Турбо сервиза в ТУ-Варна

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
DOCDOBREV
Мнения: 359
Регистриран на: Съб 17 фев 2007 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Турбо сервиза в ТУ-Варна

Мнениеот DOCDOBREV » Съб 03 ное 2007 21:28


Колеги,моля ако някой от Варна е ползвал услугите на турбинджиите от сервиза в Техническия университет да даде мнение!Налага ми се да ми чистят променливата геометрия на турбината и ми искат 200 лева.Много ли е това,има ли някъде другаде да се занимават с турбини във Варна,как работят там хората,доволни/недоволни ли сте от работата им?




Потребителски аватар
Glove
Мнения: 2042
Регистриран на: Сря 03 май 2006 23:35
Автомобил: VW Golf MK2 GTI
Двигател: AUM
Местоположение: Варна

Re: Турбо сервиза в ТУ-Варна

Мнениеот Glove » Съб 03 ное 2007 23:01


DOCDOBREV написа:Колеги,моля ако някой от Варна е ползвал услугите на турбинджиите от сервиза в Техническия университет да даде мнение!Налага ми се да ми чистят променливата геометрия на турбината и ми искат 200 лева.Много ли е това,има ли някъде другаде да се занимават с турбини във Варна,как работят там хората,доволни/недоволни ли сте от работата им?


Това са хората които могат и знаят какво правят, така че това което са ти казали е вярно. Доста хора познаам които са минали от там и са доволни. Имал съм удоволствието да им разгледам лабораторията, знаят какво и как да го направят. Не мисли много, във Варна са малко турбинистите.


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Мнениеот niks76 » Съб 03 ное 2007 23:14


турбината се 4исти то4но за 20минути :lol: зора е самото сваляне от мотора,ако можеш да си я свалиш и после монтираш -пиши ми да ти дам малко снимков материал :wink:
п.с. при клапана на турбото нямаш работа оба4е


Потребителски аватар
4o4o_2345
Мнения: 82
Регистриран на: Вто 18 окт 2005 9:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот 4o4o_2345 » Нед 04 ное 2007 14:41


За да не се налага да се чисти геометрията отвереме навреме примерно веднъж седмично изкарвай колата на магистралата и гааааз :lol: . Пробвай и ще и усетиш разликата това е съвсем сериозно. Геометрията се зацапва от предимно градско каране.Нищо не ти пречи да пробваш.


Потребителски аватар
Insect
Мнения: 1602
Регистриран на: Съб 11 ное 2006 23:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Insect » Нед 04 ное 2007 16:34


Колко ли ще искат за инсталиране на турбо в моя кошник? golf IV 2,3 v5 ?
Moля някой ако има информация да сподели...


Потребителски аватар
lowrider
Мнения: 2300
Регистриран на: Пет 13 авг 2004 11:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен/София/Berlin
Контакти:

Мнениеот lowrider » Нед 04 ное 2007 19:14


оф незнам какво могат и правят ама взеха 600лв за рециклаж на една в крайна сметка здрава турбина,така че...


Потребителски аватар
DOCDOBREV
Мнения: 359
Регистриран на: Съб 17 фев 2007 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот DOCDOBREV » Нед 04 ное 2007 19:56


4o4o_2345 написа:За да не се налага да се чисти геометрията отвереме навреме примерно веднъж седмично изкарвай колата на магистралата и гааааз :lol: . Пробвай и ще и усетиш разликата това е съвсем сериозно. Геометрията се зацапва от предимно градско каране.Нищо не ти пречи да пробваш.

Май има такова нещо колега.Днес пътувах до Добрич и понатиснах колата и се оправи.Преди стигаше до 120 км/час и направо забиваше.А днес си вдигна нормално 160 и искаше още както и преди.Май трябва да я продухвам по-често. :D


Потребителски аватар
faint
Мнения: 704
Регистриран на: Вто 23 май 2006 23:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот faint » Пон 05 ное 2007 1:33


преди седмица си рециклирах турбото там- за сега доста доволен!


aacaac
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 14 окт 2007 15:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот aacaac » Чет 27 дек 2007 14:37


niks76 написа:турбината се 4исти то4но за 20минути :lol: зора е самото сваляне от мотора,ако можеш да си я свалиш и после монтираш -пиши ми да ти дам малко снимков материал :wink:
п.с. при клапана на турбото нямаш работа оба4е

Здравей , можеш ли да дадеш линк или снимки ,как става процедурата ?
Благодаря предварително :)


Потребителски аватар
pacoy
Мнения: 45
Регистриран на: Вто 01 яну 2008 19:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Мнениеот pacoy » Сря 02 яну 2008 17:57


Здрасти ;) на моята кошничка Голф 3 1.6 моно инжекция дали става да се монтира турбо ? Сори за въпроса ако е тъп но...искам да знам ;)


Потребителски аватар
joro09
Мнения: 241
Регистриран на: Нед 06 яну 2008 15:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот joro09 » Пон 07 яну 2008 23:26


:!:

Последна промяна от joro09 на Сря 27 яну 2010 23:52, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
neron_valka
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 8:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот neron_valka » Сря 09 яну 2008 8:26


абе колеги турбината не ми работи и маисторите искат да я рециклирам може ли да се оправи по друг начин. ако някои е имал този проблем нека да ми пише


Потребителски аватар
Morskia
Мнения: 87
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 19:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Morskia » Сря 09 яну 2008 9:52


Значи изчистили са ми турбината и са намерили дупка(колкото нокът - казаха ми че е ударена някъде на бордюр или нещо стърчащо) на интерколера която за запоили и всичко е ОК!Колата сега върви като изтребител има огромна разлика!Имах и за смяна някакъв вакум регулатор за подгряване на горивото - който го платих но ще го сменят следващата седмица - казаха ми че не е фатално и без него - действал само като е студено.За почистването на турбината и запояването на интеркулера ми взеха 300лв. за клапана отделно 70лв.
Обясниха ми че турбината ми си е наред и по двигателя също, а за това масло да не бера грижа това си е нормално за стара колица Готини момчета са явно много си разбират от работата - да знаете първо се обадете да си запазите час защото там е доста претрупано.
МЕИ Турбо сервиз Варна - 0889445208



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 131 госта