на дефекта mhihi


Потребителски аватар
bulaki
Мнения: 750
Регистриран на: Нед 12 ное 2006 14:41
Автомобил: VW Passat B8 variant Hight Line
Двигател:
Местоположение: София,кв. Горубляне, ул. Лазар Плачков 10
Контакти:

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот bulaki » Вто 07 дек 2010 23:12


И аз да се оплача от тях.Колата беше в сервиз заради удар отзад,който получих малко след като я взех.Вратата която ми сложиха е втора употреба и на нея си имаше стъкло,но реотаните му бяха олющени без най-долните 2 и си поисках да ми сменят стъклото в сервиза,за да си е всичко както трябва.Смениха ми стъклото в сервиза.А и много пара да му се невиди-265 лв(заден джам на комби) уж европейско(най-вероятно турско),но с уплътнение,а китайското без уплътнение е 110 лв.Ама както и да е-за сметка на сервиза си беше(скъпото).Обаче ми направи впечатление,че стъклото не беше сложено както е в завода(то и не може да е толкова точно де),но все пак да не бие на очи,ама си биеше.
Преди седмица както паркирах колата и джама гръмна.Излизам,гледам дали някой не е хвърлил нещо-не.Само си гръмна.Отивам в Кобра и им обяснявам какво се е случило.Те ми отговарят че стъклото имало гаранция,ама тва че се е спукало гаранцията не го покривала :shock .Тяхната гаранция покривала само ако нещо се е разлепило и тече вода вътре.
Пращат ме при застрахователите.Аз "хоп" при тях да завеждам щета.А те ме пращат при Кобра,защото стъклото има гаранция 6 месеца и няй-вероятно стъклото не е поставено като хората,за да се пръсне така без причина.Аз с гаранцията на стъклото,отивам там и да ми го сменят.Въртяха се 20 мин.,докато се разберят какво да правят.
Дойде приемчика и ми вика:А бе ще го сменим за наша си сметка,ама само тоя път,другия път ако се пръсне,няма да е за наша сметка.
ОК.На мен и без тва не ми се сменят стъкла през 1 месец(щото тва беше намесец и половина).Тоя разбирач ми разправя,че спукването на стъклото може да се дължи и на дефект в инсталацията на стъклото и за тва да се е спукало :shock (все едно а не е вързано като хората и от това да гръмне).А когато стъклото с спраскадаже не бяха включени нагревателите,а и щеще да се спука макс. една седмица след като го смениха ако беше така ,като съм ги пускал.
След много обяснеия приеха колата,щото аз доматите не ги ям с колците и смениха стъклото за тяхна сметка.
Днес като го загледах,то пак си е сложено по същия начин,по който беше и предишния.Да не говорим,че цялата 5-та врата в момента е пълна с парчета стъкла,а и целия багажник,а стъклото беше с фолио и след удара имаше по-малко стъкла в багажника,колкото сега има,макар,че пак беше с фолио
Сега очаквам втори дубал,като гледам как са го сложили пак и тогава май,ще трябва да се оплаквам на "арменския поп",само че този път ще застраховам и фолиото,та поне за него да дадът пари застрахователите,заради некадърното поставяне на стъклото(целта ми не е да изкарвам пари от застраховката,ама все пак фолиото си е пари за моя сметка),само дано да не се спука и тва.

Писна ми от некадърници и се моля на Господ да не се пръсне пак,ама и ваобще и няма да се очудя,щото те да се минат с толкова пара(не че са бог знае колко),като може да го сменят пак за моя сметка.Ама и какво да се прави,няма го на друго място освен там.може би само в в Порше,ама дано не се стига до там

Имайте едно на ум,преди да отидете там :012:



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта