Колеги дайте мнение за стъклата в "КОБРА" ...

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
N1P0
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: | София | | 6N2 - 1.6 16V - GTi |
Контакти:

Мнениеот N1P0 » Пет 04 юли 2008 15:43


Някой сменял ли е стъклата си със затъмнени ? ако да, да каже мнение, вместо да си ги затъмнявам може да ги сменя с фабрично затъмнени.




Потребителски аватар
gas
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 23 апр 2005 13:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gas » Пон 07 юли 2008 15:04


N1P0 написа:..


преди време,можеше да се поръчат тъмни стъкла в 'кобра',произведени в турция(olympia),вероятно и сега може,изглеждаха добре.


Потребителски аватар
choha
Мнения: 39
Регистриран на: Нед 09 дек 2007 11:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София (Шопиянец)

Мнениеот choha » Вто 08 юли 2008 9:12


Колеги, и аз трябва да сменям предното на Г4 с такова, което да има датчик за дъжд и т.н. БУЛСТРАД ме пращат в Кобра, но аз съм сериозно притеснен. С много хора съм говорил и по-скоро си мисля, че тези които са останали доволни от тях са изключение. Дайте съвет моля. Застрахователя каза, че ако си избера да е по оценка щял да ми плати 50% от стойността в Сакар, което не са малко пари. Може ли да се намери оригинално на старо?


Потребителски аватар
gas
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 23 апр 2005 13:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gas » Вто 08 юли 2008 12:04


choha написа:..?


монтажа на старо стъкло ще около 50лв,освен това в горната част на стъклото има едно 'перо-гумено' което при демонтаж на здраво стъкло се спасява много трудно....ако си вземеш ползвано стъкло,вероятно няма да го има.


Потребителски аватар
N1P0
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: | София | | 6N2 - 1.6 16V - GTi |
Контакти:

Мнениеот N1P0 » Сря 09 юли 2008 10:14


gas написа:
N1P0 написа:..


преди време,можеше да се поръчат тъмни стъкла в 'кобра',произведени в турция(olympia),вероятно и сега може,изглеждаха добре.


нямат нищо, вчера отидох да проверя и имат само обикновенни зелени


Потребителски аватар
gas
Мнения: 923
Регистриран на: Съб 23 апр 2005 13:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gas » Сря 09 юли 2008 15:04


преди време,близък на шефовете беше поръчал такива.ако си питал жените на касата,няма как да ти кажат защото не знаят


Потребителски аватар
Marto_VN
Мнения: 517
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 18:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Колеги дайте мнение за стъклата в "КОБРА" ...

Мнениеот Marto_VN » Пон 13 фев 2012 22:29


Кобра Некадърницииииии! Иде ми да им пратя данъчните на тея!
Добре, че стъклото(предно) ми не е купено от там, кой знае какъв боклук щеше да бъде!
При положение ,че им казах да обърнат внимание ,защото тече от горе , тък като предните също некадърници , от друга фирма които поставяха стъклото пак го осраха и течеше от горе - ето резултат демонтаж и монтаж и пак тече - абе тея всички малоумни ли са!!!! или не са им пращали проверки? На всичко отгоре дори касов бон или фактура не получих платих 40 лева - ей там ви е колата и чао!
Днес заваля - пак тече!!!
Това е в Кобра -Варна по пътя за Виница! Ако искате да ви тече след поставяне на стъклото - ходете там!

Колеги кажете къде да ида във Варна на стъклар който ще го постави като хората , че ми писна от малоумници. и на Всичко отгоре си плащам! и пак некадърност!!!


Потребителски аватар
k_garchev
Мнения: 2712
Регистриран на: Съб 08 мар 2008 13:12
Автомобил: VW Golf 4 2.3V5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Пирдоп
Контакти:

Re: Колеги дайте мнение за стъклата в "КОБРА" ...

Мнениеот k_garchev » Чет 13 фев 2014 22:30


Да не отварям нова тема!Кажете къде да си сменя стъклото?Става дума за Опел Астра Г!То е ясно,че ще е в кобра,но в кой точно сервиз,кажете от къде сте останало доволни?


Потребителски аватар
Fearless
Мнения: 518
Регистриран на: Пет 22 юли 2011 21:22
Автомобил: VW Golf
Двигател: AZD
Местоположение: София

Re: Колеги дайте мнение за стъклата в "КОБРА" ...

Мнениеот Fearless » Чет 27 фев 2014 11:26


Налагало ми се е 2 пъти да ходя при тях,и двата пъти ходих в клона на Младост 4,и двата пъти останах доволен :th_up


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Колеги дайте мнение за стъклата в "КОБРА" ...

Мнениеот toraborat » Съб 29 мар 2014 21:39


Аз два пъти съм сменял предно - на поло и пасат в Орландовци и не е имало ядове


5etrov
Мнения: 29
Регистриран на: Съб 02 мар 2013 21:55
Автомобил: POLO
Двигател: 1.4 16V
Местоположение: София

Re: Колеги дайте мнение за стъклата в "КОБРА" ...

Мнениеот 5etrov » Сря 21 окт 2015 16:19


Аз смених предното стъкло на Полото. Една година вече, няма никакъв проблем. Това е офиса до Арената.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Колеги дайте мнение за стъклата в "КОБРА" ...

Мнениеот zfa159 » Нед 25 окт 2015 19:34


Европейско стъкло = турско, защото и на турските пише Made in EU :mhihi .
За VAG - най-добре китайско, зашото завода им е там и не рядко точно китайското, дето е и по-евтино, е доста добро копие на оригиналното, а дори е имало случай точно от Кобра, да е съвсем оригинално с щампа VW.
За оригинално стъкло - Елит Кар на поръчка или в представителствата на марката, ама цената ще е поне 500лв.
За монтажа - в Кобра зависи на кого попаднеш - има и свестни монтажници, след които няма проблеми, има и такива, след които проблемите са повече, от колкото преди смяната. Това вече е въпрос на късмет.
За стъкло втора употреба - повечето са вече доста стари, надраскани или триплекса вече е станал на балончета вътре и в общия случай видимостта нощем е по-зле от на кривото турско, ама го разбираш след монтажа, понеже на дневна светлина, докато няма фарове срещу теб, не му личи нищо. При тези със сензора за дъжд, втората ръка крие и другия риск сензора да не се залепи добре и след това да работи трагично зле. Общо взето повечето работници не знаят как да свалят и как да сложат такъв сензор, нито знаят как работи и ги лепят, с каквото им падне, а не се прави така. Моят беше залепен със силикон за мивка и освен, че не работеше, едвам махнах силикона, за да го направя, както трябва. Кобра дори продават гела, с който се залепя, ама трябва да си го купиш отделно и в общия случай монтажника си няма никаква идея, че имат подобно нещо и че се ползва такова нещо. Именно там едно момче от монтажниците ми каза "лепи се с каквото имаш под ръка" , което за оптичен прибор, работещ на принципа на отражение в челното стъкло, е равносилно на - е*аваш му майката, с каквото имаш под ръка".
:beer



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта