Колеги от Пловдив помагайте със съвет. Спешно.

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
balky
Мнения: 90
Регистриран на: Съб 29 юли 2006 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Колеги от Пловдив помагайте със съвет. Спешно.

Мнениеот balky » Пон 17 дек 2007 19:29


Къде в Пловдив, можете да ми препоръчате майстор, които КАЧЕСТВЕНО да ми престърже Дебелината на централния отвор на 4бр. джанти. Трябва да се отнеме около 1 милиметър, така че джантата да си влиза спокойно а не както сега с постепенно кръстосано затягане на болтовете. Ако някой колега е ползвал такава услуга и е ДОВОЛЕН да каже. В четвъртък рано сутрин ще пътувам на много дълъг път и НЕ искам да рискувам. А със щкурка не ми се занимава, наистина се касае за около 1 милиметър. Благодаря колеги!! :beer :beer




mladeja
Мнения: 395
Регистриран на: Пет 11 авг 2006 21:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот mladeja » Пон 17 дек 2007 20:14


Фирма Нона.Не е специализирана по пристъргване на джанти просто е такава която се занимава със стругарски услуги а твоето си е стругарска услуга.Адрес не зная с точност но като тръгнеш от първото колело на панаира посока Рогош след кръстовището с моста на р.Марица в дясно почити веднага.Но можеш и да попиташ.Стъргали са ми глава там на жигулата - доволен.Добре е по раничко да отидеш че имат май доста поръчки за разни детайли.Ами успех.
А пуснах в търсачката и виж какво излезна
http://magazinche.business.bg/cgi-bin/p ... &page=firm


Потребителски аватар
balky
Мнения: 90
Регистриран на: Съб 29 юли 2006 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот balky » Пон 17 дек 2007 21:30


Благодаря колега. Просто ми се струва че ако им занеса джантите със все гумите на тях ще се скъсат от смях. А исках стругар, който е правил такава услуга на някой колега. И НЯМА ДА ЕКСПЕРИМЕНТИРА(ДА СЕ УЧИ) ВЪРХУ джантите ми, нищо че са железарки.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Мнениеот emo-gar » Пон 17 дек 2007 21:40


Балки, заедно с гумите много трудно ще стане, просто са рядкост такива грамадански стругове.Ако случайно имаш стара главина , взимаш я със себе си , заедно с болтовете и при първия стругар с по-едър струг.Колкото ида е гърбав ще ти свърши работа.Другия начин е бормашина и няколко шлифовални камъка (2-5лв. струват)


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Danny boy » Пон 17 дек 2007 22:03


имаш в предвид да отвориш с 1мм диаметъра на централния отвор ли??
ами не съм чувал досега стругар да я прави тази работа,просто захващането е много шибано и едва ли на някой ще му се занимава да го направи.Това за каква джанта става въпрос алуминиева или желязна.По скоро трябва да се закрепи на универсална фреза и с разстъргваща щанга да се центрова по отвора с часовник и да се отвори.
колко е сега диаметъра на джантата??


Потребителски аватар
balky
Мнения: 90
Регистриран на: Съб 29 юли 2006 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот balky » Пон 17 дек 2007 22:17


Danny boy написа:имаш в предвид да отвориш с 1мм диаметъра на централния отвор ли??
ами не съм чувал досега стругар да я прави тази работа,просто захващането е много шибано и едва ли на някой ще му се занимава да го направи.Това за каква джанта става въпрос алуминиева или желязна.По скоро трябва да се закрепи на универсална фреза и с разстъргваща щанга да се центрова по отвора с часовник и да се отвори.
колко е сега диаметъра на джантата??




Точно така колега. Днес гумаджията ми каза че трябва да ида на стругар за да пристърже малко отвътре самия централен отвор(демек Диаметъра малко, ама съвсем малко да се Увеличи) и ми каза че със шкурка ще стане, ама понеже Ракията на него и на помощника му ми се стори много- НЕ му вярвам. Джантите са Железарки. Не знам размера на централния на тези джанти, когато ги купих ми казаха че ставали за Голф 3 ама.......... Току що намерих ето това от нета:Щлайф колянов вал,клапани,глави.Ремонт спирачни целиндри и кранове.Престъргване и хонинговане на цил,втулки и блокове.Авто-електро услуги.Стругарски и фрезови услуги. Фирмата е на пещерско шосе някъде си и утре ще им се обадя да ги питам. Пък ако стане и сум ДОВОЛЕН ще пиша.


Потребителски аватар
balky
Мнения: 90
Регистриран на: Съб 29 юли 2006 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот balky » Пон 17 дек 2007 22:27


emo-gar написа:Балки, заедно с гумите много трудно ще стане, просто са рядкост такива грамадански стругове.Ако случайно имаш стара главина , взимаш я със себе си , заедно с болтовете и при първия стругар с по-едър струг.Колкото ида е гърбав ще ти свърши работа.Другия начин е бормашина и няколко шлифовални камъка (2-5лв. струват)




Благодаря колега !! И това е идея ако ми кажат някаква "Цифра" и реша да си свърша сам работата. Днес когато ги слагаха видях че се касае наистина за нещо козметично но все пак съм от хората, които предпочитат да не взимат Хляба, на онези, които професионално могат да го свършат.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Danny boy » Пон 17 дек 2007 22:27


виж аз преди време си бях купил такива две джанти,които бяха по-тесни от централния ми отвор,на работа обаче имам една машинка на която се слагат такива шкуркички и отворих диаметъра малко станаха супер,по спомен джантите бяха от опел и централния им отвор е с 0,5мм по-тесен от на нашите кочини.Опитай ако ти откажат пиши едно :arrow: ще се видиме и ще измислим нещо,ако мога ще ти помогна


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот kris11 » Пон 17 дек 2007 22:38


С добре заточен шабър . /част от триъгълна пила заточена на ситен камък и диамантен диск/.
С 5-6 обикаляния по окръжността си готов.


Потребителски аватар
balky
Мнения: 90
Регистриран на: Съб 29 юли 2006 16:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот balky » Пон 17 дек 2007 23:06


Благодаря колеги за оригиналните идеи!!! Сега трябва да се спра на една от тях и утре да действам. Пък после ще пиша. Това с ходенето по разни фирмички май, май отпада и без това утре ще сменям термостат, масло, антифриз и тук там още нещо а и времето е от значение. Благодаря на всички!!! :dance:



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 150 госта