Впечатления от пътищата по Европата и у нас

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Впечатления от пътищата по Европата и у нас

Мнениеот filipov » Нед 14 сеп 2008 18:38


Ще споделя нещо с вас като поемам риска да бъда доста освиркан от някой :D
Преди 4 месеца тръгнах с колата до Англия, слад като минах без проблеми границата със Сърбия, пътя и магистралата до Белград ми се сториха малко по-хубави от нашите. Пътя през Унгария - бях впечатлен до неузнаваемост - супер гладък! На места обаче имаше доста участъци в ремонт и се караше в насрещното. Магистралата в Австрия до Виена с кръпки и доста неравности. Виена - Германия хубав път, много хубав. Германия ... си е Германия! Но и там сезона на ремонтите беше започнал - доста ремонти. Осветените магистрали в Белгия са много удобни за каране през ноща. Англия! Първите впечатления от Англия не ми бяха добри - все си мислех за Унгарските пътища..., но като навлезнах малко по-навътре в острова т.е. до Лондон и след Лондон нещата станаха коренно различни. За първи път видях магистрала с 6 платна в посока, за първи път карах над 100 км. по осветена магистрала /това го няма и в Белгия/ За първи път не видях да има разлика в качеството на пътя м/у магистрални, второстепенни и селски пътища. За 3 месеца или над 3 000 км изминати на острова не видях дупка /кръпки имаше/.
На връщане по обратния път. Минах през Брюксел /през центъра/ не ми хареса. кръпки и кофти пътища. В Будапеща минах /през центъра/ дупки, кръпки, кофти движение - като в София. Навигатора ме прекара през някакви села в Унгария до Сръбската граница карах по второстепенни пътища - УЖАС - По зле са от нашите! В Сърбия от тези вътрешни разправии нямат време да си оправят пътищата. Но яко пари взимат за тях - нищо, че са им в доста окаяно състояние. Международен път с две ленти + дупки и кръпки и такса за 60 км 5 евро! Срам!
Като влезнах в България и видях какъв е пътя до София, осъзнах какво имаме. С гордост мога да кажа, че по толкова хубав, гладък и безшумен път не съм карал. Поразходих се из София и останах изумен за 4 месеца колко улици са оправени и какви настилки са поставени. Даже и маркировка има :D Исрено се надявам маркировката да не е "тебеширена" и да изчезне след месец - два.
Знам, че някой ще кажат "ела в провинцията да видиш как е там", но всяко нещо с времето си. Аз се радвам и мога да кажа с чисто сърце - Българските пътища не са по-лоши от Сръбските и Унгарските. Надявам се скоро да добавим и Австрийските :D
mod edit: dobrinb




Потребителски аватар
mr_bush
Мнения: 3523
Регистриран на: Съб 05 май 2007 19:59
Автомобил: Vw Transporter T6
Двигател: 2016
Местоположение: Bg

Мнениеот mr_bush » Нед 14 сеп 2008 20:31


В Сърбия наистина пътищата на места дори и не си струват! В Белград е ужас! Плащаш 30 евро за магистралите, а на нас ни задължиха да платим 150 евро застраховка инак брато нема минуване ;) От Белград до границата с Унгария е пълно с патрулки!


Потребителски аватар
titi7707
Мнения: 2482
Регистриран на: Вто 05 сеп 2006 21:21
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABS 1993
Местоположение: Плевен

Мнениеот titi7707 » Нед 14 сеп 2008 20:47


колега зависи къде караш в София!снощи ходих до летището и през мангалската махала минах :cry: резултата е след дълбок трап в дъжда крива джанта и биещ волан :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil:


Потребителски аватар
AmW
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон 23 апр 2007 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот AmW » Нед 14 сеп 2008 23:43


Така е колега, напълно съм съгласен с теб :).Аз доста съм покарам из Европа и честно мога да си кажа, че по хубави от английските пътища няма :).


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Мнениеот hooligans » Нед 14 сеп 2008 23:47


тва го кажи на хората от темата за околомръсното , мрънкат дупки като има , ама освен че мрънкат и псуват като почне да се оправя дадена улица и им се наруши маршрута ... българи са си се пак... :?


Потребителски аватар
Brezel
Мнения: 1117
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 17:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Годеч / Берлин
Контакти:

Мнениеот Brezel » Пон 15 сеп 2008 0:06


Унгарците като срого католическо общество са уникални в Европа. Няма по смахнати хора (много ме нервят) Имат най добрите пътища и най яките глоби. За 1 нелегален стек цигари плащаш 96 евро докато в германия е 26 :lol: Ако случйно падне прашинка на магистралата почват ремонт. Предпоследния път като се прибирах от България стоях 4 часа на едно място на околовръстното на Будапеща ( на M0) и какво се оказа, двама си чукнали бронята и спират на платното. Идва полиция блокира магистралата, пишат си глобите и всички бюрократични глупости и след 4 часа наслаждаване пускат отново магистралата :lol:

Между другото преди година имах един познат ...унгарец ....та той много се чудеше как в БГ е разрешено на улицата да пиеш бира.
В унгария разправя че ако пиеш на публично место ти отиват към 30 евра глоба.

Не им завиждай за нищо....смахнат народ.

Впрочен пътищата са им такиа още от 94та насам.


Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот filipov » Пон 15 сеп 2008 8:32


Благодаря на този който е допълнил заглавието на темата.
След като днес ще пуснат част околовръсното мисля, че голяма част от София ще е в много добро състояние. Искрено се надявам на някой акъл да не му хрумне след 3-4 месеца да прокопае платното за да си постави кабелче или тръбичка и да остави разкопано. На такива мърльовци трябва много яки глоби да се налагат и забрани за извършване на дейност.
Знам, че не може да се оправят всички пътища, но главните и натоварените са в добро състояние - Сърбите и Унгарците са зад нас :D
Моля се хубавите пътища да не станат предпоставка за по-бързо шофиране и да се получат повече ПТП -та :?


Потребителски аватар
Sara_Bold
Мнения: 1698
Регистриран на: Нед 29 яну 2006 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Sara_Bold » Пон 15 сеп 2008 9:36


Да използвам темата и да питам дали някой скоро е пътувал до Истанбул и какъв е пътя?


Потребителски аватар
сава
Мнения: 113
Регистриран на: Пет 14 дек 2007 21:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перущица

Мнениеот сава » Пон 15 сеп 2008 10:45


до Истамбул пътят е хубав .Турците не можем да ги стигнем още 100 години на пътища.Пътувах към Измир по магистрала направена от павета :gruebel :gruebel :gruebel


Потребителски аватар
Papa_Dock
Мнения: 835
Регистриран на: Вто 30 ное 2004 13:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Papa_Dock » Пон 15 сеп 2008 11:01


Колега къде ги видя тези дупки и неравности на магистралата до Виена :?: Сигурно говориш за една малка част (през която друса малко) която е преди Виена и е направена, за да не се кара бързо. Имам още един въпрос хвалиш пътната настилка в Сф ама надолу има тема как колега си е разбил колата в шахта. Има и още едно нещо което немога да разбера какво ти хареса в пътя посока Сф до сръбската граница :?: Можеби вече е завършен ремонта, но съм 100 процента убеден, че има мини по него. Ти колега да не симпатизираш на Б.Б. че такива похвали пускаш :?:


Потребителски аватар
santo_trafficante
Мнения: 7159
Регистриран на: Сря 21 дек 2005 11:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот santo_trafficante » Пон 15 сеп 2008 11:02


Papa_Dock написа: Ти колега да не симпатизираш на Б.Б. че такива похвали пускаш :?:
да не го обръщаме на политика :idea:


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Мнениеот hooligans » Пон 15 сеп 2008 11:06


Sara_Bold написа:Да използвам темата и да питам дали някой скоро е пътувал до Истанбул и какъв е пътя?


пътя е хубав и широк , асвалта е малко грапав , но се кара добре , пък и по голямата част ти е магистрала която е се едно софия стара загора , само трябва да се пазиш от камикадзета , защото тука ако ги има доста , там всеки втори е такъв ...


Потребителски аватар
Adnan
Мнения: 3535
Регистриран на: Чет 08 фев 2007 14:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Adnan » Пон 15 сеп 2008 11:18


hooligans написа:само трябва да се пазиш от камикадзета , защото тука ако ги има доста , там всеки втори е такъв ...

Има статистика за шоферите там :

Там 80% са закупили книжките си от малката бакалия под блока;
Останлите 20% нямат книжки :lol: :lol:

Сериозно : Пътя си е екстра само газ по магистралата, ограничението е 120 км. Спазвай всички правила, закона там е много строг заради камикадзитата които споменава колегата горе.


Потребителски аватар
Andrey
Мнения: 280
Регистриран на: Вто 28 сеп 2004 17:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Andrey » Пон 15 сеп 2008 14:13


Ако на някой ще му е от помощ, ето малко инфо от вчера за популярната напоследък Гърция/Халкидики.
Границата се минава лесно и почти формално. Нашите искат лични карти и талон на колата. Предполагам, че ако колата е чужда и пълномощно. Гърците не се интересуват от нищо.
Пътя до Солун е мноооого зле с малки изключения - ремонти и километри движение в една лента. Веднага след границата е първата загадка - около 15 км разкошна нова магистрала с ограничение 50???? Малко по - натаък идва страшно гаден участък - много дълго изкачване само в една лента, по правило зад камион, с около 30/40 км/ч. Ако имате проблеми с охлаждането на колата - това е мястото да я прегреете.
Хубавото е, че е много добре откъм табели и няма начин да се изгубите. Около Солун - околовръсното е прекрасно, добре означено и ...много натоварено. След Солун - приличен път, но с нищо не изненадва - няма дупки, но е кривичък и стар.
Обърнете внимание на 3 неща -
1. Глобите са мнооого големи, но това си го знаете. Самите гърци не спазват ограниченията и не са толерантни към чужденците, които ги спазват - два пъти ми свиркат на знак СТОП и не знам колко пъти ми мигаха с фарове отзад.
2. Няма газ. Последната възможност за зареждане е ЛУК ОИЛ и ШЕЛ на 500 м. преди границата. Има някакви обявени станции в Солун, но е трудноп да се намерят, пък и казват, че не винаги има газ.
3. На връщане малко заваля и стана мазало - тези са някакви летни шофьори и от Солун до Серес преброих 5 катастрофи, очевидно от подхлъзване - бягайте от гърци докато вали.

Последна промяна от Andrey на Пон 15 сеп 2008 14:20, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот filipov » Пон 15 сеп 2008 14:17


Papa_Dock Прав си за това, че фиксирах отсечката преди Виена, но тя не е малка - близо 15 км. е и е доста друскаво. До сръбската граница ако не си минавал скоро се поразходи да видиш как е направено. Правено е от австрийска фирма все пак :)
Не отричам, че има мнооого за оправяне от малката ни пътна инфраструктура, но исках да подчертая, че нещата започват да се пооправят. Има надежда :D



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: vocil и 56 госта