Проблеми с MK3 1.8 75к.с ААМ - къде да я закарам на сервиз?

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
paradoxkc
Мнения: 111
Регистриран на: Пет 18 сеп 2009 20:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Проблеми с MK3 1.8 75к.с ААМ - къде да я закарам на сервиз?

Мнениеот paradoxkc » Пет 31 яну 2014 12:28


Здравейте колеги!

От известно време имам доста проблеми с колата. Става въпрос за Golf 3 1.8 75k.c. AAM газ/бензин.
Проблемите се появиха след като почнах да я карам повечко извънградско. Първо усетих че над 120км колата няма мощност и педала на газта потъва, разхода се дигна 10.5л при средна скорост 100-110км по магистрала. Отидох на майстор, който смени мембраните на изпарителя. Съответно мощността се дигна съвсем леко, но отново я чувствам че се мъчи над 120. Разхода си остана същия. След смяната съм направил пробег около 1500км. Преди това съм сменил свещи, кабели и ангренажен ремък(няма прескочил зъб). При повторно ходене при въпросния майстор каза че проблема не е в газовото - "или работи или не" и най-вероятно е нещо по електрическата система и ме посъветва да отида при някой майстор който се занимава с това. Ходих и при друг майстор на газови уредби и той я гледа и ми каза че и според него проблема не е в газовото и трябва да се направи центровка на запалването. Скоро ми направи и един проблем - при опит за обръщане от газ на бензин колата се дави и загасва. Първия път пробвах да откача клемата на акумолатора за 5 мин и се оправи, но втория уви. След последния номер днес сутринта пробвах да я запаля на бензин и запали без проблем.Помпата се чува да работи. Споделих проблема с втория майстор,като му казах че колата просто не иска да обръща от газ на бензин което явно не е така защото си обръща но се дави и човека ми смени ключа който отговаря за това, но без резултат. Другото което забелязах е че както си карам и от време на време се чува едно прецъкване съчетано с прекъсване за част от секундата, все едно сменям горивата. На бензин колата има мощност, но има някакво прекъсване и празния ход е много нестабилен, за газта е точно обратното.

Та с гореизброените проблеми на какъв майстор бихте ме посъветвали да отида и конкретно къде в София?




Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Проблеми с MK3 1.8 75к.с ААМ - къде да я закарам на серв

Мнениеот IvanMan » Съб 01 фев 2014 8:16





Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта