предни амортисьори за голф 4

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
pepo_1986
Мнения: 448
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

предни амортисьори за голф 4

Мнениеот pepo_1986 » Вто 07 яну 2014 22:27


Колеги,предложете ми марка амортисьори за голф 4 тди 131к.с.защото има проблем с единия амортисьор,майстора каза че не е изпуснал а стержена прави проблем и не можело да се оправи

Последна промяна от pepo_1986 на Вто 04 фев 2014 17:41, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: предни амортисьори за голф 4

Мнениеот zfa159 » Вто 07 яну 2014 23:08


Kayaba - среден цеонви клас, гаранция 25м от Косер (те са им уж официалния вносител) и аз лично досега не съм имал рекламация от марката и основно тях ползвам.
Billstein - рядко им дават гаранция, иначе са доста добри и също нямам никакви забележки към тях.
Sachs - гаранция почти никой не им дава, заводски се вграждат за доста коли - аз лично не съм особено доволен от поведението им след като станат на 1-2 години, иначе докато са нови, са готини.
Boge - също рядко им дават гаранция, заводски се ползват за доста автомобили -нямам лоши впечатления,ама при тях не рядко се срещат ментета
Мonroe - принципно ги хвалят,че са хубави, дават и им гаранция, аз лично имам лоши впечатления от тях и съм предимно недоволен от поне 10 опита на различни марки и модели коли.
Al Co - чувал съм ги само, за тях разправят, че не били лоши, нямам преки впечатления.
Евтините Itn, Optimal, Cofap и т.н. въобще не го коментирам като вариант за нещо читаво, което да си заслужава парите.

Амортисьорите те съветвам да са газови или поне газово-маслени и е добре да ги смениш заедно с к-та шок тампони и прахоуловители + тампоните на макферсона к-т с лагерите за тях.Маслените возят по-меко,ама за нашите пътища нямат дълъг живот и трябва след година-две да ги сменяш пак...то затова и повечето производители вече не правят маслени,а само газово-маслени или изцяло газови. Принципно не е задължително да правиш реглаж после, ама дефактно няма да навреди контролно да се види как и е стойката с новите амортисьори :mhihi
Дано да съм ти бил полезен.
:beer


Потребителски аватар
Sashko_Trg
Мнения: 2756
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 18:38
Автомобил: Audi A4 Avant
Двигател: 2 0 TDI
Местоположение: Търговище

Re: предни амортисьори за голф 4

Мнениеот Sashko_Trg » Вто 07 яну 2014 23:16


Билщайн са си доказана марка според мен, но са си цифра за бройка мисля 100-150 лева парчето !


ceko84
Мнения: 264
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 23:09
Автомобил: Passat B5 AFN Synhro
Двигател:
Местоположение: Видин

Re: предни амортисьори за голф 4

Мнениеот ceko84 » Нед 12 яну 2014 21:36


Аз сложих на моя Голф предни Каяба,доволен съм.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: предни амортисьори за голф 4

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Пон 13 яну 2014 23:57


zfa159 написа:1.Kayaba - среден цеонви клас, гаранция 25м от Косер (те са им уж официалния вносител)
2.Billstein - рядко им дават гаранция, иначе са доста добри и също нямам никакви забележки към тях.
3.Sachs - гаранция почти никой не им дава
4.Boge - също рядко им дават гаранция, заводски се ползват за доста автомобили -нямам лоши впечатления,ама при тях не рядко се срещат ментета :beer

1. Каябата има още поне 2-ма сериозни вносителя - Ауто+ и Аутохелп.
2. Манимпекс дава на Билщайн гаранция 1 година или 10 хил. км.
3. SACHS и BOGE са всъщност еднакви неща и за съжаление BOGE ще изчезне, като марка. Да сложни са нещата с гаранцията заради изискванията на производителя. :gruebel
Останалите марки не желая да коментирам защото те са класи надолу. :no


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: предни амортисьори за голф 4

Мнениеот zfa159 » Вто 14 яну 2014 15:04


Да ама Ауто + и Аутоп Хелп взимат Каяба от Косер и съм ги виждал десетки пъти да си пазаруват амортисьорите от магазините им :mhihi .Евро 07 също продава Каяба, ама тяхната Кабя не е свят (колегите до нас работят с Евро-то и имат няколко рекламации на Кяба от там...а и цената пак е по-висока от в Косер ).
Билщайн-а е хубаво, че му дават гаранция, добра марка е.Когато за последно взимах Билщайн преди 2-3 години, нямаше гаранция :(
:beer


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: предни амортисьори за голф 4

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Нед 19 яну 2014 18:15


zfa159 написа:Да ама Ауто + и Аутоп Хелп взимат Каяба от Косер и съм ги виждал десетки пъти да си пазаруват амортисьорите от магазините им :mhihi
:beer

:mhihi
Колега, за Аутохелп си се изказал силно неподготвен защото вече 4 години работя плътно с тях и знам почти всичко.
За Ауто+ вероятно става въпрос за покупка на стока по спешност, но и те си внасят Каябата. :c020


Потребителски аватар
7 speed DSG
Мнения: 260
Регистриран на: Съб 19 юни 2010 8:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: предни амортисьори за голф 4

Мнениеот 7 speed DSG » Нед 19 яну 2014 19:22


Из Европа мнооого хвалят Koni FSD :beer


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: предни амортисьори за голф 4

Мнениеот zfa159 » Пон 20 яну 2014 20:30


KOKO ГЕОРГИЕВ написа:
zfa159 написа:Да ама Ауто + и Аутоп Хелп взимат Каяба от Косер и съм ги виждал десетки пъти да си пазаруват амортисьорите от магазините им :mhihi
:beer

:mhihi
Колега, за Аутохелп си се изказал силно неподготвен защото вече 4 години работя плътно с тях и знам почти всичко.
За Ауто+ вероятно става въпрос за покупка на стока по спешност, но и те си внасят Каябата. :c020

Брей :mhihi . Иди между 9 и 10 в централния склад на Косер на Резбарска (зад Балканстар) и гледай откъде "внасят" Каяба и как се товарят амортисьори Каяба в бусове и коли на Аутохелп и Ауто + на кило :mhihi .Ходил съм, видял съм...не 1 и 2 пъти. В БГ всеки е екслузивен представител на всичко...знаем. Спешните поръчки и двете фирми ги взимат директно от който магазин на Косер има налично (поне 5 пъти пред мен са купували и двете фирми, от различни магазини на Косер) :c020
Така или иначе нашия спор за това кой откъде внася, не е от полза на колегата....често някой магазин,който пазарува от друг магазин, му бие цената,защото има по-нисък % печалба или защото така му харесва...въпроса е да се знае откъде идва стоката и да е читава (заради което Каяба-та на Косер,Ауто + и Аутохлеп е читава, а на Евро-то не е) :mhihi


Потребителски аватар
mitko85
Мнения: 753
Регистриран на: Сря 16 яну 2008 23:58
Автомобил: E91
Двигател: M47
Местоположение: София

Re: предни амортисьори за голф 4

Мнениеот mitko85 » Пет 24 яну 2014 22:16


Boge или Sachs е амортисьора. Както каза колегата по-горе, Boge се спира като търговска марка и остава само Sachs, което реално е същото като качество. Сменят се задължително буферите и прашниците с нови. Ако колата е "клекнала" се сменят и пружините, старите са с уморен материал, като кашкавал са и ще скапят новите амортисьори за нула време. Добре е да се сменят и опорните тампони заедно с лагерчетата, смачкани са от изпусналите амортисьори, а и не са скъпи.
п.п.
амортисьори - 2х130лева
к-т прашници - 1х40лева
тампони с лагери - 2х25лева
Това са цени на продукти Boge/Sachs. Ако намериш някой да ти даде отстъпки, стават доста по-приятни. :th_up


Потребителски аватар
pepo_1986
Мнения: 448
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 18:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: предни амортисьори за голф 4

Мнениеот pepo_1986 » Вто 04 фев 2014 17:39


моите амортисьори не са изпуснали,а единия има проблем със самия стержен и майстора ми каза че трябва се сменят,няма как да се оправи


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: предни амортисьори за голф 4

Мнениеот vasstop » Пет 14 фев 2014 12:38





Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: suzi1973, tyl и 27 госта