Автосервиз Жицони, внимавайте!!! www.jiconi.com

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
pEsHkyY
Мнения: 729
Регистриран на: Вто 06 сеп 2011 14:06
Автомобил: VW Passat B5 1998
Двигател: AFN++++
Местоположение: София

Re: Автосервиз Жицони, внимавайте!!!

Мнениеот pEsHkyY » Пет 27 дек 2013 14:29


Как пък на всички първите ви мнения специално са за тази тема ... невероятно :mhihi

Иначе, ако е истина, такива типове не заслужават да съществутват в тази професия. Те и без това няма да оцелеят дълго по този начин :newsm66

Последна промяна от pEsHkyY на Пон 27 яну 2014 14:13, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
didinka
Мнения: 238
Регистриран на: Вто 08 май 2012 17:56
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: AFT 1996
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автосервиз Жицони, внимавайте!!! www.jiconi.com

Мнениеот didinka » Пон 27 яну 2014 13:50


Пешко моето не е първо,но независимо от това кое мнение на брой е отзива на хората за "сервиза", всичко казано си е пълна истина.Аз затова и напуснах- унижение,псуване и какво ли не ужасно отношение към работниците,а същото получават и колите оставени там. Само за информация, който е решил да се разправя с тях по съдебен път, маалко да помогна- има камери в сервиза 3 ако не се лъжа + 2 в магазина, предполагам могат да се изземат записи по някакъв начин


Black Devil
Мнения: 25
Регистриран на: Пет 18 яну 2013 0:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ловеч

Re: Автосервиз Жицони, внимавайте!!! www.jiconi.com

Мнениеот Black Devil » Вто 28 яну 2014 10:43


Дайте повечко информация за ситуацията. :)


ffgg
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 16:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Автосервиз Жицони, внимавайте!!! www.jiconi.com

Мнениеот ffgg » Сря 12 фев 2014 16:36


Здравейте, колеги,
Имах проблем с централното заключване - спря да работи и блокира капачката на резервоара. Колата преседя 6 /ШЕСТ ДНИ/ в сервиза на Сливница 120 - търсели части и дръжка. След като ми взеха 260 лв. за ремонта, проблемите пак се появиха след ЕДИН ДЕН. На картите им пише че дават шест месеца гаранция, но когато отидох отново първо започнаха с това колко ще ми струва да ноправят РЕМОНТ НА СОБСТВЕНИЯ СИ РЕМОНТ", а държанието им бе отвратително. Никога повече кракът ми няма да стъпи там, а дано и други се вслушат в съвета ми - НЕ СТЪПВАЙТЕ В АВТОСЕРВИЗИ "ЖИЦОНИ"
Поздрави!


Потребителски аватар
jeff
Мнения: 15
Регистриран на: Съб 31 дек 2005 9:28
Автомобил: VW T4 2.4 D
Двигател: AAB1992
Местоположение: София

Re: Автосервиз Жицони, внимавайте!!! www.jiconi.com

Мнениеот jeff » Сря 09 апр 2014 21:52


Здравейте, искам да споделя положително мнение относно "Жицони", днес им бях клиент и съм много доволен и приятно изненадан от професионализма, отношението към мен и най- вече към крайния резултат. Благодарности на мацката приемчик и на техника, който 6 часа се бори с инсталацията, алтернатора и компютъра на джипката ми (Cherokee).

Имат магазин на Суходол (от където ме насочиха), а сервиза е на бул Европа (между Триъгълника и Орион - срещу малка бензиностанция "мисля че беше - Рейсинг".


Потребителски аватар
skotis
Мнения: 1974
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:10
Автомобил: VW Golf IV 1.8T GTI
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Автосервиз Жицони, внимавайте!!! www.jiconi.com

Мнениеот skotis » Пон 12 май 2014 23:00


И аз не съм доволен от тези хора, минах един ден за малко, ама навреме се сетих че има тема във форума за тях. А и все пак само исках да замеря акумулатора колко пада при палене, даже не провериха алтернатора колко зарежда. Просто личи отдалеч колко разбират и е жалко.


stoian60477
Мнения: 7
Регистриран на: Съб 13 сеп 2014 20:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Автосервиз Жицони, внимавайте!!! www.jiconi.com

Мнениеот stoian60477 » Нед 14 сеп 2014 20:37


Пълни некадърници са в денонощен сервиз "Жицони" на бул. Сливница 120. Преди седмица ходих да ми оправят километража, първо като ме видяха че съм с голф 2 не искаха да ми обърнат внимание, трябваше да седя до един от монтьорите и да го подпитвам през 2 минути кога и дали ще ми съдействат. Решиха да ми свалят таблото от колата и ми казаха да дойда утре :scare3 ... ужас, не се съгласих и се наложи да чакам майстора, който оправял километражите около 3-4 часа, а въпреки всичко час преди да закарам колата ги питах дали мога да я закарам и ми беше отговорено много любезно "ДА, ЗАПОВЯДАЙТЕ, ЩЕ ГО ОПРАВИМ" (оо, колко ирония имало в тези думи :D ) и че ремонта се извършва за около 1 час. Уж го направиха и започнаха да го сглобяват по изключително некадрен начин и при което сядат върху седалките с мазните си дрехи, при което се принудих да им платя и да не ми губят повече времето и да си тръгна разглобен, за да не ми доучупят и останалите пластмаси. През цялото време докато работеха по колата ми постоянно някой ги занимаваше с други неща и обръщаха внимание на потенциялни клиенти, които идваха да питат и консултират, което е доста неучтиво ти да чакаш да се наговорят с други. След 2 дни километража отказа пак. Закарах им я отново, 3 пъти го разглобяваха и като го пробват отново и отново не върти и накрая се принудих да поискам от шефа им възтановяване на сумата, при което ми изрева "нема как да стане", след което го помолих за поне половината сума - извади 20 лв и ми ги даде :beer
Резултата е несвършена работа, платена наполовина сума за нищо, скъсани кабели за фарове(при което ми обещаха нова букса, но сега нямало), изпочупена пластмаса на таблото, изгубено време - ТОВА Е "ЖИЦОНИ" КОЙТО ИСКА ДА ЗАПОВЯДА!!!


terkoto
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 08 мар 2015 23:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Автосервиз Жицони, внимавайте!!! www.jiconi.com

Мнениеот terkoto » Нед 08 мар 2015 23:36


Извинявам се, че вдигам темата, но преди малко се връщам от този сервиз. Аз съм нов във Вашия форум, карам Опел Корса, но видях тук мнение за сервиза и съжалих, че не съм го видял преди да отида там. А отидох, защото имах слаби спирачки и ми свиреше алтернатора. Цяла седмица карам детето на ясла и го връщам вечерта, така че колата ми е много важна. И в неделен ден, когато установих проблема отидох в този сервиз. Не знаеха какъв е проблема със спирачките. Вдигаха рамене. Предложиха да разглабят и сменят накладки и барабани. Аз им казах, че предпочитам да сменят спирачната течност и да обезвъздушат.
Така и така бях там, казах да сменят и ремъка за алтернатора, че се беше напукал и понякога свиреше.

По време на ремонта се откачи ауспуха. Казаха, че бил изгнил и било нормално по време на ремонт да се развали нещо допълнително. След ремонта да съм ходил да ми видят ауспуха. Вързаха го с една тел за двигателя (там се беше откъртил).
Потеглих аз и тръгнах да търся сервиз за ауспух в неделя. Не щеш ли колата угасна... Запалих я с една Start Up батерия, която имах и вдигнах рамене - може да се е поизтощил акумулатора. Потеглих пак, а усещам как чистачките се местят едва едва...
На едно кръстовище колата угасна и остана там. Един човек ми предложи помощ и ме върна в сервиза теглейки ме. Беше доста страшно, защото поради липса на ток нямах и спирачки. Едвам спирах и за малко да се блъсна в него на светофарите.
Отидох в сервиза. Там обявиха, че алтернатора е дал фира. Аз им казах, че не е възможно, а те казаха, че така ставало понякога, къде го чукнеш, къде се пукало.
Накрая шефът се произнесе и каза, че липсва маса и прокара една жица от алтернатора към акумулатора. Таксува ме за това 30 лв. Преглътнах факта, че една жица струва 30 лв и потеглих пак.
Взех жената, детето и на пазар. По пътя усещам, че парното доста грее. Стрелката за водата не мърда от крайна лява позиция. Слизам от колата - радиатора студен. Брех. Чек лампата свети.
Връщам се в сервиза барабар с жена ми и бебето. Там гледат, почесват се - ами водната помпа е заминала, може и датчика.
Този път не издържах. Вдигнах им скандал, никъде не ми се беше случвало да оправят едно нещо, а да се развалят 3.
Докато правеха алтернатора ми направи впечатление че безраборно включваха и изключваха ту плюс, ту минус към акумулатора. Доста пъти хвърчаха искри. Аз съм чел че си има ред за включване и изключване, но тук никакъв ред нямаше. Като обърнах внимание на монтьора, че вероятно това е причината да ми изгори датчик или водна помпа, той ме изгони от сервиза.

Сега смятам да пускам жалба в КЗП.... Хубавото е, че имам касова бележка от обекта. Така че ще я приложа нея.


Потребителски аватар
joker66
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 19 мар 2010 16:30
Автомобил: pasatb5
Двигател: afn
Местоположение: sofia

Re: Автосервиз Жицони, внимавайте!!! www.jiconi.com

Мнениеот joker66 » Пон 09 мар 2015 7:11


само така


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Автосервиз Жицони, внимавайте!!! www.jiconi.com

Мнениеот stefan4o » Пон 09 мар 2015 7:24


terkoto написа: Аз съм чел че си има ред за включване и изключване, но тук никакъв ред нямаше. Като обърнах внимание на монтьора, че вероятно това е причината да ми изгори датчик или водна помпа, той ме изгони от сервиза.

Сега смятам да пускам жалба в КЗП.... Хубавото е, че имам касова бележка от обекта. Така че ще я приложа нея.

И как точно ще ти изгори водната помпа като включваш/изключваш клемите на акумулатора :mhihi


Росен2
Мнения: 408
Регистриран на: Нед 30 мар 2014 19:58
Автомобил: Golf III
Двигател: AAM 1996

Re: Положителен отзив за Жицони

Мнениеот Росен2 » Пон 09 мар 2015 8:42


vasilbvbg написа:След като закарах колата в Жицони - този път вече стартера не палеше стабилно и не се оправяше от самосебе си - там ми предложиха демонтаж на стартер и подмяна на четки. Демонтаж 60, разглабяне стартер 30, четки - 30. Казах ОК - проблема беше критичен за мен, на другият ден пътувах.

Ти на другия ден със самолет да си пътувал по евтино би ти излезло..
Уауууу това е брутално....В Мюнхен ми взеха по малко !
Пецкат ви здравата в София ,не си поплюват шлосерите.Гонят надника на Кадурина..
Ама аз наистина не ви разбирам....казвате сядали с мазните си дрехи по седалките,трошели ви колите ,а вие бързате да си платите и да бягате ?
Страх ли ви е ? Да не ви бият ?
Няма да им платите,завеждате дело ,мачкате ги ! Що им легате ? Те гонят днеска 1000 лева печалба вие мишкувате ?
Не става във форума, става на място.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Автосервиз Жицони, внимавайте!!! www.jiconi.com

Мнениеот ktamen » Пон 09 мар 2015 9:20


stefan4o написа:
terkoto написа: Аз съм чел че си има ред за включване и изключване, но тук никакъв ред нямаше. Като обърнах внимание на монтьора, че вероятно това е причината да ми изгори датчик или водна помпа, той ме изгони от сервиза.

Сега смятам да пускам жалба в КЗП.... Хубавото е, че имам касова бележка от обекта. Така че ще я приложа нея.

И как точно ще ти изгори водната помпа като включваш/изключваш клемите на акумулатора :mhihi

Колегата явно няма представа какво представлява водната помпа и че работи без никакви жици. Ако човек е достатъчно грамотен технически мислиш ли, че ще прекара повече от 2 минути в този сервиз дори да не е чел отзивите за "майсторлъка" им.
Повечето хора не разбират от ремонти и се доверяват на сервизи и нямат никаква представа, че половината "майстори" и те нищо не разбират.


terkoto
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 08 мар 2015 23:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Автосервиз Жицони, внимавайте!!! www.jiconi.com

Мнениеот terkoto » Сря 11 мар 2015 8:59


Аз не знаех за водната помпа, така ми каза монтьора, че може да е заминала. Принципно научавам за нещата в автомобила едно по едно - като се развали нещо обикновено и вече ставам спец по това нещо от четене :)Та до водната помпа не съм стигнал още в познанията си, слава богу :)

Вчера цял ден бях в друг сервиз, където направиха оценка на щетите. Не е водна помпа, а датчик за температура, покрай строшения ауспух е заминал той (строшен), както и ламбда сондата – (също строшена. Не развалена, строшена). Оказа се, че лампата на чека свети поради прекалено силни тоци. Като свалиха алтернатора се оказа, че и е строшен - как, не знам. Казаха че е разчупен.

В другия сервиз бяха категорични, че станалото е следствие на немарливост. Няма да казвам името на този сервиз, но ще взема от него протокол и ще го приложа към жалбата в КЗП, която вече пуснах онлайн.


Потребителски аватар
RobertoIvanov
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 04 фев 2017 15:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Автосервиз Жицони, внимавайте!!! www.jiconi.com

Мнениеот RobertoIvanov » Съб 04 фев 2017 15:50


Да споделя и аз какво направиха тези мошенници. Акумулаторът на Ренота на приятелката ми, започна да пада през ден. Откарах колата във въпросният сервиз с най-добри намерения да я погледнат и да и направят диагностика. Платих 35лв. за диагностика, за да ми кажат, че акумулатора е за смяна, когато се прибрах реших да го сваля и взех зарядно от един приятел, заредих го и сега няма никакви проблеми. Защо мамка му има хора, които само с измама си мислят, че могат да припечелят някой лев.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Автосервиз Жицони, внимавайте!!! www.jiconi.com

Мнениеот ktamen » Съб 04 фев 2017 20:54


RobertoIvanov написа: Защо мамка му има хора, които само с измама си мислят, че могат да припечелят някой лев.

Снощи четох в някаква подобна тема, че докато има овце ще има и касапи.
Реното може да има някаква непостоянна утечка, която да събаря акумулатор. Може тази утечка да е в отпуска в момента, ама като и свърши отпуската пак да ти събори акумулатора. А може просто да си отишъл в най-големите студове и затова акумулатора да се е представил зле.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта