Писаха ми акт за винетка.Мога ли да обжалвам?

Взаимопомощ, полезна информация и всичко, извън темата на останалите секции
Потребителски аватар
GREEN_lADY
Мнения: 3094
Регистриран на: Нед 11 май 2008 21:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Писаха ми акт за винетка.Мога ли да обжалвам?

Мнениеот GREEN_lADY » Сря 10 дек 2008 21:45


Това че няма в нито 1 бензиностанция винетка аз не съм виновен.Аз имах намерението да си набавя,но бяха изкупени.Акта ми е налице,та мога ли да обжала това нарпушение???И каква е голбата в левове?




Audi_RS*
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 08 ное 2005 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Audi_RS* » Сря 10 дек 2008 21:57


mhihi Е кой е виновен като са изкупени ? На какво основание ще обжалваш ? Че в бензиностанцията не са продавали ? Изцяло ти си си виновен, трябвало е да потърсиш поне 1 ден преди да пътуваш...


Потребителски аватар
mr_bush
Мнения: 3523
Регистриран на: Съб 05 май 2007 19:59
Автомобил: Vw Transporter T6
Двигател: 2016
Местоположение: Bg

Мнениеот mr_bush » Сря 10 дек 2008 21:58


Audi_RS* написа:mhihi Е кой е виновен като са изкупени ? На какво основание ще обжалваш ? Че в бензиностанцията не са продавали ? Изцяло ти си си виновен, трябвало е да потърсиш поне 1 ден преди да пътуваш...

еми ако пак не може да намери ?!


Потребителски аватар
lyubobg
Мнения: 2514
Регистриран на: Пон 21 юни 2004 8:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот lyubobg » Сря 10 дек 2008 21:59


Ако на акта не пише "без право на обжалване", тогава можеш според мен :)


Потребителски аватар
Dead man
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 9978
Регистриран на: Съб 27 окт 2007 11:02
Автомобил: Hyundai Sonata 2007
Двигател: 2.0 16V 145HP
Местоположение: София,Дружба 1
Контакти:

Мнениеот Dead man » Сря 10 дек 2008 21:59


А в пощата провери ли ???
Там винаги има...
Колко до акта-няма смисъл да го обжалваш,след като ти си виновен на 100 %.


skoti

Мнениеот skoti » Сря 10 дек 2008 22:00


Пак си е виновен , щом няма значи няма драскат акт и това е >


Потребителски аватар
GREEN_lADY
Мнения: 3094
Регистриран на: Нед 11 май 2008 21:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот GREEN_lADY » Сря 10 дек 2008 22:01


Audi_RS* написа:mhihi Е кой е виновен като са изкупени ? На какво основание ще обжалваш ? Че в бензиностанцията не са продавали ? Изцяло ти си си виновен, трябвало е да потърсиш поне 1 ден преди да пътуваш...

ок,ма на тебе ти се налага да се прибереш до вас и няма от къде да си купиш билет,а в автобуса те глобяват!!!Кой е виновния????Да си я нарисувам ли тая винетка???


blinder
Мнения: 2758
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 12:54
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот blinder » Сря 10 дек 2008 22:02


В бензиностанциите не са длъжни да продават винетки, те го правят за улеснение на пътуващите, но това че е нямало не е основание да тръгнеш да пътуваш без винетка.Трябвало е да се върнеш в града и да потърсиш.Няма основание да обжалваш.Кое да обжалваш, че няма витетки, там където дори не са длъжни да има :roll:


Потребителски аватар
jetttlii
Мнения: 1198
Регистриран на: Сря 30 май 2007 23:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jetttlii » Сря 10 дек 2008 22:03


GREEN_lADY написа:
Audi_RS* написа:mhihi Е кой е виновен като са изкупени ? На какво основание ще обжалваш ? Че в бензиностанцията не са продавали ? Изцяло ти си си виновен, трябвало е да потърсиш поне 1 ден преди да пътуваш...

ок,ма на тебе ти се налага да се прибереш до вас и няма от къде да си купиш билет,а в автобуса те глобяват!!!Кой е виновния????Да си я нарисувам ли тая винетка???


Ти си виновен и ще те глобят като "нередовен пътник". В големите бензиностанции и пощите има винаги, много лесно ще те опровергаят нама за какво да се занимаваш да обжалваш :wink:


Потребителски аватар
stoqn_g60
Мнения: 4380
Регистриран на: Чет 31 май 2007 14:13
Автомобил: Audi 80
Двигател: ADA
Местоположение: у Софията

Мнениеот stoqn_g60 » Сря 10 дек 2008 22:03


Dead man написа:А в пощата провери ли ???
Там винаги има...
Колко до акта-няма смисъл да го обжалваш,след като ти си виновен на 100 %.
чак винаги не,ония ден отивам и последната взех седмична,за това сега взимам годишна и не се занимавам :x


Audi_RS*
Мнения: 568
Регистриран на: Вто 08 ное 2005 17:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Audi_RS* » Сря 10 дек 2008 22:05


GREEN_lADY написа:
Audi_RS* написа:mhihi Е кой е виновен като са изкупени ? На какво основание ще обжалваш ? Че в бензиностанцията не са продавали ? Изцяло ти си си виновен, трябвало е да потърсиш поне 1 ден преди да пътуваш...

ок,ма на тебе ти се налага да се прибереш до вас и няма от къде да си купиш билет,а в автобуса те глобяват!!!Кой е виновния????Да си я нарисувам ли тая винетка???


Аз съм виновен, че не съм си потърсил преди това билет и не съм помислил за последствията. Ако не мога да намеря, няма да тръгна. А пък ако тръгна съм наясно с последствията и няма да рева после защо не продавали винетки и да търся вината другаде, а не в мен - "най-хубавата българска черта"


blinder
Мнения: 2758
Регистриран на: Съб 05 яну 2008 12:54
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот blinder » Сря 10 дек 2008 22:06


GREEN_lADY написа:
Audi_RS* написа:mhihi Е кой е виновен като са изкупени ? На какво основание ще обжалваш ? Че в бензиностанцията не са продавали ? Изцяло ти си си виновен, трябвало е да потърсиш поне 1 ден преди да пътуваш...

ок,ма на тебе ти се налага да се прибереш до вас и няма от къде да си купиш билет,а в автобуса те глобяват!!!Кой е виновния????Да си я нарисувам ли тая винетка???


Всеки си носи отговорноста...ще намериш начин, то си е казано: без винетка - глоба, без билет - глоба, ти това го знаеш и пак го правиш.
Така, че няма виновен, сам си е виновен човек за това което, знае че е наказуемо, а го прави :!:


Потребителски аватар
GREEN_lADY
Мнения: 3094
Регистриран на: Нед 11 май 2008 21:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот GREEN_lADY » Сря 10 дек 2008 22:13


В крайна сметка не съм убил човек мама му стара.А и пътя на който ми писаха акта беше под сяква критика,другия ми върпос е за какво да давам пари за винетка,след като международен път е без маркировка и с дупки,,,,парите ми да отидат за некой депутат-педе... да си кара джип за моя и ваша сметка....


Потребителски аватар
LILO&STICH
ябълката на раздора
Мнения: 13068
Регистриран на: Сря 17 авг 2005 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот LILO&STICH » Сря 10 дек 2008 22:13


И аз съм от хората с акт от липса на винетки.Платих си 100лв като поп в кат.Писах и възражение в акта :idea:

Ключвам. :lol:


Потребителски аватар
propparo
Мнения: 1078
Регистриран на: Пон 23 май 2005 18:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: По света и у нас

з

Мнениеот propparo » Сря 10 дек 2008 22:15


Хем виновен хем тема поства-страшна работа е българчето.
Аз пък съм в нов град и не съм си плащал тока 3 месеца,защото незнам къде,взеха че ми прекъснаха електроподаването.Да ги съдя ли в Страсбург или не? :roll: :lol:
Утре колега зареди догоре на бензиностанцията и си отиди без да платиш щото незнаеш къде е касата.После им се сърди за това че те гонят.



Върни се в “ОФФ-Топик - други”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Terranozavar и 50 госта