СЕРВИЗ "UNITRADE" Дружба - НЕ ХОДЕТЕ ТАМ....

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

СЕРВИЗ "UNITRADE" Дружба - НЕ ХОДЕТЕ ТАМ....

Мнениеот Spectre™ » Нед 01 окт 2006 22:54


Колеги искам да ви уведомя, че ако решите да отидете в тоз "прекрасен" сервиз само ще си изгубите парите... И такаааа... каква е ситуацията..: Значи отивам аз там, чакам си реда.. уж бях за 8 часа сутринта, пък ме приеха чак към 9.45.. :shock След което започна сериозния преглед на колата... След 5-6 минутно моткане и човъркане по колата.. "спеца" заключи, че първо трябвало да сменя ламдата сонда, крайното гърне и датчика на Хол за да видим дали бил в тях проблема.. и дали от това не гасне ГОЛФИ, и ако не е в тях продължаваме нататък... :roll:
След още малко помотване и почесване по задните части, монтьора реши да излезем на проба, за да види дали ще изгасне колата.. Карам, карам, тя не гасне и така човека реши най-благородно да ми предложи да оставя колата с пълен резервоар, за да можел евентуално да открие проблема, ако изгаснела, докато я кара... :roll:
В крайна сметка само компютърната ми диагностика излезе към 40 лв с ДДС и + 20 лв за бензинец... С две думи НЕ СЪМ ДОВОЛЕН... Можеше да ги дам тия пари на някой печен майстор, за да ми я прегледа от .... до... Сега ГОЛФИ пак си гасне когато си поиска... Здраве да е...




Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Нед 01 окт 2006 23:12


Не се притеснявай. Ще дойде момент в който ще изгасне и няма да запали и евентуално тогава ще смениш бобина с комутатор. :wink: :wink: :wink:


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Нед 01 окт 2006 23:22


spam
Вземи едно листче, напиши на него Унитрейд, и го лепни на "видно" място под предният капак..
Така двигателя като го види.. и няма да прави проблеми.. щото ша си мисли, че е в сервиза ;)


Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Мнениеот Spectre™ » Нед 01 окт 2006 23:26


wili98 написа:spam
Вземи едно листче, напиши на него Унитрейд, и го лепни на "видно" място под предният капак..
Така двигателя като го види.. и няма да прави проблеми.. щото ша си мисли, че е в сервиза ;)


Ха ха това е идея... :)


Ама голяма тъпотия винаги когато не трябва, гасне, а като трябва да гасне не ще... Нямам и доверие на тая кола вече.. :( Преди седмица щях да се пребия, заради този проблем... :shock


Потребителски аватар
milkinis
Мнения: 380
Регистриран на: Вто 01 ное 2005 23:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот milkinis » Пон 02 окт 2006 8:54


И моето голфче така гаснеше когато си поиска, обаче Ваското 1 го оправи. Ходи при него и не се замисляй.


Потребителски аватар
Maxee
Мнения: 1691
Регистриран на: Пон 22 май 2006 19:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Maxee » Пон 02 окт 2006 15:45


само не разбрах защо да не ходя там


Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Мнениеот Spectre™ » Пон 02 окт 2006 21:49


Maxee написа:само не разбрах защо да не ходя там


Еми ако имаш излишни пари, ходи там... Остави им колата си за да се повозят и да разберат какво и е(с пълен резервоар).... :roll: И в крайна сметка там ми казаха всички неща дето си ги знаех и преди това и им ги бях казал.. Те само преразказаха всичко.., вдигнаха ръце от колата и казаха.. "Ми не знаем, може да е от това, може да е от онова... :roll: , най-добре си сменете всичко... :shock Та това ми казаха големите спецове.... в Юнитрей...
И за тез глупусти им кихнах по горе посочените пари...

:wink:


Потребителски аватар
Maxee
Мнения: 1691
Регистриран на: Пон 22 май 2006 19:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Maxee » Сря 04 окт 2006 18:21


Spectre написа:
Maxee написа:само не разбрах защо да не ходя там


Еми ако имаш излишни пари, ходи там... Остави им колата си за да се повозят и да разберат какво и е(с пълен резервоар).... :roll: И в крайна сметка там ми казаха всички неща дето си ги знаех и преди това и им ги бях казал.. Те само преразказаха всичко.., вдигнаха ръце от колата и казаха.. "Ми не знаем, може да е от това, може да е от онова... :roll: , най-добре си сменете всичко... :shock Та това ми казаха големите спецове.... в Юнитрей...
И за тез глупусти им кихнах по горе посочените пари...

:wink:



аман от тази нагласа, че някой ще ми направи колата за без пари. Официалните вносители са скъпи и там няма да ти поправят примерно водната помпа, а ще я сменят! Те и за това дават гаранция на поправените от тях части. Като не ти изнася цената - отиваш другаде. И все пак не можах да разбера защо да не ходя там.


Потребителски аватар
wili98
Щраусолог
Мнения: 7566
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот wili98 » Сря 04 окт 2006 22:48


Maxee написа:аман от тази нагласа, че някой ще ми направи колата за без пари. Официалните вносители са скъпи и там няма да ти поправят примерно водната помпа, а ще я сменят! Те и за това дават гаранция на поправените от тях части. Като не ти изнася цената - отиваш другаде. И все пак не можах да разбера защо да не ходя там.


Аха.. ама като им откарам колата.. съгласен съм ще си платя "диагностиката" ако са диагностицирали нещо...
А като само климат и вдигат рамене значи не са диагностицирали нищо... следователно не са свършили работата за която им се плаща...


Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Мнениеот Spectre™ » Сря 04 окт 2006 22:48


Мисля, че написах достатъчно подробно по-горе за какво става въпрос.... и не смятам да го правя пак..

И никой не е казал, че съм с нагласа да ми оправят колата за без пари... :wink: Те така и не можаха да открият какво и е... Имаха желанито да сменим датчик на Хол, релета, бобина евентуално и т.н... Нищо конкретно. Аз имам някакви заделени пари но не и купища... Ако ме разбираш за какво ти говоря.. Не мога да сменя всичко на куп и то при тези безбожно скъпи части..... :roll:


Потребителски аватар
Maxee
Мнения: 1691
Регистриран на: Пон 22 май 2006 19:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Maxee » Чет 05 окт 2006 9:47


Ами айде кажи, като си оправиш колата, къде е по - добре. Аз не споря, че и там са мърди... Има ги навсякъде, но ме подразни, че се правят генерални заключения ей така ...

Поздрави 8)


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот vasstop » Чет 05 окт 2006 15:53


Maxee написа:Ами айде кажи, като си оправиш колата, къде е по - добре. Аз не споря, че и там са мърди... Има ги навсякъде, но ме подразни, че се правят генерални заключения ей така ...

Поздрави 8)

Ами да ти кажа от както познавам ваското1 (2004 год) не съм стъпвал в сервиза им...


Bobsun Passatov
Мнения: 28
Регистриран на: Пон 26 юни 2006 21:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Сервиз "Юнитрейд" в ж.к. "Дружба"

Мнениеот Bobsun Passatov » Сря 01 ное 2006 22:57


Привет на всички Пасатаджии. По отношение на този автосервиз, само мога да кажа, че са гола вода. Отидох с Пасата и чаках 45 минути докато ме приемат и им казах, че стрелката на температурата на антифиза в охл. с-ма се разхожда по цялата скала и непрекъснато ми свети червеният светодиод на таблото. След това придърпаха една количка с един компютър и навързаха един голям брой кабели къде ли не по двигателя. Започна едно измерване в продължение на един час, като изпълнявах команди: пали, гаси, дай газ до 3000 об/мин в продължение на 2 минути, после на 2000 об/мин и т.н.. Перката на вентилатора на радиатора ту работи ту не работи. Смениха ми четири термо датчика и четирите след тестване на обиколки из дружба не оправят положението. Смениха ми термостата. Същото положение. Сложиха старият термостат. И ми казаха да оставя колата за три дни и да дойда да си я взема след като ми се обадят, че са я направили. И за капак ми поискаха за тази процедура 54.лв, като изхарчих бензин за 15лв. После им теглих един сиктир. Отидох при познат и ме заведе при негов майстор. Оказа се , че е изгорял някакъв теристор ли термистор ли не разбирам на платката на таблото, която миниатюрна електроника я подмени с ново. Посе направихме обиколка из "Дианабад" и пасата заспа. Взе ми 25лв. и се справи с проблема за 1 час. Това е моята история с "Юнитрейд".


Потребителски аватар
georgipass
Мнения: 1061
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 20:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот georgipass » Чет 23 ное 2006 21:47


Лошото на повечето оторизирани сервизи,че повечето "специалисти" са пълни некадърници и на тях им дай да сменят дадено нещо с ново,при тях думата ремонт не съществува :!: и всичко това е за да си купиш от скъпите им части...мисля ,че и на запад в оторизираните сервизи е така...такава им е фирмената политика!


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Пет 24 ное 2006 0:23


georgipass написа:Лошото на повечето оторизирани сервизи,че повечето "специалисти" са пълни некадърници и на тях им дай да сменят дадено нещо с ново,при тях думата ремонт не съществува :!: и всичко това е за да си купиш от скъпите им части...мисля ,че и на запад в оторизираните сервизи е така...такава им е фирмената политика!
Едва ли е така-има доста хора във форума дето пишат от чужбина-нека да споделят те за VW сервизи-иначе така на сляпо да се стреля :( :wink:



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 105 госта