Маршрут София - Варшава

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Маршрут София - Варшава

Мнениеот lyubobg » Съб 29 ное 2008 23:12


Имам си ново хоби - международен туризъм с голфи :-)
Това е първата ми цел.

Някой да го е пътувал това чудо? Откъде да се мине, какви са магистралните такси, състояния на пътищата, други особености :roll:




Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Нед 30 ное 2008 20:47


Никой ли не пътува :shock

Ще си самоотговоря на част от въпроса
:търсачкаа :lol: :lol: :lol:

http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=40375
и по конкретно
http://www.viamichelin.com - този сайт дава какъвто си път поиска човек, само дето не дава информация къде какво се плаща, какви са пътищата и други особености :)


Потребителски аватар
soto73
Мнения: 397
Регистриран на: Нед 26 авг 2007 12:11
Автомобил: VW Passat B8 SPORT 2TDI BMT
Двигател: CRLB 2015
Местоположение: Мадрид/Ямбол
Контакти:

Мнениеот soto73 » Пон 01 дек 2008 0:32


Не съм пътувал по тоя маршрут колега,но ако искаш да разбереш колко ще ти излезе разхода за гориво и магистрални такси опитай на www.viamichelin.com :wink:


Потребителски аватар
draculas
Мнения: 64
Регистриран на: Нед 07 сеп 2008 8:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Белово
Контакти:

Мнениеот draculas » Пон 01 дек 2008 10:00


Опа..тука сме!

Пътувам маршрута веднъж годишно, тъй като съм 50% поляк и ходя на гости на роднините. Никога не съм карал по него, но от опит знам, че общо излиза 20-тина часа пътя, ако някъде се спи 3-4 часа.

Принципно се плаща 3 пъти на магистралите в Сърбия - по 6,6,10 евро бяха мисля. После в Унгария(принципно тук спим като пътуваме - най-безопасно е) се купува винетка на границата. Мисля беше 15 евро, а в Словакия е подобно, но винетката беше само за магистралите. Другите пътища може да перкаш без. Биг ти препоръчал за нищо на света да не минаваш през Будапещ, ако си без читава навигация. Лутали сме се 3-4 часа преди години с баща ми, нито можеш да разбереш какво ти обясняват, нито има свестни означения.

АКо те интересува конкретния маршрут, по който караме кажи. Ще си намеря записките и ще ти кажа точно по градове.

Поздрави.


ЕДИТ: в Сърбия до НИш пътя е ужасен, караш с 50-60 заради камиони и е абсурдно да изпредварваш.


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Пон 01 дек 2008 13:54


Draculas - мн мерси за инфото :)
Следващ въпрос - гледах 1 път през Видин и после само през Румъния и оттам в Унгария, словакия и т.н.
Не минаваш през Сърбия изобщо.
Правил ли си такава дивотия?
Идеята е че няма тирове по пътя и минаваш само през страни от ЕС.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Пон 01 дек 2008 14:11


съвета ми е да избягваш Румъния в тоя участък, тая страна членка на ЕС
царския път си е през Сръбско, Унгарско и так далее


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Пон 01 дек 2008 14:12


Pichaga написа:съвета ми е да избягваш Румъния в тоя участък, тая страна членка на ЕС
царския път си е през Сръбско, Унгарско и так далее


Идеята е също така, че няма да висиш 100ч на сръбската граница и да се разправяш да ти тарашат багажа да се заяждат и т.н. сръбски изпълнения :twisted:

бтв за съвета ти - маршрута си го пътувал точно този или така си чувал :roll:


Потребителски аватар
emdless4
Мнения: 638
Регистриран на: Пон 25 юли 2005 23:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: диана

Мнениеот emdless4 » Пон 01 дек 2008 15:25


lyubobg написа:
Pichaga написа:съвета ми е да избягваш Румъния в тоя участък, тая страна членка на ЕС
царския път си е през Сръбско, Унгарско и так далее


Идеята е също така, че няма да висиш 100ч на сръбската граница и да се разправяш да ти тарашат багажа да се заяждат и т.н. сръбски изпълнения :twisted:

бтв за съвета ти - маршрута си го пътувал точно този или така си чувал :roll:


това с висенето и тършуването май отдавна е мит - поне последните 2-3 години като съм ходил до Сърбия (към десетина пъти), не е имало проблеми с граничари и митничари, а като е имало колони от ТИР-ове - колите винаги минават отделно, така че не виждам какво те притеснява там?


Потребителски аватар
draculas
Мнения: 64
Регистриран на: Нед 07 сеп 2008 8:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Белово
Контакти:

Мнениеот draculas » Пон 01 дек 2008 15:28


Сърбите не тършуват вече. Сега са унгарците, тъй като влизаш в ЕС през Сърбия. Но не повече от 10 минути на кола. наистина е бързо. Румъния я забрави - там е просто ужасно. При сръбите си платиш, ама си караш като цар, пък и сега ремонтираха втората част от магистралата. Видин-Калафат е 2 пъти дневноако не се лъжа, демек тряя си хипер точен и да се движиш по график, което лично мен би ме изнервяло. Но моя съвет е Сърбия-Унгария-Словакия-Полша!


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pichaga » Пон 01 дек 2008 15:37


любо, минах през сърбия тая година на път за Чехия
никакви проблеми с колата, хората и документите на границата
спазваш си ограниченята и караш
а и аз минах лятото, където беше ад
на Сърбия с Унгария чакахме 5 часа, заради гастербайтери от Турция


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Пон 01 дек 2008 15:44


Не знам на кого да вярвам вече - 50/50% мнения за/против Сърбия и Румъния. В Гугъла доста четох, дет се вика експлоатирах направо търсачката mhihi

http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... ?p=1212471
vodkarulez написа:Зависи на кой ще случиш там. Миналата седмица имахме проблем с по-възрастната смяна , които винаги намират причина да те ядосат. След консултация с наблизко намиращ се полицай и след разговор с него за ситуацията в която се намираме , човека в прав текст ни обесни , че е по-добре да изчакаме 1-2 часа докато дойде на границата новата смяна . Та те се оказа млади и супер разбрани , абсолютно никакви проблеми . Иначе минавах граница с нов автомобил купен от Германия с транзитни номера . Дъртия сърбин се заяждаше с брифа на колата , според него не бил наред. Пълни глупости , но и няма как да се разбереш със заядлив сърбин. Ужасни са !!!




WilliamsF1Team написа:Аз на Калотина съм ял бой от сърбите без да съм направил абсолютно нищо... :!: :!: :!:

Общо взето са си педерас*и и то големи. Вероятно има и изключния, но за мен не действат. Минавал съм няколко пъти и винаги, когато сме минавали са ни преравяли багажа като единия път махаха задните седалки и ги дупчиха от долната страна уж за наркотици... Болни хора са си тия и ги е толкова яд някои, че не са в ЕС, че не ми се говори... :idea:




vodkarulez написа:Със сигурност. Мини през Румъния , незнаех че затова става въпрос. Ако искаш да нямаш проблеми - Румъния :)


BadAngel написа:скоро пътувах до италия с приятели и сърбите добре ни изработиха

първо на магистралата ни взеха 20 евра магистрална такса, без бележка и без ресто, след това като спряхме да заредим ни изработиха с курса и платихме 120 евро за гориво (мерцедес ц200 комресор, 60 литра е резервоара)

та моя съвет е да не се зарежда в сърбия по възможност (бяхме 2 коли, мерцедеса и х5 3ка дизел, х5цата не презареди и изкара цялото разстояние)

на отиване бяхме внимателни, но на връщане бързахме за софия и поддържахме 160-70 нощно пътуване - не го правете, ние имахме късмет че не ни спряха, но ако те пипнат полицаите положението е лошо !!!


Потребителски аватар
draculas
Мнения: 64
Регистриран на: Нед 07 сеп 2008 8:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Белово
Контакти:

Мнениеот draculas » Пон 01 дек 2008 15:58


Е аз ти казах. Румъния я забрави, Сърбия е твоя път. От 10 години все от там минаваме всяка година - никви проблеми. Но решението си е твое.

БТВ в Полша карай всичко както е позволено, че на бащата му олекна джоба с 500 евро за 1 седмица за нарушения...ужас е.


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Мнениеот R@do » Пон 01 дек 2008 16:06


Любо, хората си дадох обективно мнеията и 100% са против Румъния.
като ги питаш и цитираш гугъла искаш да им промениш мнеието ли?


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Пон 01 дек 2008 17:50


R@do написа:Любо, хората си дадох обективно мнеията и 100% са против Румъния.
като ги питаш и цитираш гугъла искаш да им промениш мнеието ли?


Проблема ми е, че едно мнение е силно, като е подплатено с аргументи.
В случая никой не даде конкретни аргументи и конкретен маршрут през който е минал през Румъния, кога се е случило това и какви са били проблемите.
Докато в БМВ клуба мненията са аргументирани и информацията е прясна - от преди месец и нещо.


Потребителски аватар
palikari
Мнения: 449
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 19:53
Автомобил: GOLF 5 Polo Lounge tdi 2015
Двигател: BMM-2006
Местоположение: София

Мнениеот palikari » Пон 01 дек 2008 18:00


айде стига с тия небивалици за сърбите-по свет са от нас.ако се правиш на гъзар,всеки митничар ще те тараши.на границата има "менячница",сменяваш си еврата и си плащаш с динари м-те и горивото,пък да видим дали ще те работи някой като плащаш.румъния я забрави.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 243 госта