Глоба в Гърция !? Някой да пътува скоро до там?

Автомобилни теми, които не са свързани с Volkswagen
Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Глоба в Гърция !? Някой да пътува скоро до там?

Мнениеот hooligans » Вто 19 авг 2008 14:58


Колеги , вчера ме спряха с още 3 коли пред мен и ми писаха фиш за 100евро , не го платих , но в 10 дневен срок ако я платя ще трябва да платя 50 евро ...
най-интересното е че карахме с 50 а преди това карахме бързо и при 90 са ни засекли и 4-те коли с 118км/ч
вапроса ми е , ако не я платя какво може да стане и най-вече дали трябва да ходя до гърция да я плащам или може и по банков път или поне на границата....

Последна промяна от hooligans на Вто 19 авг 2008 15:46, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
V_i_T
Мнения: 316
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 9:02
Автомобил: Golf 2 GTI
Двигател: PB 1.8i 112 hp 1991
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот V_i_T » Вто 19 авг 2008 15:01


Взеха ли ти талон или нещо друго?
Ако ли не - свиркай си !!! :lol:


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Мнениеот hooligans » Вто 19 авг 2008 15:07


V_i_T написа:Взеха ли ти талон или нещо друго?
Ако ли не - свиркай си !!! :lol:


нищо не са ми взели влезнах си в БГ часове след глобата без проблеми , ама се чудя при следващото патуване да не ме одрусат с доста по голяма сума....


Потребителски аватар
V_i_T
Мнения: 316
Регистриран на: Сря 13 фев 2008 9:02
Автомобил: Golf 2 GTI
Двигател: PB 1.8i 112 hp 1991
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот V_i_T » Вто 19 авг 2008 15:13


Хмммммммм, тука вече честно казано не знам.
Някой по компетентен да си каже мнението.


Потребителски аватар
kacho
Мнения: 735
Регистриран на: Пон 11 юни 2007 20:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kacho » Вто 19 авг 2008 15:19


ми мене ме спряха и глобиха по същия начин, бяха ме засекли преди два километра, обаче се учудвам че не са ти взели талона и книжката! на мен ми ги взеха, написаха ми фиш и ми обясни същото като на теб - до 10 дни ползваш промоция 50% на глобата, и аз го питах катаджията какво става ако не платя, и той каза - след 10 дни 100% размер, талона и книжката остават в Гърция, проблема си е твой, не се пращат в София. и запалих с двеста до най-близката поща и си платих като поп. ако всичко си е в тебе, не се притеснявай, макар че моята глоба беше доста по-малко от твоята - 40 евро, и искаше да ми вземе талона и книжката.

ето я темата, която постнах, дано да ти помогне с нещо

http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t= ... 4%E6%E8%E8


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Мнениеот hooligans » Вто 19 авг 2008 15:44


kacho написа:ми мене ме спряха и глобиха по същия начин, бяха ме засекли преди два километра, обаче се учудвам че не са ти взели талона и книжката! на мен ми ги взеха, написаха ми фиш и ми обясни същото като на теб - до 10 дни ползваш промоция 50% на глобата, и аз го питах катаджията какво става ако не платя, и той каза - след 10 дни 100% размер, талона и книжката остават в Гърция, проблема си е твой, не се пращат в София. и запалих с двеста до най-близката поща и си платих като поп. ако всичко си е в тебе, не се притеснявай, макар че моята глоба беше доста по-малко от твоята - 40 евро, и искаше да ми вземе талона и книжката.

ето я темата, която постнах, дано да ти помогне с нещо

http://vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t= ... 4%E6%E8%E8


мерси колега , но нищо не са ми взели , книжка талон са си в мен , интересува ме ако не я платя дали няма да имам проблеми при следващо патуване в гърция , под проблеми имам предвид лихви и т.н .....
и другото е , ако има някои да патува до гърция таз седмица да му дам да ми я плати... :?


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Мнениеот radotom » Вто 19 авг 2008 15:46


Веднъж шефът ми го сбараха в Македония с превишена. Полицая написа акт и каза, че ако не си го платим до месец- черен списък и 2 години никакво влизане на колата или водача в Македония. Още на границата ще излезе инфо за глобата


Потребителски аватар
connor cane
Мнения: 1281
Регистриран на: Чет 05 апр 2007 9:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот connor cane » Вто 19 авг 2008 15:55


Ползвай чичко Гугъл и намери на кой в Гърция (коя служба) да се обадиш, за да ти обяснят. Сигурно има начин и по банка да се плати, ама има и такси за превода, които трябва ти да ги платиш.
Едва ли ще остане без последствия ако не платиш - най-малко като влезеш в Гърция пак ще те щрафосат веднага. Осевн това е страна членка на ЕС - сега не знам, но ако завбъдеще се въведат някакви системи за контрол и санкции по пътищата на всички страни, със сигурност си в кюпа, та и лихви ще трябва да цакаш.
Извод - влезеш ли в Гърция, карай по табели, щото нема лабаво. Аз ходих до там в началото на годината (като водач на група англичани, които отиваха на летището в Солун) и рейсаджията, който в България кара както му падне, веднага след ганицата намали скоростта и си караше по табелките като добро момче. Няма измъкване там, ако те гепят.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Мнениеот hooligans » Вто 19 авг 2008 15:57


connor cane написа:Ползвай чичко Гугъл и намери на кой в Гърция (коя служба) да се обадиш, за да ти обяснят. Сигурно има начин и по банка да се плати, ама има и такси за превода, които трябва ти да ги платиш.
Едва ли ще остане без последствия ако не платиш - най-малко като влезеш в Гърция пак ще те щрафосат веднага. Осевн това е страна членка на ЕС - сега не знам, но ако завбъдеще се въведат някакви системи за контрол и санкции по пътищата на всички страни, със сигурност си в кюпа, та и лихви ще трябва да цакаш.
Извод - влезеш ли в Гърция, карай по табели, щото нема лабаво. Аз ходих до там в началото на годината (като водач на група англичани, които отиваха на летището в Солун) и рейсаджията, който в България кара както му падне, веднага след ганицата намали скоростта и си караше по табелките като добро момче. Няма измъкване там, ако те гепят.


знам и аз там карам по табело , но закъснявах за мача и мислих че като съм четвърта кола ,няма да ме засекат , ама ей на...


Потребителски аватар
kacho
Мнения: 735
Регистриран на: Пон 11 юни 2007 20:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kacho » Вто 19 авг 2008 16:11


еми аз ще пътувам до Гърция сега в събота, ако искаш мога да питам малаките на граница, ако искат да те пишат в некви списъци ще ми оставиш телефон да ти звънна и да кажеш какво да правиме - мога да платя и после ще ми дадеш парите, ...............
mod edit: bobo7


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Мнениеот hooligans » Вто 19 авг 2008 16:20


kacho написа:еми аз ще пътувам до Гърция сега в събота, ако искаш мога да питам малаките на граница, ако искат да те пишат в некви списъци ще ми оставиш телефон да ти звънна и да кажеш какво да правиме - мога да платя и после ще ми дадеш парите, ...............
mod edit: bobo7


ще съм ти много благодарен , или направо да се видим в петък , да ти дам фиша и 50 евро да платиш ако ти е удобно , за да не давам 150 лева отгоре за път....


Потребителски аватар
kacho
Мнения: 735
Регистриран на: Пон 11 юни 2007 20:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kacho » Вто 19 авг 2008 16:22


продължаваме на лични...

п.с Модовете изтриха нежните думи към малаките mhihi mhihi mhihi


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Сря 20 авг 2008 10:21


плати
иначе ще те вкарат във всегалактическата катаджийска система на ЕС и ще ходиш с колата само в Турция


Потребителски аватар
palikari
Мнения: 449
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 19:53
Автомобил: GOLF 5 Polo Lounge tdi 2015
Двигател: BMM-2006
Местоположение: София

Мнениеот palikari » Сря 20 авг 2008 18:12


radotom написа:Веднъж шефът ми го сбараха в Македония с превишена. Полицая написа акт и каза, че ако не си го платим до месец- черен списък и 2 години никакво влизане на колата или водача в Македония. Още на границата ще излезе инфо за глобата

абсолютно вярно


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот AmW » Сря 20 авг 2008 19:55


Pichaga написа:плати
иначе ще те вкарат във всегалактическата катаджийска система на ЕС и ще ходиш с колата само в Турция


Колега сериозно ли тва?
Аз съм с глоби в Франция,Германия,Англия и маи в Унгария имам една... да не патувам много с колата по Европа викаш а?



Върни се в “Общи автомобилни дискусии”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ronnie72 и 249 госта