Колеги някой чувал ли е за марката съединители SPI

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Колеги някой чувал ли е за марката съединители SPI

Мнениеот Spectre™ » Вто 13 дек 2011 1:20


SPi

Service Parts International

Компанията е основана преди повече от 30 години във Великобритания. Утвърдила се е на международния пазар, като компания предлагаща пълна гама от комплект съединители. Фирмата е сертиицирана по ISO 9001: 2000, което гарантира качеството на предлаганите от нея продукти. SPi предлага пълна гама комплект съединители за всички нови европейски и азиатски автомобили.




Това е единственото ИНФО което имам.

Трябва да сменям спешно съединителя на моята кола, имам възможност да взема на доста добра цена пълен комплект чисто нов съединител на тази фирма, просто се чудя дали са добри и надеждни..

Моля ако някой е ползвал части от тази фирма нека сподели мнение..




Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Колеги някой чувал ли е за марката съединители SPI

Мнениеот hooligans » Вто 13 дек 2011 1:23


За фирмата незнам, ама за 6 години, не се ли научи в кой раздел да пускаш темите?


Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Re: Колеги някой чувал ли е за марката съединители SPI

Мнениеот Spectre™ » Вто 13 дек 2011 1:29


hooligans написа:За фирмата незнам, ама за 6 години, не се ли научи в кой раздел да пускаш темите?


Не виждам какво му е на раздела..

Офф Топик - има всякакви теми от това как се прави Луканка и Пастарма, 200 теми със Честит рожден ден до всичко останало, да не ги изреждам, май това беше автомобилен форум и темата ми е свързана с това, така че моля те не ме поучавай..

Пуснал съм я тук с идеята да я видят повече хора, защото другите раздели са посещават само при нужда...

Ако някой може да каже нещо по темата нека го направи..

Поздрави


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Колеги някой чувал ли е за марката съединители SPI

Мнениеот stefan4o » Вто 13 дек 2011 7:19


А каква е толкова ниската цена, заради която би рискувал да попаднеш на нещо, дето я изкара 20 000км, я не изкара? :roll:


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колеги някой чувал ли е за марката съединители SPI

Мнениеот vasstop » Вто 13 дек 2011 7:47


Spectre™ написа:Пуснал съм я тук с идеята да я видят повече хора, защото другите раздели са посещават само при нужда...
Достатъчно е само един човек да я види - подходящия, който има точната информация за теб.
За това са тези раздели.

Ако още веднъж чуя подобно изказване от теб или който и да било друг, темите ти в неподходящ раздел ще бъдат директно изтривани.
Мисля бях достатъчно ясен! :evil:


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Колеги някой чувал ли е за марката съединители SPI

Мнениеот kossis » Вто 13 дек 2011 10:57


Я, се не карайте :D . Ами дайте да видим каква е тая марка, щото и аз си патя от "марковия" Лук. Много е кофти като смениш нещо и разчиташ, че то е качествено, а се окаже боклук.

За каква кола е тоя съединител колега и колко пари ?

С риск да издразня накой, ама темите за рожденни дни, манджи и вижте колко ми е готин голфа са по интересни, какво да се прави. НИЕ Българите, наред с многото си отрицателни черти имаме и тази - сейрджии сме. :mrgreen:


Потребителски аватар
Speedy86
Мнения: 1606
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 20:05
Автомобил: Audi A4 1.8 20V
Двигател: ADR 1996
Местоположение: samokov

Re: Колеги някой чувал ли е за марката съединители SPI

Мнениеот Speedy86 » Вто 13 дек 2011 11:33


И аз се интересувам от тази марка че както казва колегата сме патили от "маркови" съединители,аз миналата година сменях феродов диск "Лук" 100лв и едвам изкара 23000км като го свалих пружините му бяха на часит и ми изпаднаха в ръцете.


Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Re: Колеги някой чувал ли е за марката съединители SPI

Мнениеот Spectre™ » Вто 13 дек 2011 12:48


Имам възможност да взема въпросната марка, между 130-150 лв пълен комплект..., цената е дилърска поради факта, че човека ми е много добър познат, а и ми ги препоръча като качествени съединители със 1 или 2 години гаранция..

Колата е 1.6 АБУ 75 коня..

Пише, че фирмата е английска и се занимава само с производството на съединители, лошото е че не намирам никакви отзиви за нея в Интернет, нито за самите части на тази фирма..


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Колеги някой чувал ли е за марката съединители SPI

Мнениеот kossis » Вто 13 дек 2011 13:30


Тоест в нашите магазин не може да се намери ?
Това означава, че ще си тест-изпитател.


Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Re: Колеги някой чувал ли е за марката съединители SPI

Мнениеот Spectre™ » Вто 13 дек 2011 14:20


kossis написа:Тоест в нашите магазин не може да се намери ?
Това означава, че ще си тест-изпитател.



Намират се, но не мога да казвам имена да не правя "реклама"...

Все някой от толкова потребители трябва да е карал с такова чудо..


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Колеги някой чувал ли е за марката съединители SPI

Мнениеот kossis » Сря 14 дек 2011 8:50


Speedy86 написа:И аз се интересувам от тази марка че както казва колегата сме патили от "маркови" съединители,аз миналата година сменях феродов диск "Лук" 100лв и едвам изкара 23000км като го свалих пружините му бяха на часит и ми изпаднаха в ръцете.


Колега ти какво монтира сега ?


Потребителски аватар
Speedy86
Мнения: 1606
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 20:05
Автомобил: Audi A4 1.8 20V
Двигател: ADR 1996
Местоположение: samokov

Re: Колеги някой чувал ли е за марката съединители SPI

Мнениеот Speedy86 » Сря 14 дек 2011 11:08


Значи колеа преди да сложа уж истинския Лук имах проблем със скоростите няколко пъти ги отварях заради задна скорост и диференциала,а като се предаде след 23000км новият диск намерих други скорости че ми писна да ги отварям старите,купих ги от колега от форума а заедно с тях взех и феродовия диск понеже нямах възможност да купя нов дикс,но вече и той се предава малко по малко и се замислям да купува вече комплект съединител. :banghead:


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Колеги някой чувал ли е за марката съединители SPI

Мнениеот kossis » Сря 14 дек 2011 14:21


С тия стари коли, направо ти съчувствам. И моята история е подобна в началото- диференцияла, изкара няква ос и протри кожуха, маслото изтече. И в сервиза ми сложиха 4 скоростна, докато намерят 5 скоростна. За сега карам с 5 скоростната да чукам на дърво работи, ама ....?!

Общо взаето не е до карък, а е до стари уморени части и фалшиви нови такива.... ако ме разбираш какво искам да кажа.
Но това е, като нямаме пари за нови коли - ще говориме за карък и ментак части, а и хубавата майка България с нейните готини управници.


Потребителски аватар
Speedy86
Мнения: 1606
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 20:05
Автомобил: Audi A4 1.8 20V
Двигател: ADR 1996
Местоположение: samokov

Re: Колеги някой чувал ли е за марката съединители SPI

Мнениеот Speedy86 » Сря 14 дек 2011 15:01


Колега един мой приятел със същата кола като моята сложи феродов диск марка Clutex и уж беше много доволен,е да но той изкара малко повече от моят "нов" Лук изкара точно 25000км и историята му беше като на Лук-а пружините на парчета и федовото замазано.Аз затова сега съм пред дилема какво да правя цял комплект или само феродов защото според мен няма смисъл да сменям и притискателя.

П.П:И двамата караме еднакво,натискаме повечко газта от време на време но това не е факт поради който да изкарват толкова малко км :banghead:


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Колеги някой чувал ли е за марката съединители SPI

Мнениеот kossis » Сря 14 дек 2011 15:25


Сега ми прави впечатление, че на ниски обороти имам едни странни вибрации, като хвана волана. Досега не ги е имало никога- все едно държа вибро-шлайф машина, но по слабо се усеща.
Иначе двигателя си работи на 950-1000 оборота стабилно.
Навява ме на мисалта, че ако се е откъртило нещо от съединителя- той дебалансира цялата работа на маховика и двигателя и от там вибрациите с странна честота.
Незнам дали е възможно да се получи дебаланс от съединителя ?



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 144 госта