D&N сервиз – ВНИМАВАЙТЕ МНОГО!

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
passat 1.8 adz
Мнения: 75
Регистриран на: Нед 23 апр 2006 8:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

D&N сервиз – ВНИМАВАЙТЕ МНОГО!

Мнениеот passat 1.8 adz » Пон 02 апр 2007 16:50


Искам да Ви разкажа историята на една гаранция на предни амортисьори в сервиз D&N Подуене, София. Карам VW Пасат 96г. На 21.04.2006 година си смених при тях предните амортисьори, лагерите и тампоните. Амортисьорите са газови AL-CO, а тампоните (опорите) и лагерите са Лемфьордер. За това платих 284 лева, както се вижда от сканирания документ. Поисках гаранционна карта, но ми казаха, че с получения документ имам 2 години гаранция. Малко се учудих, че никъде не пише нещо за гаранция, но понеже изглеждаха убедителни, просто повярвах и си тръгнах. В къщи си записах на ръка горе на листа “гаранция 2 години” главно за да не забравя.

10 месеца по-късно и 8000 изминати километра (САМО!) нещо взе да скърца отпред. Една-две седмици се правих, че не забелязвам, но накрая взех въпросния документ и отидох в D&N. Беше точно в края на работния им ден и затваряха. Разказах им набързо за скърцането. Поискаха гаранционна карта. Дадох листа и приемчика го огледа с голямо подозрение, отбелязвайки, че нещо не е наред с това и да му дам гаранционната карта. Казах му, че такава нямам, описвайки случая. Той ми съобщи, че трябвало поне да имам печат “24 месеца гаранция” на листа. Аз взех малко да се ядосвам, защото както виждате от сканираното, имам си печат от сервиза, има номера на частите, номер на автомобила, майстор поставил детайлите и дата, така че очевидно е трудно да се фалшифицира. От къде да знам, че трябвало да има и втори печат. Приемчика ми каза: на частите, пред които пише “Н”, означава, че са “наши”, т.е. техен внос и за тях гаранцията е 2 години, а за другите е 1 година (запомнете тази версия, ще видите друга по-натам). Казах, че са ми казали друго преди година, но това не го трогна – нали нямам гаранционна карта.

Разбрахме се да отида на другия ден и да ме качат на шок-тестер. Така и стана – оказа се, че амортисьорите са наред и после ме качиха на подемника. Момчетата само натиснаха гумите нагоре и се спогледаха притеснено – оказа се, че тампоните (опорите) са тотално заминали (само за 8000 км съвсем културно каране!). Освен тях намериха съвсем лек проблем в десен кормилен накрайник (запомнете ДЕСЕН). Отидох при шефа и той каза: “Опорите са заминали, но не виждам гаранционна карта.” Разказах всичко наново и след известно време и сверяване, той реши да ми повярва. Каза, че ще ми оправи безплатно опорите (с тон все едно трябва да съм му благодарен вечно), но само ако оправи и кормилния накрайник. Попитах защо и той заяви, че в противен случай отпада гаранцията. Стори ми се нечестно, но попитах колко е ремонтът на десния кормилен накрайник. Отговори, че ще струва 140 лева!!!!!!!!!!!!!!!!!!! След 15 минути спор (все пак накрайника струва 15-18 лева и не се сменя чак толкова трудно), аз се примирих, че ще ми сменят тампоните безплатно и няма да имам повече гаранция за нищо. По-интересното в случая беше, че шефа каза, че гаранцията на амортисьорите била 2 години, а на другото – 1 година (точно обратната версия на версията на приемчика).

На третия ден отидох в 16.15 със записан час за 16.30. Чаках до 17.15 и накрая направих проблем, за да вляза. Смяната стана за 20 минути. Помолих момчетата да хвърлят един поглед на предницата. Те ми казаха, че има съвсем лек проблем в ЛЕВИЯ кормилен накрайник (помните ли предишната версия на другата смяна майстори).

Това е, пък си помислете и поразпитайте преди да посетите D&N, това е моя съвет. Ако все пак отидете – гледайте ги в ръцете и не приемайте нищо на доверие.

Изображение




Потребителски аватар
Iavor
Мнения: 3233
Регистриран на: Пон 07 фев 2005 17:27
Автомобил: Škoda Octavia VRS
Двигател: CEGA 2008
Местоположение: София

Мнениеот Iavor » Вто 03 апр 2007 10:13


Те тва си е за "Залата " на Вили.


Потребителски аватар
Koko26
Мнения: 186
Регистриран на: Нед 15 яну 2006 18:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Koko26 » Вто 03 апр 2007 10:54


Същата марка тампони за, които говори колегата при мен се скапаха за 12 хил. км. Вече незнам какви части да купувам, а мнението ми за този сервиз по-добре да не го казвам. :cry:


jerrry
Мнения: 355
Регистриран на: Вто 11 окт 2005 18:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот jerrry » Вто 03 апр 2007 11:07


Има писано по въпроса колега.Трябваше да прочетеш преди да отидеш там.
http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=25130


Потребителски аватар
passat 1.8 adz
Мнения: 75
Регистриран на: Нед 23 апр 2006 8:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот passat 1.8 adz » Вто 03 апр 2007 16:51


О-о-ох, то може ли всичко да прочетеш :(


tandc
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 01 май 2007 11:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: D&N сервиз – ВНИМАВАЙТЕ МНОГО!

Мнениеот tandc » Пон 24 авг 2009 23:12


Моят коментар е за D&N Люлин. През месец Февруари отидох за чукане в дясно отпред и отзад на колата. При извършената диагностика пред мен установиха заминали опори и втулката на носача отпред. Отзад - тампони. Веднага ремонтирахме предницата за скромната сума от 264 лв. На вапроса ми читави ли са частите - отговориха, че не лемфордер , но ментета не продават на въпроса ми за гаранция измрънкаха нещо като 3 месеца.Следващият месец отидох и казах, че пак чука предница и да оправят и задния мост. След един час ми се обадиха и казаха, че трядвало на предницата да се сменят и биалетки. Казах им да ги сменят но да ги оставят да ги видя. Когато отидох някакъв нафукан майстор попита нагло аз ли искам да ги видя и след като му казах, че аз взе да ми обяснява как се износвали биалетки. Видях предишният диагностик и го попитах как така като сме гледали заедно биалетките бяха здрави, пък сега за един месец са заминали (единият имаше наистина лека елипсовидност- другиат никакво износване (това поне съм го учил 5 години)), на което той отговори сконфузено, че се случвало сумата от ремонта - 317 лв.. Както и да е минаха 5 месеца и пак чукане отзад. Разглобих си амортисьора сам (мислех, че е лагера му) и какво да видя пак повреден тампон на задния мост. Отидох днес в сервиза и се оказа, че частите били китайски !!! и нямало гаранция на ремонта и частите, но да съм вкарал колата и те да видят и да я оправат пак срещу заплащане. При това нахалство ги попитах като ме погледнат виждат ли дойна крава, а те взеха да ми се обясняват колко са велики и как аз сам съм си виновен да вземам евтини части. Така като чета редовете по горе не съм само аз виновен, а и повечето им клиенти. Затова колеги мога само да ви призова нека сме им по малко виновниците, за да видим като няма виновни колко време ще съществуват.


greenbul
Мнения: 45
Регистриран на: Нед 30 апр 2006 21:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: D&N сервиз – ВНИМАВАЙТЕ МНОГО!

Мнениеот greenbul » Вто 10 ное 2009 23:39


D&N Люлин. Преди година ми дадоха цена за смяна на лагер главина. Разглобиха ми колата. В 12:00 трябваше да е готова. Оказа се че нямали лагера, който изрично ги питах дали го имат наличен. Размотаваха ме до вечерта. Предложиха ми лагер на тройна цена и аз има казах, че съм избрал сервиза им при първоначалната цена и нямам намерение да плащам друга цена за друга част. Накрая се оказа че единствения начин да си взема колата е да платя за световно неизвестната марка. Лагерът, разбира се замина за 3-4000 км.
Отвратително нагло и грубо отношение. Нафукани пенкелер майстори. Стойте далеч!!!


Потребителски аватар
DimoNN
Мнения: 1055
Регистриран на: Вто 17 апр 2007 21:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: D&N сервиз – ВНИМАВАЙТЕ МНОГО!

Мнениеот DimoNN » Сря 11 ное 2009 18:29


чудех се дали да споделя и аз преживяването си с люлинския, но като чета темата, нещата ми се изясняват. Отидох заради едно почукване отпред на колата, което се появи след скок в шахта без решетка (от тези квадратните). Оказа се, че тампони някакви отпред са заминали (и аз ги видях- скъсани бяха- явно дупката е катализирала смяната, защото със сигурност не са се скъсали изведнъж). Препоръчаха ми да сменят и макферсоните. Поисках цени за частите и за смяната на всички части поотделно и ми дадоха "оферта" написана на ръка (след изрично поискване от моя страна) на листче с обща сума 228лв. Чаках да ми се обадят, като стане готова, но ми се изчака чакането и отидох сам- беше готова, но ми поискаха 268лв!- казах, че имат грешка, но уж нямало. След което им разделих цените, които ми дадоха няколко часа по-рано, и заявих, че ще заплатя колкото ми казаха. И незнайно как ми принтиха лист точно с цените, които говорехме преди ремонта. Не знам, но 40лв не са никак малко!!! Останах разочарован от самата идея- казват ти "ориентировъчни цени" и после махат глави. Та мисълта ми е- преди ремонт искайте точни цени - както за частите, така и за ремонта!

После установих, че при реглажа са ми изкривили волана, та ходих да го оправят. направиха реглажа наново, като аз си изправих волана, не ми взеха пари, но се питам- трябва ли да остана доволен?!? Трябва ли да ходя аз да си изправям волана и от н-тия път да стават нещата винаги с всичко?


alextop
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 27 яну 2008 16:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: D&N сервиз – ВНИМАВАЙТЕ МНОГО!

Мнениеот alextop » Пон 07 дек 2009 0:56


Същото е тук във Варна.
Случаят е с Пежо Боксер.
Смених предни нещо взе да блъска от ляво-оказа се мъртъв ход.
Случая подробно няма да описвам-оказа се че аналогът който слагат не е подходящ за Боксера а в следствие на тази смяна се разби и тампона с лагера.
Не съм стъпвал повече и съветвам да не си оставяте колите там без надзор!!
Успех на престрашилите се!!!


cucu
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 09 май 2007 12:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: D&N сервиз – ВНИМАВАЙТЕ МНОГО!

Мнениеот cucu » Вто 29 дек 2009 18:42


Здравейте колеги,случайно видях отзивите за D&N Подуене и ми се дощя да ви разкажа и мойта случка там.Реших да сменя хидравличните повдигачи на моята 20 г.колица Г-2,но по незнайни пътища се оказах в този сервиз/ за съжаление /.Какво да ви разправям,по време на смяната на тези повдигачи ми надраха / незнам как / разпределителният вал и доста време ми тече масло от семеринга,три пъти я връщах за рекламация и нищо не направиха тъпите майстори.Трябваше да търся нов сервиз и т.н.НЕ ХОДЕТЕ ТАМ СЪС ПО-СТАРИТЕ СИ КОЛИ!!!!Претупват ги набързо и нищо не правят.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 156 госта