Смяна на масло пасат - една много сложна манипулация

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
varrvarina
Мнения: 39
Регистриран на: Пет 17 май 2013 10:36
Автомобил: Passat variant B6 TDI
Двигател: BMP
Контакти:

Смяна на масло пасат - една много сложна манипулация

Мнениеот varrvarina » Сря 16 окт 2013 19:55


Здравейте, да споделя някой неволи от които може да се предпазите. Решавам да сменя маслото и отивам на мястото където винаги съм сменял маслото на старата кола а именно на бул А.Ляпчев "МИДЛАНД" преди бях много доволен. Гледам табелата с наше масло 5 лева с масло на клиента 10 лева. Питам колко ще ми струва смяната с мое масло работника казва 20 лева, питам нали пише 10, а той казва пише от 10........ аз само 20 минути кората ще ти свалям....За 20 лева аз лично цял ден масла ще сменям.... Както и да е отивам в Радиал студентски град до МЕИ-то питам колко е смяната казват ми 10 лева и 2 лева за филтъра, ок както и да е започвайте. Смени филтъра за 20 секунди, пъхна шлауха за точене на масло през щеката и с машината почна да изтегля маслото. След 1 мин. готово спира машината. Питам отчита ли някъде колко литра е изтеглено отговора не няма проблеми. Сипва новото масло вдига щеката и виждам, че е страшно много....Питам човечно защо така отговора запали да напълни филтъра няма грижи. Паля гася вдигаме щеката пак същата работа. Вече леко бесен му казвам не си източил старото масло и сега го смеси и с новото. Отговора дигам колата на подемника и ще точа в туби да видя дали е така. Естествено 6,5 литра масло като новото е 4 а старо останало 2,5. Видя че е сгафил ходи до шефа и след 15 мин идва и вика еми моя грешка ще изчакате 30 мин да докарат ново масло и сме готови. Немога да разбера до кога така ще я караме и към клиента никаква компенсация за гафа и единия час смяна на масло. Само едно измъчено и тихо извинявайте. Е нямам думи РАДИАЛ едно голямо ЗЛЕ за ВАС.




Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Смяна на масло пасат - една много сложна манипулация

Мнениеот muns61 » Сря 16 окт 2013 20:06


Следващият път дай 10 лв за сваляне на кората.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Смяна на масло пасат - една много сложна манипулация

Мнениеот nokiangage » Сря 16 окт 2013 20:21


И аз колега за да мина по-тънко един път закарах колата ми при едни "умове" тук във Варна и за да ми сменят пружини и познай - почнаха с един секач отгоре в гайката на амортисьора с обяснението така ставало :eek и като им казах да събират и да не пипат повече, платих после за нов тампон, хем за нова гайка, хем друг сервиз да ангажирам и отделно колко време и нерви ми костваше не е истина... :banghead В случая аз съм си виновен, но не мога да разбера защо всеки майстор трябва да може и разбира от всичко - не може ли да се каже "или не ми се занимава" или "не знам как става", за да се избегнат доста главоболия и от двете страни, ама явно не става!?! :stumm


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Смяна на масло пасат - една много сложна манипулация

Мнениеот K » Чет 17 окт 2013 14:24


И аз онзи ден бях в Мидланд. Забелязах, че на табелата пише "от 10лв" смяна на масло. Добре, че имаха работа и не ми се чакаше.
Отидох до сервиза който е под тях на няколко метра. Изсмукаха маслото с машина, но доста време, а не минута. Платих 10лв и си тръгнах доволен.

Преди години пак бях ходил в същия сервиз и тогава ми махаха кората, помня че човека бая се измъчи и накрая ми беше начислил +5лв за сваляне на кора.

В Мидланд момчето което работи обича да се държи малко шефски с клиентите, което мен лично ме дразни. Преди време сменях масло на ск. кутия там и помня, че пак нещо се държеше не много на място. Почна да ми говори леко на висок ток, че спирачната течност не се сменяла.


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна на масло пасат - една много сложна манипулация

Мнениеот Milanov » Чет 17 окт 2013 15:01


Аз преди години имах подобен случай, та "майстора" ми казва, че "мишата опашка", това на негов език е щеката, се огъвала и затова показвало по високо ниво!
Беше ми препълнил картера!
НИКОГА не си сменяте маслото по този начин, една кора се сваля внимателно за 5 минути!
А и по този начин, ще си огледате мотора отдолу, веднъж годишно!


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Смяна на масло пасат - една много сложна манипулация

Мнениеот muns61 » Чет 17 окт 2013 15:28


На някои мотори с изсмукване през щеката се дърпа повече масло, отколкото през пробката. Пробката може да има берд в картера, който не позволява на маслото да изтича и остават едни 300 - 400 грама. На Пежо 1.1 - 1.4 даже повече.
Ала трябва смукачката да е редовна, а персонала - грамотен. Повечето съвременни двигатели са предвидени за изсмукване, а не за сваляне на защитни кори. Има автомобили, на които е необходим половин час за тези операции, не мислете, че на Запад някой ще плати за такава операция. Още повече, рискувате чупене на щипки, превъртане на винтове и прочие гадости при сваляне и поставяне на корите. Предвид евентуални рекламации от клиенти, сервизите слагат висока цена за тези операции, за да се навие клиента за смукачката.


Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: Смяна на масло пасат - една много сложна манипулация

Мнениеот toshara » Чет 31 окт 2013 20:01


На мен пък във Варна ми се наложи да ползвам скоба за лагер за 2мин и ест.щях да си платя.4 сервиза НЯМАТ скоби за лагери и на въпроса - с какво вадите лагерите?,отговора беше МИ С ЧУКА :neutral :death


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Смяна на масло пасат - една много сложна манипулация

Мнениеот muns61 » Чет 31 окт 2013 20:32


toshara написа:На мен пък във Варна ми се наложи да ползвам скоба за лагер :neutral :death

Възпитани момчета,било им е неудобно да ти кажат да вървиш на м@йн@та.


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на масло пасат - една много сложна манипулация

Мнениеот Теодор » Съб 02 ное 2013 13:10


В Мидланд всичко беше добре докато не почина собственика и сервиза остана в ръцете на синовете му :icon_sad


hooligan_auto
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 12 дек 2011 8:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: софия

Re: Смяна на масло пасат - една много сложна манипулация

Мнениеот hooligan_auto » Чет 07 ное 2013 0:08


колеги недейте да си мислите, че с машина е добре да се изсмуква маслото ...
напротив така утайките и твърдите частици остават в картера и после задръстват маслената магистрала особено лошо за турбините...
най-добре си е стария метод с отвиване на пробката, нищо не пречи да се отделят 5 мин. повече за една кора.
имам автосервиз и го казвам от опит.
ДА има моменти в които щипките се чупят но по добре ли е да издуха турбото или да скапе мотора заради твърди частици които са си останали в картера.


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Смяна на масло пасат - една много сложна манипулация

Мнениеот K » Вто 24 дек 2013 22:56


По какъв начин установи, че "твърдите частици остават в картера и после задръстват маслената магистрала особено лошо за турбините..." ?
И колко такива счупени коли са идвали в твоя сервиз, за да ги твърдиш тези неща?


Потребителски аватар
KadROo
Мнения: 541
Регистриран на: Пон 25 окт 2010 20:19
Автомобил: VW Vento
Двигател: 1Z 1997
Местоположение: Варна

Re: Смяна на масло пасат - една много сложна манипулация

Мнениеот KadROo » Вто 24 дек 2013 23:17


Абе хора къде са ви ръцете на Вас ? Как ли пък не ще давам пари да ми сменят маслото :screwy РАбота за 5 минути.... ПЪк и от ден на ден се убеждавам че вентото ми е перфектния автомобил....1z мотора е кората ми отдоло не покрива пропката :Mr Green Fun Последния път сложих един леген отдоло легнах развих болта смених медната дифтунга смених си филтъра налях си точно колкото масло трябва и ми е мирна главата !


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Смяна на масло пасат - една много сложна манипулация

Мнениеот azrod » Сря 25 дек 2013 4:47


KadROo написа:Абе хора къде са ви ръцете на Вас ? Как ли пък не ще давам пари да ми сменят маслото :screwy РАбота за 5 минути.... ПЪк и от ден на ден се убеждавам че вентото ми е перфектния автомобил....1z мотора е кората ми отдоло не покрива пропката :Mr Green Fun Последния път сложих един леген отдоло легнах развих болта смених медната дифтунга смених си филтъра налях си точно колкото масло трябва и ми е мирна главата !

Нали? 10 минути работа и 20 почивка докато се отича старото масло :)


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Смяна на масло пасат - една много сложна манипулация

Мнениеот toraborat » Пет 27 дек 2013 7:23


hooligan_auto написа:колеги недейте да си мислите, че с машина е добре да се изсмуква маслото ...
напротив така утайките и твърдите частици остават в картера и после задръстват маслената магистрала особено лошо за турбините...
най-добре си е стария метод с отвиване на пробката, нищо не пречи да се отделят 5 мин. повече за една кора.
имам автосервиз и го казвам от опит.
ДА има моменти в които щипките се чупят но по добре ли е да издуха турбото или да скапе мотора заради твърди частици които са си останали в картера.


Съгласен съм, самата пробка затова е с магнит при някои коли да обира стружките, но при моето тди например само с източване отдолу не става, трябва си и смукачка...


Потребителски аватар
sim_ex
Мнения: 107
Регистриран на: Сря 18 юни 2014 18:24
Автомобил: Passat b5.5 1.9 TDI PD
Двигател: AVF

Re: Смяна на масло пасат - една много сложна манипулация

Мнениеот sim_ex » Пет 24 юли 2015 23:47


Я ми обяснете при положение , че това ми е картера на 1.9 тди как с изпускане ще излязат последните 0,3-4 л от старото заедно в стружки и сгъстени истории? Изсмукваето е точно това което чисти мотора, поне при повечето е така. Има някой които го нямат този ръб на гайката за изпускане, но преди да сте сигурно хвърлето по ендо око на картера на вашия модел отвърте така де намерете му снимка
Прикачени файлове
p1040701.jpg



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 162 госта