Не препръчвам сервиз за VWPolo в кв. Левски

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
rymo
Мнения: 127
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 11:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Не препръчвам сервиз за VWPolo в кв. Левски

Мнениеот rymo » Пет 21 мар 2008 12:52


"Човекът" се казва Любомир Йорданов Вековски и гаражът му се намира ето тук:

Изображение

Ще се опитам да разкажа во кратце как,къде, защо ми се случи.
Неделя- към 9 март следобяд- съединителя ми, с който се дебнахме повече от месец- два, започна сериозно да сдава багажа.
Обадих се на мой приятел да провери дали един "майстор" ( негов близък) може да приеме колата в понеделник или вторник за смяна на съединител и изправяне на една огъната врата.
Вратата няма да я споменавам повече, тъй като тя е изправена и няма проблеми с нея...освен дребни, много дребни забележки.
Всичко се очертава да мине гладко и меко като бебешко дупе - "майстора" свободен и обявил цена за смяна на съединител- 100-120 лв. :)
Във Вторник сутринта карам колата на уреченото място- ето тук:
http://img515.imageshack.us/my.php?image=garajpv8.jpg
Уговаряме се с "човека"- обяснявам всички симптоми и поведение на фтумобила (с тайната идея да дам максимално информация и да се сведе до минимум вероятността от грешки, поради липсата на такава).
Разбираме се да провери първо жилото и след това да сваля скорости. Казвам, че мога да изчакам 2-3 дни (бързата работа казват била срам за майстора :) ). Разбираме се да изправи и вратата.
В късния следобяд на същия ден ми звъни въпросният "майстор" ( М ) и ми съобщава, че жилото е наред и утре щял да сваля скоростите.
Ден Сряда- следобяд- някъде след 15.00 М звъни- От съединителя е! Трябва да го сменим...., аа между другото изправих ти вратата.
- Чудесно!- казвам- Частите аз ли да си ги купувам или ти ще ги вземеш?- питам аз.
Следва кратко мрънкотене и някакъв неразбираем за мен опит да се включи в цялата история моя приятел ( който сам по себе се ми е и малко братовчед).
В крайна сметка казвам на М, че по-добре аз да взема частите, за да не ангажираме и трети човек.
Към 17.00 вече съм собственик на комплект съединител марка SACHS- притискателен диск и аксиален лагер и фродов диск- Clutchmaster( по спомени) и уговорка с продавача, ако има някакви разлики да върна частите.
Четвъртък сутрин нося чарковете. Разопаковаме ги и ги преглеждаме. Моля М да сравни и огледа всичко преди да монтира и да запази опаковките, както съм се разбрал с продавача. Той е съгласен и обещава, че -"точно така ще направи разбирало се".
Също така забелязах, че шийката на оста на новия феродов диск е по-дълга с около 1см.( сигурно не го обяснявам по-най техничния начин) от тази на сваления от колата диск (целия комплект свален от колата ми беше Sachs).
Обърнах внимание на М върху този факт- Няаама проблем!- казва той.
Леко се притесних, повторихме пак цялата история как, ако има някакви неточности той звъни аз идвам и подменям частите.... и те така.
В края на работния ден М ми се обажда- Готов си.
Аз щастлив се засилвам към ето тук:
http://img515.imageshack.us/my.php?image=garajpv8.jpg
Към 19.00 ситуация- влизам в гаража, двама човека пушат до колата ми и гледат тъпо ту към мен , ту към закачения към някакво зарядно акумулатор( моя акумулатор).
Тук историята се развива докъм 22.00- колата не искаше да запали, беше едно чудене...накрая с братовчед ми , който се появи по едно време стигнахме до извода, че при монтажа стартера не е сложен като хората, получило се е някакво усукване и при първото завъртане бендикса е изхвърлил и е станала една приятна картинка.
След като разхлабхме стартера и го стегнахме пак с нужното внимание какво се прави- колата запали. Ура!
И ново 20 - при включена скорост съединителя не отделяше :(((( Мъка! Молех се само да стане чудо и да си изкарам веднъж завинаги колата от този коптор- ето тук:
http://img515.imageshack.us/my.php?image=garajpv8.jpg
След дълга и упорита борба М все пак се вслуша в опасенията ми, че ако не е проверил всичко( и явно не е гледал много- много какво и как монтира)- разликата във феродовите дискове си е казала думата.
За съжаление се оказах прав- това беше единодушното мнение на всички.
Разбрах се с М на следващия ден да свали всичко пак, да ми се обади и аз да заменя проклетия, зъл диск.
Петък. Слънчево е. Аз чакам. Към 15.00 ми звъни М с думите- Готов си. Събрах всичко пак. Сложих ти стария феродов.
Аз приклекнах, щото съм 1,80 см. и ако падна от толкова може да не стана.
Звъня му след 5 минути на моя М и казвам идвам да взема колата, чакай ме там- той измрънква нещо- ... абе аз припилих оста на новия диск и го сложих.
Аз пак приклекнах....и разбрах, че филмът вече е набрал скорост и актьорко действие.
Час по късно в гаража на М- още с влизането видях, че са ми подхвърлили друг феродов диск с цел измама, в стил 3 клас.Разправии, словесни дуели... м/у другото М така ми беше разцъкал скоростния лост, че той горкия са мандахерцаше като джойстик( или изпразнен х.й) във всички посоки.
Всички скорости бяха избягали. Повече от час и половин М се опитваше да фиксира скоростите. Накрая си тръгнах от ето тук:
http://img515.imageshack.us/my.php?image=garajpv8.jpg
Върнаха ми феродовия диск, който бях купил, платих си като първоначално заявих, че ще заплатя само за изправената врата, но в крайна сметка си платих като поп.
170 лв.
След 3 км. имах само 1, 3 и 4 скорост. След още 1 км. колата остана на някаква скорост със лост "ала джойстик"( или изпразнен х.й) и аз в нея по средата на едно кръстовище....смех, смех.
Извинявам се за дългия пост. Но това се случи точно така.
За себе си разбрах веднъж завинаги, че няма да си оставя колата никога повече при сульо и пульо....особено при пульо.
Вярна е приказката, че човек каквото си направи сам....., ама ако има и някой да се осере още по-добре.
А той човека се осира ето тук:
http://img515.imageshack.us/my.php?image=garajpv8.jpg
Също така мога да твърдя, че е некомпетентен, лъже и няма нищо общо с думи като "мъжка приказка", "съвест", "доверие", "честност".
А той човека заяви преди два дни, че пари няма да ми върне въпреки, че след неговия ремонт дадох още 50 лв. ,за да може колата да се движи все пак....макар и с полусменен полусъединител :).
Чудя се тези мойте права имам ли право да си ги търся в тази ситуация...при Арменския поп ли да ходя !?....




didoriginal
Фотограф на VWClubFest
Мнения: 2271
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот didoriginal » Сря 26 мар 2008 14:59


Ненормална работа... просто ненормална. Аман от пишман майстори. Отивай с няколко човека при тоя и бой! :evil: :evil:


Потребителски аватар
rymo
Мнения: 127
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 11:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот rymo » Сря 26 мар 2008 15:08


Разчитам на закона :)
А боя е лесен, ама нали всяка агресия има равна по сила и с обратна по посока подобна :wink:
Ще поживеем пък ще видим :)


didoriginal
Фотограф на VWClubFest
Мнения: 2271
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот didoriginal » Сря 26 мар 2008 15:09


Подал си жалба в КЗП ли? :)


Потребителски аватар
rymo
Мнения: 127
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 11:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот rymo » Сря 26 мар 2008 15:21


Както писах преди малко в темата на колегата ( където на един човек му се скапват спирачките :twisted: :twisted: ...майстора му дали се е замислил :?: :?: ) ще си търся правата по всички възможни инстанции- включително КЗП.
В момента си изготвям документите и проучвам кое, къде и как.
... ходя и на работа и това ми идва като бонус :)


Потребителски аватар
Radoslav_Radev
Мнения: 141
Регистриран на: Съб 20 авг 2005 10:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

ре

Мнениеот Radoslav_Radev » Пет 28 мар 2008 9:25


:D колеги,ако имате проблеми по колите -WV-се обръщаите към Пламен 0888744944 този човек е невероятно начетен и страхотен като човек и маистор,помеждудругото е и брат на Боби-инжекциона ,а това е човека подържащ бегачките на Божурище,няма да съжалявате в никакъв случаи


Потребителски аватар
rymo
Мнения: 127
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 11:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот rymo » Нед 30 мар 2008 1:48


Здравейте пак. Моя случай продължава да се развива... в някаква посока :)
Днес (съботата преди обяд) "майсторчето" ми върна сумата която ми таксува за смяна на съединителя (120 лв.)- парите за вратата която ми изправи са си негови- честно изкарани- тези които дадох след това в сервиза и които са единствено документирани (50лв.)- здраве да е-нали се возим :)
Искам да попитам за мнение- да подам ли жалбата, която е подготвена и единствено липсата на време в петък (28.03.2008) ми попречи тя да влезе в колелото на системата. Да поясня малко....голямо писане падна, май с един бой щях по-малко да се обяснявам :? ...В сряда за последно говорих с тоз чиляк и му беше обяснено, че до четвъртък вечер, ако той не ме потърси с ясната идея, че аз не съм доволен от услугата която ми навря изотзад и очаквам да ми възстанови съответната сума за това, ще депозирам подготвените лично от мен жалби към няколкото инстанции за които се сетих на прима виста. Основната беше към община Подуяне, в чийто район се намира въпросният обект.
Така или иначе в петък през деня не успях да се жалвам и същия( не мога да го нарека с оная дума с Ч... за хомо сапиенс дето е) ми се обади в петък вечер - явно размислил. Възстанови ми сумата от 120 лв. ..., но на мен все още ми е тегаво....някак си се опита да ме измами и ако бях достатъчно наивен ( а аз си постъпих доста глупаво и наивно в известна степен) да ме метне съвсем на високото дърво ... не знам.
Лично за себе си смятам, че трябва да се оплача от този човек и той да понесе негативите за себе си, както аз понесох своите и може би по този начин някой друг ще си спести подобно изживяване в бъдеще.
... Питам за мнение, защото след като ми върна тез пари ( за мен вече въпроса не опира само до тъпите кинти :twisted: ) всички мои близки казаха- Абе остави го да пасе! ..., ама си мисля , че трябва да се спре тази паша в един момент... и да се отсее малко плявата... та затова някой ако сподели ще се радвам..., макар че съм го решил вече преди две седмици.


didoriginal
Фотограф на VWClubFest
Мнения: 2271
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот didoriginal » Нед 30 мар 2008 2:52


Колкото и да не ми се иска ще го кажа - остави го. Повярвай - не искаш да имаш точно такъв враг. Ще ти прави мръсно на теб и на колата ти. Нали си си взел парите, пий една студена вода за яда и си оправи колицата. Занапред там няма да ходиш, то е ясно - ще ти е като голяма обеца на ухото.
Не се занимавай повече с този - това е моят личен съвет.

Поздрави и успех! :)


Потребителски аватар
веселин
Мнения: 8226
Регистриран на: Пет 20 май 2005 18:36
Автомобил: SkodaFabia 1 sedan
Двигател: BNM 1.4 TDI-PD 2007
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот веселин » Нед 30 мар 2008 7:32


Според мен оттегли си жалбата след като ти е върнал парите - за нанесени морални вреди - " я камилата,я камиларя .....
Най-адекватното е - да "опишеш" аргументирано и безпристрастно патилата си при въпросния "майстор" във де що има автофоруми в България - и по пътя на еволюцията да изпадне от този бизнес , щото един доволен клиент ще ти докара много нови , а обратното - си е просто самоубийство


Потребителски аватар
rymo
Мнения: 127
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 11:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот rymo » Пон 31 мар 2008 9:19


:) Благодаря за мненията.
След приличния пиърсинг :wink: и няколко студени бири се убедих, че ще постъпя точно така.
Благодаря още веднъж за изказаните мнения- те донаклониха везните :)
П.С. Надявам се, че темата не заприлича съвсем на "Имаш поща" , "Лична драма" или нещо подобно.
Просто ми направи впечатление, че масово хората казват- "... не ходете еди си къде" и това е... пишманите продължават напред със следващата жертва :twisted:
Истината е, че закони има и стига човек да се поинтересува може да постигне успех срещу подобни изпълнения- главно морален.
Ако на някого ще е полезно все пак като инфо- Икономическа полиция в случая до голяма степен е безсилна- това разбрах след допитване до квалифицирани кадри в областта- поради липсата на всякакви документи удостоверяващи извършването на някакво плащане и т.н.
По-лесен и удачен вариант- жалба до кмета, в чиято община се извършва въпросната услуга. В този случай резултатите са с чисто морални измерения за потърпевшия и леки глоби за нарушителя.
След като ми възстанови парите реших да не си усложнявам повече живота.
Ще остане само анти-рекламата НАВСЯКЪДЕ :evil:
От мен успехи и късмет.


didoriginal
Фотограф на VWClubFest
Мнения: 2271
Регистриран на: Нед 23 яну 2005 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот didoriginal » Пон 31 мар 2008 9:26


Много правилно решение си взел, колега! ;) Поздравления! :)


aspetkov
Мнения: 186
Регистриран на: Чет 19 май 2005 9:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот aspetkov » Чет 03 апр 2008 11:50


http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=53090&highlight=
Колега защо не провери с търсачката първо, от другата страна на Ботевградско шосе има свестни момчета, които само с това се занимават - скоростни кутии и диференциали.


Потребителски аватар
doncheff
Мнения: 37
Регистриран на: Нед 20 апр 2008 17:27
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот doncheff » Вто 15 юли 2008 15:55


В такъв случай му пожелавам на този майстор (М) всичките тея пари, дето ще ги изкара от измами, само по болници и погребения да ги даде.


Потребителски аватар
velinsl
Мнения: 4208
Регистриран на: Нед 11 май 2008 12:59
Автомобил: B3 ---B4
Двигател: ABS --- 1Z

Re: Не препръчвам сервиз за VWPolo в кв. Левски

Мнениеот velinsl » Пон 29 юни 2009 19:23


Не, че съм от София ама линковете нещо не отварят.
А знае ли човек...



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 169 госта