Автостъкла "Кобра"

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
mecanin
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 30 мар 2009 22:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот mecanin » Пет 27 май 2011 17:40


Поне пишете за кой град става въпрос. Специално в Шумен се работи чисто и прецизно. Използват се от най-добрите марки консумативи .Предполагам ,че се отнася за цялата страна.




Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот dlug » Пон 30 май 2011 11:41


mecanin написа:....Предполагам ,че се отнася за цялата страна.

Не знам дали се отнася за цялата страна. За София става въпрос. Последната моя история там беше много подобна на Bulaki. Отивам да ми сменят страничен прозорец на Хонда Сивик с възлагатлено писмо от БулИнс. Слагат ми го те, казват ми да не го отварям 48 часа защото трябвало да стяга някакъв силикон. Тоя дето го монтира ми разправя "абе тука имаше един проблем в стъклоповдигача, ама аз съм го оправил". Тръгвам си. След 3 дни решаваме да свалим прозореца, сваляме го и там си и остава. С 300 мъки успявам да го вдигна на ръка и да го закрепя в горно положение. (действието се развива януари месец). Отивам в Кобра, обяснявам на приемчика проблема и питам какво правим за отстраняването му. Той беше любезен, това поне му го признавам. Вкарват колата, свалят кората и ми викат-ми ето, стъклоповдигача е счупен, за това стъклото изпада, а същият онзи баламурник ми казва-аз нали ти казах че има проблем. Аз вече изнервен му отговарям-ти ми каза че имало проблем, но си го оправил. Защо ако е имали проблем не ми казахте за да отида на втори оглед в БулИнс? Те ми кършат ръце..хъка-мъка, ние сега нищо не можем да направим, със стъклоповдигачи не се занимаваме. Викам ОК, ще се оправям. Отивам в БулИнс, обяснявам им какво се случва, хората излязоха, снимаха счупеният стъклоповдигач и ми викат-то ние не можем да разберем дали е бил счупен при щетата или Кобра са го счупили, ама не можем да им кажем нищо сега...дадоха си ми възлагателно писмо (аз исках за тандер). Хората от тандер свалиха стъклоповдигача, поръчаха нов или ремонтираха старият не разбрах (все едно) и ме викат да го сложим. Слагат го и ме викат в сервизното хале. Приемчика и монтьора там и ми викат-тоя прозорец е менте и за това се вади от стъклоповдигача и го чупи. Оригиналният прозорец има лека дъга, тоя е прав. Не го сваляй че пак ще счупиш повдигача и директно отивай в Кобра за рекламация. Вече леко псувайки отивам пак в Кобра. Казвам на приемчика какво за казали за прозореца. Той излиза и само бегло поглеждайки каза-ми да, така е, няма я дъгата. Явно в тая доставка не са много читави стъклата, но за съжаление в момента нямаме други. И?-питам кратко аз. Ми ще поръчаме и като дойде ще го сменим. До тук донякъде добре. Отиваме на касата да поръчаме ново. Оказва се че никой не знае от къде може да се поръча европейско стъкло за този автомобил. След 15 минутна консултация с всякакви хора касиерката измъдри някакъв номер на въпросното стъкло, дава ми телефон там и ми вика-обади се след около месец, би трябвало да дойде. Поглеждам я тъпо, размишлявайки над срока който ми даде, но понеже е средата на януари все пак го преглъщам, така или иначе никой няма да кара на отворен прозорец. Звъня след месец да питам какво се случва. Още не било дошло, да звънна след около 2 седмици да проверя пак. Звъня след 3 седмици, като има давам лек аванс с времето. Още не било дошло-ми отговарят. И тази фирма с която работили май не могла да го достави въобще. Аз вече порядъчни изнервен я питам-добре де, стъклото не работи, какво правим. Ми нищо-беше отговорът (буквално така ми каза) :shock Директно затворих телефона, взех ключовете и в БулИнс. Обяснявам какво се случва, изровиха цялата документация по щетата, звъннаха в Кобра, питаха рязко какво става, след 10 мин вече бях с възлагателно писмо за смяна на стъкло в Тандер, като казаха че на Кобра няма да платят за сложеното ми вече стъкло. От тандер ми се обадиха след 2 седмици, отидох, сложиха ми някакво нормално стъкло и от тогава всичко е наред. В края на краищата след една щета през декември месец в средата на март вече имах странично стъкло. За Кобра не знам дали мога да кажа и една добра дума. И сега ако ми се налага да сменям прозорец със сигурност няма да ходя там...


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот kossis » Сря 09 юли 2014 16:03


Когато се сменя предно стъкло, задължително ли се чупи старото ? Тоест неизбежно ли е всичко да стане в стъкла вътре при подобна смяна ?
Старото ако е пукнато само пак ли го дотрошават тоест ? Не може ли да се изреже и освободи от уплътненията без чупене ?


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот mupk0 » Сря 09 юли 2014 17:13


Аз лично не съм виждал някой да го чупи нарочно,освен ако градушката не го е направила на сол :)


Потребителски аватар
feikot
Мнения: 3659
Регистриран на: Сря 25 фев 2009 16:37
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN AVG
Местоположение: Казанлък/София

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот feikot » Чет 10 юли 2014 9:47


Ти за да отидеш да го смениш,няма да го правиш защото ти е скучно :) в най-честия случай е счупено


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот kossis » Чет 10 юли 2014 10:25


Мисълта ми беше дали е необходимо цялата кола да стане вътре в стъкла, както и въздуховодите което е още по притеснително. Летящи стъкълца от духалките не е добре.

Просто на старият пасат така ми го бяха сменяли в Автокъщата, и при ремонт на клапите извадих маса стъкалца от духалките и тнт.
А и има колеги които се оплакват от подобни взломове в Кобра и тнт. Сядаш на седалките и ти се забиват осколки.
За това питам защо така се получава ?

Занчи специално при мен след градушката имам звездичка в горен ляв ъгъл. Чак на другият ден я видях след като тръгнаха пукнатините. За сега не се вижда изобщо. Обаче два от лъчите ме притесняват от общо четири, защото посоката има е надолу през стъклото. За сега са по 4 см. Другите два се завъртяха до периферията и спряха.

Питах майстор за заваряване на тая звезда. Разбрах че няма да стане. Удърът от чистачки и подобни градушки е много силен и кинетичната енергия е голяма. Да отбележа че стъклото се състой от 3 слоя- външно и вътрешно стъкло, а посредата поливинил бутарил (PVB). В следствие на което при счупване, то не се пука на остри парчета които биха ни полязали, а се "поцепва" на ситни кристалчета и дори успява да се задържи цяло до един момент макар и разбито. Това е добре, самоче при подобни удари от градушка или изпусната чистачка, се получава ефекта на хидравличен удар с висока скорост, нещо като пръскане на дъното на бутилка чрез удар на гърлото на бутилката с ръка-флуида строшава дъното.
Тук горният слой стъкло е цял и здрав, но изненадата е че долният слои е спуканият (проверка с нокат или макетно ножче). Технологията на заваряване не позволява долният слой да се заварява, ползва се гравитация и тнт за наливане на полимера.

Та в моя случай ще пробваме с майстора-стопиране с пробиване на отворчета в края на цепките отвътре. което пак може да е проблемно, ако се намира в долен краен ръб отвътре, заради въздуховодите.


1petroff
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 09 юли 2014 8:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Автостъкла "Кобра"

Мнениеот 1petroff » Пет 11 юли 2014 9:17


На 09 юли 2014, ден след градушката в София се обърнах към автостъкла Кобра като клиент. Въпреки проявеното от мен и още двайсетината чакащи хора разбиране към натовареността на фирмата покрай щетите от градушката, оказа се, че служителите, както и началникът на офисът им на Бул. Първа Българска Армия No 11 B в София се държат изключително арогантно и грубо. НИТО СЕГА, НИТО НЯКОГА ЩЕ ИМ БЪДА КЛИЕНТ!

Насърчавам всички да постъпят така по следните причини:

1. Нито националният им телефон, нито телефоните в който и да е офис на територията на София - мобилни или стационарни не отговаряха, нито докато бях пред офиса им в продължение на половин час видях някой да вдигне телефона - така с клиент НЕ СЕ РАБОТИ! Докато набирах ЦЯЛ ДЕН на няколко пъти ми даваше свобоно и телефонът ми беше затварян - ТОВА Е НЕДОПУСТИМО!

2. На уеб сайта им не работеше нито формата за заявки, нито формата за известяване на администратора, нито формата за уведомяване на Мениджър продажби за проблема - ТАКА НЕ БИВА!

3. Не беше направена НИКАКВА организация да се отговори на десетките хора, които искаха да получат елементарна информация за цена и възможност тяхното стъкло да бъде сменено. Бяхме уведомени, че на гише в халето (на гърба на офиса) такава информация ще бъде предоставяна, но след 15 минути чакане една служителка ни каза, че нямало такова нещо, но се съгласи да ни обслужи все пак, за да не ни връща. Повтарям, ставаше дума за информация само за цена и наличност, реденото си продължаваше отпред на офиса. Втората обаче, с груб тон отказа да извърши горното. На репликите от опашката, че са ни казали така отпред, отговори, че не я интересувало. Аз лично й обясних, че отпред се прави списък и попитах ще се спазва ли. Тя се тросна отново, че не я интересувало, че тове не били техни списъци. Дойде един едър мъж - явно началник, на когото се опитах да обясня проблема - той се разкрещя, че не бил техен проблем и не ги интересувало. Аз заявих, че при това положение няма да им бъда клиент и той ми се разкрещя, че въобще не го интересувало! Ало, Кобра, осъзнайте се!

4. Такава арогатност и безотговорност, липса на елементарна мисъл в работата е недопустима! На клиентите не се крещи и не се обиждат! Иначе престават да ви бъдат клиенти! Това, че Кобра е вероятно най-голямата фирма за автостъкла не им дава право да се държат грубо и безцеремонно с клиентите си!

5. Проявява се специално отношение към някои клиенти - докато чаках пред споменатия офис, излезе бус на Кобра за монтажи на адрес, натоварен със стъкла. Как, при положение че нямат време да вдигнат телефона, могат да обслужват клиенти на адрес?

6. Няма НИКАКЪВ начин за получване на информация кои са лицата, от които искам ад се оплача - не носят баджове с имената, няма контакт на по-високо ниво, където някой би могъл да се оплаче. Затова публикувам това тук и където се сетя, защото съм възмутен и призовавам всички да НЕ БЪДАТ КЛИЕНТИ на тази фирма!

Затова НИКОГА ВЕЧЕ АВТОСТЪКЛА КОБРА!

ПП Вече си купих едно оригинално стъкло - втора употреба и се надявам, с Божията помощ, да ми го монтират на друго място. По неофициални сведения, ще ми излезе около 30% по-евтино



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта