Автосервиз Карно-4 Пловдив = оплаквания

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
muhaha
Мнения: 65
Регистриран на: Пет 05 ное 2010 13:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Белозем

Автосервиз Карно-4 Пловдив = оплаквания

Мнениеот muhaha » Пон 29 ное 2010 22:19


Пиша това за да изкажа голямото си разочарование от един от милионите автосервизи из нашата родна България. Сервиза се оказа поредния сервиз с никакво отношение и никакви срокове, да не говорим желание за работа. Днес 29.11.2010г. вече стават 3 седмици от както им оставих колата за: нов капак, броня, решетка, изправяне на греда, изправяне на багажник и разбирасе боядисване на тези неща ( с изклучение на решетката ). Понеже всичко това ми е изписано от Автокаск0то очаквах че няма да стане за една седмица и до втората седмица бях спокоен. Междувременно ходих няколко пъти за да видя как вървят нещата, а нещата не вървяха от това което виждах като ходих. Само колата си сменяше мястото кадето е. Искам да изкажа възмущението си че винаги когато ходих колата ми беше вън със отворен/и прозорци, като дойде сигурно ще е пълна със прах. Днес звънах и ми казаха че към четвъртък можеби щяла да бъде готова. Извинявам се но всичко си има граници, по мои сметки да кажем че една седмица са се забавили нещата за доставка, при положение че куриерите доставят в цяла българия за 1 ден !!! Да кажем че имат 1 ден сваляне на нещата, 1 ден за търкане и изчукване, 1 ден боядисване и най много 2 дни съхнене дори не мисля че и ги чакат да съхнат. Това прави към 2 седмици, да но на 3-тата седмица разбирам че можеби ще станат 4 седмици. Дали според вас това е нормално? Защото за мен не е нормално, надявам се да не са ми изтокали нафтичката от резервоара че иначе никога няма да им подпиша документите за приемане на автомобила, и толкова добре ще прегледам всеки детайл от златната им работа по колата че само да видя нещо което да не ми хареса и ще им я върна. Едно приятелче ходи при тях да му сменят ремъка и какъв беше резултата... притегнат ремък. Вече съм уверен че никога повече няма да п0лзвам услугите на този сервиз.

Ето малко инфо за сервиза: http://www.karno.firmite.org/

Моля не се лъжете и вие да ходите в сервиза, по старо му се води сервиз марица до кауфлана на брезовско.

Последна промяна от muhaha на Пет 24 дек 2010 13:42, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
muhaha
Мнения: 65
Регистриран на: Пет 05 ное 2010 13:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Белозем

Re: Автосервиз Карно-4 Пловдив = оплаквания

Мнениеот muhaha » Пет 03 дек 2010 16:26


Днес за пореден път разбрах че колата не е готова и нищо повече. Предните два пъти ми казваха ами трябва да е готова чакали да им я докарат, кой да им я докара от каде никаква информация. Ходил съм на място поне 4 пъти и съм звънял поне 4 пъти и винаги получавам отговор: Амиии не е готова, незнаем кога ще е готова, ще ви се обадим като е готова. Веднъж ми казаха след вторник вторника мина след това ми казаха след четвъртък и той мина. Не е допустимо такова отношение според моите разбирания, едва ли в нормална държава след 4 седмици няма да ти кажат горе долу кога ще е готова и какво се прави в момента. Въртят разни номера. А аз продължавам да се надявам да стане готова тази година.

Последна промяна от muhaha на Пет 24 дек 2010 14:13, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
muhaha
Мнения: 65
Регистриран на: Пет 05 ное 2010 13:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Белозем

Re: Автосервиз Карно-4 Пловдив = оплаквания

Мнениеот muhaha » Пон 20 дек 2010 21:52


Да добавя още неща по темата.
1. Колата бе готова на почти 5-тата седмица. Без 2 дни които се падаха събота и неделя в които не работят а и ако ня бях вдигал пара по телефона щяха да ми звъннат най рано в понеделник а аз нахалствах и я направиха в петък след 6 часа дори ги чаках 1 час защото не си даваха зор макар да се бяхме разрали че към 5 ще е готова. А никой не я бараше докато не отидох в 5:20 и ми казаха да дойда след 1 час.

2. Не ми бяха закачени машинките за сваляне на фаровете. И се наложи да свалям брони решетки да сваля пак фаровете да си закача машинките.

3. При демонтирване на бронята откривам че са спестили 4 5 болта по бронята.

4. След като свалих фаровете откривам че не са закачили дори и машинките за ръчно регулиране на фаровете ето и снимки:
ИзображениеИзображение
5. След което останових че има и скъсан кабел от буксата на единия фар. Ето снимка:
Изображение
6. И ми липсваше поне 7 8 литра гориво. Дори и да сметнем че колата е карана пак не ми се вързва тая голяма липса. Колата е VW Polo 1.4TDI 2001 година при среден разход 6 литра трябва да са минати поне 140 км. Не е логично да има такава липса.

Днес цял ден си губя да оправям не оправени от тях неща. Интересно ми е защо на единия фар който ми се явява стар ( в смисъл че другия е сменян чисто нов от тях ) също ми бе откачена машинката. Мога да добавя също че по салона на колата ми който е много светъл имаше смаска на поне 4 5 места. Да не говорим колко трудно отлепих фара за да сложа ръчните машинки.

Абе направо нямам думи. Надявам се да не се излъжат и други колеги като мен. :banghead:

Последна промяна от muhaha на Пет 24 дек 2010 14:14, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Автосервиз Карно-4 Пловдив = оплаквания

Мнениеот k_garchev » Пон 20 дек 2010 21:59


Така е колега!България!Малко са сервизите,които работят качествено!Въпреки че са били заети ти приемат автомобила и после ти чакаш!Да кажат просто че имат работа и ще стане най-рано след .....Ама не,винаги казват другиден я почваме!Затова трябва да ходиш при клубните сервизи или при познат!

Последна промяна от k_garchev на Пет 24 дек 2010 18:42, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Автосервиз Карно-4 Пловдив = Поредните тъпаци

Мнениеот nero » Пон 20 дек 2010 22:03


като знам кой седи зад този сервиз не се учудвам от случилото се

п.с. каското в дзи ли е ?


Потребителски аватар
muhaha
Мнения: 65
Регистриран на: Пет 05 ное 2010 13:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Белозем

Re: Автосервиз Карно-4 Пловдив = оплаквания

Мнениеот muhaha » Пон 20 дек 2010 23:39


Да каското е в ДЗИ. Препратиха ме в този сервиз защото няше много коли при него и наистина като закарах колата имаше още 2 3 само. Но уви това са резултатите.

Последна промяна от muhaha на Пет 24 дек 2010 14:15, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Автосервиз Карно-4 Пловдив = Поредните тъпаци

Мнениеот nero » Вто 21 дек 2010 16:43


muhaha написа:Да каското е в ДЗИ. Препратиха ме в този сервиз защото няше много коли при него и наистина като закарах колата имаше още 2 3 само. Но уви това са резултатите.


дааамм, това е положението...оправия няма!


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Автосервиз Карно-4 Пловдив = оплаквания

Мнениеот k_garchev » Вто 21 дек 2010 17:10


nero написа:
muhaha написа:Да каското е в ДЗИ. Препратиха ме в този сервиз защото няше много коли при него и наистина като закарах колата имаше още 2 3 само. Но уви това са резултатите.


дааамм, това е положението...оправия няма!

В смисъл че е в ДЗИ ли?

Последна промяна от k_garchev на Пет 24 дек 2010 18:42, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
nero
Мнения: 3119
Регистриран на: Чет 19 май 2005 12:08
Автомобил:
Двигател:

Re: Автосервиз Карно-4 Пловдив = Поредните тъпаци

Мнениеот nero » Вто 21 дек 2010 21:53


k_garchev написа:
nero написа:
muhaha написа:Да каското е в ДЗИ. Препратиха ме в този сервиз защото няше много коли при него и наистина като закарах колата имаше още 2 3 само. Но уви това са резултатите.


дааамм, това е положението...оправия няма!

В смисъл че е в ДЗИ ли?


положение в сервиза е такова...ама то и ликвидаторите в дзи са виновни защото много добре знаят кои сервизи работят добре и кои не


blink182
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 20 сеп 2009 16:17
Автомобил: VW Passat B6 2006
Двигател: 1.9 TDI 140hp
Местоположение: Асеновград

Re: Автосервиз Карно-4 Пловдив = оплаквания

Мнениеот blink182 » Пет 11 фев 2011 13:12


Мен също от ДЗИ ме пратиха при тях, трябваше да боядисат някои неща и да ми сменят стъклото на шофьорската врата. Беше май месец миналата година, оставих колата и се почнаха едни празници, Гергьовден, ала бала, 3-4 дни не работеше сервиза, но общо взето за седмица и нещо я направиха. През това време един приятел ми каза, че ми видял колата до Английската гимназия. Нали трябваше да ми се сменя стъклото, може до Хаас да са ходили викам. За съжаление не си запомних километража и не знам колко е било навъртяно. Относно боядисването няма какво да кажа, аз и не разбирам много, но стъклото което бяха сложили половин година поне скърцаше при всяко вдигане и сваляне. Сега явно се поотпусна и не скърца. Обаче... Преди време бях в щатите и си бях донесъл един фотоапарат Сони, много готин и си ми стоеше в жабката. Винаги ми стои в жабката. Бил съм и по други сервизи и по афтомивки, без проблем. След като си взех колата от Карно4 фотоапарата ми го нямаше. Няколко дни тормозих шефа им по телефона, даже ходих лично няколко пъти, той ми каза "Еми те момчетата от много време работят с мен, аз им вярвам, няма кои да го вземе..." То няма кои, ама фотоапарата ми го няма. Само ако се бях сетил да проверя преди да подпиша... Ходих, оплаквах се и в ДЗИ, но нищо не мога да докажа. В СЕРВИЗА НЕ СТИГА, ЧЕ СА НЕКАДЪРНИ, НО СА И КРАДЦИ!!!


dimitar_plovdiv
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 18 мар 2011 8:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bulgariq

Re: Автосервиз Карно-4 Пловдив = оплаквания

Мнениеот dimitar_plovdiv » Пет 18 мар 2011 8:46


на колегата с пасата мога да му кага за6то колата му е била до англииската.За6тото капака му е толкожа крив 4е дори и тенекеджйте който са най добрите и са именно там не можаха да му го направят той знае за кжо става дума,но като купуваме бласнати коли не ги гледаме,после обвиняваме уш сервизите,та тоя пасат няма здраво място и е толкова ухлузен все едно е 89 година и е на 300000км.познавам колегата и за това мога да му кага не пиши глупости защтото ти оправиха колата в срок а за апарата раздвиги си мозака и не обвинявай ако не си убеден и нямаш доказателства. scare scare scare scare scare scare scare scare scare scare scare scare scare scare scare scare scare scare scare

Последна промяна от radotom на Пет 18 мар 2011 10:12, променено общо 1 път.
Причина: Хора с правопис от 3-ти клас оправят коли.... Да, бе, да!


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Автосервиз Карно-4 Пловдив = оплаквания

Мнениеот kn9453 » Пет 18 мар 2011 15:51


dimitar_plovdiv написа:на колегата с пасата мога да му кага за6то колата му е била до англииската.За6тото капака му е толкожа крив 4е дори и тенекеджйте който са най добрите и са именно там не можаха да му го направят той знае за кжо става дума,но като купуваме бласнати коли не ги гледаме,после обвиняваме уш сервизите,та тоя пасат няма здраво място и е толкова ухлузен все едно е 89 година и е на 300000км.познавам колегата и за това мога да му кага не пиши глупости защтото ти оправиха колата в срок а за апарата раздвиги си мозака и не обвинявай ако не си убеден и нямаш доказателства. scare scare scare scare scare scare scare scare scare scare scare scare scare scare scare scare scare scare scare

лелелееее.... ако така и правиш колите както пишеш... ужассс!


blink182
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 20 сеп 2009 16:17
Автомобил: VW Passat B6 2006
Двигател: 1.9 TDI 140hp
Местоположение: Асеновград

Re: Автосервиз Карно-4 Пловдив = оплаквания

Мнениеот blink182 » Съб 19 мар 2011 17:35


Именно защото нямам доказателства отшумя работата, но си е факт, че фотоапарата ми изчезна точно от вашия сервиз! Преглътнал съм вече, че съм 250 лв назад, нека други колеги, които ще ходят в този сервиз имат едно наум!

П.С. Не съм майстор, не мога да оценя качеството на свършената работа, но щом толкова се засягате защо не коментирате мнението на колегата muhaha? Сигурно и той си измисля :lol:


dimitar_plovdiv
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 18 мар 2011 8:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bulgariq

Re: Автосервиз Карно-4 Пловдив = оплаквания

Мнениеот dimitar_plovdiv » Нед 20 мар 2011 8:41


Сега ще ти кажа какво е положението и с него тъй,като вчера нямах време.Това поло беше ударено оялитпред доста красиво,да но докъто заведат щета го извъртяли и отзат пак доволно.И понеже тенекиджйте са именно до английската и то беше там.незнам доколко си наясно ноотпред при удар и то като неговия поддават и рогове и основи на калници да не говрим за фасади и тн.Е да ама положението отзад не беше по розаво крива врата основи...И нека се върнем малко по на горе в тематаза да стане прилична работа колата се качва на стенд испъва се напасва се но всичко това изисква време.А и стендовете не чакат него там верочтно е имало и др.кола.с две думи работите не стават така както той си ги говори 1ден чукане 1 търкане...друг проблем при него е че от дзи не искаха да му признаят предни мигачи понеже видимо от вън бяха здравино отвътре бяха лепени с черен силикон и ако не вярва да заповяда да му ги покажа.капака покриващ ключалката отзад същата история дори нея му е поръчахме от порше за наша сметка та да станат нещата както си му е реда.чакаха се фасади кори фарове ключалкии.др.Та с две думи колата се напреви и стана доста добре нека да непропускаме това.относно нафтичката му ако мисли че до английската му е изгорила толкоз ок.Ще кажа и следното хора сме и понякога се случват грешки защо не дойде да каже че не са му сварзани регулаторите на фара,щещюше да има тежест и да изисква дори да се оплаче,но при така създалата се ситуация просто е имал нужда да излее гнева си за това,че колата е направена както трябва и не е била претупана но се е наложило да почака е ми да колеги хубавите работи стават по бавно.Защото ако не се лъжа нещто маи спомена че боята е станала(ток)но за стане трябва да е исправена добре подготвена добре и боядисана добре.имаше забавяне не споря нотова което не зависи от мен не го коментирам.има договори м/у дзи и сервизите да се заинтерисува какви са сроковете и след като не знае аз ще му кажа 3 месеца.ако смята че колата му е престояла повече от регламента да си търси неустойки.твоя пасат ако не се лага имаше само за боя и лав джам за смяна и си стана.толкоз от мен ако ти той или някой друк има вапроси или ни е набрал елати и ни го кажете в сервиза с факти в очите а не да се крием зад потребителските имена и да пълнем пространството със словоизлияние.хубав ден и приятен уикенд. :D :D :D


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Автосервиз Карно-4 Пловдив = оплаквания

Мнениеот drago_tr » Вто 22 мар 2011 21:45


dimitar_plovdiv написа:Сега ще ти кажа какво е положението и с него тъй,като вчера нямах време.Това поло беше ударено оялитпред доста красиво,да но докъто заведат щета го извъртяли и отзат пак доволно.И понеже тенекиджйте са именно до английската и то беше там.незнам доколко си наясно ноотпред при удар и то като неговия поддават и рогове и основи на калници да не говрим за фасади и тн.Е да ама положението отзад не беше по розаво крива врата основи...И нека се върнем малко по на горе в тематаза да стане прилична работа колата се качва на стенд испъва се напасва се но всичко това изисква време.А и стендовете не чакат него там верочтно е имало и др.кола.с две думи работите не стават така както той си ги говори 1ден чукане 1 търкане...друг проблем при него е че от дзи не искаха да му признаят предни мигачи понеже видимо от вън бяха здравино отвътре бяха лепени с черен силикон и ако не вярва да заповяда да му ги покажа.капака покриващ ключалката отзад същата история дори нея му е поръчахме от порше за наша сметка та да станат нещата както си му е реда.чакаха се фасади кори фарове ключалкии.др.Та с две думи колата се напреви и стана доста добре нека да непропускаме това.относно нафтичката му ако мисли че до английската му е изгорила толкоз ок.Ще кажа и следното хора сме и понякога се случват грешки защо не дойде да каже че не са му сварзани регулаторите на фара,щещюше да има тежест и да изисква дори да се оплаче,но при така създалата се ситуация просто е имал нужда да излее гнева си за това,че колата е направена както трябва и не е била претупана но се е наложило да почака е ми да колеги хубавите работи стават по бавно.Защото ако не се лъжа нещто маи спомена че боята е станала(ток)но за стане трябва да е исправена добре подготвена добре и боядисана добре.имаше забавяне не споря нотова което не зависи от мен не го коментирам.има договори м/у дзи и сервизите да се заинтерисува какви са сроковете и след като не знае аз ще му кажа 3 месеца.ако смята че колата му е престояла повече от регламента да си търси неустойки.твоя пасат ако не се лага имаше само за боя и лав джам за смяна и си стана.толкоз от мен ако ти той или някой друк има вапроси или ни е набрал елати и ни го кажете в сервиза с факти в очите а не да се крием зад потребителските имена и да пълнем пространството със словоизлияние.хубав ден и приятен уикенд. :D :D :D

:неграмотно



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 181 госта