внимавайте - мамят

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
patilan
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 07 юли 2008 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

внимавайте - мамят

Мнениеот patilan » Вто 08 юли 2008 14:52


На 12.06.2008 г посетих автосервиз M&J ltd в Пловдив на Рогошко шосе № 6б за проверка на климатика на моя Пасат. Срещу 90 лева казаха че са ми сипали 700 гр. фреон и 50 гр. масло, да карам 200 - 300 км и да отида пак, но по всяка вероятност ще трябва да се ремонтира компресора и отново да се зареди, което ще ми струва още около 190 лв. Междувременно ми се отвори път до София и отидох в сервиз D&N, кв. Овча купел, ул.Обиколна № 105. Майсторът каза, че не може да са ми сипали 700 гр. фреон, при положение, че климатикът е работил преди а сега има налични 770 гр. Естествено е че компресорът ще изхвърля масло, тъй като се зарежда с 20 гр, а не с 50 . Свърза колата със стенда, въведе данните на колата и отиде да си гледа работата. Стендът е с екран на който непрекъснато излиза информация какви операции се извършват и какъв е резултата. Зареди 1100 гр. фреон и 20 гр.масло. След около 40 минути извърши и вакум тест и приключи операциите. Майсторът каза че всичко е изправно и не са необходими никакви ремонти. С това зареждане може да изкара и 10 години, но е добре на всеки две години да се минава на проверка за освежаване на маслото. Освен това за продължаване на живота му препоръчва да се включва и зимно време - например за осушаване на стъклото сутрин при изпотяване. Цялото удоволствие заедно с подробната консултация ми струваше 40 лева. Пазете се от пишман майстори.




Потребителски аватар
Dragon
Мнения: 880
Регистриран на: Сря 05 окт 2005 8:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Dragon » Вто 08 юли 2008 14:56


Ти пък си тръгнал да вярваш на D&N...груба грешка...!!!


patilan
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 07 юли 2008 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот patilan » Вто 08 юли 2008 17:46


Защо да не им вярвам? Досега са ми спестили около 700 лева - 500 за нови спирачни апарати и 200 за климатика.


Потребителски аватар
dlug
Мнения: 2510
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 18:19
Автомобил: Passat B5.5 2003 1.9 TDI
Двигател: AVB
Местоположение: София

Мнениеот dlug » Вто 08 юли 2008 19:57


Колега Patilan, кажи какъв точно ти е павсата за да се ориентираме по-добре. А затова че има сервизи където мамят (или са ужасно некадърни, което пак те вкарва в разходи) е безобразно вярно. Аз съм ходил няколко пъти в D&N със служебните коли-доволен съм. Има какво още да се иска, но според мен работят нормално и не гледат да те набутат на всяка цена.


Потребителски аватар
anger
Мнения: 788
Регистриран на: Пон 07 мар 2005 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот anger » Пон 14 юли 2008 22:27


:офф
Колега, сервиза на D&N в Пловдив е точно на 10 метра от тези - защо не отиде при тях???



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 154 госта