Сервиз за климатици в Ст.град

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Сервиз за климатици в Ст.град

Мнениеот myrshavija » Нед 16 мар 2008 8:57


Така и не разбрах името на сервиза - никси ме заведе. Ако някой се тръшне, ще проверя и ще обясня къде е.

1. Първи впечатления: Любезни, не се държат сякаш си им нарушил спокойствието и им отнемаш от ценното време. Обясняват, повтарят, ако си тъп и не стопляш бързо.

2. Време е за разговор по същество: Казаха, че съм със стария фреон и трябва да се смени, но смяната САМО на фреона не е препоръчителна заради пресичането на старото и новото масло - едното било минерално, другото синтетично. Предложиха ми смяна на компресора, промиване на цялата система, смяна на някви дреболии и нов фреон за скромната цена от 700лв. Ударих ченето в земята.
(да включим малко история - миналата година смених на предния пасат САМО фреона за 100лв при младежите на ъгъла на "Ч.Връх" и "Сребърна" - очаквах нещо поне подобно. След това изкара близо година без проблеми)
Смяната на компресора беше препоръчана заради вероятни бъдещи проблеми - остатъци от масло в него и пресичане, както и отказ за поддръжка и ремонт - нямало вече части точно за тоя компресор.

3. Бия отбой: Отказвам се от ремонта за 700лв и след няколко часа размисъл решавам да попитам колко ще ми струва смяната САМО на фреона - все пак, ако компресорът се скапе, смяната му пак ще си е 700лв и ще се набутам 100-200лв с възможността все пак да изкарам топлия сезон и да отложа голямата инвестиция за догодина. Оказва се, че ще ми струва 350лв, заради задължителната според него смяна на филтър някакъв, който е близо половината от тая цена. Започвам сериозно да обмислям ходенето при миналогодишните момчета за да ми сменят фреона за около 100лв.
(междувременно при пускането на климатика се чува лек свистящ звук, на който тогава не обръщам внимание)

4. Дълъг разговор с жената: всички сериозни разходи се съгласуват предварително. Решава да го направим все пак, въпреки високата цена. Уговаряме се - казват ми приблизително два дни. През цялото време са много любезни. Аз съм вече зарибен.

5. Малка изненада: обаждат се да ми съобщят, че свистящият звук от климатика е повреден изпарител(аз му викам радиатор). Съгласявам се да свалят таблото - едната тръбичка се отчупила съвсем при демонтажа.

6. Накрая: с един ден закъснение отивам да си взема колата. Сменена ми е гарнитурата на капака и двигателят е поизмит. Безплатно. Климатикът прави -2 градуса при духалките на отворени прозорци и на място, на 3-та степен на вентилатора. Колата е чиста вътре. Таблото е почти в същия вид - "великолепната" пластмаса около уредите видимо е счупена само на едно място - според мен това си е постижение. Дадоха ми стария изпарител и компресор - на компресора ми показаха как маслото вече е пресечено поради предишна смяна на фреона и вече не е течно а стои като грес.

7. На следващия ден: При включване на климатика оборотомерът кове на 1500 оборота на празен ход и след спиране на климатика не желае да слезе много надолу. Ако не пускам климатика се държи нормално - около 800-900. Другата седмица ще ходя на преглед и смятам тогава да се оплаквам. Климатикът прави ужасен студ. Препоръчаха ми да покарам 50-на км с климатик - завъртам парното почти докрай на топло, но си духа хладничко, въпреки, че колата си е загряла на 90градуса и без климатик в колата не се седи от жега.

Като цяло съм доволен. Бяха много любезни. Дадоха ми разпечатка на направените ремонти и сменените части, на която пише "гаранция шест месеца". Коментари от една бивша колежка след като и показах листчето: "Жена ти няма акъл". А самата ми съпруга прие новината спокойно и снощи си спах в леглото, вместо на терасата :D




Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Нед 16 мар 2008 12:07


ГАБЕЛА се казва сервиза доколкото знам.


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Мнениеот dlug » Нед 16 мар 2008 20:42


Аз също стигах до подобен казус миналата година, но реших само да си допълня климатика (беше май около краят на август, затова), а тази година да сменям фреона с новия. Обаче...цифрите които ми казаха бяха съвсем други-(по съвсем груби спомени разбира се) пълненето със смяната на маслото беше под 150лв. Човека каза че това е достатъчно, въобще не спомена за смяна на компресор :shock . Сега седя и мисля на теб ли са ти взели много или тоя пич дето говорих с него ми говори глупости :gruebel . Ще взема да мина тези дни да питам пак как точно стои въпроса. Ако някой има мненине ще съм благодарен да сподели


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот myrshavija » Нед 16 мар 2008 21:00


Точно така - и на мен миналата година ми взеха около 100лв за смяна на фреон и масло. Но в друг сервиз. То е силно казано сервиз де.
А в Габела младежът беше с доста високо самочувствие - надявам се да е основателно. Твърди, че читавите сервизи са много малко и повечето само пълнят, без да информират за възможните усложнения и без да дават гаранция за работата си. Не искам да го хваля - цената, която платих беше МНОГО висока. Не сравнено с други сервизи, нямам представа колко би ми струвала същата интервенция другаде. Чисто субективно - видяха ми се много пари. Сега само се надявам да не съм сгрешил :D


t060
Мнения: 56
Регистриран на: Пон 15 юни 2009 12:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofiq

FAQ - сервизи(полезни и лесни за намиране)

Мнениеот t060 » Пет 14 авг 2009 19:23


Какво се случи като отидох в сервиз Габела в Студ. град.

Имам проблем с климатика - поло 1.4 16V 96'. КАто го пусна и колата не поддържа оборотите. Закарах колата в сервиз Габела в студентски град (защото ми е най близо) и там ми казаха, че не е от климатика, а перката не работи както трябва и трябва да я сменя. 1ва скорост не работела и консумирала твърде много ток и заради това ставало така. Казаха, че а ако не я сменя можело да изгори всеки момент и можело да гръмне двигателя (това вече може би беше малко преувеличено). Реших да я сменя защото отивам на море и неискам да остана без перка и да спирам през 3 км да охлаждам двигателя, а и ми казаха че ако я сменя срещо 120 лв за перка и 30 лв работа проблема ще изчезнеи ще имам работещ климатик. Казаха, че не може да се оправи, а втора ръка не било сигурно дали няма да се развали пак. Закарах колата и след 1 час ми звънят че имало перки само от 163. Съгласих се на перката за 163 лв, само и само да ходя на море с климатик. След работа отидох да си взема колата и клиииматика пак правеше същия проблем. Казаха че всъщност проблема не е бил от перката а от стъпковото моторче. Когато ходих да сменя ремъци и ролки и куп други неща, човека, който ги смени ми каза да отида да ми видят климатика защото било от него и тъй като четох във форума че може да е от стъпковото моторче , го погледна и каза че моторчето не само е здраво, ами е сменяно най-много преди година.

В момента колата е на същото положение. Без климатик . НО с НОВА перказа 163 лв,
която "ВЪРТИ ОЩЕ ПО-МЪЖКИ"!!!
Не знам защо ги хвалят тези хора по форумите...

НЕ СЪМ ДОВОЛЕН!!!



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 101 госта