Автогаз сервиз в Княжево - МНЕНИЕ +

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Автогаз сервиз в Княжево - МНЕНИЕ +

Мнениеот Miki » Вто 17 май 2005 9:52


...автогаз сервиз Княжево. Намира се на шосето за Перник, малко след двата светофара при последната спирка (колелото) на трамвай № 5 вляво. Гледате за боядисани в синьо врати. Телефона е 0888 749 795. В него са двама много, ама много свестни пичове - Павката и Лъчо. Сега ще поясня защо:
След много четене по форуми и къде ли не още из нета, след много питане на познати и приятели, и след ходене тук и там по различни сервизи (брат ми ме взе на мезе, че дисертация съм можел да напиша вече по въпроса :) ) реших да се доверя на тях за газифицирането на Пасата ми (1.8 Mi ABS двигател). Уговорихме се и в Събота в 9 часа кацнах в Княжево.
Е просто нямам думи - момчетата бачкат толкова прецизно, че имах чувство, че ще монтират газова на собствената си кола, а не на моята. bowdown Всичко се прави бавно и с мерак, просто трябва да се види, за да се разбере точно. Там където се режат кабели после се минава с поялник, а не набързо увиване и прас тиксото отгоре да се замаже работата. Изпарителя го монтираха точно на мястото, където е по препоръката на производителя. Плочката за моноинжекцията е тънка и добре изработена. Релетата са качествени. Ключа - също, освен това те питат къде искаш да бъде монтиран. Изобщо през цялото време може да се навърташ покрай тях и да питаш това-онова и не те гледат накриво, като че ли си им изял десерта, ами напротив - държат се много културно. На мен даже специално си прекъсваха работата за да ми обяснят и покажат нагледно, ако се налагаше кое как и защо се прави. :wink:
А как само ми монтираха бутилката - направо ми паднаха очите. Освен че си изпипаха работата и стана направо като фабрично, за захващането на шините към купето ползваха нещо като поп-нитове с вътрешна резба и болтове, а не както на другите места дупка с дрелката и самонарязваща рапидка.
Преди да сложа газовата имах притеснения, да не се получи така, че работата да се оплеска и да не ще да работи като хората, обаче сега не мога да усетя кога превключва на газ, даже и това да става на баир не се усеща никакво придърпване. Колата драпа като змей, аз лично не намирам разлика във вървежа от преди на бензин. За разхода още не мога да споделя впечатления, като мина няколкостотин километра да улегнат мембраните и отида да ми я регулират отново ще кажа.




Потребителски аватар
teneketo
Мнения: 442
Регистриран на: Вто 13 юли 2004 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот teneketo » Чет 02 юни 2005 11:49


Я да попитам и колко парички излезе това удоволствие , че вече на бензин ми излиза дебело а сервиза ми е на много удобно място
Искам да сложа газова с бутилка на мястотот на резервната гума - а колата е с карбуратор


Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Miki » Чет 02 юни 2005 12:07


430 лева ми взеха. В тях влизат и парите за узаконяване на бутилката.
Сипах газ за 5 лева след като я монтираха - за пробата. После за още 30. Общо 47 литра и с тях минах точно 470 километра, от които 100 извънградско. Изхарчила е и малко бензинец, понеже е с автоматичен ключ, но пък от друга страна се събра и доста работа на празен ход, понеже много я бъзиках тия дни. Не съм я юркал - не съм от типа шофьори газ-спирачка, понеже после излиза солено, а кинтите не ми текат из крачолите. Ако я бях ръчкал сигурно щеше да качи поне литър-два. Доволен съм - очаквах по-голям разход. Като намеря време ще прескоча да ми я регулират наново, понеже мембраните улягали и си трябвало реглаж.


Потребителски аватар
warrior
Мнения: 471
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот warrior » Чет 02 юни 2005 12:47


http://vw.noxis.net/forum/viewtopic.php?t=1297
или става въпрос за други? :roll:

Последна промяна от warrior на Вто 09 авг 2005 9:33, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Miki » Чет 02 юни 2005 13:11


Четох колега. Отбих се и при тях, преди да отида малко по-нагоре, но предпочетох другите - те са след последното колело на трамвая - това на 5-цата.


Потребителски аватар
slan4eva
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 08 юни 2005 13:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костинброд
Контакти:

Мнениеот slan4eva » Сря 08 юни 2005 15:04


Имаме съштата дилема:)
Обадих се по телефона ,записването за монтажа става след като направиш капаро , писнало им е на момчетата от хора който се записват а не отиват:(
Надявам се близкити дни да сроделя дали сме направили правилният избор


Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Miki » Сря 08 юни 2005 16:33


Добре дошла във форума. Моноинжекция ли ти е колата? Момчетата са много точни, няма да съжаляваш. Само не си слагай Ловато, че те предимно това поставят. Искай Ланди Ренцо-то - за 20 лева повече получаваш много по-добра газова уредба. И пиши после как е.


Потребителски аватар
Mustang GT-R
Мнения: 462
Регистриран на: Пон 04 апр 2005 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Mustang GT-R » Сря 08 юни 2005 19:54


Miki, каква марка газова ти сложиха?
А, ламбда емулатор сложиха ли ти?
На бензин работата на мотора промени ли се?


Потребителски аватар
Miki
Мнения: 1031
Регистриран на: Сря 19 яну 2005 16:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Miki » Чет 09 юни 2005 8:10


Газовата е Landirenzo.
Не, без емулатор съм.
Не, бачка си еднакво и на бенц и на газ :wink:

Последна промяна от Miki на Чет 09 юни 2005 13:34, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
slan4eva
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 08 юни 2005 13:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костинброд
Контакти:

Мнениеот slan4eva » Чет 09 юни 2005 11:47


Да моноинжектция е и утре в 9 .00 часа ще монтират газовата уредба като твоята:)
После ще я пробваме на изванградско . Дали 40 или 60 литра е вапроса сега?


Потребителски аватар
teneketo
Мнения: 442
Регистриран на: Вто 13 юли 2004 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот teneketo » Пон 13 юни 2005 13:24


Е вече и аз сложих газ при тях .
Незнам за друго от газови уредби не разбирам обаче тия хора требе да имат железни нерви - побърках ги . Та от къде да пробият та как , та да не ръждясва и т.н. е незнам просто как ме изтраяха . И после как да не съм доволен . :D


Потребителски аватар
Scirocco GT II
Мнения: 103
Регистриран на: Пет 10 юни 2005 12:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Scirocco GT II » Пет 17 юни 2005 13:31


Един глас и от мен за сервиза в Княжево!Павката и Лъчо си заслужават напълно добрите думи казани от Miki.Момчетата бачкат невероятно мераклийски, качественно и компетентно.Препоръчвам ги на всички които имат нужда от АГУ-монтаж,настройка и т.н. bowdown


Потребителски аватар
slan4eva
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 08 юни 2005 13:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костинброд
Контакти:

Мнениеот slan4eva » Пет 17 юни 2005 15:38


E най накрая имаме газова уредба и вече я тестваме . Момчетата в този сервиз наистина са железни:)
Благодарение на форума тук предполагам че избрахме най добрата газова уредба и подходяштото място за монтирането и.
След теста ще напиша къкъв разход имаме
Благодаря на всички:)


Потребителски аватар
slan4eva
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 08 юни 2005 13:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Костинброд
Контакти:

Мнениеот slan4eva » Вто 28 юни 2005 14:10


Tака минах теста и разхода който даде е 9 на 100 е очакван по нисък то и бензина беше толко , но се надявам след време да почустваме промяната в спестени пари :)


Потребителски аватар
Lawyer
Мнения: 1769
Регистриран на: Пет 15 апр 2005 15:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Lawyer » Вто 28 юни 2005 20:03


ИЗКЛЮЧИТЕЛНО скоро ще почувствате промяната!!! :D



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта