Къде и при какви условия се изисква винетен стикер - Решение

Маршрути, хотели, заведения, проблеми на пътя
Потребителски аватар
Persefona
Пололизирана
Мнения: 1933
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 12:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Къде и при какви условия се изисква винетен стикер - Решение

Мнениеот Persefona » Нед 15 фев 2009 22:42


Здравейте колеги,
Съжалявам ако темата е пускана вече или отговора ми е убягнал някъде из дебрите на търсачката, но за сега нищо съществено не откривам :oops:
Проблема е следния :
Миналата седмица в четвъртък (12.02.2009) ми беше съставен акт за липса на винетен стикер в град Пловдив. Съмнявам се, че са имали право да го направят и реших да попитам дали някой е по-запознат от мен :)
Движех се по така известното "Околовръстно Шосе" на Пловдив, малко след кръговото (на картата все още кръстовище) между улица Кукленско Шосе и Околовръстен път 86, посока квартал "Остромила":
:arrow:
Изображение
С червената стрелка е обозначена посока на движение на автомобила;
С черния кръг е обозначено мястото, където бях спряна за проверка;
Спряха ме полицаи за проверка под предтекста, че съм карала без фарове. След като и аз и спътника ми обяснихме, че това е невъзможно и проверихме фаровете заедно със сержанта - установихме, че работят. След това ме помолиха да им покажа аптечката, триъгълника, жилетката и пожарогасителя....всичко беше наред. Сержанта ме заведе при патрулната кола и ми обясни, че ми се съставя акт за липса на винетен стикер. На въпроса ми защо е нужен винетен стикер и дали не би трябвало да е обозначено с табела това изискване, получих отговора (без да посочвам грубите подробности :? ) : "Чети си закона!" Обърнах се към лейтенанта, която работеше със сержанта и учтиво я помолих да ми разясни, като изтъкнах, че имам право да знам пълните основания за съставяне на акта. Тя сякаш между другото ми каза, че не съм права и акта беше съставен, като в него посочих като възражение, че на мястото не е имало поставен знак (табела), който обозначава изискването за винетен стикер. Не знаех дали това е законово основание и все още не мога да открия :oops:
Та въпросите ми са:
:arrow: Път 86 влиза ли в списъка за републикански пътища, за които се изисква винетен стикер? (никъде не откривам карта с такива пътища, за която сержанта ми "разясни", че съм била длъжна сама да се осведомя предварително... :?)
:arrow: Задължително ли е изискването за винетен стикер да бъде обозначено със знак (табела) за да има основание за санкции? (съмнявам се, но все пак да питам :roll: )

П.П.: Ако е нужно да се заключи темата, моля само ако е възможно някой да ми отбележи линка към отговора, който съм пропуснала с търсачката, Благодаря! :)

Последна промяна от Persefona на Пон 18 май 2009 8:03, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
nadia23
Мнения: 222
Регистриран на: Нед 04 юни 2006 19:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Къде и при какви условия се изисква винетен стикер?

Мнениеот nadia23 » Нед 15 фев 2009 23:09


Ето ти списък:
http://www.paragraf22.com/pravo//drugi/ ... 59612.html
И само един въпрос:колата ти със софийска регистрация ли е? :wink:


Потребителски аватар
kasapina
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 23:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив facebook.com/FTMotorsports
Контакти:

Re: Къде и при какви условия се изисква винетен стикер?

Мнениеот kasapina » Нед 15 фев 2009 23:27


Дам номера на колата е СА.... .
На околовръстният път НЯМА знак който да изисква винетен стикер ,няма и знак който да обозначава край на Пловдив. :screwy


Потребителски аватар
nadia23
Мнения: 222
Регистриран на: Нед 04 юни 2006 19:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Къде и при какви условия се изисква винетен стикер?

Мнениеот nadia23 » Нед 15 фев 2009 23:34


Ами щом колата е със софийски номер, как е стигнала до Пловдив без винетка? Може би същото са се питали и куките...


Потребителски аватар
Persefona
Пололизирана
Мнения: 1933
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 12:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Къде и при какви условия се изисква винетен стикер?

Мнениеот Persefona » Нед 15 фев 2009 23:55


Не са ме питали, може би защото колата имаше валидни седмични винетни стикери от миналата година, от когато се намира в Пловдив.


Потребителски аватар
kambone
Мнения: 453
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 18:49
Автомобил: Passat b5.5 2001
Двигател: 1.8T AWT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Къде и при какви условия се изисква винетен стикер?

Мнениеот kambone » Пон 16 фев 2009 0:15


Този акт ще падне при обжалването. Няма табела за напускане населеното място, няма табела "винетка", Ако логиката ми е правилна дори този акт е незаконен?

Тези трябва да разберат че човек живеещ в България не трябва да е екстрасенс и да знае и гадае всичко! Мечтая един ден всичко забранено бъде обозначено със табела подобаващо и когато си на непознато място да знаеш коя аджаба е тази улица...


Потребителски аватар
Дашо
Пернишки бек
Мнения: 6104
Регистриран на: Чет 22 фев 2007 12:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Градът на мечтите - Перник, щата Мошингтън

Re: Къде и при какви условия се изисква винетен стикер?

Мнениеот Дашо » Пон 16 фев 2009 0:45


nadia23 написа:Ами щом колата е със софийски номер, как е стигнала до Пловдив без винетка? Може би същото са се питали и куките...

Това е без значение, защото тя колата може да има софийски номера, а да стои от години в Пловдив.
Ако няма никъде табелка че за пътя се иска винетка, значи няма проблеми-ти не си могла да знаеш :wink:


Потребителски аватар
Insect
Мнения: 1602
Регистриран на: Съб 11 ное 2006 23:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Къде и при какви условия се изисква винетен стикер?

Мнениеот Insect » Пон 16 фев 2009 0:57


Така ме бяха спрели в Обзор. Карах от центъра на града към един хотел, но за да се стигне до него се минава през пътя Бургас-Варна (за по запознатите - пред дискотека Спейс). Държа да отбележа, че карах в обсега на табелите "Обзор". Спират ме и ме захапаха за винетката. Тя е изтекла преди 2 месеца. Отне ми половин час да им обяснявам, че съм бил при приятели в града и се връщам в хотела. Стигна се до там да им показвам трудовия си договор и баджа си от хотела.
Не съм нарушавал правилата, но са си прави хората. Това е междуградски път. Въпреки, че ме спират в населеното място, те няма от къде да знаят, накъде пътувам аз. Виждат кола с Варненска регистрация, на майната си, с изтекла винетка... нормално е!

Ако този път на който са те спрели е междуградски, нормално е да ти напишат акт за Винетка, освен ако нямаш някакви много твърди доводи и да успееш да докажеш, що чини там СА кола, без винетка :)


Потребителски аватар
ABSOLUT
Мнения: 4426
Регистриран на: Пет 20 яну 2006 1:14
Автомобил: Passat B4+B7+Golf Mk1+Mk2 Country
Двигател: 1Z + CFGC + JB + 1P
Местоположение: София
Контакти:

Re: Къде и при какви условия се изисква винетен стикер?

Мнениеот ABSOLUT » Пон 16 фев 2009 1:14


Никой полицай не може да иска обяснение дали имаш винетка, щом те спира в населено място, независимо какъв ти е номера.


Потребителски аватар
Tinko
Мнения: 3262
Регистриран на: Пет 08 сеп 2006 10:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Къде и при какви условия се изисква винетен стикер?

Мнениеот Tinko » Пон 16 фев 2009 1:23


Се едно тук да спрат пловдивчанка на околовръстното и да и съставят акт за без винетка, същата работа. Се едно в софия няма коли от провинцията??? Обжалвай до край и това е! Аман от комплексирани полицай. :evil:


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18715
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: Къде и при какви условия се изисква винетен стикер?

Мнениеот hooligans » Пон 16 фев 2009 2:24


по пътя по който си се движила , предполагам не си видяла табела "край на пловдив"?
на акта е трябвало да напишеш с особено мнение...
незнам дали ти препоръчвам да обжалваш...
ако не взимат точки обжалвай , а ако взимат , по добре недей , втора година ме баламосват по съдилищя , че и не мога да си въстановя :(


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Re: Къде и при какви условия се изисква винетен стикер?

Мнениеот R@do » Пон 16 фев 2009 8:36


Tinko написа:Се едно тук да спрат пловдивчанка на околовръстното и да и съставят акт за без винетка, същата работа. Се едно в софия няма коли от провинцията??? Обжалвай до край и това е! Аман от комплексирани полицай. :evil:


Все едно да спрат пловдивска кола в София, за пресичане на непрексъната лента, защото е мевъзможно за 150 км поне веднъж да не я е пресекъл.


Потребителски аватар
VW-fenka
Мнения: 3007
Регистриран на: Съб 31 мар 2007 20:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: London
Контакти:

Re: Къде и при какви условия се изисква винетен стикер?

Мнениеот VW-fenka » Пон 16 фев 2009 8:45


kambone написа:Този акт ще падне при обжалването. Няма табела за напускане населеното място, няма табела "винетка"...

И аз така смятам Вяра... и снощи ти казах !
Те още щом са те спрели са почнали да се заяждат ! :evil:
След малко излизам и ще попитам компетенциите ... :wink: После ще се чуем. :068:


Потребителски аватар
pesho_sl
Мнения: 693
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 18:16
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: AGR 1998
Местоположение: Варна

Re: Къде и при какви условия се изисква винетен стикер?

Мнениеот pesho_sl » Пон 16 фев 2009 10:27


Ако може и аз да попитам да не отварям нова тема - на мен ще ми пишат ли акт за това, че не съм махнал винетката за миналата година? "Накълвах" я с един резец, ама не можах да я махна.


Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4186
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Къде и при какви условия се изисква винетен стикер?

Мнениеот bbboiko2004 » Пон 16 фев 2009 11:04


няма проблем аз до преди 2 дни бях с 3 броя годишни винетки 07,08,09 пък грам не са ми правили проблем :wink:



Върни се в “Пътеводител”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта