Диагностика в София голф 4

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Диагностика в София голф 4

Мнениеот vandu » Съб 10 яну 2015 19:03


Здравейте, трябва ми някакъв сервиз в района на младост и студентски (без VIP сервиз),където да направя диагностика на голф 4 1,6.
На километража ми светна индикация service.




Потребителски аватар
kriso_g
Мнения: 1636
Регистриран на: Вто 09 юни 2009 13:03
Автомобил: MK4 1.8T
Двигател: AUM
Местоположение: Рудозем

Re: Диагностика в София голф 4

Мнениеот kriso_g » Съб 10 яну 2015 19:19


потърси в търсачката и ще намериш как да си го нулираш без да ти трябва диагностика :th_up


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Диагностика в София голф 4

Мнениеот vandu » Съб 10 яну 2015 19:26


Аз ще го нулирам но ми се ще да направя една диагностика защото не съм правил нищо, а индикацията просто светна.

ПС: може ли да се направи по някакъв начин самодиагностика без апаратура.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Диагностика в София голф 4

Мнениеот zfa159 » Съб 10 яну 2015 20:22


Сервизната индикация се програмира да светва след определени дни и километри от последното и рестартиране. Това, че е светнала просто така, не значи, че на колата и има нещо и че трябва да я караш на диагностика, а че според сервизните интервали и е дошло време за инспекция или за смяна на маслото, защото най-вероятно при последната смяна не са нулирани интервалите и не са настроени коректно. Точно затова колегата над мен правилно ти каза - прочети как и си го нулирай, за да не те дразни, че свети.
По въпроса - самодиагностика няма как да направиш, освен на климатроника, за четене на грешки по двигателя и другите контролери, ти трябва кабел и софтуер. Иначе не пречи да направиш профилактичен преглед на колата така или иначе, ако нещо те съмнява, но светването на индикацията не е повод за пристеснение.
:beer



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 160 госта