Гумаджия - мизерник в София на Ломско шосе

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
mickoff
Мнения: 151
Регистриран на: Пон 07 авг 2006 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Гумаджия - мизерник в София на Ломско шосе

Мнениеот mickoff » Сря 20 ное 2013 13:01


Пиша тук само да не се лъжат и други хора да ползват "услугите" на "Георги Гумата" - намира се на Ломско шосе №224 преди бензиностанциите, които са една срещу друга на Петрол /на завоя на метрото/. Отивам да ми сменят гумите със зимни и виждам, че собственика е наел нови работници. Три пъти объркаха предни и задни въпреки, че им гледах в ръцете и им обяснявах подробно. Като се прибрах видях, че отново са объркали посоката на движение на предна дясна гума въпреки стрелките, в този сервиз това ми се случва за трети път последните години. Върнах се да ми я оправят, но гумаджията не пожела до погледне за какво става въпрос, а изпрати другия, който беше нещо като чирак да сваля директно. На цените отвън беше написано 6лв на гума демонтаж, монтаж и баланс, а ми взеха 28лв, въпреки че на задна лява гума не пожелаха да правят баланс въобще - както и да е - не издребнявах.
Но тази сутрин видя на предна дясна гума подбита джанта при положение, че не съм скачал в дупка - явно хубавеца си е изкарал яда на джантата ми с чука.
Веднага отидох при други гумаджии - Дайко моторс близо до Централни гробища и я оправиха джантата.
Никой не ми е виновен, че продължавах да ходя в сервиз, от който не съм доволен. Имал съм най-различни куриозни случаи с тях - преди 3 години една предна гума я лепиха 3 пъти и след седмица спадаше, сложиха вътрешна гума, която гръмна буквално след 1 минута, докато бях още там, а въпросната проблемна гума я оправиха в друг сервиз и досега я карам и т.н.
Живи и здрави да са пичовете, но аз повече там не мисля да ходя, а вие си преценете :beer
Прикачени файлове
2013-11-20 09.58.02.jpg
2013-11-18 18.39.49.jpg




Потребителски аватар
geo0rg1
Мнения: 180
Регистриран на: Чет 02 авг 2012 10:29
Автомобил: GOLF 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Гумаджия - мизерник в София на Ломско шосе

Мнениеот geo0rg1 » Сря 20 ное 2013 13:17


И тези с ГЪРНЕТАТА до тях са същите измекяри :thumb_down


Потребителски аватар
mickoff
Мнения: 151
Регистриран на: Пон 07 авг 2006 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Гумаджия - мизерник в София на Ломско шосе

Мнениеот mickoff » Сря 20 ное 2013 13:26


И тези с ГЪРНЕТАТА до тях са същите измекяри :thumb_down

И там брах ядове, но поне си взех поука и не повторих :biggrin


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Гумаджия - мизерник в София на Ломско шосе

Мнениеот zografski » Сря 20 ное 2013 13:31


Ти колега верно от торбата с пут**те си извадил х*я... от 1 милион гумаджииници си попаднал на най-некадърните, та даже си и повторил и потретил при тях... :horror


Потребителски аватар
mickoff
Мнения: 151
Регистриран на: Пон 07 авг 2006 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Гумаджия - мизерник в София на Ломско шосе

Мнениеот mickoff » Сря 20 ное 2013 13:34


Ти колега верно от торбата с пут**те си извадил х*я... от 1 милион гумаджииници си попаднал на най-некадърните, та даже си и повторил и потретил при тях... :horror

Вечерта само те работеха в района и бях позабравил за старите премеждия - вината си е моя - признавам :banghead


Потребителски аватар
mickoff
Мнения: 151
Регистриран на: Пон 07 авг 2006 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Гумаджия - мизерник в София на Ломско шосе

Мнениеот mickoff » Сря 18 дек 2013 13:31


Същата вечер когато се развиха горе описаните събития се опитаха да ме убедят, че едната задна джанта е много крива и ми предложиха "изгодно" запазена джанта. Нямах пари и не я взех.
Днес отивам на друг гумаджия защото установих, че същата гумата спада от вентила и помолих да погледнат и "кривата" джанта дето не се подава на баланс според онези. Оказа се, че джантата е перфектна, а гумата е крива. Излиза, че мизерниците просто са се опитали да ми пробутат джантата си :mhihi !

Желая на всички ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ :beer !


Потребителски аватар
jokera152
Мнения: 183
Регистриран на: Нед 11 дек 2011 14:49
Автомобил: Leon+Peugueot 307
Двигател: ARL+HDI
Местоположение: Sofiq,Blagoevgrad

Re: Гумаджия - мизерник в София на Ломско шосе

Мнениеот jokera152 » Вто 24 дек 2013 17:17


Колега щом си от тоя район ходи при Симо от Обеля на главната улица преди църквата,там няма да имаш такива проблеми давам ти гаранция.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Гумаджия - мизерник в София на Ломско шосе

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 24 дек 2013 17:49


в райнона ако търсиш кадърен гумаджия и ауспухджия отиваш направо в обеля между центъра и трамвайния прелез. Гумаджията Симо - демонтаж, монтаж, изправяне на алу джанти, заварки с аргон, полиране , продава всякакви джанти и гуми цени уникални! До него - Краси гърнето, търпелив, разполага с инструменти, огъва тръби, изработва къстъм генерации изработва гърнета по индивидуални проекти.

Аз от 10 години гърнета и гуми правя само на тия две места! Не са ми близо, но предпочитам да ида до там вместо да се учат по колата ми всякакви мизерници.


Потребителски аватар
jokera152
Мнения: 183
Регистриран на: Нед 11 дек 2011 14:49
Автомобил: Leon+Peugueot 307
Двигател: ARL+HDI
Местоположение: Sofiq,Blagoevgrad

Re: Гумаджия - мизерник в София на Ломско шосе

Мнениеот jokera152 » Вто 24 дек 2013 18:23


хаха на мене са ми под носа и аз само там хода при Краси влизам малко трудно в гаража му ама влизам иначе те са хората за тея работи.


Потребителски аватар
mickoff
Мнения: 151
Регистриран на: Пон 07 авг 2006 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Гумаджия - мизерник в София на Ломско шосе

Мнениеот mickoff » Пет 27 дек 2013 8:57


Vesela Koleda !.jpg

Благодаря ви сърдечно колеги - ще се възползвам от съветите при първа нужда и ще посетя тези мастери :beer


Потребителски аватар
liderass
Мнения: 296
Регистриран на: Чет 22 май 2008 8:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Гумаджия - мизерник в София на Ломско шосе

Мнениеот liderass » Пет 27 дек 2013 12:23


Колега, като им видиш гумаджийното каква е кочина, си прави сметка що за стока са! Човек, който се е захванал с нещо и не се мъчи да се развие професионално, няма да изкара дълго. Виж ,че в това гумаджийно не са вкарани и 5 лева да добие някакъв вид, а крета на доизживяване!


Потребителски аватар
mickoff
Мнения: 151
Регистриран на: Пон 07 авг 2006 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Гумаджия - мизерник в София на Ломско шосе

Мнениеот mickoff » Пет 27 дек 2013 15:51


Грешиш - правиха му ремонт преди няколко години :mhihi


Потребителски аватар
suba
Мнения: 522
Регистриран на: Пет 08 авг 2008 21:56
Автомобил: AUDI А6
Двигател: APS
Местоположение: София

Re: Гумаджия - мизерник в София на Ломско шосе

Мнениеот suba » Сря 08 яну 2014 21:43


И аз съм попадал на тях.Една събота забелязах ,че ми се е скъсал вентила.Отидох при тях защото тогава само те работеха.Първо в 16.00 се бяха почерпели обилно.Казвам им " скъсан ми е винтила" .С доста усилия ми свали гумата- борбата беше по-скоро с гравитацията в случея.Вкара я вътре и след 15 мин я монтира.
Питам- "от винтила ли изпускаше" а той ми вика "ми ти нали ми каза ,че е от него.Не сим ми казал да я гледам за дупки".
Та открий си проблема, донеси му частите, смени ги, почерпи го през това време, пък и пари му дай накрая.

А при пичовете до църкват не съм ходил но ако ми се наложи ще ги посетя,щом сте доволни от тях.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Гумаджия - мизерник в София на Ломско шосе

Мнениеот muns61 » Сря 08 яну 2014 21:47


За смяна на вентил не се сваля гумата от джантата. Сваля се игличката и гумата се натиска с лапата за отлепване там, дето е вентила. Отрязва се пъпката на стария вентил вътре в джантата и се слага нов. Работа за 3 минути.


Racio
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 27 мар 2014 12:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Гумаджия - мизерник в София на Ломско шосе

Мнениеот Racio » Съб 29 мар 2014 23:03


Да предупредя за още едни мизерници в Студентски град на Зимния дворец. След като изпозвах услугите им правя курбан, че сме още живи.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта