Премеждия в Хоби сервиз в София

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Премеждия в Хоби сервиз в София

Мнениеот lyubobg » Пет 12 окт 2007 14:51


Темата е заключена тук - http://forum.vwclub.bg/viewtopic.ph ... 0%E2%E8%E7
а темата вътре в нея, която е дубликат http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=35265
е не съществува, отделно в търсачката не излиза, така че отварям нова.

Днес отидох да си сменя 1 щанга от скоростния механизъм, на която е закачена 1 полу-силиконова топка. Тва чудо ми правеше голям луфт напред назад. Изчетох във форума каквото успях и хайде да се правим на майстори :D

Отидох без уговорка и беше свободно (все пак сме и работен ден), няма много фенове, които да си правят колите. Хората там са учтиви и услужливи, инструменти крикове и т.н са ОК, не са някакви китайски и еВтини.

Смених топката доста бързо за по малко от половин час и се ентусиазирах да си сменя и една друга втулка, която беше станала на дъвка .. оранжева, вижда се като се свали маншона на скоростния лост.

Обаче се разглобих докато извадя всичкото това - откача се централната конзола на лоста - 2 болта отдолу и 1 3 гайки отгоре, преди това обаче се свалят защитните алуминиеви листове на генерацията към купето и се разкача връзката на генерацията точно под скоростния лост. Всичко го правих бавно и внимателно да не си прецакам нещо...
После самия зор беше с набиването на тая оранжева втулка без да се скъса нещо..
Последния зор беше да центровам скоростния лост така че да влизат всички скорости - накрая след голямо мислене реших да включа на 5-та, завъртях оста която е отдолу максимално така че да опре лоста в пластмасата и сглобих. Всичко ток .

Равносметката - 3часа яко цапане и 30лв наем на сервиза.
Бяха ми поискали 40лв и да чакам 1 седмица да ми я оправят различните сервизи.
Ако бях по професионалист, щях да оправя нещата за 2ч т.е. 20лв

Или казано иначе - струва ли си човек да пести 10лв на час труд от цялата работа и той да е майстора ?

Аз лично мисля че зависи от ситуацията и ентусиазма - бях много надъхан да си го оправя това сам :wink:

За някой ремонти обаче бих се замислил доста преди да се цапам.

Това е - надявам се да съм полезен на някой с изложеното инфо.




Потребителски аватар
L&R
Мнения: 9371
Регистриран на: Чет 09 юни 2005 15:19
Автомобил: CCC
Двигател:
Местоположение: coffeeforums.bg
Контакти:

Мнениеот L&R » Пет 12 окт 2007 14:55


Само да кажа че топката(от която се получава луфта) на лоста Васил1 ми я смени за 12 мин. и то защото бях с кора под мотора.
Всеки за каквото е учил :idea:

Последна промяна от L&R на Пет 12 окт 2007 14:56, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
chefito
Мнения: 9527
Регистриран на: Сря 02 фев 2005 12:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chefito » Пет 12 окт 2007 14:58


ХОБИ е ключова дума. Аз си ремонтирам сам колата, защото това ми е единственото забавление в забързаното ежедневие...често излиза по-скъпо от колкото да ида на майстор но съм свалил толкова нерви и напрежение, които с пари не моеш ги купи!


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Премеждия в Хоби сервиз в София

Мнениеот °niksi° » Пет 12 окт 2007 23:13


lyubobg написа:Равносметката - 3часа яко цапане и 30лв наем на сервиза.

За половин час и около 15 лв бих ти ги сменил тези неща.

Това за хобито е вярно, но да можеш да си го правиш в къщи. :lol: :lol:



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта