Никога не ходете в Сервиз fiat-alfa (Фиат-Алфа) в кв.Люлин

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
balin
Мнения: 18
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Никога не ходете в Сервиз fiat-alfa (Фиат-Алфа) в кв.Люлин

Мнениеот balin » Пон 20 яну 2014 13:07


Искам да предупредя всички тук във форума НИКОГА да не ходят да си правят Годишен технически преглед във Сервиз - Фиат-Алфа (fiat-alfa.net) в гр.София , кв. Люлин София, ген. Михаил Савов №5. , ще ви върнат за проблем , който не съществува , само за да ви вземат още пари и да се заядът с вас. Сега ще разкажа за какво става дума:
Купихме си ваучер за Годишен технически преглед във въпросния сервиз Fiat-Alfa и се обадихме както пишеше на ваучера да си запазим час, като по телефона ни беше казано, че е без часове и да отидем направо. След 2 дена отидохме сутринта и пред нас имаше 4 коли и като попитахме кога ще можем да минем един нещастен човечец отвътре почна да ни се кара че колите били с часове записани и трябва да чакаме към 2 часа , след което аз и мойта близка се скарахме с този човечец и попитаме защо са ни казали по телефона ,че е без часове а сега там ни казват,че е с записване на часове и се карат с нас дори... Изчакахме близо 2 часа да минат другите коли и влезнахме на преглед. Само да отбележа,че автмобила е 2008 г. и няма никакви забележки по ходова част и т.н. По едно време докато течеше прегледа същия който се скара с нас и ние с него ни извика на валяците и ни каза ,че има проблем със задните спирачки и че изобщо не държали както и ръчната спирачки и че не може да ни пусне така...Доста се учудихме, защото нямаме проблем със спирането и спирчаките и миналата година на предишния преглед в друг сервиз бяха казали,че спирачките са ПЕРФЕКТНИ, но сега тоз долен тип каза че не работят и ни даде предписание до 2 седмици да ги оправим и да се върнем срещу допълнителна такса от още 9 лв. за повторно минаване...Дори ни предложи,да докараме колата и да оправят спирачките в техния сервиз !!! След 1 седмица закарахме колата в един друг сервиз в кв.Банишора и собственика на сервиза се качи да пробва колата преди да почне да я прави. След около 5 мин. се върна с колата и каза ,че спирачките са перфектни и нямат НИКАКВИ забележки, както задните така и предните и той се подписва под думите си ,ако има нужда...Посъветва ни да отидем пак в сервиза където са ни върнали от прегледа и да кажем,че сме оправили в сервиз спирачките ! Така и направихме и отидохме отново в ИЗМАМНИЧЕСКИЯ сервиз - Фиат- Алфа и казахме ,че сме карали колата на сервиз и са ни оправили спирчаките при положение, че абсолютно нищо по колата не е пипано, освен че е карана !!! Качихме колата на валяците и о ЧУДО....нещастника каза, че вече всичко е наред и че добре са ги направили, защото вече НЯМА проблеми и са ОК !!!!!!!!
Вие скъпи приятели и съфоромци ми кажете според вас какви мизерници и помияри трябва да са от този сервиз за да правят подобни постановки и мизерии, пълни измекяри и най-искрени чувства ви съветвам...ЗА БОГА НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ В СЕРВИЗ - FIAT-ALFA ( fiat-alfa.net) в квартал Люлин на София, ,ако не искате да си скъсате нервите, да си изгубите времето, а и да дадете доста повече пари от очакваното, особено ако бяхме оставили колата да ни "оправят" "неработещите" спирачаки в техния "СЕРВИЗ"

:eek :twisted :banghead :thumb_down :scare3 :newsm66

Ето адреса и телефоните да се пазите и да не стъпвате там !!! :

София, ген. Михаил Савов №5
0888-41-29-74, 02/927-55-23
info@fiat-alfa.net
fiat-alfa




Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: НИКОГА не ходете в Сервиз fiat-alfa (Фиат-Алфа) в кв.Люл

Мнениеот yoan4o » Пон 20 яну 2014 13:11


Здравей колега.
Кофти случка.
За съжаление има и такива сервизи. Съветвам те да пуснеш сигнал до сайта, от който си купил ваучера, за да няма други прецакани и да им махнат офертата. :th_up


balin
Мнения: 18
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: НИКОГА не ходете в Сервиз fiat-alfa (Фиат-Алфа) в кв.Люл

Мнениеот balin » Пон 20 яну 2014 13:18


yoan4o написа:Здравей колега.
Кофти случка.
За съжаление има и такива сервизи. Съветвам те да пуснеш сигнал до сайта, от който си купил ваучера, за да няма други прецакани и да им махнат офертата. :th_up


Ами тя офертата в този сайт за ваучери вече е изтекла, но сигурно ще я пуснат пак в някой друг сайт за вачуери и аз затова пускам темата по форумите, за да се предпазят хората от подобни измекяри...


