Автомивка Фреш The Mall - мърлячи

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Автомивка Фреш The Mall - мърлячи

Мнениеот myrshavija » Пон 14 ное 2011 20:40


Два поредни дни карам две различни коли - и двете бяха почистени колкото да изглеждат почистени. Отвън рядко се заглеждам колко ми е чиста колата, но вътре прекарвам доста време и определено не съм доволен от услугите в автомивка Фреш в Мола на Цариградско.
Ден1 - карам катафалката за почистване след пренасяне на багаж. Помолих младежа да обърне повече внимание на багажника - да го забърше с нещо, а не само да го мине с прахосмукачката. Отговори ми, че то повече от прахосмукачка било прането, но нямало да изсъхне скоро, а на тоя светъл салон ... казах му да забрави. Бях оставил задните облегалки съборени, за да ги почистят. В пасажерските крака отзад бях оставил два куфара с инструменти. Като си взех колата облегалките не бяха повдигани и съответно не бяха почистени задните седалки. Куфарите също не бяха помръдвани и в краката на пасажерите отзад си беше пясък. Не ме питайте защо не се заяждах.
Ден2 - днес след работа се чудя къде да закарам трупа да го почистят и да не стоим навън с жената и детето ... и пак там. Викам си, не може два дни поред да се падна на мърлячи. Като си взех колата, първата ми работа беше да преместя органайзера в багажника, който е пълен с бутилки масло, течност за чистачки и т.н. Не бяха го местили и отдолу беше мръсно и си стоеше полусмачкана касова бележка от миналата седмица. Посочих мръсния багажник, почистиха го.
Безкрайно съм разочарован от хора, които си вършат работата колкото да се отчете някаква дейност.
Не ходете в автомивка Фреш в The Mall - мърлячи са!




Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автомивка Фреш The Mall - мърлячи

Мнениеот Милослав » Пон 14 ное 2011 23:04


Аз съм с подобно мнение за тази мивка.
Същото е за тази в мола на Стамболийски.

Мършав, в този район има мивка на Газ ком в Младост, зад Рувекс.
Много съм доволен, да 3 лева отгоре е, но има кой да ти огледа колата и наистина чистят. Поне аз предпочитам да дам малко пари повече и да не трябва да правя проверки и да се оглеждам ...
Има и кафенце на бензиностанцията, където може да се изчака - аз не сядам и в най-големия студ, откакто едно време ми отпраха копчето на ТТ-то, на мивката на Опълченска, след мола, посока Руски Паметник.

Единствената мивка засега, от която съм доволен е тази на Газ Ком в Младост.


Потребителски аватар
mitko66
Мнения: 416
Регистриран на: Пет 18 юни 2004 15:25
Автомобил: MK8 eTSI DSG
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автомивка Фреш The Mall - мърлячи

Мнениеот mitko66 » Съб 26 ное 2011 19:56


Газ ком :не: как ви звучи забравена махнта отводнителна шахта и паднал кола вътре...след това нагло и гнусно отношение на виновните, чак до управителя им...никога повече!


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автомивка Фреш The Mall - мърлячи

Мнениеот Милослав » Вто 29 ное 2011 23:15


Още една хубава и нова мивка - в момента явно я разработват - цените са ниски и обслужването на ниво - на ул Козлодуй между Мария Луиза и Бъда Пеща - Сонакс надписи и клетки - за 20 лв измих, пих кафе и оставих некви стотинки в кафето.

Доволен.


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автомивка Фреш The Mall - мърлячи

Мнениеот vasstop » Сря 30 ное 2011 8:36


20лв автомивка наричаш евтино ли!?!?


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автомивка Фреш The Mall - мърлячи

Мнениеот Милослав » Чет 01 дек 2011 18:32


vasstop написа:20лв автомивка наричаш евтино ли!?!?


Ами Васе, ще ти го обясня така:
Мивката струва 15 лв, вътре и вънка с некви си препарати, които казват че са на Сонакс - никой не знае :)
Ако ли не отиваш при арабеската на Симеон и ти взима 12ка и докато си се обърнал ти е омазал с мазнотийка таблото и пластмасата ... мръзнеш и на студено.
Има и друг вариант, закарваш си ТТ-то за 13 лв и ти дават копчето за огледалата в шепа - :evil: - оттам викове и скандали и т.н.
Къде в София има хубава мивка и на под 10лв вътре и вънка - аз поне не знам такава, или е в район, за който ще тр да сипя бензин, който да ме закара до там и по-нормално е да си я измия при мене :)
Най-вкусно е като си я измия на вилата с водоструйката, ама зимния сезон е лееееко хладно, същото е и на ОМВ, ама сезона е кофти сега :)

15 лв автомивка вътре и вънка, нормално отношение и проверка на измитото от някой след това, както и съвестно миене, наричам нормална цена + кафе и некви стотинки ресто + да си седна на топло и да виждам как ми мият колата - де да знам може и аз да съм се извратил - сподели ти, да се калибрираме :)


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автомивка Фреш The Mall - мърлячи

Мнениеот vasstop » Чет 01 дек 2011 19:44


Милослав написа:
vasstop написа:20лв автомивка наричаш евтино ли!?!?
Къде в София има хубава мивка и на под 10лв вътре и вънка - аз поне не знам такава
Е тука:
viewtopic.php?f=20&t=220972
Вярно, няма кафенце на топло, но пък не е 20лв...


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Автомивка Фреш The Mall - мърлячи

Мнениеот K » Чет 01 дек 2011 20:23


Милослав написа:
vasstop написа:20лв автомивка наричаш евтино ли!?!?



Къде в София има хубава мивка и на под 10лв вътре и вънка - аз поне не знам такава


Мивката на ОМВ в Младост 1. Само външно е 6 лв, вътрешно не знам колко е. Търсиш Ивчо или Митака. ;)


Потребителски аватар
Милослав
Мнения: 3648
Регистриран на: Сря 29 мар 2006 11:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автомивка Фреш The Mall - мърлячи

Мнениеот Милослав » Чет 01 дек 2011 22:03


K написа:
Милослав написа:
vasstop написа:20лв автомивка наричаш евтино ли!?!?



Къде в София има хубава мивка и на под 10лв вътре и вънка - аз поне не знам такава


Мивката на ОМВ в Младост 1. Само външно е 6 лв, вътрешно не знам колко е. Търсиш Ивчо или Митака. ;)


Абсурд, после мия стъкла след тях :)
Специално тия момци, може и да са добри - не споря :)


vasstop написа:
Милослав написа:
vasstop написа:20лв автомивка наричаш евтино ли!?!?
Къде в София има хубава мивка и на под 10лв вътре и вънка - аз поне не знам такава
Е тука:
viewtopic.php?f=20&t=220972
Вярно, няма кафенце на топло, но пък не е 20лв...


2 фактора - топлото - ако го няма него по-добре да ида на ОМВ да си я измия сам - няма мивка, която го прави по-добре от мене за мене :)
- докато стигна до Слатина, може и да съм изгорил разликата :wink:

Но пък, ако ми е на път някой ден - защо не :)
:beer


viking.
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 19 яну 2010 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автомивка Фреш The Mall - мърлячи

Мнениеот viking. » Сря 07 дек 2011 10:43


В пасажерските крака отзад бях оставил два куфара с инструменти. Като си взех колата облегалките не бяха повдигани и съответно не бяха почистени задните седалки. Куфарите също не бяха помръдвани и в краката на пасажерите отзад си беше пясък. Не ме питайте защо не се заяждах.
Като си взех колата, първата ми работа беше да преместя органайзера в багажника, който е пълен с бутилки масло, течност за чистачки и т.н. Не бяха го местили и отдолу беше мръсно и си стоеше полусмачкана касова бележка от миналата седмица. Посочих мръсния багажник, почистиха го.
Безкрайно съм разочарован от хора, които си вършат работата колкото да се отчете някаква дейност.
Не ходете в автомивка Фреш в The Mall - мърлячи са![/quote]


На автомивка не се ли ходи с празен багажник и без тежки куфари с инструменти в купето.Детските столчета и седалки са друго...На много от нас няма да ни е приятно,ако на автомивка някой ни рови в купето,жабката и т.н. освен ако не сме го помолили за това-да почисти навсякъде. В по-добрите автомивки питат:стелките ще се перат ли?/ако са текстилни/;багажника ще се почиства ли?/ако е пълен/;таблото да се маже ли с препарат и т.н...Ако отношението на клиента към работника на автомивката се подобри,със сигурност и качеството ще се повиши.
За автомивки с топло място,където да изчакаш се сещам за тази на Околовръстен път и Пушкин/Гриин се казва/,до Била на бул.България,на Симеоновско шосе след кв.Хладилника посока Симеоново.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Автомивка Фреш The Mall - мърлячи

Мнениеот myrshavija » Сря 07 дек 2011 11:16


Нима искаш да кажеш, че, докато аз изрично не пожелая да ми преместят органайзера в багажника, те не трябва да го правят? Хехе - това е несериозно. Или, ако облегалката ми е съборена напред, не може да я вдигнат за 1-2 минути, да почистят и пак да я върнат така, както съм я оставил? И ако имам нещо - една бройка от каквото и да е, това означава, че не могат да го преместят за да извадят стелката и да я почистят?


Потребителски аватар
Vladko
Мнения: 2480
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автомивка Фреш The Mall - мърлячи

Мнениеот Vladko » Сря 07 дек 2011 20:39


Според мен когато си оставиш колата за комплексно измиване,трябва да се чисти всичко,собственика ако има нещо напротив ще каже изрично в началото:не правете това или направете така.Оттам нататък трябва да се чисти всичко: сваля се багаж-чисти се връща се багажа и т.н.
За съжаление вече рядко се намира автомивка на която мият хубаво-на каквато и да е цена.Аз лично не си спомням от колко години вече никой не ебава да почисти решетките на въздуховодите от прах,това е 3минутна операция и отнема 2-3 клечки за уши,а ефекта после като погледнеш и не видиш прах е супер. :wink:


viking.
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 19 яну 2010 18:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автомивка Фреш The Mall - мърлячи

Мнениеот viking. » Сря 07 дек 2011 21:26


Съгласен с Владко,освен ако не се ходи с половината покъщнина в багажника...Много шофьори решават да почистват отвътре веднъж на 3,4 месеца и тогава става интересно...


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автомивка Фреш The Mall - мърлячи

Мнениеот zfa159 » Съб 10 дек 2011 12:56


Да,съгласен съм за това с покъщнината в колата :) Когато искаш някой да ти работи по колата,е редно да му създадеш условия,които според мен не включват това да ти свалят и товарят обратно куфарите с интрументи и да се занимават с такива неща.Все едно някой да дойде при мен да му сменям горивната помпа с 20 торби гипс в багажника (тя е на пода на багажника при комбитата,за колегите,които не знаят) и да очаква,че аз за 20-те лв или там колкото струва смяната на помпата,ще му извадя торбите,ще му сменя помпата и ще ги върна обратно - да ама друг път mhihi
Принципно те,че са мърлячи,мърлячи са,това е факт (специално за тази мивка),само че за да можеш да им го кажеш и да ги накараш да си свършат добре работата,за която си плащаш,трябва да направиш така,че да няма с какво да се оправдаят,защото е елементарно да кажат "ами там има куфари,няма да ги разнасяме и да почистваме" и няма какво да им кажеш,защото не са от фирма "Моем да носим" или "Хамали.бг" за да ги разтоварват и товарят и дори да стигнете до КЗП,ще си измият ръцете с твоите куфари и то с право.Когато отиваш на зъболекар, примерно,е въпрос на култура да си измиеш зъбите,да се избръснеш и т.н.,за да може човека да работи по-удобно и да си свърши по-добре работата.Абсолютно същото е,когато ще си караш колата на мивка - за да свършат те нещата по-добре,трябва да им създадеш условия - да си махнеш куфарите,да си подредиш бележките или да си ги изхвърлиш,ако не ти трябват,да си махнеш шапките и шаловете от седалките,да си изпразниш джобовете по вратите и таблото или където искаш да почистят и т.н.,да си прибереш каквото искаш,където искаш, за да може те да видят,че е мръсно,да го почистят и после да си подредиш нещата обратно.Те ако загубят повече от един час в почистване на една кола,това е загуба за тях,на време,на пари,при някои кофти шефове и на работното място.А за един час няма как да изкарат всичко от колата (айде,ти си бил само с два куфара,ама има доста по-фрапиращи случаи),да я изчистят перфектно и да го върнат обратно,както е било.
Има и друг момент - присъствал съм на скандал на една мивка,където някакъв си оставя колата да му я мият и после опищя света,че му били пипали някаква писалка.Тя била незнам си каква,не можело който и да е да я пипа и т.н.Момчето му обяснява,че я е махнал,за да почисти и я е оставил,както си е била - не та не,той не можело да я пипа,струвала незнам си колко...така че те,работниците там, попадат на всякакви хора и ги разбирам,защо не пипат нищо и не го местят,където ти смяташ,че трябва да седи.Може органайзера ти да има точно определено място,където си го оставил и да не желаеш да бъде местен (те не са го намерили в багажника,защо да го оставят там съответно).Може и куфарите за теб да са свръхестествени и да го застреляш на място, че ги докосва въобще,знае ли (живеем в доста ненормална действителност) mhihi
:beer


vitorian
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 08 яну 2012 11:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.София

Re: Автомивка Фреш The Mall - мърлячи

Мнениеот vitorian » Пон 09 яну 2012 10:40


Специално за тази автомивка и аз искам да се изкажа негативно.Наистина са големи мърлячи.Ходил съм няколко пъти и съм изключително недоволен от услугите им.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта