Сервизи Аутолукс - избягвайте ги!

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
alien1
Мнения: 339
Регистриран на: Сря 31 авг 2005 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Сервизи Аутолукс - избягвайте ги!

Мнениеот alien1 » Пет 09 ное 2007 10:00


Макар, че вече съм отстъпник от марката :042: като бивш собственик на Пасат искам да споделя възмущението и опита си от един сервиз, който преди повече от година бях похвалил в този форум и дори изпратих няколко колеги там. Копирам темата си от форума на Ситроен.
Искам да споделя, че за пореден път се издъниха за нещо толкова елементарно като смяна на акумулатор.Сервиза им в Сухата река направо го заобикаляйте отдалеч. Не струва. Имат двама дето малко разбират от по старите коли, като в това число изключвам марката Ситроен /особено хидравличните/ и то ако отидеш и им кажеш смени ми това и те да ти го сменят. Ако имате проблем, който не е очеваден шанса да ви го решат е почти нулев. А авточастите, които слагат ги купуват от 2-3 магазинчета наблиза и ги продават с огромна надценка.
С предната ми кола VW Passat 1991г им бях редовен клиент понеже са ми близо и съм налял страшно много пари в сервиза им. В началото бяха евтини и работиха долу горе качествено. В един момент надуха цените на услугите и авточастите и влошиха качеството. Имах проблем с Пасата , който не ми разрешиха, а ми смениха какво ли не, но това е друга тема.
Миналата седмица една сутрин запалих доста трудно и касетофона си беше изгубил настройките. Свещите ми са нови, всичко до преди това си беше ок. Досетих се, че най вероятно акумулатора е заминал. Купих колата с него и предположих, че му е дошло времето. Отидох в сервиза им, замериха ми стария при запалена кола, казаха че алтернатора зарежда и че щом паля трудно са или втулки на стартера или акумулатор. Казах им, че е по логично да е акумулатора понеже касетофона няма как да си изгуби настройките освен ако не е останал без ток. Те ми отговориха: "еми значи е акумулатора". Отидох в магазинчето им, и питах какви акумулатори има налични с десен плюс и там ми отговориха че имат само един в момента Монбат, 75А обслужваем - 165лв. Сториха ми се много парите за такъв акумулатор, но понеже бързах реших да го купя и да приключвам дилемата. Докато си платя ми го бяха монтирали. Без да го замерят техника им си измисли някакви данни и ги продиктува на момичето, които вписаха в гаранционната карта. Понеже колата беше загряла вече си запали ОК и си заминах. Следващите няколко дни проблема се повтаряше и реших че не е явно от акумулатора. Закарах я в сервиза, в които ми бяха монтирали алармата и касетофона, да я замерят за евентуални течове на ток. Излезе че новият акумулатор е сдал багажа и го сложиха да го зареждат. С друг акумулатор разликата беше очевидна. Палеше от раз. Дори след зареждане на "новият" ми акумулатор цял ден ефекта беше нулев. Посъветваха ме да отида да го върна щом е гаранционен.
Отидох в Аутолукс с гаранцията и касовата бележка, обясних им ситуацията, а шефът им супер нелюбезно ме отпрати да ходя в оторизираните сервизи , които били в гаранцията. Даже не ме изслуша и ми излезе с номера, че те само ги продавали и след като са го монтирали вече не е тяхна грижа. При условие че ме познават и съм им бил редовен клиент, отношението беше под всякаква критика.
Отидох в най близкия сервиз на ул.Гео Милев, упоменат в гаранцията. Едно гаражче облепено навсякъде в реклами на МОНБАТ. Човека излезе супер любезен и разбран и ми влезе в положението. Каза, че се занимава само със сервиза на акумулатори закупени от него и мислеше да ме прати към склада им да ми го сменят евентуално там, но след като го провери и видя, че е дефектен, беше много учуден на нереалните данни записани в гаранцията и нереалната цена, на която съм го купил / при него същия е 140лв/. Побесня и ми го смени с чисто нов. Каза, че той ще се разправа със сервиза от който съм го купил и склада на МОНБАТ. Сега вече е съвсем друго с НОВ акумулатор.
Та избягвайте сервизи Аутолукс за каквито и да е ремонти и авточасти. Ще получите некоректно отношение, независимо какво купувате и колко често си поправяте колата там, ще ви монтират кофти части и джобът ви ще утънее повече от нормалното. За пример за смяна на предни накладки ми искаха 30лв, а в Автомотор /официалният сервиз на Ситроен/ ми взеха 24,96 лв с ДДС.
А магазинчето за акумулатори МОНБАТ на ул. Гео Милев 57 го препоръчвам ако сте се спряли на тази марка.
Просто на някой сервизи като им потръгне малко работата и се самозабравят и забравят , че успеха си го дължат на клиентите.




andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Пет 09 ное 2007 16:36


Ама то...всичките сервизи купуват с отстъпки и после надуват цените,вий какво си мислите?


Потребителски аватар
alien1
Мнения: 339
Регистриран на: Сря 31 авг 2005 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот alien1 » Пет 09 ное 2007 17:10


Само дето има надценка и надценка. И отношение като липсва...


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Пет 09 ное 2007 18:18


alien1 написа:Само дето има надценка и надценка. И отношение като липсва...

Когато и вниманието към клиента го няма е вече лошо.
Започвам да разбирам отношението на някои сервизи и майстори,които взимат повече за работа,но гарантират за това,което са свършили и евентуалната рекламация.
Лошото е,когато взимат пари,а после бягат от отговорност.


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Пет 09 ное 2007 18:38


Това че някой е свършил нещо добре не значи че трябва да взема двойно пари ... :roll:


BPFC 1912
Мнения: 10
Регистриран на: Вто 12 авг 2008 21:24
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервизи Аутолукс - избягвайте ги!

Мнениеот BPFC 1912 » Вто 19 мар 2013 10:43


Подкрепям колегата от първия пост! Тези са страшни мангали!
Отивам за преглед на преден мост, гледа я единия майстор и ми вика около 130лв щи излезе за смяна на не знам си кви тампони и носачи... Казвам им че ще ида след седмица, понеже нямах пари в мен. Отивам след седмица, гледа я друг майстор.. той вече видя и други неща и ремонта отиде на 210 лв... Взимам си колата на другия ден, волана на криво. Връщам се, казвам им, ами нищо не можем да направим, на компа показва че всичко е ок.
Отивам при кварталния майстор, отвори ми волана през еърбега, и го изправи.
Тотални мишоци са, повече няма да стъпя там!!!



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 176 госта