Castrol Magnatec 5W-40 C3 въпрос

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Castrol Magnatec 5W-40 C3 въпрос

Мнениеот katmai » Пон 16 яну 2012 15:22


Защо в БГ сумати хора и магазини продават Castrol Magnatec 5W-40 C3 а в сайта на кастрол не мога да го намеря? Има 10W40 но не мога да намеря 5W40.

Последна промяна от katmai на Пон 16 яну 2012 17:07, променено общо 1 път.




gtracing1
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 11 фев 2009 21:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Castrol Magnatec 5W-40 C3 въпрос

Мнениеот gtracing1 » Пон 16 яну 2012 15:26


katmai написа:Защо в БГ сумати хора и магазини продават Castrol Magnatec 5W-40 C3 а в сайта на кастрол не мога да го намеря? Има 10W40 но не мога да намеря 5W40.
Има един човек Ace_... ,който гледам,че го продава.

http://www.castrol.com/castrol/productd ... Id=7064827


Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: Castrol Magnatec 5W-40 C3 въпрос

Мнениеот katmai » Пон 16 яну 2012 15:37


Благодаря колега!
Аз търсих в UK(понеже не ми е добър немския) но в UK го нямаше.


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Castrol Magnatec 5W-40 C3 въпрос

Мнениеот kn9453 » Вто 17 яну 2012 9:19


Колега в България се продават много неща за които производителите дори не са чули!!! Особено масла, а за КАСТРОЛ да не говорим.Щом вече ти предлагат и с "безплатна доставка" на "супер цена" сещай се за какво става въпрос!


Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: Castrol Magnatec 5W-40 C3 въпрос

Мнениеот katmai » Вто 17 яну 2012 16:32


Аз си взех от един магазин на ул.Козлодуй в София. Нещо ми го похвалиха собственика пък и цените не са ниски(не че това е гаранция).


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Castrol Magnatec 5W-40 C3 въпрос

Мнениеот K » Вто 17 яну 2012 20:21


От случаен магазин не бих си взел масло, камоли Кастрол. Това, че го хвалят нищо не значи. И на Горубляне всички коли са "чисто нови", ама...

viewtopic.php?f=45&t=158576


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Castrol Magnatec 5W-40 C3 въпрос

Мнениеот kn9453 » Сря 18 яну 2012 20:35


K написа:От случаен магазин не бих си взел масло, камоли Кастрол. Това, че го хвалят нищо не значи. И на Горубляне всички коли са "чисто нови", ама...

viewtopic.php?f=45&t=158576


Точно от там си взех последното масло!!! За пръв, но и за последен път ще купя масло от подобен магазин!!!
Масло само от официалния представител за марката.


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Re: Castrol Magnatec 5W-40 C3 въпрос

Мнениеот веселин » Чет 19 яну 2012 11:13


Защо - какво му е на маслото ?
Не че съм фен на Кастрол - доколкото знам много колеги са купували масло от ace castrol и са нямали проблеми , интересно ми е да споделиш


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Castrol Magnatec 5W-40 C3 въпрос

Мнениеот K » Чет 19 яну 2012 20:28


С линка имах предвид, че маслата са хубави, не че са ментаци.


rostislav1998
Мнения: 233
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 22:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Castrol Magnatec 5W-40 C3 въпрос

Мнениеот rostislav1998 » Вто 24 яну 2012 13:41


веселин написа:Защо - какво му е на маслото ?
Не че съм фен на Кастрол - доколкото знам много колеги са купували масло от ace castrol и са нямали проблеми , интересно ми е да споделиш


Ами той колегата в една друга тема писа че въпросното масло е без защитно фолио под капачката и до там.Като продавача не взе мнение по темата.Интересно ми е дали кн9543 си кара с него или го е сменил с масло от представителя.В АУТО+ продавача ми каза ,че маслата им castrol имат фолио и .че доставните им цени са по високи от продажните на колегата от Пловдив. :shock


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Castrol Magnatec 5W-40 C3 въпрос

Мнениеот Благовест » Вто 24 яну 2012 13:51


Както е коментирано много пъти-цената не е гаранция,щото и скъпите има голяма вероятност да са от същия "казан"...Божа работа.
Карам с кастрол от колегата,който споменавате...Нямам кой знае какви наблюдения за 3,4 к км-масло като масло...Колата не го пипа.След смяната много бързо потъмня,ама това май за всички дизели е така :Mr Green Fun
Другия път ще сложа yacco,да видим :drinking:


Потребителски аватар
2.4I
Мнения: 353
Регистриран на: Чет 15 яну 2009 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Castrol Magnatec 5W-40 C3 въпрос

Мнениеот 2.4I » Вто 24 яну 2012 14:15


Колеги и аз си купувам маслата от Пловдив ,по - конкретно има един склад който се намира по Брезовско по-точно ориентир е кръстовището м-у пазарчето и гумаджийницата преди прелеза ,та от посока излизане от Пловдив се завива на ляво ,след това се минава един прелез ,а склада се намира на около 150м от прелеза (в ляво) ,отдавна зареждам оттам масла и филтри ,цените им са чувствително по-ниски ,отдавна се съмнявам в качеството на маслата в БГ ,последния път (доколкото си спомням) който взех неналивно масло бе преди около 1г. ,та взех две туби Мобил (от въпросното място) ,като сменя маслото по случайност се загледах в дъното на „тубата" нарочно бях оставил малко масло ,та в това масло видях остатък от ръждиви .... абе нещо като на ръдживи частици ми приличаше ,в първия момент се ядосах и ми минаха куп ... (да им върна маслото и тнт.) ,в следващия момент си дадох за сметка ,че явно това не е еднократен акт ,т.е. вместо да предприемам др. действия ,реших просто да не взимам повече неналивно масло ,щото явно това в „оригиналните" туби е същото като от варелите - 1,5-2 пъти по-скъпо ,и евентуално с утайки от дъното на някой варел (при наливното трудно ще ти пробутат такова - тубите са прозрачни) ,много хора ще кажат - ти ... как може ,ами може - почти целия регион зарежда от въпросното място ,та щом там опакованото е менте (което те отричат ,в смисъл и това във варелите било оригинално) при тях ,то едва ли като мине през още една ръка ,то ще стане оригинал.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Castrol Magnatec 5W-40 C3 въпрос

Мнениеот brum » Сря 25 яну 2012 9:21


Аз пък карам с масла от ace castrol с едно изключение (за първата смяна на маслото на витарата нямах от неговото). Пасата до сега е навъртял има-няма 50 000км с негови масла и проблеми не съм имал. Маслото си държи прилично налягане, мотора си работи.


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Castrol Magnatec 5W-40 C3 въпрос

Мнениеот kn9453 » Сря 25 яну 2012 9:48


rostislav1998 написа:
веселин написа:Защо - какво му е на маслото ?
Не че съм фен на Кастрол - доколкото знам много колеги са купували масло от ace castrol и са нямали проблеми , интересно ми е да споделиш


Ами той колегата в една друга тема писа че въпросното масло е без защитно фолио под капачката и до там.Като продавача не взе мнение по темата.Интересно ми е дали кн9543 си кара с него или го е сменил с масло от представителя.В АУТО+ продавача ми каза ,че маслата им castrol имат фолио и .че доставните им цени са по високи от продажните на колегата от Пловдив. :shock


Да колега след около 1000км. смених маслото купено от представителя.Което на тубата имаше холографен стикер и под капачката въпросното фолио! "Старото" масло прибрах и то ще отиде в другата кола която както се казва е "последна грижа"
Тогава продавача не взе мнение,но "други" познавачи започнаха да обясняват технологията на "кока-кола" капачката,как щели да лепят фолиото с ютияи т.н.Предполагам че темата на колегата "търговец" е платена и има много "защитници" все пак форума трябва да се издържа по някъкъв начин.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Castrol Magnatec 5W-40 C3 въпрос

Мнениеот brum » Сря 25 яну 2012 11:10


Интересно, ако колегата беше с някакви привилегии тук как ги е издействал и в маса други форуми където масло се продава и оплакване няма :) .

И като си говорим за оригинални масла - масло купено от Про Спиид от един колега, двутактово за кросов мотор. И не се разтваря в бензин... Та маслото на колегата може да се окаже по-оригинално от т'ва в Про Спиид. Няма гаранция какво купуваш. Тия холограмни стикери и фолиа под капачките каква гаранция ти дават? Ако те бяха гаранция за маслата до сега да са направили ментета по-добри от оригиналните :) .

Не че защитавам колегата, ама тука се говори без никакви факти. Ти си карал 1000км маслото и си го преместил на друг автомобил ( :shock , не разбрах само защо не си го изхвърлил като толкова те съмнява) . Аз съм го карал 50 000км само на пасата и проблеми не съм имал никакви. Ей т'ва вече е факт. Факт е и че за същите километри съм карал все с Мотул (уж де, може и да се окаже, че не е мотул) на горе-долу половин цена спрямо официалните дистрибутори.

А, да, ace castrol не го познавам. Единственото вземане даване с него ми е като си поръчвам масло от него. Нещо което мисля да продължавам да правя и за на пред. И от други хора съм чувал, че маслото във Франция е доста по-евтино от това което ни предлагат тук :) .

А, да - относно цените - направи си една бърза справка и виж за какви пари се предлага в чужбина Castrol 5W40 C3. Почти същите като теци на ace castrol. После коментирай цените на дистрибуторите тук :) . Или пък на всякъде да продават ментета ... Цената от много време не е признак на качество.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 82 госта