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: НИКОГА не ходете в Сервиз fiat-alfa (Фиат-Алфа) в кв.Люл

Мнениеот IRRITATING » Пон 20 яну 2014 13:31


Остави коментар и в Продавалник


Fiat-Alfa
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 22 яну 2014 22:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Никога не ходете в Сервиз fiat-alfa (Фиат-Алфа) в кв.Люл

Мнениеот Fiat-Alfa » Сря 22 яну 2014 22:47


Здравейте,
Разбираме, че при извършване на годишен технически преглед за Вас са причинени някои неудобства. Молим за Вашето извинение за проблема със записването на час за прегледа. Случаят е проверен и съответното лице, допуснало грешката, е санкционирано.
За удобство на клиентите през тази седмица на нашия сайт стартира онлайн модул за предварително записване на час за ГТП: http://fiat-alfa.net/записване-на-час-за-гтп/

За нас е важно Вие да сте уверен в качеството на извършения технически преглед, затова Ви предлагаме да Ви изпратим на посочена от Вас електронна поща копие на регистрираните данни от машините при първия и втория преглед на Вашия автомобил.

Машините, с които работим са Beissbarth - последно поколение, над тях се прилага контрол и стойностите, които отчитат са точни. Възможно е да се е получил проблем в спирачките на автомобила, ако той не е каран продължително време и се е получила например корозия по дисковете или барабаните и накладките не са добре слегнали. След като автомобилът се кара известно време, накладките се сработват с диска/барабана и вече автомобилът спира по друг начин.

Благодарим Ви, че сте описали възникналия проблем, това ни помага да направим качеството на обслужване по-добро.
Вашето мнение е важно за нас!

Fiat-Alfa
София, ген. Михаил Савов №5
0888-41-29-74, 02/927-55-23
www.fiat-alfa.net
info@fiat-alfa.net
fiat-alfa


Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Никога не ходете в Сервиз fiat-alfa (Фиат-Алфа) в кв.Люл

Мнениеот vasstop » Чет 23 яну 2014 18:46


Fiat-Alfa написа:Здравейте,
info@fiat-alfa.net
fiat-alfa
Здравейте,
Израз на лична загриженост на търговеца към клиента е да посочи име за контакт, управител или собственик, като по този начин покаже, че стои зад думите си.
Уважавам Вашия отговор в готовността Ви да обясните на клиента.
Поемането на отговорност е част от добре приетите практики в частния бизнес.
Успех, дано да нямате други такива случаи.


balin
Мнения: 18
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 18:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Никога не ходете в Сервиз fiat-alfa (Фиат-Алфа) в кв.Люл

Мнениеот balin » Пет 31 яну 2014 15:53


Fiat-Alfa написа:Здравейте,
Разбираме, че при извършване на годишен технически преглед за Вас са причинени някои неудобства. Молим за Вашето извинение за проблема със записването на час за прегледа. Случаят е проверен и съответното лице, допуснало грешката, е санкционирано.
За удобство на клиентите през тази седмица на нашия сайт стартира онлайн модул за предварително записване на час за ГТП: http://fiat-alfa.net/записване-на-час-за-гтп/

За нас е важно Вие да сте уверен в качеството на извършения технически преглед, затова Ви предлагаме да Ви изпратим на посочена от Вас електронна поща копие на регистрираните данни от машините при първия и втория преглед на Вашия автомобил.

Машините, с които работим са Beissbarth - последно поколение, над тях се прилага контрол и стойностите, които отчитат са точни. Възможно е да се е получил проблем в спирачките на автомобила, ако той не е каран продължително време и се е получила например корозия по дисковете или барабаните и накладките не са добре слегнали. След като автомобилът се кара известно време, накладките се сработват с диска/барабана и вече автомобилът спира по друг начин.

Благодарим Ви, че сте описали възникналия проблем, това ни помага да направим качеството на обслужване по-добро.
Вашето мнение е важно за нас!

Fiat-Alfa
София, ген. Михаил Савов №5
0888-41-29-74, 02/927-55-23
www.fiat-alfa.net
info@fiat-alfa.net
fiat-alfa


Искам да ви кажа ,че този автомобил не се спира да се кара изобщо целогодишно... И няма как при прегледа при вас да е имало корозия и да са ви отчели машините "Beissbarth - последно поколение" ,че спирачките не са добре и след 1 седмица , без никаква промяна по автомобила, нито смяна на стила на каране , нито ходене в сервиз за ремонт и т.н. , идваме отново при вас и оооо ЧУДО, спирачките вече не са корозирали и "МАШИНИТЕ" ви показват ,че вече няма проблем !!! Как става това ще обясните ли на всички тук във форума ??? Просто лъжете и мамите клиентите си с дребни и недостойни номера и тарикатлъци, които съм сигурен, че ще ви излезнат през носа някой ден !!! :beat_butt2


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Никога не ходете в Сервиз fiat-alfa (Фиат-Алфа) в кв.Люл

Мнениеот Milanov » Пон 31 мар 2014 11:52


Благодаря!
Точно мислех да се възползвам от тук и явно да "изгоря":
http://topofertite.com/deal/1155-godishen_tehnicheski_pregled_na_lek_avtomobil_ili_jip_v_liulin.html

Вземи:
Годишен Технически Преглед за 22лв на лек автомобил само на 04 или 05 март 2014г Петък или Събота.
Годишен Технически Преглед до 30 април за 26лв.
От сервиз Фиат, Ланчия, Алфа Ромео в Люлин 2!
Плати сега 4лв и доплати другите на място!


Вълчан
Мнения: 880
Регистриран на: Нед 17 мар 2013 20:11
Автомобил: Mazda 5
Двигател:

Re: Никога не ходете в Сервиз fiat-alfa (Фиат-Алфа) в кв.Люл

Мнениеот Вълчан » Вто 01 апр 2014 19:51


Няма да изгориш.....казваш че си от Мазда форума и готово.Имаме солидна отстъпка там и проблеми не е имало. :th_up


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Никога не ходете в Сервиз fiat-alfa (Фиат-Алфа) в кв.Люл

Мнениеот muns61 » Вто 01 апр 2014 19:58


Е, да знаеш друг път да не си купуваш ваучери. Ставаш клиент по неволя...


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Никога не ходете в Сервиз fiat-alfa (Фиат-Алфа) в кв.Люл

Мнениеот anonym0us » Вто 01 апр 2014 20:13


Колега balin, мога да те оверя, че когато измия моята кола внос от Германия, на автомивка, дисковете за няма и 2 мин. стават целите в ръжда. А ако измиеш колата предварително и я сложиш в гараж, без да я оставиш да я изсуши слънцето, има вероятност да ти залепнат накладките по дисковете, лично на мен ми се е случвало! И на другия ден когато отидеш на преглед (там искат измита кола) и когато колата ми мина през валяците, отчете на машината, че задните спирачки не хващат добре (най-вече ляво колело) но ме пуснаха да мина преглед. Според мен сервиза може и да е измамнически, може и човека който работи там, да е искал да изкара някой кьорав лев. Но оправданието на сервиза е логично да го има. Не защитавам никой, но ми се е случвало на мен! Дано да няма такива проблеми за напред!


Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Никога не ходете в Сервиз fiat-alfa (Фиат-Алфа) в кв.Люл

Мнениеот filipov » Вто 01 апр 2014 20:40


Аз съм ползвал услугите на сервиза преди 3 месеца и освен че самият преглед протече малко бавно и измръзнах в халето докато ми преглеждаха 14 годишното лупо, други забележки нямам. Аз бях с записан час и не чаках много. Мисля пак да отида и да мина ГТП при тях.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4611
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Никога не ходете в Сервиз fiat-alfa (Фиат-Алфа) в кв.Люл

Мнениеот hvp800 » Вто 01 апр 2014 22:35


Абе не че нещо ама само името на сервиза не ми звучи никак добре, Фиат-Алфа,,,,,,, Не се обиждайте драги ми собственици на италиански ,,,,,,,, ама кое от двете е кола та сервиза да е сервиз :c020


Потребителски аватар
sodata1
Мнения: 212
Регистриран на: Пет 08 яну 2010 16:19
Автомобил: BMW
Двигател: 330XD
Местоположение: София

Re: Никога не ходете в Сервиз fiat-alfa (Фиат-Алфа) в кв.Люл

Мнениеот sodata1 » Вто 01 апр 2014 23:11


Според мен работника се е направил на интересен,дано да бъде санкциониран подобаващо!Каквито и думи да сте си разменили,това не му дава право да се гаври с теб!Честно казано не се учудвам от такива постъпки,все пак сме в България!Заради един такъв индивид страда въпросния сервиз!Не,че защитавам сервиза ама то така се получава!И не се знае ти как си реагирал срещу него,повишил ли си му тон,грубо ли си се държал с него и т.н.Ако си го направил значи и ти малко или много си си го заслужил!Монетата има две страни!
Ама все пак бъдете малко по-толерантни един към друг!


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Никога не ходете в Сервиз fiat-alfa (Фиат-Алфа) в кв.Люл

Мнениеот Milanov » Сря 02 апр 2014 8:33


Вълчан написа:Няма да изгориш.....казваш че си от Мазда форума и готово.Имаме солидна отстъпка там и проблеми не е имало. :th_up


Благодаря!
Но как Мазда форум с Пасат Б6!



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта