Коледна приказка за САКАР "планина" и Европа

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Коледна приказка за САКАР "планина" и Европа

Мнениеот filipov » Чет 17 сеп 2009 8:17


Тръгвам една сутрин за работа и отварям задния прозорец на колата от копчето на ш.врата. Отварям, но като реших да го затворя... нещо заяде. Няколко пъти с копчето нагоре-надолу и се затвори. От там в най-близкия сервиз, а той е Сакар. Обяснявам им ситуацията, взеха ми по нагледния ред документите и ключа, и ми казаха да изчакам. След 30 мин. идва човек и ми казва, че е оправена колата. Щракам копчето за да тествам - работи! Проблема е бил в някаква пластмасова планка на повдигача която доста често се е измествала. Сега е залепили за да не прави повече проблеми.
Доволен съм от бързата реакция и оправянето на дефекта.
Вярно, това е супер елементарно и за това отидох там, не бих отишъл за по-сериозен ремонт на този етап. Искрено пожелавам на сервиза да си стимулират хората по-добре за да си вършат работата по-качествено.




nikivel
Мнения: 63
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 7:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Коледна приказка за САКАР "планина" и Европа

Мнениеот nikivel » Сря 07 апр 2010 14:49


Публикувам и тук мнението си, вече пуснато в друга тема за САКАР:

Да споделя и аз малко горчив опит.
Та отивам аз на 31.03.2010г. за сервизно обслужване в Сакар - смяна на масла, филтри и т.н. (Колата е била лизингова и от 500 км. насам е моя собственост.) Предварително се бях информирал за цените в Порше-Изток и бяха ми казали около 280 лева.
В Сакар ми приемат поръчката, един приемчик с хитра усмивка ми казва: 521 лева .
Аз го питам: Да не би да се шегувате?
Той: Ми не, не се шегувам.
А между него и мен стои нагло една шарена рекламна табела, че сменят масла на примоция.
Аз репликирам: Тук на таз табела друго пише.
Той: Ей, вярно бе, с тези промоции само стават грешки.
Аз: Посрещам мълчаливо гореща вълна гняв.
Той: Ааа...Станала е грешка. Компютъра два пъти калкулирал смяна на масло. Цената е 273 лева.
След това, колата изчезва и дали за тез 273 лева ти сменят маслото и филтрите, само някой екстрасенс може да потвърди. В колата оставят една туба с литър остатък масло, което е все пак малко успокоително.
След това чакам още половин час, за да се появи Н.В. приемчика с хитра усмивка, да ти вземе парите и да ти върне ключа от колата. Смяната стана за 15-тина минути. Много са пъргави. Но си платил за труд на час, ще си изчакаш чинно платеното време.
Накрая - едно извинение с половин уста за грешката .
Понякога много ми личи, че ме гази гореща вълна гняв . Сигурно за това беше и извинението. Което не изми следите от съмнения за качеството на работата. И в никакъв случай не ме разколеба да взема решението - никога вече в СакарАуто.
А отидох там защото:
1. По-близо ми е;
2. Чаках повече от 1 ч. от Порше-Изток да ми обърнат внимание на шестото позвъняване за час за прием. Обадиха ми се, след като бях запазил вече час в Сакар.
И накрая - в Сакар нито дума за рекламирания безплатен преглед на състоянието на автомобила по чек-лист.
Извод - никога вече в Сакар.
Съвет към активния във форума приемчик г-н Христов. Да сподели с шефа си забелязаните във форума проблеми и:
1. Да уволнят некадърните, мързеливите и хитрите.
2. Да стимулират работливите, всеотдайните, честните и лоялните (към фирмата и към клиента);
3. Да си закачат на видно място една табела: "Клиентът винаги има право - той плаща заплатите!"
Така ще се оправи фирмения имидж.


Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Коледна приказка за САКАР "планина" и Европа

Мнениеот filipov » Нед 11 апр 2010 8:48


nikivel
Гаранцията на колата ми свърши преди месец. За този период два пъти съм сменял маслото в Порише-Изток и съм доволен от обслужването. Смяната струваше 280 лв. с масло и филтър. Вторият път ги питах дали мога да си занеса аз маслото - нямаше проблем занесох го, защото го намерих по магазините същото което ми бяха сложили предният път с 30-40лв. по-евтино. След изтичането на гаранцията ми изпратиха мейл в който ми оферират смяна на масло и филтър за 140 лв. Офертата е валидна до края на годината. И това ако не е пладнешки обир...Докато си си задължен да си сменяш маслото при тях плащаш двойно, след това може и по-евтино!


nikivel
Мнения: 63
Регистриран на: Съб 13 мар 2010 7:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Коледна приказка за САКАР "планина" и Европа

Мнениеот nikivel » Пет 16 апр 2010 14:32


Как пък веднъж в тази тема не прочетох нещо като в тези двете:

viewtopic.php?f=13&t=138952&start=30
и
viewtopic.php?f=13&t=7096&start=225

Дали е случайно? Аз ли съм карък та не попаднах на хора????



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта