"КАРАВЕЛ 21 ООД" Мнение - МНОГО ЗЛЕ !!!!

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

"КАРАВЕЛ 21 ООД" Мнение - МНОГО ЗЛЕ !!!!

Мнениеот lyubobg » Пет 15 фев 2008 20:12


КАРАВЕЛ 21 ООД. София 1517, ул. Константин Фотинов 104, тел. 9455953; 9455958

Закарах бившата си кола - червена 11-ка за смяна на водно съединение, вакуумен маркуч и жило на газ + диагностика на вибрации, които се появиха след като ми смениха в предния еба* сервиз съединителя

1.Вакуумния маркуч е толкова голям че се вади с поглед, грам скобичка няма...
2.Диагностиката на вибрациите - казаха не е съединител както си мислех, ще го занесат в 1 близък сервиз да оправят генерацията - ми квото можаха направиха, понамалели - НИЩО подобно
3.Смяна на жило на газта - засега работи
4.Върха на сладоледа и най-трудното нещо в майсторския бизнес - смяна на водно съединиение - маркуч за подгряване на карбуратора - сложили хубав нов, сложили 2 скобички, обаааче - обезвъздушаването са го направили с третия си крак..
Тръгвам да се прибирам - колата почва да прекъсва на газ - цъкам на бензин - върви но почва да се мъчи, гледам термометъра - опааа - доста над последна бяла черта, още малко и ще влезе в лютеницата - гася, авариики и отварям да видя - вода НЕМА, налях цял един литър и половина - толкова колкото е изтекло като са сменяли маркуча - другото го нЕма в цЕлата схема ..
Наливам водата, псувам, гледам някой да не ме отнесе и запалвам тя гасне - чакам още - пак - пак гасне - след 20 мин изстина и успях да запаля и да завърти водата - двигателя беше запекъл чак :cry: ю
Добрата новина е че не се отразява сега на работата на двигателя
и не се усеща нещо да чука или да трака.

Кофтито е че не ми дадоха бележка за ремонта, не ми се чакаше да вкарат колата в компютъра им, и не мога да докажа че всичко това е станало в следствие на техния "ремонт".
Ще се примиря, като им сипя малко храна по форума.

БТВ - за този сервиз никъде нищо не е писано по никой форум,
1 колега ми го препоръча само.

Последна промяна от lyubobg на Сря 26 мар 2008 10:23, променено общо 1 път.




BOJE OPAZI
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 15 фев 2008 23:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

ОЛЕЛЕ ОТ ТЕЗИ

Мнениеот BOJE OPAZI » Пет 15 фев 2008 23:23


трагедията там е в не знам колко части,нищо не разбират лъжат като цигани монтират най нискокачествените авточасти когато те ги закупуват,съответно на клиента се взимат пари за най доброто като части няколко коли имах неблагоразумието да закарам там,само проблеми чашата преля когато ми смениха датчика на радиатора за вентилатора,тъпаците бяха превъртели резбата на радиатора след което с калчища намотани на датчика бяха решили проблема,да ама не 5км след излизането от сервиза датчика беше изпаднал и се държеше на кабелите добре че колеги на пътя ме предупредиха че от колата тече нещо много силно,в крайна сметка се наложи да си купя нов радиатор,в въпросния сервиз се опитаха да ме убедят че аз съм си превъртял резбата на радиатора ,пълна трагедия са не ходете там


Потребителски аватар
Теодор
Мнения: 4928
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 16:27
Автомобил: Ford Fiesta 6 BMW 325XI
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Теодор » Съб 16 фев 2008 10:21


Е затова колеги гледам каквото мога да си оправям сам по колата а ако се наложи да се ходи на сервиз седя при тях докато я ремонтират ако кажат че неможе довиждане сервизи мноого но лошото е че в повечето работят неграмотни занаятчии а не майстори :twisted: То затова имаме клубни сервизи но са малко за съжаление или VW-тата са много :wink:


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Съб 16 фев 2008 14:23


Господа, ПОГЛЕДНЕТЕ как се прави жило на газ в този ШИБАН сервиз.

Няма да се самоцензурирам, това е ГОЛАТА истина...

Контра на жилото да не се измъкне е направено с кабелна обувка

:mad: :rocketwhore :laser :rocketwhore :shocked


Изображение


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Сря 26 мар 2008 10:26


ОЩЕ последствия - жилото ми на газта се скъса от страната към педала, след като оправих да не се скъса от кабелната обувка mhihi

Колегата, който ми го препоръча каза че аз съм бил каръка, че винаги в някой сервиз нещо лошо става и просто съм бил такава бройка.

Да ама не - преди 2 дни къса жило на съединител, което те са сменили просто профилактично, защото той поиска и го къса на "удобно място".
После се замисли за спирачките, защото те са му ги правили.

Днес Е ОСТАНАЛ БЕЗ СПИРАЧКИ. Нещо изтропва отзад, където те са правили и остава и без ръчна и без крачна :mad: :shocked :rocketwhore :rocketwhore :rocketwhore :rocketwhore


Потребителски аватар
rymo
Мнения: 127
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 11:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот rymo » Сря 26 мар 2008 14:53


Колеги търсете си правата. Има достатъчно служби и институции, в които човек може да се оплаче. Това сериозно.
На този "приятел" също няма да му се размине http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=84315
Нервите и времето, които ще изхабя, за да депозирам няколко жалби в различни институции не могат да се сравнят с изхабените досега :wink:
Като се прибавят и потенциалните рискове, които произлизат от подобни аварии- мисля, че си струва човек да си търси правата.
П.С. Извинявам се за линкването на темата ми в темата на колегата, но в този раздел е пълно с подобни, а за ответна реакция нищо не се пише.


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Сря 26 мар 2008 16:36


rymo написа:Колеги търсете си правата. Има достатъчно служби и институции, в които човек може да се оплаче. Това сериозно.
На този "приятел" също няма да му се размине http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=84315
Нервите и времето, които ще изхабя, за да депозирам няколко жалби в различни институции не могат да се сравнят с изхабените досега :wink:
Като се прибавят и потенциалните рискове, които произлизат от подобни аварии- мисля, че си струва човек да си търси правата.
П.С. Извинявам се за линкването на темата ми в темата на колегата, но в този раздел е пълно с подобни, а за ответна реакция нищо не се пише.


Мислих го колега, ама не си взех документа, а колегата не си пази след 2 месеца неговия.. Отделно НИКЪДЕ не пише, че те поемат гаранция за нещо и какво им направиш ?
Единственото нещо, което е от полза е АНТИ-РЕКЛАМАТА да разбера всички що за стока са ...


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Чет 27 мар 2008 15:33


Разбра се днес какво е станало - сложили са менте накладки, които са се отлепили за по малко от месец ....


ivanovi
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 14 юни 2009 17:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofiq

Re: "КАРАВЕЛ 21 ООД" Мнение - МНОГО ЗЛЕ !!!!

Мнениеот ivanovi » Нед 14 юни 2009 17:50


Аз имам 2 семейни коли ,които подържам там от няколко години и никога не съм имал оплаквания.Дори са ми направили и сервизна книжка на клоято отразяват всеки един ремонт и смяна на масло и др.Ако се случи нещо винаги се вижда на книжката кой и кога го е ремонтирал.А на всичко отгоре ми дават и отстъпки.Нямам причина да си сменям сервиза щото съм си доволен от хората там - а за вас незнам - всеки си има право на мнение.


Bobolin
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 11 яну 2010 13:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: "КАРАВЕЛ 21 ООД" Мнение - МНОГО ЗЛЕ !!!!

Мнениеот Bobolin » Пон 11 яну 2010 14:45


Аз пък специално от Каравел 21 съм изключително доволен, клиент съм откакто са открили сервиза и винаги си ходя там. Да чукна на дърво досега пробленми не съм имал...ма то винаги треа да има по една черна змия..,та да плюе отрова. Ако бех на Lybobg - който явно, си води монолог, щях да отида и да попитам защо така...и т.н. Всеки прави грешки - нормално, но такива простаци...евала дано да им се случват повечко такива неща :banana
Аре...дерзай!!!


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: "КАРАВЕЛ 21 ООД" Мнение - МНОГО ЗЛЕ !!!!

Мнениеот One » Пон 11 яну 2010 17:17


абе тия последните двама като гледам са от т.нар сервиз и са се рагнали само да си направят автореклама :)
много модерен стана тоз прийом


Потребителски аватар
luky
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 19 авг 2007 22:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: "КАРАВЕЛ 21 ООД" Мнение - МНОГО ЗЛЕ !!!!

Мнениеот luky » Сря 12 сеп 2012 0:51


нищо не става от тея двамата от каравел кухи са и некомпетентни даже и сами се хвалят в темата смешници да пази господ :bishop



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 96 госта