Машина за дим

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Badjanak
Мнения: 9
Регистриран на: Вто 07 апр 2009 17:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Машина за дим

Мнениеот Badjanak » Нед 15 фев 2015 23:45


Здравейте, колеги!
Позволявам си да отворя нова тема, тъй като ползвах търсачката, но резултатът беше само един, при това по-скоро също в търсене на инфо, отколкото нещо съществено...
Та "да хващам бика за рогата"... Бих бил много благодарен, ако някой може да помогне с информация за "машина за дим" в района на град Пловдив. Накратко, имам проблем с влага в купето и моят монтьор ме посъветва да се възползвам от това "нововъведение" по нашите географски ширини, за да диагностицираме проблема. Четох темите във форума, относно вероятните причини за проблема, но вместо да гадаем, да хвърляме пари и усилия напразно за да налучкваме, най-добре ще е да се действа интелигентно.
Благодаря предварително!




Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Машина за дим

Мнениеот 110afn » Нед 15 фев 2015 23:52


Колега, как ще откриеш източника на влага с дим?
Поясни малко за какво става дума


Потребителски аватар
jrc2
Мнения: 161
Регистриран на: Нед 25 ное 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Машина за дим

Мнениеот jrc2 » Пон 16 фев 2015 3:17


Колега, източника на влага е вода! А водата влиза все от някъде...димът ще покаже от къде влиза водата, като той самия излезе от там :c020


Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Машина за дим

Мнениеот filipov » Пон 16 фев 2015 8:11


1. 100% съм убеден, че водата която влиза се просмуква от някъде и се абсорбира от някоя материя в купето. Много ми е интересно и на мен как димът ще премине през абсорбиращата материя и ще излезе, а дори и да успее, отворът в купето трябва да е големичък за да може да видите от къде излиза димът.
2. Тази машина работи с 220V. Като я сложите в купето как ще я захраните с напрежение, нали кабела трябва да го промушите от някъде, т.е. предпоставка димът да излиза.
3. След този обречен експеримент, не ми се мисли каква миризма и колко дълго време ще я има в колата.


Потребителски аватар
Stoyanov_Vw
Мнения: 528
Регистриран на: Вто 06 дек 2011 1:31
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: 1.9 TDI AHF
Местоположение: Bourgas

Re: Машина за дим

Мнениеот Stoyanov_Vw » Пон 16 фев 2015 10:11


По-скоро колата се слага в изолирано помешение, затваря се от всякъде и се пуска дима. Вътре в колата седи човек, който "дебне" от къде ще се промуши дима. Поне аз така си го обяснявам :mhihi


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Машина за дим

Мнениеот IRRITATING » Пон 16 фев 2015 10:14


Ако кажеш за каква кола става дума предполагам ще има хора които да ти кажат от къде влиза водата :th_up


Потребителски аватар
jrc2
Мнения: 161
Регистриран на: Нед 25 ное 2007 20:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Машина за дим

Мнениеот jrc2 » Пон 16 фев 2015 20:30


Има клипчета в тубата, димът не е точно дим както си то представяте, а е от този тип на тлееща цигара в пепелник например, ако ме разбирате, бавно и "мазно" излиза.Не е като от комина...В дискотеката като пуснат дим от машината...на какво и колко време мирише..? Няма проблем с такъв "експеримент".Тествано.Работи.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта