Никога повече Елена газ!!!

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
Gigabyte
Мнения: 2857
Регистриран на: Нед 29 окт 2006 9:08
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche
Местоположение: Оряхово / Велико Търнуу

Никога повече Елена газ!!!

Мнениеот Gigabyte » Пон 07 апр 2014 22:35


Ако си обичате колите ,недейте и да помисляте за горе споменатата фирма. Фирмата толкова качествено извършва монтирането и настройката на газовите си инжекциони ,че при слагането на бутилката един индивид искаше да "чукне" с чука разпънката ,която държи купето ми реално отзад.... После се почна с ходенето по мъките за настройки и т.н. То не ми набеждаваха колата ,че нам ква си била (а всичко от което зависи горенето или вървенето в тоя мотор е сменено). За разбирачите в козлодуйския им сервиз ,където е монтиран инжекциона цъкането на ауто настройката е "настройването" на инжекциона. Софийският им майстор пътк се пробва ,уш като по разбиращ ,но и там резултатът е един и същ - 10 извън градско и 20!!!! в града.... Вие сами го смятайте ,нормално ли е да дадеш близо 1000лв ,да ти осерат колата и реално да не ползваш никаква икономия :) Аз бях до тук с тези МАЛОУМНИЦИ.... ако вие си обичате колите ,сами си избирате дали да си поверите на такива "майстори". Стана тема с много кавички и ирония... но такава ни е реалността в България. Сега ще събера някой лев ,ще си монтирам сам обикновена газ ,както трябваше да направя много отдавна и ще карам....

Елена газ , Елена гас, Elena gaz , elena gas ,kozloduy , козлодуй ,газови инжекциони




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: НИКОГА повече Елена гас!!!

Мнениеот stefan4o » Пон 07 апр 2014 22:38


Защо не опиташ сам да си я настроиш? Каква е колата и какво е ГИ-то?


Потребителски аватар
mrpetrov
Мнения: 415
Регистриран на: Чет 22 авг 2013 15:28
Автомобил: 1997 Passat B5
Двигател: 1.6 AHL
Местоположение: ¯\_(ツ)_/¯

Re: НИКОГА повече Елена гас!!!

Мнениеот mrpetrov » Пон 07 апр 2014 22:47


Съгласен съм с колегата - колкото и голяма каша да са забъркали - ако имаш мерак трябва да може да се оправи!

Дай детайли - каква е колата? А и... имайки "някакъв" инжекцион - да минеш на обикновена?!?


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: НИКОГА повече Елена гас!!!

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 07 апр 2014 22:51


По темата му с О-пръстените за дюзите мисля РВ PF или PG мотор


Потребителски аватар
Gigabyte
Мнения: 2857
Регистриран на: Нед 29 окт 2006 9:08
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche
Местоположение: Оряхово / Велико Търнуу

Re: Никога повече Елена гас!!!

Мнениеот Gigabyte » Вто 08 апр 2014 17:56


Пробвах... направих си мой кабел и под тея стойности... НЕ... колата е 2H ,Digifant инжекцион ,който е фулгруп :) ще мина при първия най-удобен случай стой та гледай :mhihi главно заради това отидох "на майстор" ,щото не знам кво и как с тея инжекциони ... ама в БГ нищо не е така както трябва да е...


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19113
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Никога повече Елена гас!!!

Мнениеот stefan4o » Сря 09 апр 2014 6:26


Когато майсторите не помагат, хвани някой приятел или разпитай и прочети в нета как адекватно се настройва ГИ на фулгруп. Все ще се справиш по-добре - като ти гледам сегашния разход 10-20/100, по-лошо от това едва ли може да стане :mhihi С плочката ще си го вкараш два ката като гръмне и ти разглоби въздушните пътища на мотора :th_up


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Никога повече Елена гас!!!

Мнениеот myrshavija » Сря 09 апр 2014 8:10


ГИ-то на дигифанта на по-добрата ми половинка беше настроен тук: https://www.facebook.com/MisoGazServiz
След това не можах да позная колата, а вече се бях отчаял, че ще работи нормално на газ това недоразумение на немската инжИнерна мисъл.
И го махни това "гас" от заглавието!



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Gal и 31 госта