Сервиза на Старгаз на "Кирил и Методий" №180 - НЕ!

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Сервиза на Старгаз на "Кирил и Методий" №180 - НЕ!

Мнениеот group® » Пет 14 мар 2008 9:42


Темата я пускам за да ви предпазя от тези некъдърници, които са в техните сервизи. За самите продукти немога да кажа лошо, защото несъм достатъчно компетентен и нямам нужните данни, а и засега се държат относително добре. Та така:
Историята е, че предишния собственик на колата ми е сложил газов инжекцион при тях и по точно в сервиза в Пловдив. Самото изпълнение не ми харесва - чарковете са закрепени нефелно ... абе грозна гледка, но както и да е. Работата е там, че никой неиска да се занимава с ремонт и подръжка на тяхната газова тъй като никой няма конкретния софтуер, който фирмата твърдо отказва да предостави на клиентите си. Та се оказва, че единственото място за ремонт и подръжка са техните сервизи, а те са по 1 в София, Пловдив, Карлово и още няколко града. Проблема, че в софийския и пловдивския работят абсолютни невежи (с другите съм нямал допир). Немогат да отговарят на елементарни въпроси, а и очевидно не полагат много усилия. Отношението към клиента е под всякаква критика!
Последната идиотия се случи в софийския сервиз, когато колата ми започна да работи като трактор на Газ. Накратко след 6 ходения на другия край на София по-случайност и моя идея проблема ми бе открит в инжекторите, като един се оказа изгорял. Искам да подчертая, че действията на механика там, за откриване на проблема, бяха изключително некомпетентни, а нежеланието му да работи беше очевидно.
Та от това лице, което работи там ми бяха дадени 2 възможности - да си взема нови (метрикс са инжекторите) за 400лв или да заплатя 120лв за ремонт със съмнителен изход. Други вариянти не ми бяха дадени! А се оказа, че има ... и той е да сложа валтек инжектори за 150лв! Действително не са най-доброто за моята кола, която е 150 кончета, но определено са вариянт, който би трябвало да се предложи на клиента.
В крайна сметка си взех други метрикс за доста по-малко от 400лв (за което много ама много благодаря на Василий1, благодаря му и за търпението ... :oops: ) и колата върви по-добре от преди.

Та да обобщя: сложите ли си газова при тях ще сте задължени да си я подържате при тях!!! А въпросните хора са некомпетентни, отнасят се към клиента, като към досадно задължение, не разчитайте да получите отговори на възникнали въпроси свързани с разботата им!!!



п.с. Забравих да спомена, че за въпросния проблем причините бяха търсени все някъде другаде но не и в газовата инсталация: глава на мотора(отремонтирах я), капачка дистрибутор и палец(смених ги), ламбда сонда(проверих я) и какво ли още не ... а колата на бензин си работеше.


Съжалявам, че разказа ми е така разхвърлян, но още ме държи афекта от последната случка :evil:

Последна промяна от group® на Пет 14 мар 2008 16:24, променено общо 3 пъти.




Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Мнениеот group® » Пет 14 мар 2008 9:53


Ето и адреса на сервиза в София, който не се занимава само с газови уредби, а претендират, че правят всико - гр. София
ул. "Кирил и Методий" №180

Не ви го препоръчвам :!:


One
Мнения: 3591
Регистриран на: Чет 10 юни 2004 9:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот One » Пет 14 мар 2008 9:56


group® написа:Ето и адреса на сервиза в София, който не се занимава само с газови уредби, а претендират, че правят всико - гр. София
ул. "Кирил и Методий" №180

Не ви го препоръчвам :!:

преди време само след разговор с тях по телефона, прецених, че не знаят за какво са там, и повече не съм си помислил да ги търся


Потребителски аватар
Жоро
Мнения: 418
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 20:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дупница

Мнениеот Жоро » Пет 14 мар 2008 14:19


Съчувствам ти,колега.За съжаление обслужването в България в много сфери и области е отвратително.Радвай се,че си си оправил колата и сега си и доволен от вървежа.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Мнениеот group® » Пет 14 мар 2008 15:17


Жоро написа:Съчувствам ти,колега.За съжаление обслужването в България в много сфери и области е отвратително.Радвай се,че си си оправил колата и сега си и доволен от вървежа.
Така си е за съжаление ... поне докато не започнам да си търсим правата като клиенти ... Конкретния случай немисля, че е за КЗП поради трудно доказуеми вини (даже сега чак се сещам, че нямам касова бележка :No - е аз съм си виновен), но писах на Кораба майка(ама не Тиан :lol: ) в Карлово или тама където е. Даже им дадох линк към темата ... та да видим дали ще има мерки от тяхна страна, за техния представителен сервиз :?: :!:
Ако не ще си ми остане единственото утешение, че четящите най-големия автофорум в БГ потребители, няма да отидат там ;)


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Мнениеот group® » Пет 14 мар 2008 16:22


Така явно има някакъв шанс и за нашата родина :D
Развитието по случая дойде бързо, за което поздравявам СтарГаз. Обади ми се техен представител буквално часове след оплакването (надявам се не е само заради темата тук, а с всички клиенти така се отнасят). Оценявам желанието да се изслуша клиента и оплакванията и дано се взимат адекватни реашения. Но очевидно на фирмата и пука ... това е добре :idea:
Явно е имало и други недоволни клиенти от конкретния сервиз та ми обясни, че започват да работят с други сервизи и ще ми бъдат изпратени контакти с тях. Относно софта към ЕКУ-то ми бе обяснено, че политиката не е такава и тъй като дават гаранция то ако клиента има софта може да нанесе поражения на уредбата и т.н. с което аз несъм напълно съгласен, но това не е най-важното, а и те си решават. Но основния ми проблем, че има само един сервиз в София е разрешен. Дано другите са по-добри :bishop

Темата остава (само заглавието промених тъй като, както казах, за продуктите лошо немога да кажа), само заглавието смених за да Ви предпазя от този сервиз :idea: :!:


Потребителски аватар
Exell
Мнения: 2232
Регистриран на: Пет 29 апр 2005 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Все НякъДе

Мнениеот Exell » Пет 14 мар 2008 21:29


За този сервиз преди време щях да пиша , но незнам защо се отказах .
Значи действието се развива преди около 2-3 години . По онова време братовчед ми работеше при тях , а шефа им (който и в момента е такъв беше семееен познат на родителите ми) . Та звъннах и се разбрахме да ми погледнат колата , защото на ГАЗ работеше когато си иска и изключваше и гаснеше . Та отидох в уречения час (и аз бая се разкарвах , че съм към Младостите) та отидох с уговорката , че ако има клиенти ще изчакам малко . Та паркирах и започнахме да си бърбориме с братчеда , докато свършат с колегите му колата , която правеха и да погледнат моята . 1 час , 2 часа , 3 часа :shock :shock никой нищо . Казах си , че си тръгвам и ще търся друг майстор и шефа им вика "давай колата" Аз радостен айде вътре и се почна .... ами са тва може да е от всичко.... почна се едно ровене човъркане и накрая според МАЙСТОРИТЕ така не може да се установи проблема , защото трябвало да се източи газта от бутилката (беше почти пълна) . Казах , че 30 лева ей така за едното предположение не ми се хвърлят на вятъра и та казаха , че като реша да мина пак . Естествено не се върнах повече и след една седмица в Благоевград познат ме заведе в един сервиз където човека без всичките му машинарииииии слуша пипа и пали колата , разкачи една част и каза ГОТОВА е колата пали и си я карай , ако искаш си намери същата части и си я смени :lol: :lol: :lol:

П.С>
Яд ме е , че по-рано не писах за тях , но доколкото разбрах Group не си имал избор къде да я правиш твоята кола :? :?


EDIT

Group днес май те мернах в Благоевград :lol: (15.03.2008г.)

Последна промяна от Exell на Съб 15 мар 2008 18:37, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
slavi ivanov slavov
Мнения: 563
Регистриран на: Вто 28 авг 2007 12:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: варна
Контакти:

Мнениеот slavi ivanov slavov » Съб 15 мар 2008 8:31


ИЗРОДИ, аз такива много лесно ги оправям ама тука вьв Варна. Тя наистина приказката е много вярна да се пазиш от познати, дееба. Като взеха парите туптан хубу им беше , после нали аиде марш, кьсам и фьрлям дееба и изродите им, 80% са такива, до преди 5 години вьв вьншен кенеф ходеше по голяма нужда , изведньж големи маистори станаха всичките . Иначе като му го кажеш , после сьрдит не ти говори 4- месеца.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Мнениеот group® » Сря 09 апр 2008 8:48


Така ето малко продължение по въпроса. Всичко е описано в този ми e-mail до СтарГаз:
Здравейте,
Пиша Ви отново във връзка с газовата инсталация на колата си, слагана във Ваш представителен сервиз в Пловдив на 23.02.06 във фирма "Аншико" ООД и система "Сим Газ". Преди време се обърнах към Вас с оплакване от сервизите Ви и получих контакти на нов такъв в София.
Този път се обръщам към Вас за да достигнем до доброволен и разумен изход от проблемната ситуация свързана със гореспоменатата газова система.
Ситуацията е следната:
Преди около месец беше установено в представителния Ви сервиз в София на ул. Кирил и Методий, че проблемите на колата с работа на газ, се дължат на изгорял инжектор от рейката, сложена при монтажа. Тук ще спестя всички детайли и проблеми свързани с откриването му, тъй като вече Ви писах за тези си преживявания и получих съчуствено обаждане от Вас, придружено с извинение. След откриване на изгорелия инжектор последва консултация с два от Вашите сервиза, а именно този в София и Пловдив, относно възможните решения на проблема. В следствие тези консултации закупих нова инжекторна рейка от типа Метрикс от фирма "БСМ" ООД за сумата от 272лв. на дата 13.03.2008г., за което разполагам с нужните документи. Тук държа да подчертая, че въпросните Ви сервизи, след многократни обаждания и запитвания от моя страна ме увериха, че инжекторната рейка ще работи на моята кола и няма да има проблеми. Дори беше извършена центровка на инжекторното време в сервиза Ви на ул. Кирил и Методий в София.
Едва три седмици след тази манипулация един от инжекторите на новата рейка е изгорял. Това бе установено в другия Ви представителен сервиз в София на ул. Охридско езеро. След кратък преглед от работещите в този сервиз се стигна до констатацията, че това изгаряне не се дължи на високо налягане на газта или нещо такова. Тук надявам се разбирате учудването ми от факта, че чисто нова рейка е изгоряла и подтикнат от желанието и решителността си да потърся правата си, отидох в гореспоменатата фирма, от която бяха закупени инжекторите. Там след консултация със самия собственик получих изчерпателна информация относно проблемите със системите "Сим газ" и ми беше отказана рекламация поради тествана и документирана констатация, че системата и по-точно компютърното управление на гореспоменатата Ви система е грешно и води до изгаряне на инжектори, какъвто е и моя случай. Държа да отбележа, че зад тези думи стои писмена документация и официално становище на фирма "БСМ" ООД.
Надявам се гореизложената информация да Ви даде ясна представа за случилото се и за причините да си търся правата именно от Вас, а именно факта, че до всичко това се стигна с Ваша уредба, след съвети и ремонтни дейности във Ваши сервизи, в следствие на 'бъг' във вашето ЕКУ и т.н. Предполагам добре разбирате случая и факта, че гаранцията е изтекла, не са основание да откажете съдействие за разрешаване на проблема.
Вариантите, които мен ме устройват са няколко и ще се радвам да изслушам и Ваши такива. Един такъв е, да ми бъде махната изцяло системата от колата в някой от Вашите сервизи, да възстановите разумно обезщетение от цената за монтажа и стойността и, да се възстановят разходите по закупуването на инжекторите, купени от "БСМ" ООД на цена спомената по-горе. Друг вариант е да ми подмените ЕКУ-то, инжекторите и всичко необходимо с такива, при които въпросния дефект е отстранен, да ми бъде възобновена гаранцията и отново възстановени разходите за инежектори от фирма "БСМ" ООД.
Отново казвам, че съм отворен за разумни предложения и от Ваша страна.
Искрено се надявам, че ще приемете случая с необходимата сериозност и ще спестите по-нататъшни разправии и на двете страни, а именно на мен и на Вас. Мисля сами разбирате от изписаното дотук, че твърдо съм решен да намеря правата си като потребител и въпреки многобройните негативи, като нерви, стотици телефонни обаждания, загубено време, множество навъртяни километри в тази връзка и т.н., аз желая само колата ми да заработи нормално и безпроблемно на газ и да ми бъдат възстановени разходите за ремонт, чиято причина се крие във Вашия продукт и който не беше дълготраен отново поради същата причина.
Ще очаквам Вашият отговор и предложения.
С Уважение
Галин Ганчев



Сега очаквам отговор от тяхна страна. Яко взе да ми писва :evil:


Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batmilko » Сря 09 апр 2008 9:15


аз бях писал навремето за този сервиз, че са некадърници :idea:


Потребителски аватар
rymo
Мнения: 127
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 11:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот rymo » Сря 09 апр 2008 12:02


Колега поздравявам те за решението което си взел, а именно търсене на собствените ти права.
Това е начина да се отсява плява.
Дано оправиш колата възможно най-безпроблемно.
Успех.


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Мнениеот Dead man » Сря 09 апр 2008 14:25


Такива майстори-бой с лопатата където свариш... :evil: :evil:


Потребителски аватар
Oxyde
Мнения: 1090
Регистриран на: Нед 16 сеп 2007 20:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Надежда

Мнениеот Oxyde » Сря 09 апр 2008 15:07


дано се окажат свестни и разбрани и да си свършат работата :?


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9875
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Мнениеот group® » Вто 22 апр 2008 21:46


Oxyde написа:дано се окажат свестни и разбрани и да си свършат работата :?

Така искам да ви се похваля, че колата пак е на крака на газ ... :lol:
Хората от СтарГаз поеха разходите по-целия ремонт и след 6 часа труд всички проблеми бяха отстранени. Оказа се, че имат свестен сервиз в родината на голфа - Перник и момчетата наистина ч оправиха ... има още някой настройки да се правят, но това са бели кахъри. Важното е, че от гореспомената фирма се свързаха отново с мен и си свършиха работата :wink:



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 123 госта