Координати на сервиз за диагностика на двигателя във Варна

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
ruskor
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Координати на сервиз за диагностика на двигателя във Варна

Мнениеот ruskor » Нед 01 дек 2013 7:56


Здравейте колеги! Имам Passat B4, 1.8 Mi, с метан слаган в Италия. От 6,7 месеца ми се повиши разхода с около 40% и има някакво прекъсване във работата на двигателя. Смених свещите(NGK BUR6ET-японски), няма разлика. Минах през двама газаджии, но проблема не бил във метановото. После ходих при един познат закачи на компютъра, излиза грешка на датчика на Хол. Четох за този датчик и мисля, че не може да е от него проблема. Сега, когато е студено, сутрин малко трудно пали. Преди една година ходих на един елкон във Възраждане до газстанцията, но не съм доволен както я направи(изгасваше по някога, когато работи климатика на ниски обороти).
Затова търся информация за сервиз във Варна, който да ми препоръчате за диагностика на двигателя.
Предварително благодаря.




Danailov
Мнения: 114
Регистриран на: Вто 07 сеп 2004 19:04
Автомобил: VW PASSAT B4
Двигател: ABF
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Координати на сервиз за диагностика на двигателя във Вар

Мнениеот Danailov » Пон 02 дек 2013 22:01


Здравей колега,
има един сервиз където ми оправиха същия проблем с моя Passat B4. Намира се във Възраждане ул.Поп Димитър Nо:766. http://softelectronic.com/contacts
Ако има проблеми пиши, ще ти съдействам.
п.п. проверявал ли си температурния датчик за студено палене?


ruskor
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Координати на сервиз за диагностика на двигателя във Вар

Мнениеот ruskor » Вто 03 дек 2013 16:31


Здравей колега, имали начин да проверя температурния датчик за студено палене без да го сменям с нов.
За сервизите във Възраждане и този с линка в ЗПЗ един и същи сервиз ли е?


Danailov
Мнения: 114
Регистриран на: Вто 07 сеп 2004 19:04
Автомобил: VW PASSAT B4
Двигател: ABF
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Координати на сервиз за диагностика на двигателя във Вар

Мнениеот Danailov » Вто 03 дек 2013 22:04


Да фирмата има две дейности. Можеш да провериш датчика с VAG COM. Аз имам един резервен датчик, ако искаш мога да ти дам да пробваш дали е от него.


ruskor
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Координати на сервиз за диагностика на двигателя във Вар

Мнениеот ruskor » Вто 10 дек 2013 6:53


Този датчик до въздушния филтър ли е? Днес ще пробвам да го изключа преди да запаля.


Danailov
Мнения: 114
Регистриран на: Вто 07 сеп 2004 19:04
Автомобил: VW PASSAT B4
Двигател: ABF
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Координати на сервиз за диагностика на двигателя във Вар

Мнениеот Danailov » Пет 13 дек 2013 22:58


На моя мотор не се намира там, при теб не знам къде е. Аз съм с ABF. Забравих да ти спомена, че при мен когато трудно палеше (въртях много) се оказа лек теч на газ. Установих го след много мъки и обикаляне по майстори. Разкачих газовото и колата започна да пали нормално. Майстора на газовото не разбра, че има такъв проблем. Ако не се оправиш сам пиши на и дай един номер да се уговорим и да видя аз дали няма да мога да ти помогна с нещо. Да ти кажа доста ми мина през главата докато си оправя проблема с паленето.


ruskor
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 14:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Координати на сервиз за диагностика на двигателя във Вар

Мнениеот ruskor » Пет 20 дек 2013 8:19


Успях да вкарам разхода на гориво във нормите и сега работи много добре. Цялата работа беше от ланда сондата.Бях при един майстор и с газоанализатора установи, че сместа е много богата на гориво. Напъна колата с 5 хиляди оборота около 3 мин и ланда сондата заработи. Предложих му да я смени, но ми отказа с претекст, че може ремонта да стане около 300 лв ако не се развие старата ланда. Засега работи добре колата само сутрин пали на 3, 4 сек.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта